Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Honda Cb 250 R Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, bende motorla ulaşım konusunda aranıza katılmış bulunuyorum. Şuan ehliyet için başvurdum direksiyon derslerini alıyorum. A sınıfı ehliyet için başvurdum. Scootermi yoksa vitesli mi konusunda kafam karışıktı biraz. Günde yaklaşık 25 git 25 gel toplam 50km yolum var. Başakşehir Kayaşehir- Fatih Aksaray güzergahım var. Hafta içi 2 gün eşim bana artçı olarak eşlik edecek, ayrıca Pazar gezmeleri için bir motor alacağım. Scooter kullanışlı gibi geliyor ama diğer yandan çok ruhsuz geliyor ve zevk alacağımı düşünmediğimden vitesli alma konusunda kafam yoğun. MT-25 ile CB250R üzerinde yoğunlaştım. Artçı konforu, yakıt ve bakım masrafları gibi etkenler göz önünde bulundurulduğundan tavsiyelere açığım. Her 2 motoruda kullanan süren varmıdır acaba ? + ve – yönleri ile yönlendirebilecek/değerlendirebilecek arkadaşlar olursa çok mutlu olurum. Motorları 0 ve 2018 model almayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı MuratKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bende motorla ulaşım konusunda aranıza katılmış bulunuyorum. Şuan ehliyet için başvurdum direksiyon derslerini alıyorum. A sınıfı ehliyet için başvurdum. Scootermi yoksa vitesli mi konusunda kafam karışıktı biraz. Günde yaklaşık 25 git 25 gel toplam 50km yolum var. Başakşehir Kayaşehir- Fatih Aksaray güzergahım var. Hafta içi 2 gün eşim bana artçı olarak eşlik edecek, ayrıca Pazar gezmeleri için bir motor alacağım. Scooter kullanışlı gibi geliyor ama diğer yandan çok ruhsuz geliyor ve zevk alacağımı düşünmediğimden vitesli alma konusunda kafam yoğun. MT-25 ile CB250R üzerinde yoğunlaştım. Artçı konforu, yakıt ve bakım masrafları gibi etkenler göz önünde bulundurulduğundan tavsiyelere açığım. Her 2 motoruda kullanan süren varmıdır acaba ? + ve – yönleri ile yönlendirebilecek/değerlendirebilecek arkadaşlar olursa çok mutlu olurum. Motorları 0 ve 2018 model almayı düşünüyorum.
    cb250r ı test etme imkanım olmadı ancak görünüş itibariyle rahat bir motor gibi.
    mt25 i kullandım, rahat bir motor. torku, gücü kıvamında, sadece 7000 devirde ayrı bi tepkimesi var, virajlarda felan bazen sizi korkutabilir.
    oturuş olarak da cb250r ın artçı selesi daha ufak gibi geldi bana, mt-25 in gayet rahat bir artçı selesi var. arka çanta da olunca baya bi rahat oluyor.
    mt-25 iki silindirli olmasından mütevellit daha güçlü bir makine, cb250r ise az yakan çok kaçan dediğimiz şehir içi motoru.
    yakıt konusunda cb250r 3-4 litre civarında tüketirken, mt-25 5-6 litre civarında. zorlayınca 7-8 litre yakan arkadaşlar var.
    cebinizi düşünüyorsanız honda daha mantıklı.
    yamahanın servis bakım ücretleri hondaya göre daha tuzlu diye biliyorum. ayrıca yamaha kendi yağını kullanmakta diretiyor. hondada ise öyle bir sıkıntı yok. isterseniz kendi yağınızı getirip garanti kapsamında koydurabilirsiniz. sadece bakım kağıdına "müşteri yağını kendi getirdi" gibisinden not düşüyorlar. gidip de zeytinyağı koymadıktan sonra o ibarenin pek de bi önemi yok zaten.

cb250r ın tasarımı benim daha çok hoşuma gitti. tek kullanacak olsam hondayı alırım, ancak çift kişi kullanımda biraz güçsüz kalabilir.
    https://bit.ly/30jiOxE

