Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    öncelikle selam olsun herkese motor şuanda 2700 km de kullanıcı yorumu ve fikirlerimi yazayım dedim. Aldığım için hiç pişman değilim normalde ankara da
    yaşıyorum ünversite için balıkesire geldim motosikleti de sürerek getirdim 578 km 11 saat sürdü her 100 km 30-45 dk mola verdim güzel bir manza görünce durup sigaramı içtim ve yolla devam etim şuana kadar bir sorun çıkarmadı yanlız ön kafa granejıdan ses geliyor Ankara da honda efe ses var dedi ama yola çıkacağım için bakamadılar balıkesir honda servsinde yok dediler üstünde düşmedim fazla arada farklı sesler geliyor gibi geleyor ama yanllıyorumdur diyip üstüne düşmüyorum En nefret etiğim yönü far far için bir önerisi olan var mı cevap veren olursa sevinirim onun dışında almayı düşünen olursa gönül rahatığı ile alabilir bunu almadan önce rks klıghıt ve bajaj 160 ns bakıyordum iyikide honda almışım diyorum daha bir sorun yaşatmadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teşekkür ederim brandayı motoru aldığım yerden aldım.

Şimdik de sinyal lambalarını led yapabilirmiyim diye bakıyorum.
    Çok büyük duruyorlar sizcede öyle değilmi?

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Merhaba arkadaşlar, motorun devir km oranlarını yazabilecek biri var mı acaba ? 80-100 km hızlarda kaç devir bandında seyahat ediyorsunuz. Önümüzdeki yaza kısmetse bende crypton'umu satıp almayı düşünüyorum.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 ile cb125f in ikisini de kullanan birinden bu motorları dinlemek yada okumak istiyorum.
    Dışarıdan baktığım: Honda bu motoru cb125e'nin yerine çıkardıysa bir diyeceğim yok. ama cbf150 yerine çıkardılarsa dışardan gördüğüm çok yazık. Abs eklememişler , arka kampana devam , grenaj diye bişey kalmamış , güç ve tork düşmüş,oturaklı görünüm kalmamış... Hepsini anladım da arka amortisörleri neden 2.dunya savaşından kalmış çift kazık sisteme çevirdiniz? Fiyat zaten uçmuş... cbf150'yi cok arayacagiz gibime geliyor....
    Kesinlikle katılıyorum

Bu model kesinlikle CB123E nin devamı bu nedenle cbf150 ile mukayese edilmesi yanlış olacaktır.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125F
    80 km/h --> 7000, 100 km/h --> 8000-8.500

7500 dv 90 hız ile gayet stabil gidiyor.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Uzun yolda dipgaz gidildiğinde 3 lt yakıt duydum izleme videolarında doğrumudur

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda dipgaz gidildiğinde 3 lt yakıt duydum izleme videolarında doğrumudur
    Doğrudur,ayrıca normal hatta az bile sayılır...
    temperantia ve blueway2 bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

100 km hız 8000dd yaptım henuz 120 km yol yaptım rodaj bitmedi belki ilerde değerler değişebilir.

sakin kullanım da 5 6bin devir civari 1.9 lt 7.8 bin devir 2.1 dip gaz 2.4 2.5 daha da fazla yakmaz tecrübe ile sabittir

Merhaba, ben Bursa Görükle'de yaşıyorum. motoru test için sordum bayide yokmuş. acaba varsa Görükle'de biri hem memnun mu motordan biraz sohbet etmek isterim, hem de bir test etmek istiyorum

Motosikleti
    cb125f
    selam siyah cb125f alalı 8 ay oldu 2600 km yaptım parçası pahalı sakın ha plastik parçaları kırmayın sağ grenaj 450 tl iç siyah bölüm hariç.neyse uzun yolda ben 110 u göremedim.100kg ağırlığımdanda olabilir.8000 devirde 100km hıza ulaşıyor.50km mesafede tam gaz giderseniz ellerde uyuşma oldu.firenleri cbf150 göre gayet iyi yakıtta iyi uzun yolda 2.2lt nin altına düşemedim.şehir içinde kısa mesafeli dur kalk beklemelerde.2.8 civarı yaktı. cbf150 deki değerlerim şehir içi 4 litre idi muhtemelen kullanımdaki sertlikten olabilir tabiki de en büyük etken kilom.şehir içi için güzel bir motor.gücünüz yetiyorsa sakın başka arayışlara girmeyim.

hayırlı aksamlar ilk motorumu almayı planlıyorum ama cok kararsız kaldım honda cb 125f ile bajaj 160 ns arasında .bajaj abs ile bir tık önde ama diğer taraftada japon kalıtesi var hangisini seçmeliyşm yardım lütfen

Bajaj alicaksaniz ns 200 daha iyi olur. Tabi önce ekipman ve eğitim almak şartıyla. CB 125f biraz daha temkinli bir tercih olur.

