Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba,

1400km'de ikinci el tertemiz bir Honda cb125f aldım bende. Gidişi, torku, hızlanışı, konforu, yakıtı, titreşimi şuan için beni tatmin edecek seviyede. Fakat motor ile herhangi bir viteste 5bin devir bandına geldiğimde motor kısmından bir zırıltı gelmeye başladı. Bu zırıltı boştayken ya da debriyaj çekilmişken aynı devir bandına geldiğinde gelmiyor. Seyir halinde gaz verirken geliyor birtek, garantiye götüreceğim bi baksınlar, size de yazarım buradan neden kaynaklandığını.

Ayrıca 1 ve 2. vites geçişlerinde biraz sert davranmak gerekiyor. Özellikle boştan 1. vitese atmak isterken bazen geçmeyip tekrar tekrar basmak zorunda kalabiliyorum. Hatta bikez 2. viteste bayır çıkarken bir anda boşa geçti. Bunlar biraz can sıkıcı sorunlar olabilse de, bundan önce kullandığım hiç bir Hint, Çin motorları ile kıyaslanamayacak seviyede üst düzey olduğunu hatırlatırım. Özellikle kombine fren gerçekten dengeli duruş konusunda oldukça başarı sağlıyor. Gözardı edilmeyecek bir sistem olduğunu, hiç ABS'li motor kullanmamış birisi daha ilk kullanımda fark edecektir.
    spil454 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanustuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ihsansaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba,

1400km'de ikinci el tertemiz bir Honda cb125f aldım bende. Gidişi, torku, hızlanışı, konforu, yakıtı, titreşimi şuan için beni tatmin edecek seviyede. Fakat motor ile herhangi bir viteste 5bin devir bandına geldiğimde motor kısmından bir zırıltı gelmeye başladı. Bu zırıltı boştayken ya da debriyaj çekilmişken aynı devir bandına geldiğinde gelmiyor. Seyir halinde gaz verirken geliyor birtek, garantiye götüreceğim bi baksınlar, size de yazarım buradan neden kaynaklandığını.

Ayrıca 1 ve 2. vites geçişlerinde biraz sert davranmak gerekiyor. Özellikle boştan 1. vitese atmak isterken bazen geçmeyip tekrar tekrar basmak zorunda kalabiliyorum. Hatta bikez 2. viteste bayır çıkarken bir anda boşa geçti. Bunlar biraz can sıkıcı sorunlar olabilse de, bundan önce kullandığım hiç bir Hint, Çin motorları ile kıyaslanamayacak seviyede üst düzey olduğunu hatırlatırım. Özellikle kombine fren gerçekten dengeli duruş konusunda oldukça başarı sağlıyor. Gözardı edilmeyecek bir sistem olduğunu, hiç ABS'li motor kullanmamış birisi daha ilk kullanımda fark edecektir.
    Hayırlı olsun umarım büyük bir sorun yoktur,sırf yakıt için alınırdı doğrusu bu motor şu anki benzin fiyatları el yakıyor.

Motosikleti
    Honda CB125F
    Sizce sarı renk nasıl duruyor?

Geçen bayiye gittim sarı renk yoktu hepsi satılmış.Guzel renk ama benim favorim siyah
    dahilibellek bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha D'elight, RX 9, Honda CB125F
    Merhaba, Sizde de motor stop ettiğinde egzosdan genleşme sesi geliyor mu ? Yani aslında gelmesi normal ama sanki bana biraz fazla gibi geliyor. Antalya'dan selamlar,

evt çit çit diye ses gelmesi normal bence

Motosikleti
    Honda CB125F
    Biraz önce ben de ilk motorumun yani bir cb125f sahibi oldum. Tercihimi sarı renkten yana kullandım. Bir hafta önceki fiyatlar değişmişti bu üzücü oldu. Ekstra olarak koruma demiri ve çanta demiri taktırdım. Koruma demiri 80 TL, çanta demiri 130 TL. Sigorta teklifi de aldılar 469 TL çıktığını söylediler yaptırmadım başka teklif alacağım. Sizce de çok yüksek değil mi bu sigorta fiyatı?

