Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı .Yusuf 07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben CB 125f almak istedim amma fiyatı plaka dahil 11 bin TL dediler birde 10 gün sonra alırsın bayiden dediler yani üstüne almak emniyet felan 13 bin TL olacaktı bir computer olarak bu fiyat çok yüksek gördüm evet motor güzel herşeyi yerli yerinde ama o fiyat olmalıydı bende CB 125e almaya karar verdim temizinden sizce doğru mu yaptım? şunu da söyleyeyim herkes o motoru alırsan aldığın fiyata satamazsin dediler.
    Şimdi fiyat konusu doğru bi commuter a o kadar para verilmesi aptallık, ancak aptal bir ülkede yaşıyoruz k.çıkırık elektrikli bisikletler bile 4 bin 5 bin lira olmuş , cb125f her yönüyle cb125e den çok daha iyi bir motor , sadece yeni olması bile gelecekte daha çok para edeceğinin göstergesi, bütçeniz el veriyorsa ve alırken acaba temiz mi , nasıl kullanıldı dememek için sıfırını almak daha mantıklı ama yok ben çok para vermek istemiyorum derseniz bence sıfır çin malı motorlar da işinizi görür , bazıları kaliteli oluyor mesela rks 150 r veya s modelleri veya mondial vulture 150 mr gibi, ben sıfır motor alma taraftarıyım çünkü türkiyede gerçekten insanlar ne otomobil ne de motosiklet kullanmayı biliyor, 125 cc lik motorla bile canını alana kadar hız denemesi ve tek teker yapılıyor
    .Yusuf 07 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

9850 tl motorsiklet 250 tl koruma demiri arka çanta çanta demirini aldım.145 tl noter 25 tl plaka +sigorta masraf lar bunlar yakıt konusuna gelince ibre tam yarıda 355 km oldu depoyu doldurunca yazarım ne yaktığını

Öncelikle yorumun için ve önerin için teşekkürler şimdi CB 125 f ve CB 125 e' nin arasında 4 beygir bile fark yok tabiki de CB 125f çok üstün bir Motor CB 125 e'ye göre ama ben oradan buraya götürmesi için az yakması önemli benim tercihim bu bu devirde birde Türkiye de para kazanmak kolay değil teşekkürler

Motosikleti
    MT-07
    cb125f her türlü daha az yakar. Enjeksiyonlu olduğu için ve daha optimum sürüş karakteri sergiler. Titreşimin daha az olduğuna eminim, frenleri de daha iyi. Markaya para basıyor gibi düşünme, kendine yatırım yapıyor gibi düşün. Daha iyi teknoloji daha iyi yol performansı, bu da sana daha güzel bir hayat sunar...
    Bilinmez bunu beğendi.

arkadaşlar motoru ilk aldiğimda 79 tl ye fulledim 501 km oldu 57.63 tl ye yine fulledim sonuç bu 100 km şehir içi 400km sı şehir dışı 80 km sı articili şekilde yol yaptım anca bunun koltuğu o kadar kötü ki 15 km den sonra poponuz uyuşur ona göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

bu arada benzinin litre fiyatı 6.91 57.63 tl ye 8.340 litre benzin ile full oldu

Motosikleti
    MT-07
    Bildiğin o koltuğa rağmen alırım. Beleşe gidiyor resmen.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı spil454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru ilk aldiğimda 79 tl ye fulledim 501 km oldu 57.63 tl ye yine fulledim sonuç bu 100 km şehir içi 400km sı şehir dışı 80 km sı articili şekilde yol yaptım anca bunun koltuğu o kadar kötü ki 15 km den sonra poponuz uyuşur ona göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

bu arada benzinin litre fiyatı 6.91 57.63 tl ye 8.340 litre benzin ile full oldu
    Veriler eksik olmuş,

Kac km/h larda bu değer yakalandi?70-80-90-100-110?
    stabil hiz?90-100
    Devir bandi hangi seviyedeydi?
    Devirli hiz?110 ve ustu
    Şehir içi trafik?

Zira rtr180 motorumla 70-80km/h da sabit 2.0-2.2gibi tuketim degerleri var ve max cevirdigim Rpm 5.800-6.000 ki 6.500 rpm de 85-87 arasi gidiyor zaten 16Nm torku bu devir bandinda uretiyor.

Vb.

1 motor rodaj döneminde olduğundan zorlanmadı ortalama devrim 5000 sayılır 6000 7000 aralığına da çıktığım oldu oldu 4500 devirde gittiğim de ortalama hız olarak 55 60 km hız diyebiliriz.501 km de aldığım yakıt tutarı 57.63 küsür oldu.sehir içi 100km ancadir 400 km şehir dışında ve 80 km sı articili bir şekilde yolculuk yapıldı.kendim 88 kg ağırlığında bir insanım sanirim bu bilgiler aydınlatıcı olmuştur. iyi günler

Motosikleti
    ......
    1 motor rodaj döneminde olduğundan zorlanmadı ortalama devrim 5000 sayılır 6000 7000 aralığına da çıktığım oldu oldu 4500 devirde gittiğim de ortalama hız olarak 55 60 km hız diyebiliriz.501 km de aldığım yakıt tutarı 57.63 küsür oldu.sehir içi 100km ancadir 400 km şehir dışında ve 80 km sı articili bir şekilde yolculuk yapıldı.kendim 88 kg ağırlığında bir insanım sanirim bu bilgiler aydınlatıcı olmuştur. iyi günler
    Bilgiler yeterli..