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb250r ı test etme imkanım olmadı ancak görünüş itibariyle rahat bir motor gibi.
    mt25 i kullandım, rahat bir motor. torku, gücü kıvamında, sadece 7000 devirde ayrı bi tepkimesi var, virajlarda felan bazen sizi korkutabilir.
    oturuş olarak da cb250r ın artçı selesi daha ufak gibi geldi bana, mt-25 in gayet rahat bir artçı selesi var. arka çanta da olunca baya bi rahat oluyor.
    mt-25 iki silindirli olmasından mütevellit daha güçlü bir makine, cb250r ise az yakan çok kaçan dediğimiz şehir içi motoru.
    yakıt konusunda cb250r 3-4 litre civarında tüketirken, mt-25 5-6 litre civarında. zorlayınca 7-8 litre yakan arkadaşlar var.
    cebinizi düşünüyorsanız honda daha mantıklı.
    yamahanın servis bakım ücretleri hondaya göre daha tuzlu diye biliyorum. ayrıca yamaha kendi yağını kullanmakta diretiyor. hondada ise öyle bir sıkıntı yok. isterseniz kendi yağınızı getirip garanti kapsamında koydurabilirsiniz. sadece bakım kağıdına "müşteri yağını kendi getirdi" gibisinden not düşüyorlar. gidip de zeytinyağı koymadıktan sonra o ibarenin pek de bi önemi yok zaten.

cb250r ın tasarımı benim daha çok hoşuma gitti. tek kullanacak olsam hondayı alırım, ancak çift kişi kullanımda biraz güçsüz kalabilir.
    Değerli yorumunuz için çok teşekkürler. Ben haftanın 3 günü artçım ile yolda olacağım vede 12 ay kullanmayı düşünmekteyim. Artçının konforu önemli, artçı selesi küçükse cb250r biraz geri planda kalabilir gibi duruyor. Yakıt konusunda ise sanırım 1 Lt fark ediyor 100km de. Napacaz bilmiyorum açıkçası..

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Alıntı MuratKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli yorumunuz için çok teşekkürler. Ben haftanın 3 günü artçım ile yolda olacağım vede 12 ay kullanmayı düşünmekteyim. Artçının konforu önemli, artçı selesi küçükse cb250r biraz geri planda kalabilir gibi duruyor. Yakıt konusunda ise sanırım 1 Lt fark ediyor 100km de. Napacaz bilmiyorum açıkçası..
    MT25 de sela daha yumuşak CB250R da daha sert sürücü tarafında durum böyle iken Cb250r da oturma pozisyonu daha rahat.

Artçı için her ikisinin selesi aynı hatta cb250r da sert olsada mt25 den birazcık daha büyük bir sele var.

MT25 ler 2018 de güncellendi önceki modelleri cidden yakıt konusunda çok müsriflerdi mt25 i test sürüşünde kullandım ama cb250r kullanma imkanım olmadı. Ben ikisi arasında cb250r tercih ederdim çanta takmayacak olsaydım.

Şehir içi ağırlıklı kullanımda scooter çok avantajlı kullanım rahatlığı eşinizin iki tekere yaklaşımı her anlamda pozitif izlenimler verecek.imkanım olsa xmax 300 scooter da tek tercihim olurdu ama bütçe bu paralar bir motosiklet için çok yüksek.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı yelken_786 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT25 de sela daha yumuşak CB250R da daha sert sürücü tarafında durum böyle iken Cb250r da oturma pozisyonu daha rahat.

Artçı için her ikisinin selesi aynı hatta cb250r da sert olsada mt25 den birazcık daha büyük bir sele var.

MT25 ler 2018 de güncellendi önceki modelleri cidden yakıt konusunda çok müsriflerdi mt25 i test sürüşünde kullandım ama cb250r kullanma imkanım olmadı. Ben ikisi arasında cb250r tercih ederdim çanta takmayacak olsaydım.