sigorta normal ne kaldı ki ucuz bana bi söyleyin

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    İlk motorunsa gayet normal bir fiyat, 1-2 sene öncesinde ilk motoru olanlara 1000 tl ve üzeri çıkıyordu. İyi günlerde kullan motorunu ve ekipmanını her daim eksiksiz kullan.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Alıntı dahilibellek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce ben de ilk motorumun yani bir cb125f sahibi oldum. Tercihimi sarı renkten yana kullandım. Bir hafta önceki fiyatlar değişmişti bu üzücü oldu. Ekstra olarak koruma demiri ve çanta demiri taktırdım. Koruma demiri 80 TL, çanta demiri 130 TL. Sigorta teklifi de aldılar 469 TL çıktığını söylediler yaptırmadım başka teklif alacağım. Sizce de çok yüksek değil mi bu sigorta fiyatı?
    Fiyat normal bencede.ikinci el cbf150 aldım banada 430 çıktı,hayırlı olsun yeni motorunun.

Motosikleti
    Honda CB125F
    Alıntı hakanustuner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat normal bencede.ikinci el cbf150 aldım banada 430 çıktı,hayırlı olsun yeni motorunun.
    Teşekkürler.

150.km ye geldim. Gözlemlerimi paylaşmak istiyorum. İlk 100 km'ye kadar vites sert gibi geliyordu ama 100 km'yi geçtiğimden beri sanki sihirli bi dokunuş oldu ve şıkır şıkır çok rahat geçiyor. Gidon açısının geniş olması trafikte motorun fare gibi kıvrak olmasını sağlıyor. Hızlanması ve ani ataklara tepkisi çok dengeli. Şu an rodaj devam ettiği için şehir içinde yoğun trafikte kullanıyorum ve 5000 devri geçmemeye çalışıyorum. Bugün D-100 ve E-5'e çıktım 60-65 km/h geçmemeye çalıştığım için biraz tehlikeli anlar yaşadım. Trafik çok hızlı akıyor ben hızlı gitmediğim için sıkıştırmalar fazla oluyor. Rodaj bitene kadar ana ve otoyollara çıkmamaya karar verdim. Olumsuz yönlere gelirsek. CTS marka lastikler berbat ötesiymiş. İlk başlarda anlayamadım ama düz giderken yerler ıslak olmamasına rağmen lastikler bir kaç defa kaydı. Böyle bir şey nasıl oldu hala anlam veremiyorum yerde kum da yoktu. E-5'de sağ şeritte düz giderken altımdan lastikler kayıyor gibi oldu. Islak zemine değdiğinde ise lastikler dans etmeye başlıyor. Bu kadar kötü olacağını tahmin etmiyordum. Vites göstergesi 1, N, 2 arasında bazen göstermiyor, gösterge ekranı kararıyor sebebini anlayamadım. Frenlerle ilgili şu anlık sıkıntı yaşamadım memnunum. Bir de motor ısınınca motordan, yanık plastiğimsi bir koku geliyor. Sanırım yeni olmasından kaynaklanıyor. Şimdilik söyleceklerim bu kadar. Karşılaştığım ve gözlemlediğim durumları burada elimden geldiğince paylaşacağım.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Teşekkürler.