Hangisi sorusuna gelince. Yaşınız 30 üzerinde ve araba kullanıyorsanız direk ns200. Diğer durumda CB 125f.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Motto, Yamaha, Honda eğitimlerinden birini yeni başlayanlar mutlaka almalı. Ehliyet yoksa motto ehliyet ve eğitimi toplamda daha ucuza veriyor. Aynı zamanda sürücü kursu çünkü.

yaşım 27 kocaelinde oturuyorum hondanın eğitimleri var burada ona gitmeyi planlıyorum trafiğe cıkmadan önce 200 ns için kronik sıkıntılıarı olan bir makine diyorlar yeni modelleride öylemi bilmiyorum

Motosikleti
    Honda CB125F
    Arkadaşlar merhaba 5000 km kadar sıfır aldığım Cbf150 mi kullandım ve sattım 1500 km dir de sıfır aldığım cb125f i kullanıyorum konfor açısıdan Cb150 yi aratmadı dersem yalan olur çok az da olsa bunu hissettim. Benim bir sorunum var bazı arkadaşlar da vites geçişlerindeki zorluktan bahsetmiş 1 ve 2 vitesler sert geçiyor motor devri 1800 den düşmediğinden bugün servise gittim (euro4 olduğundan rölanti ayarı yapılmıyor diye biliyorum kendisi otomatik ayarlıyor) servis motoru komple söküp hava ayarı var mı bakmamız lazım dedi tşk edip ayrıldım. Benim rölanti 1800 den aşağı düşmüyor yer Manisa Merkez sizlerde durum nasıl?

Alıntı davii45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba 5000 km kadar sıfır aldığım Cbf150 mi kullandım ve sattım 1500 km dir de sıfır aldığım cb125f i kullanıyorum konfor açısıdan Cb150 yi aratmadı dersem yalan olur çok az da olsa bunu hissettim. Benim bir sorunum var bazı arkadaşlar da vites geçişlerindeki zorluktan bahsetmiş 1 ve 2 vitesler sert geçiyor motor devri 1800 den düşmediğinden bugün servise gittim (euro4 olduğundan rölanti ayarı yapılmıyor diye biliyorum kendisi otomatik ayarlıyor) servis motoru komple söküp hava ayarı var mı bakmamız lazım dedi tşk edip ayrıldım. Benim rölanti 1800 den aşağı düşmüyor yer Manisa Merkez sizlerde durum nasıl?
    valla ben 5 gun once aldim sifir olarak 380 kmdeyim bendede rolanti 1800 civarlari kaliyor,ayriyetten 80 tl benzin aldim fulledim 380 km sonucu,benzin gostergesi kirmizi bolgeye dayandi rodajda olduğu icinmi biraz fazla hizli bitti gibi geliyo bana?

Motosikleti
    Honda CB125F
    Selam, göstergeye çok takılma forumda bir arkadaş ta bahsetmiş hak vermiştim bugün foto çekip ekleyecektim bilgi amaçlı depoyu fulledim tam 250 km ibre yeriden oynamadı sonra hızla düşmeye başladı şuan yarım depo gösteriyor km 350 o yüzden sende de muhtemelen şamandıra problemi var belki çok uzun süre gidecek bitti dedikten sonra tabi düzelttirmek lazım servise, yolda kalma ihtimali olabilir 1800 devir çok geliyor bana bahsettiğim gibi özellikle 1-2 tak tuk geçiyor vitesler buda yüksek devirde olduğundan gibi geliyor.

Motosikleti
    Honda CB125F
    Alıntı davii45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ilk çalıştırdığım zaman benim de 1800 devirde çalışıyor. hava sıcaklığına göre birkaç dk. sonra 1500 devirlere düşüyor kendisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı Denizhanasu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben 5 gun once aldim sifir olarak 380 kmdeyim bendede rolanti 1800 civarlari kaliyor,ayriyetten 80 tl benzin aldim fulledim 380 km sonucu,benzin gostergesi kirmizi bolgeye dayandi rodajda olduğu icinmi biraz fazla hizli bitti gibi geliyo bana?
    rodajda olduğu içindir muhtemelen ben full depoyla 600 km gittim. Yolda kalmaktan korkup benzin aldım yoksa biraz daha gidecekti sanırım.
    Tekpiston bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)