Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha D'elight, RX 9, Honda CB125F
    Herkese merhaba,

Bayram tatilinde Antalya - İzmir - Antalya seyahati gerçekleştirdirdim. Gidiş / Dönüş 900 km civarı yol yaptım. Tek gidişim 8 saat civarı sürdü. Ortalama hızım 90-100 kmh hız aralığındaydı. Herhangi bir yorgunluk v.s. yaşamadım. Genelde düşük cc ön yargısı vardır. Yok yokuş çıkmaz yok kamyon geçemez diye , kendi limitlerinizi bilmeniz durumunda asla böyle bir sorun yaşamıyorsunuz. Yola çıkmak isteyenler gönül rahatlığı ile çıkabilirler. Asla endişelenmesinler.Üstünde orjinal lastikler olmasına rağmen 1 kere bile kaymadı. Yolları bilen var ise Antalda -Denizli arası virajları bilir. Yolunuz açık , keyfiniz bol olsun
    Bilinmez bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Camın biraz kısa olanını bulabilirsen bahsettiğin sıkıntıları çözersin diye düşünüyorum. Kısası yoksa yukarıdan genişlemeye başladığı yerden kestirebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

100km /1.6 lt ise..

Depo 13 lt alıyor. 13lt ile 812.5 km yol yapar. Çok iyi..
    arkadaşımızın dediği gibi kesilmeli. belki o zaman olabilir. o da orjinal bir şey olmaz. ayrıca hocam vidalar gevşiyor. tek sıkıntı türbülans değil. yapamamışlar. ben 1 aydır bununla uğraşıyorum.
    bu arada öneriniz için tesekkurler

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen,hiç satmadi,bende hindistanda getirttim zaten,çok titriyor masaj aleti gibi,hatta geçen garaj duvari yikilacakti verdim ustaya 10dk da yikti duvari.

Dedigin gibi az yaksa ne yazar?

Ns200 un arkasindan kopmadan 140 yazar.

Kisaca;

Neye gore az satti?
    Malum sitedeki ilanlara bakarakmi?
    Satis rakami anlaminda kaynagin nedir?

180lik olani kullanmadan,boş yorum yapmaya luzum yok.
    İstanbulda caddelere bakarım, segmentinde en az görünen commuter. nokta. Yorumda yaparım,fikrimi de beyan ederim kimseden icazet almam. Kaptın???
    The Power of The Dreams.

öntur cami bende bulamadım ama çanta çanta demiri koruma demirini honda servisinden 250 tl ye aldım

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda caddelere bakarım, segmentinde en az görünen commuter. nokta. Yorumda yaparım,fikrimi de beyan ederim kimseden icazet almam. Kaptın???
    Hayirdir Neyi kapacagim?
    Neyin sidik yarişi?

Yakit tuketimi ile alakali bir yorum yazdim,hatta sipil454 uyeye kazasiz belasiz kullan diye kibarca yorum belirttim.

Yakit anlaminda kendi motorumdan ornek verdim.

Sende o yorumu´mu alintilayarak,yok az yaksa ne yazar yok hilti gibi,yok hiç satmadi vs.

Bu ön yargilardan dolayi piyasaya giren motorlarin degeri bilinmiyor,alacak kisilerde tercihlerini degistiriyor.vs.vs.

Para benim tercih benim baglamaz beni ne kadar sattigi,kimin aldigi,titredigi vs.caddelerde gezdigi.kimse kusura bakmasin 10beygir makinaya 10-11bin vermem.verene de mani olmam.bu isin ticaretini yapmiyorum yillarca binmeye motor aliyorum.alacagim urundeki muhendislige,sorunsuzluga bakarim ve bu dogrultuda tvs180 aldim.

Ayrica,

Tvs babamin mali degil,sorunsuz biniyorum,az yakiyor taş gibi makina,gucude yeterli,yedek parcasi girla piyasada,zamaninda farkli motorlarimda oldu.iyiye iyi,kotuye kotu derim.beni forumda bilen bilir.