150.km ye geldim. Gözlemlerimi paylaşmak istiyorum. İlk 100 km'ye kadar vites sert gibi geliyordu ama 100 km'yi geçtiğimden beri sanki sihirli bi dokunuş oldu ve şıkır şıkır çok rahat geçiyor. Gidon açısının geniş olması trafikte motorun fare gibi kıvrak olmasını sağlıyor. Hızlanması ve ani ataklara tepkisi çok dengeli. Şu an rodaj devam ettiği için şehir içinde yoğun trafikte kullanıyorum ve 5000 devri geçmemeye çalışıyorum. Bugün D-100 ve E-5'e çıktım 60-65 km/h geçmemeye çalıştığım için biraz tehlikeli anlar yaşadım. Trafik çok hızlı akıyor ben hızlı gitmediğim için sıkıştırmalar fazla oluyor. Rodaj bitene kadar ana ve otoyollara çıkmamaya karar verdim. Olumsuz yönlere gelirsek. CTS marka lastikler berbat ötesiymiş. İlk başlarda anlayamadım ama düz giderken yerler ıslak olmamasına rağmen lastikler bir kaç defa kaydı. Böyle bir şey nasıl oldu hala anlam veremiyorum yerde kum da yoktu. E-5'de sağ şeritte düz giderken altımdan lastikler kayıyor gibi oldu. Islak zemine değdiğinde ise lastikler dans etmeye başlıyor. Bu kadar kötü olacağını tahmin etmiyordum. Vites göstergesi 1, N, 2 arasında bazen göstermiyor, gösterge ekranı kararıyor sebebini anlayamadım. Frenlerle ilgili şu anlık sıkıntı yaşamadım memnunum. Bir de motor ısınınca motordan, yanık plastiğimsi bir koku geliyor. Sanırım yeni olmasından kaynaklanıyor. Şimdilik söyleceklerim bu kadar. Karşılaştığım ve gözlemlediğim durumları burada elimden geldiğince paylaşacağım.
    Hayırlı olsun motosikletiniz. Rodajı tamamlamak için pazar sabahı erken saatlerden faydalanabilirsiniz. Lastik kayma mevzusuna gelince şerit çizgilerinden uzak durmaya çalışın şerit çizgileri kayabilir özellikle yağmurlu havalarda çok dikkat edin. Çok tedirgin olursanız kaliteli bir lastik takın geçin ama lastiğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun şerit çizgileri ve mazgallar vs. tehlikeli. Yanık kokuları da normal 500-600 km sonra koku gelmez diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda CB125F
    Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun motosikletiniz. Rodajı tamamlamak için pazar sabahı erken saatlerden faydalanabilirsiniz. Lastik kayma mevzusuna gelince şerit çizgilerinden uzak durmaya çalışın şerit çizgileri kayabilir özellikle yağmurlu havalarda çok dikkat edin. Çok tedirgin olursanız kaliteli bir lastik takın geçin ama lastiğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun şerit çizgileri ve mazgallar vs. tehlikeli. Yanık kokuları da normal 500-600 km sonra koku gelmez diye düşünüyorum.
    Teşekkürler.

Bugün bu motosikletle ilgili bir kullanıcının jant kırılması yaşadığını okudum. Nasıl benim gözümden kaçtı diye düşünüyorum. Açıkçası bu okuduğumdan ve gördüğüm görsellerden sonra korkmaya başladım.

Konu: https://eksisozluk.com/26-temmuz-2018-honda-rezaleti--5735241

Görseller: 1) https://hizliresim.com/nlOJLV

2) https://hizliresim.com/WD7G98

3) https://hizliresim.com/qvGJPR

4) https://hizliresim.com/7D6yXY

Motosikleti
    Honda CB125F
    Öncelikle iyi forumlar. Bir sonraki gözlemlerimi ve deneyimlerimi 500. km'de yazacaktım ama kafama takılan bazı durumlar var aynı zamanda buradaki deneyimli sürücülerden yardım alma amaçlı yazıyorum.

Öncelikle 3 gün önce farkına vardığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Ön frene basınca, ABS'li motosikletlerde frene abanınca frenin açılıp kapanması durumu gibi bir şey oluyor. Bildiğiniz gibi motosiklette ABS yok. Her zaman bu durum oluyor frene yavaş ya da sert basınca durum değişmiyor. Frene sert de basmıyorum yavaşlama amaçlı hafifçe dokununca bile böyle oluyor. Sanki bir şey değiyor gibi sonra gidon titriyor. Motosikleti hiç yıkamadım yağmurda da sürmedim. Yani sıcak soğuk dengesizliğiyle disklerin yamulmuş olacağını düşünmüyorum. Ama başka bir şekilde yamulmuş olabilir mi bilmiyorum. Belki de daha önce de böyleydi ben yeni fark ediyorum.

İkinci sorun bugün oldu. Debriyaj maneti gevşedi. Ufak bir gevşeme de değil. Bu olağan bir durum mu? Debriyaj manetinin kenarındaki vidayı sıkmam mı gerekiyor?