O zaman benim tvs180 ile ayni yakit tuketimi mevcut

Kazasiz surusler.

senin tvs 180 ne tane bilmem ama cb 125 f 100 km 1.8 lt yakıt tüketimi var hatta 1.6 litre diyelim 5000 devir aralığında iyi günler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

senin tvs 180 ne yakiyor bilmem ama cb 125 f 100 km 1.8 lt yakıt tüketimi var hatta 1.6 litre diyelim 5000 devir aralığında iyi günler

Motosikleti
    ......
    senin tvs 180 ne tane bilmem ama cb 125 f 100 km 1.8 lt yakıt tüketimi var hatta 1.6 litre diyelim 5000 devir aralığında iyi günler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

senin tvs 180 ne yakiyor bilmem ama cb 125 f 100 km 1.8 lt yakıt tüketimi var hatta 1.6 litre diyelim 5000 devir aralığında iyi günler
    Senin cb,benim tvs180´e yüz basar sen bin motoruna,bak 1.6lt yakiyormuş ne güzel.. gule gule kullan..

yüz basar mi basmaz mi bilemem senin motoruda yolda görsem tanımam benim amacım yeni motorsiklet alacaklara bilgi vermek doğru bilgiler aktarabilmek eğrisi doğrusu neyse yazmak honda benim babamın firması değil zaten açıkça yazıyorum cbf 150 deki konfor yok koltuğu rahat değil artılarını da yazacağım elbetteki insanlar doğru bilgi sahibi olsun aynaları cbf ten güzel gösteriyor yakıt konusu da keza öyle serilik desen cbf ten çok seri ve atık bir motor ha bu arada cbf ile 10 lt benzin ile 420 km yol yaptığım oldu ama bu cb 125 f 600km rahat yapar 10 lt benzin ile iyi günler dilerim

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250

Cb125f ön cam

Arkadaşlar merhaba.

Ben bu motoru yaklaşık 2,5 aydır kullanıyorum.
    2000 km oldu. Hem şehir içi hem de şehir dışı kullandım.
    Rodajı da düzgün bir şekilde yaptığıma inanıyorum.
    Bir depo ile 550 km yi geçemedim. Uzun yolda devirli kullanıyorum tabiki. 9 bin devirde 100 km/h olarak görüyor, zaten rüzgar varsa da bunu geçmiyor. Eğim sizden yana ise 10-15 km/h artabiliyor. Sonuç olarak bu fiyata gayet iyi. Vites geçişleri, kalitesi makul.

Sizleri bir konuda bilgilendirmek istiyorum.
    Istanbul dışında olduģum için aksesuar, ekipman vb. rahat temin edemiyorum. internet üzerinden arka ve yan çanta demirleri ile motor koruma demirini alarak montaj yaptım gayet güzel oldu. fotografları paylasirim. Piyasanın üzerinde ödedim, ancak kalitesi bunu hak ediyordu.

Ancak ön cam için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
    Ön cam siparişi sonrasında herhangi bir montaj şeması gelmiyor. ben internetten buldum ve montajı gerçekleştirdik. ancak rüzgar ve titreşim ile vidalar gevşiyor. cam size doğru bir süre sonra yatmaya başlıyor.bozuk yolda hiç şansınız yok. bu birincisi. ikincisi ise cam çok uzun ve rüzgar tünelinde test edilmemis.Aerodinamik olarak berbat. hemen arkasında acayip bir akış ayrılması var. yanı türbülans diyebiliriz. satıcı ile bunu paylaştım ancak oralı bile olmadı. bizim dükkândaki nasıl bir montajlı bız bağlantıları oynatamiyoruz diyorlar. Siz bunu takip hiç yol gittiniz mi diyorum, ses yok. Aman dikkat arkadaşlar siz siz olun bu camı sakın almayın. ben günlerce denedim. 3 farklı kask taktım. Agv kaşıkla bile denedim. motorun dengesi çok bozuluyor aman dikkat
    iyi sürüşler.

cep telefonundan yazdığım için biraz türkçesi bozuk oldu metnin kusura bakmayın.

bu arada istanbuldan honda yetkili bayi servisten aldım bu ürünü. yerli üretim. güzel üretilmiş malzeme olarak ama hesapsız kitapsız yapılmış. ve ürünün arkasında durulmuyo
    sevgiler.

https://i.hizliresim.com/8zoyVa.pnghttps://i.hizliresim.com/8zoyVa.png

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin cb,benim tvs180´e yüz basar sen bin motoruna,bak 1.6lt yakiyormuş ne güzel.. gule gule kullan..
    Hilti gibi titreyen TVS'ler Hindistan dışında pek tutulmadı levend84, az yaksa kaç yazar...TR'de hala 2015lerini satmaya çalışıyor bayiler, çok satmadı, hatta nerdeyse hiç satmadı...
    temperantia bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

[IMG][/IMG]

Yarım depo yakıt ile 300 Km.