Şehir içi ağırlıklı kullanımda scooter çok avantajlı kullanım rahatlığı eşinizin iki tekere yaklaşımı her anlamda pozitif izlenimler verecek.imkanım olsa xmax 300 scooter da tek tercihim olurdu ama bütçe bu paralar bir motosiklet için çok yüksek.
    hocam cb250r ın artçı selesi enine geniş ama uzunluk olarak kısa gibi gördüm ben. çünkü kuyruk kısmı baya içeride, arka tekerin orta kısmında bitiyor.
    https://bit.ly/30jiOxE

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    hocam cb250r ın artçı selesi enine geniş ama uzunluk olarak kısa gibi gördüm ben. çünkü kuyruk kısmı baya içeride, arka tekerin orta kısmında bitiyor.
    Kuyruk olmadığı için göze öyle görünüyor ama mt25 den artçı minderi uzun ve geniş ama her ikiside pek yumuşak deği.

Ben Xmax 250 de düşündüm ama 27000 skutera açıkçası bana çok fazla geldi. Ayrıca arkaya çanta takacağım. cb250r' lara çanta takılmıyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Kuyruk olmadığı için göze öyle görünüyor ama mt25 den artçı minderi uzun ve geniş ama her ikiside pek yumuşak deği.
    Artçı ile çıkıp 1000km yol yapmayacağım sabah ve akşam olmak üzere 25'er km yol olacak. Yaklaşık yarım saat kadar sürecek muhtemelen. Çok rahatsız edici olurmu acaba ? Skuter eminimki eşim için daha rahat olacak ama beni hiç cezbetmiyor vede istenilen paraları haketmediğini düşünüyorum.

Rodaj sonrası yakıt tüketimi ve ideal hızı hakkında bilgi verecek birisi var mı?
    şuan 3000 km deyim. rodajdan sonra yakıt tüketimi 3 lt ye sabitlendi. istanbul anadolu otoyolu için ideal hız olarak kendi adıma 115-120 bandını sevdim ben. hem çok rüzgar yemiyorsunuz hem de 115 km/sa de 7000 devirin altında kalıyorsunuz.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı fkoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan 3000 km deyim. rodajdan sonra yakıt tüketimi 3 lt ye sabitlendi. istanbul anadolu otoyolu için ideal hız olarak kendi adıma 115-120 bandını sevdim ben. hem çok rüzgar yemiyorsunuz hem de 115 km/sa de 7000 devirin altında kalıyorsunuz.
    Hocam sanırım yanlış hatırlıyorsunuz 115 km hızda 7000 devrin çok az üzerine çıkıyor altında kalmıyor.

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sanırım yanlış hatırlıyorsunuz 115 km hızda 7000 devrin çok az üzerine çıkıyor altında kalmıyor.
    evet yanlış hatırlamışım. bugün baktım tekrar 110 km/s de 7000 devirde oluyor.

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bana pm den telefonunu atar mısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

4 yıl garantili olduğunu öğrendim bu modelin ciddi ciddi almayı düşünüyorum tek kafamdaki soru işaretleri çanta denirlerini nerede nasıl yaptıracağım? Ben hem kampa giderken ve motosiklet festivallerine de mümkün mertebe gittiğim için çanta konusu çok önemli yanlara soft çantalardan ve birde arkaya 2 kasklık 47lt civarı bir topcase takmam gerekiyor özellikle arka çanta demiri sağlam olmalı ki bükülmemeli ve bağlantı yerlerindeki vida yerlerini bozmamalı arka stop lambasını da kapatmaması gerekli. Benim tek ulaşım aracım motosiklet olduğu için çok amaçlı kullanılırlık önemli. Bir mondial alacağıma yada mt25 e 2 bin tl daha vereceğime bu motosiklet hem kalite olarak hem de tasarım olarak benim hoşuma gidiyor. Şehir içinde scooter rahatlığına alıştıktan vites değiştirmek biraz keyifsiz olsada bütçeme en uygun motosiklet bu olacak. Umarım yanlış karar vermem.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Ben de pcx ve ironmax sonrasında cb aldım. ŞEhiriçinde inanın yormuyor. Bir keresine hiç kontak kapatmadan şehiriçinde 60km yaptım. İndiğimde gayet iyiydim. Seleyi yumuşatmak lazım sadece azıcık, ondan sonra tadından yenmez.