Kia ceed aldim, ne yani çok satiyor diye clio mu alayim?egea mi alayim?

Takinti yapmaya luzum yok.hepimiz ayni forumdayiz burada da gerginlik yaparsak işin tadi kaçar.
    kovboy03 bunu beğendi.

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Merhaba arkadşlar.
    Ben başlangıç motoru alacağım.Bir süredir araştırıyorum.Yamahanın YBR,YS125 ve Honda CB125F modellerini araştırdım.
    YS125 13 bin TL üzerinde olduğu için eledim.Çünkü yasal giderleri, ekipman,koruma demiri, çanta vs.masraflarımda olacak.
    YBR ve CB125F arasında kaldım.Yakıt konusunda ikisi de cimri.Sanırım ön cam konusu Honda da sıkıntılı.Bunları saymazsak,frenleme,sele konforu,titreşim,amortisörler...gibi konuları da dikkate alırsanız tavsiyemiz ne olacaktır?
    Ben şehir içinde ve haftada birkaç gün Manisa-İzmir gidip arasında geleceğim.(Bilmeyenler için:yol asfalt,geniş ancak yokuşlar var.Tek yön olarak yaklaşık 30 km.)
    Benim ise boyum 180 cm,kilom 72.

cb125f tavsiye ederim 9850 tl şu an motosiklet daha bu gün izmir manisa yaptım cb 125f ile yakıt konusunda seni üzmeyecektir 10lt benzin ile 550 600km yol yaparsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadşlar.
    Ben başlangıç motoru alacağım.Bir süredir araştırıyorum.Yamahanın YBR,YS125 ve Honda CB125F modellerini araştırdım.
    YS125 13 bin TL üzerinde olduğu için eledim.Çünkü yasal giderleri, ekipman,koruma demiri, çanta vs.masraflarımda olacak.
    YBR ve CB125F arasında kaldım.Yakıt konusunda ikisi de cimri.Sanırım ön cam konusu Honda da sıkıntılı.Bunları saymazsak,frenleme,sele konforu,titreşim,amortisörler...gibi konuları da dikkate alırsanız tavsiyemiz ne olacaktır?
    Ben şehir içinde ve haftada birkaç gün Manisa-İzmir gidip arasında geleceğim.(Bilmeyenler için:yol asfalt,geniş ancak yokuşlar var.Tek yön olarak yaklaşık 30 km.)
    Benim ise boyum 180 cm,kilom 72.

cb125f tavsiye ederim 9850 tl şu an motosiklet daha bu gün izmir manisa yaptım cb 125f ile yakıt konusunda seni üzmeyecektir 10lt benzin ile 550 600km yol yaparsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

ayrıca bu gün motosikleti 1000 bakımına soktum daha 902 km deydi yağı değiştirdiler 64,12 tl ücret ödedim.1000 km dolsun yakıt konusunu ne yaktığını yazacağım iyi günler

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Camın biraz kısa olanını bulabilirsen bahsettiğin sıkıntıları çözersin diye düşünüyorum. Kısası yoksa yukarıdan genişlemeye başladığı yerden kestirebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

100km /1.6 lt ise..

Depo 13 lt alıyor. 13lt ile 812.5 km yol yapar. Çok iyi..
    812,5 mu 😮

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Koruma demiri,çanta gibi konularda sıkıntı olmaz bulunuyor sanırım.Ama ön cam konusunda sorun var analadığım kadrıyla.