Motosikleti
    MT-07
    Çok güvenmeyin o şamandıralara. Yarı depo'nun üstünde iken azar azar gider, aşağıya gelince hızlanır. En iyi yöntem doldur boşalttır.

Motosikleti
    ......
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hilti gibi titreyen TVS'ler Hindistan dışında pek tutulmadı levend84, az yaksa kaç yazar...TR'de hala 2015lerini satmaya çalışıyor bayiler, çok satmadı, hatta nerdeyse hiç satmadı...
    Aynen,hiç satmadi,bende hindistanda getirttim zaten,çok titriyor masaj aleti gibi,hatta geçen garaj duvari yikilacakti verdim ustaya 10dk da yikti duvari.

Dedigin gibi az yaksa ne yazar?

Ns200 un arkasindan kopmadan 140 yazar.

Kisaca;

Neye gore az satti?
    Malum sitedeki ilanlara bakarakmi?
    Satis rakami anlaminda kaynagin nedir?

180lik olani kullanmadan,boş yorum yapmaya luzum yok.

hakanustuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs apeche lerde 150 liklerde vibrasyon vardi tasarım güzel motorda tip var.180 ligi bilemiyorum vibrasyon olarak.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Cb125f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

Ben bu motoru yaklaşık 2,5 aydır kullanıyorum.
    2000 km oldu. Hem şehir içi hem de şehir dışı kullandım.
    Rodajı da düzgün bir şekilde yaptığıma inanıyorum.
    Bir depo ile 550 km yi geçemedim. Uzun yolda devirli kullanıyorum tabiki. 9 bin devirde 100 km/h olarak görüyor, zaten rüzgar varsa da bunu geçmiyor. Eğim sizden yana ise 10-15 km/h artabiliyor. Sonuç olarak bu fiyata gayet iyi. Vites geçişleri, kalitesi makul.

Sizleri bir konuda bilgilendirmek istiyorum.
    Istanbul dışında olduģum için aksesuar, ekipman vb. rahat temin edemiyorum. internet üzerinden arka ve yan çanta demirleri ile motor koruma demirini alarak montaj yaptım gayet güzel oldu. fotografları paylasirim. Piyasanın üzerinde ödedim, ancak kalitesi bunu hak ediyordu.

Ancak ön cam için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
    Ön cam siparişi sonrasında herhangi bir montaj şeması gelmiyor. ben internetten buldum ve montajı gerçekleştirdik. ancak rüzgar ve titreşim ile vidalar gevşiyor. cam size doğru bir süre sonra yatmaya başlıyor.bozuk yolda hiç şansınız yok. bu birincisi. ikincisi ise cam çok uzun ve rüzgar tünelinde test edilmemis.Aerodinamik olarak berbat. hemen arkasında acayip bir akış ayrılması var. yanı türbülans diyebiliriz. satıcı ile bunu paylaştım ancak oralı bile olmadı. bizim dükkândaki nasıl bir montajlı bız bağlantıları oynatamiyoruz diyorlar. Siz bunu takip hiç yol gittiniz mi diyorum, ses yok. Aman dikkat arkadaşlar siz siz olun bu camı sakın almayın. ben günlerce denedim. 3 farklı kask taktım. Agv kaşıkla bile denedim. motorun dengesi çok bozuluyor aman dikkat
    iyi sürüşler.

cep telefonundan yazdığım için biraz türkçesi bozuk oldu metnin kusura bakmayın.

bu arada istanbuldan honda yetkili bayi servisten aldım bu ürünü. yerli üretim. güzel üretilmiş malzeme olarak ama hesapsız kitapsız yapılmış. ve ürünün arkasında durulmuyo
    sevgiler.

https://i.hizliresim.com/8zoyVa.pnghttps://i.hizliresim.com/8zoyVa.png
    Camın biraz kısa olanını bulabilirsen bahsettiğin sıkıntıları çözersin diye düşünüyorum. Kısası yoksa yukarıdan genişlemeye başladığı yerden kestirebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

[/COLOR]senin tvs 180 ne yakiyor bilmem ama cb 125 f 100 km 1.8 lt yakıt tüketimi var hatta 1.6 litre diyelim 5000 devir aralığında iyi günler
    100km /1.6 lt ise..

Depo 13 lt alıyor. 13lt ile 812.5 km yol yapar. Çok iyi..

Motosikleti
    MT 25
    arkadaşlar merhaba bu hafta teslim alacağım bu motorun ön camınıda alamyı düşünüyorum yukarda bir arkadaş kötü demiş yinede alınmıcak derece kötü mü bide buna uygun sele kılıfı bulan var mı varsa linkini bırakabilir mi teşekkürler

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)