Merhabalar
    Ben gelecek ay uzun yola çıkmayı planlıyorum. Ön cam yaptıran yada bizim motorlara uyumlu olan bir cam var mı?

Motosikleti
    CB250R
    Alıntı Ertu Jr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Ben gelecek ay uzun yola çıkmayı planlıyorum. Ön cam yaptıran yada bizim motorlara uyumlu olan bir cam var mı?
    Henüz yaptıran olmadı. Uyumlu cam yok piyasada şuan. Biz de beklemedeyiz. Yurtdışı sitelerde var fakat kargo ile bir dünya para tutuyor.

Merhaba arkadaşlar, CB250R ı lansman günü almış kişilerdenim Ancak işim ve eşim dolayısı ile öyle sık sık binme imkanım olmuyor. 400 KLM ye daha yeni geldim diyeyim. Daha önce VFR800X Crossrunner'ım vardı. Şehir içi kullanımda bana ağır geliyordu. Bu sefer küçük cc alayım dedim. Neyse sadede gelecek olursam ben çok beğendim. 93 kiloyom 150 KM hıza çok rahat ulaşıyorum ancak yatmak gerekiyor. Yakıt desen hiç bir makina ile kıyaslanamaz o kadar güzel. Depo küçük bu sebeple. Kontrol ve manevra gerek oturum pozisyonu sebebi ile gerek amortisor kaliesi ile oldukça kolay, virajlara girerken hissediyorsunuz zaten. Malzeme kalitesine hiç kimsenin diyecek bişeyi yok. Ekran oldukça verimli ve sade.

Güzel özelliklerinin yanında belitmek istiyorum ki zincir sesi sorunu var. Bu sorun honda tarafından da doğrulandı tarafıma. Yakın zamanda set olarak değiştirilmesi gerekebilir. Bu değişim tabiki garanti kapsamında yapılacak. iki hafta içinde belli olması gerekiyor. Bunun haricinde genel olarak motor direncinden kaynaklı farklı bir ses daha alıyorsunuz ama bu normal bir ses. İlk motorum cbr250r dı aynı ses onda da vardı o yüzden garipsemeyin.
    montanaturne ve YasinC bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    zincir sesi kullandığınız yağa göre değişkenlik gösterebilir.
    motul veya ipone ürünlerini tavsiye ederim.

Motosikleti
    CB250R
    zincir sesi kullandığınız yağa göre değişkenlik gösterebilir.
    motul veya ipone ürünlerini tavsiye ederim.
    Ben motul c2 kullanıyorum. SAnırım ses zincir ile değil, kullanılan dişli tipinin farklı olmasıyla alakalı gelen bir ses.

Evet yağlama ile ilgili bir durum değil. Dişlilerin zincir ile uyumlu olmadığını düşünüyorum. Serviste test motorunun dişli zincir setini değiştirmişler ve ses kesilmiş.

Motosikleti
    CB250R
    Alıntı aykutx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yağlama ile ilgili bir durum değil. Dişlilerin zincir ile uyumlu olmadığını düşünüyorum. Serviste test motorunun dişli zincir setini değiştirmişler ve ses kesilmiş.
    Buna sevindim, umarım en yakın zamanda bizim dişliler de değişir. Tek akla takılan gedik de giderilmiş olur.

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Ben motoru satana kadar hepsi hallolacak birde çanta demirleri yapılsa piyasada bulsak yoksa özel yaptırmak lazım. Lazım demişken benim motoruda bu arada satmam lazım.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)