Üçüncüsü ise aslında sorun değil. Sadece merak ettiğim için soruyorum. Motosikleti kapatmadan önce boşta motoru dinledim içinden 3-5 saniyede bir metal parçası çarpma sesi geliyor. Her rodajda olan bir şey mi bu? Yağın içinde yüzen metal parçalarından kaynaklanıyor olabilir mi?

Son olarak sormak istediğim şey ön fren sorunu için servise gitmeli miyim. Servise gitmeden önce randevu mu almam gerekiyor? Şu an 2 yıllık garanti süresinin içinde motosiklet. Servise gittiğimde bir sorun olmadığını söyleseler bile benden ücret talep ederler mi?

Teşekkürler.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Teşekkürler.

Bugün bu motosikletle ilgili bir kullanıcının jant kırılması yaşadığını okudum. Nasıl benim gözümden kaçtı diye düşünüyorum. Açıkçası bu okuduğumdan ve gördüğüm görsellerden sonra korkmaya başladım.

Konu: https://eksisozluk.com/26-temmuz-2018-honda-rezaleti--5735241

Görseller: 1) https://hizliresim.com/nlOJLV

2) https://hizliresim.com/WD7G98

3) https://hizliresim.com/qvGJPR

4) https://hizliresim.com/7D6yXY
    Yeni model bir motorda bu tür şeyler görmek insanı motor değiştirmekten korkutuyor. Ns200 de de bu tür olaylar vardı. Nolur yani 500er gram fazla olsa ve sağlam jantlar koysalar bu motorlara. Neyse şimdilik cbf150 ile mutlu mesut yola devam..
    blueway2 bunu beğendi.

motosikletinde bir sorun olduğunu düşünüyorsan servise baktir randevu almana gerek yok.motor gayet güzel keyfini çıkar en güzel yanıda yakıt konusu 13 lt benzin ile 550 600km çok rahat gidiyor

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Motosikleti babama almayı seçtik. Bir de üzerine inceleme videosu yaptık Videoyu izlemek için BURAYA tıklayabilirsiniz. Teşekkürler

Bende 2015 CBF 150 sattım. Sıfır Cb 125 F aldım. Siyah renk. Motoru Aydın Nazilliden alarak Bodruma getirdim. 250 km. Rodaj süresi olduğu için 70 i hiç geçmedim. Cbf motorumu da İzmirden alarak yine Bodruma getirmiştim. Mesafe neredeyse aynı. Belki o gün yorgundum bilmiyorum ama cbf ile gelirken çok daha fazla yorulmuştum. CB125F le gelirken yorummadım diyebilirim. CBF 150 ile kıyasladığımızda yakıtı daha az, kullanımı çok kolay, CBF den sonra Çok hafif geldi. Manevra ve dengesi çok iyi. Oturuş pozisyonu daha rahat. CBF ‘e metzeler lastik almıştım. Cb125f te orjinal lastikler olmasına rağmen frenleri çok daha iyi. Vites göstergesi olması güzel. İvmelenme daha iyi geldi. Malzeme kalitesi aynı diyebiliriz. Cb125f rodajda olduğu için zorlamamış olsamda Sanırım CBF yokuşlarda daha torkluydu ve tabi ki selesi çok rahat ve daha büyüktü. Cbf te sellektör vardı cb125f te yok. Ayrıca yedek benzin deposuda yok. CBF kadar dayanıklı olurmu bilmiyorum. Hondanın kaliteden ödün vereceğini düşünmüyorum. Ama ben motoru çok beğendim.
    spil454 bunu beğendi.

Merhaba bende bugün yeni ve ilk motorumu aldim. Siyah ve beyaz renk arasında kararsız kaldim. Sonunda beyazda karar kıldım. Yan demir 90 arka bagaj demirini 170 taktırdım.Kasko 418 tl tuttu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Branda almak istiyorum nerden nasıl alirim bilen alan varmi?

hayırlı olsun branda yi motorsiklet parçası satan yerlerden veyahut internetten sipariş edebilirsiniz

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)