ön cam taktırmadım açıkçası sormadım da ama diğer aksesuarlar honda bayilerinde bulunuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

son yakıt durumu şu şekilde km 985 oldu.500 de fullemistim 485 km 62.26 tl benzin ile doldu 9 litre benzin yakmış kısacası 485 km de şehir içi şehir dışı karışık 200km sı articili ortalama devir 5000 ile 6500 arası hız ise 60 km diyelim iyi günler
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125 F 2018
    Yakıt tüketimi 2.11 lt./ 100 km

Motosikleti
    Honda CB 125 F 2018
    Birde sorularım olacak. En yüksek hız ve devir ne kadar yaptınız titreşim nasıl? Koruma demiri taktırdıktan sonra titreşimde atış yaşadınız mı ?

rodaj yeni bitti 1250 km deyim 112 yaptım en çok top sped olarak kendim 88 kilodayım üst devirler de titreşim var biraz koruma demiri daha bayiden çıkmadan taktırdım ne kadar fark eder bilmiyorum açıkçası yakıt güzel 1500km dolsun yazarım me yaktığını tekrar ama bu sefer gaz koluna iyi abaniyorum

Motosikleti
    MT 25
    Hocam 112 yaparken zorlanarak mı geliyor ve Redline giriyor mu 112 de

Motosikleti
    Honda CB 125 F 2018
    Bende son hız denerken eğimsiz yolda 110-115 Km/S arası birşey gördüm. Bu hızda 9 bin devir civarında kesiciye giriyor ve daha fazla gitmiyor. Bence yeterli. Boyutuna göre daha hızlısını motorun yapısı kaldırmaz diye düşünüyorum. Titreşim konusunda da bence gayet iyi 90 Km/S ten sonra titreşim başlıyor ve 110 a kadar aynı yoğunlukta oluyor gibi geldi bana. Rahatsız edici değil. Ben koruma demiri taktırmadan öncede bu hızlara çıkmıştım o zaman daha az titreşim vardı sanki

top speed 112 yi geçemedim 9200 devir e kadar çıkıyor sanirim gündüz de bi deneyeyim yazarım ama 90 100km güzel hızlanıyor sonrası rüzgar yol ağırlık durumuna gore değişir

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

9300 devire kadar çıktım 112 top speed ama hava rüzgarlı 100km hıza kadar raha5 çıkıyor sonra yol ve rüzgar durumuna gore değişiyor

hakanustuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motoru almak istiyordum ama elden Cbf almaya karar verdim.
    blueway2 bunu beğendi.

karar senin dostum hangisi seni tatmin edecekse onu al tabi

hakanustuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 model temiz bir cbf aldım arkadaşlar.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    cb125f
    Selam cb125f kullanıcısıyım 173cm boyunda 98kg yum motoru sıfır aldım 2000kmyi geçtim şehir içinde 10 litre yakıtla 420km nin üstüne çıkamadım bazen 400 olduğuda oluyor.yinede cbf150den yakıt olarak iyi onunla 10litre ile 250km nin üstüne hiç çıkamamıştım bu veriler amasya içinde kısa dur kalk ve kısa seyahatler için mesela 3 km git stop et gibi zaten bir ucundan bir ucu 7km lik şehir motor ısınmadan gideceğimiz yere geliyoruz.konfor ve atikliği şehir içi için yeterli frenler gayet iyi süspansiyon cbf 150 göre sert bu arada 3 kez cbf 150 alıp bindim çin malı sucoter kullandım fren benim için önemli bazen virajlarda bazen dalgınlıkla yapılan hatalarda 150cbf ile arkayı kaydırdığım oldu 125f ile arka frenle beraber ön fren kombine olduğu için kayma sorunu yaşamadım.genelde 4bin 5bin devirlerde kullanıyorum şuan yakıt çok önemli bence yeterli bir motor.uzun yolda tam gaz 105 in üstüne çıkamadım 100km mesafelerden sonra ben hız yapınca memnun olmadım bel ağrısı ellerde uyuşma vucutta elektiriklenme gibi üst devirlerde 100km hızlarda bu sorunları yaşadım.aklıma gelen bunlar kalite önemli helede aracın KAPORTASI SİZSENİZ ÇOK ÖNEMLİ.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)