Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Arka çanta demiri ve amörtisörler dışında cbf e göre eksiği yok, bu söylediklerimiz cbf in cb125f göre artıları.Peki CB125F in artıları yokmu cbf göre var tabi
    1-En önemli artısı enjeksiyonlu olması Yani ekonomik olması daha önce cbf de kullandım en fazla ekonomik kullandığımda dahi 1 litreye 35 km gidiyordu bunda kullanıma göre 45-50 km arası gidiyor
    2- Kombine fren olması gayet güzel olmuş
    3-Euro4 olayındanmıdır bilmiyorum ama cbf e göre daha sessiz çalışıyor sanki biraz YBR nin sesini andırıyor gibi ve yağ yakma olayımız yok
    CBF 3 oda 1 salon gibi sürenin rahat ettiği bir motor,lakin kasası ağır olunca motor biraz hantal kalıyor.CB125F öyle değil daha kıvrak ve seri torklanmasıda fena değil sürerken zevk veriyor ,ben kesinlikle titreşim falan hissetmedim CBF dede yoktu bundada yok bana göre.Ama CB de azda olsa titreşim vardı onda hissedebiliyordum
    yosunum83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanustuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motoru almak lazım daha pahalanmadan ☺
    yosunum83 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Fotoğraflardaki gibi küçük durmuyor,bugün deneme fırsatı buldum,ama sürüş yapamadım oturma pozisyonu rahat debriyajı da sert değil,Cbf kadar kaslı olmasa da ben burdayım diyor
    yosunum83 bunu beğendi.

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crazy_sprint siz nerede oturuyorsunuz,tıpatıp aynısını çorluda gördüm bugün
    yok ben istanbuldayım
    yosunum83 bunu beğendi.

Makifbag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Teşekkür ederim blacktulip.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Honda cbf Tvs Apache 150 Yamaha Ybr 125 Esd motosikletlerini farklı dönemlerde sıfır alıp kullandım ve sattım. Şuanda da Honda Cb 125f satın aldım kullanıyorum.
    Hepsi arasında farklı açılardan sıralama yaptım kendimce. Faydalı olmasını dilerim.

YAKIT:
    1- Honda cb 125f
    2- Tvs Apache 150
    3- Yamaha ybr 125
    4- Honda cbf 150

KULLANIM KONFORU UZUN YOL
    1- Honda cbf 150
    2- Honda cb 125f
    3- Yamaha ybr 125
    4- Tvs Apache 150

KULLANIM ŞEHİR İÇİ
    1- Honda cb 125f
    2- Yamaha ybr 125
    3-Tvs Apache 150
    4- Honda cbf 150

MALZEME KALİTESİ VE TEKNOLOJİ
    1-Honda cb 125f
    2- Honda cbf 150
    3- Yamaha ybr 125 Esd( karenajlar cbf 150den bir tık önde)
    4- Tvs Apache 150

EGZOST SESİ
    1- Tvs Apache 150 (Kalın-tok en beğenilen ses)
    2- Honda cb 125f ( Sessiz ve vuruntusuz)
    3- Honda cbf 150 ( Baskın balansör sesi)
    4- Yamaha ybr 125 ( Baskın sibop vuruntu sesi) ( bu sesi beğenenler de çok tabi ki)

PERFORMANS SON HIZ YÜKSEKLİĞİ
    1- Tvs Apache 150
    2- Yamaha ybr 125
    3- Honda cbf 150
    Not: cb 125 f i henüz denemedim.

PERFORMANS ALT DEVİR TORK
    1- Honda cbf 150
    2 - Honda cb 125f
    3 - Tvs Apache 150
    4 - Yamaha ybr 125

TİP
    1- Honda cb 125f
    2- Tvs Apache 150
    3- Yamaha ybr 125
    4- Honda cbf 150

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Aydınlatma, el marşı, göstergeler, jantların şekli cb 125 f 1. Numara diyebilirim. Arka ayakliklar ve arka amortisörler hiç beğendim. En kalitesiz yönleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Skn olarak: alınir mı?
    Performans yakıt serilik pratiklik yüksek kalite yakışıklı bir motor. Evet fiyatı yüksek. Ancak karbiratörlu ybr 125 bile 9900 olduğu piyasada alınır derim.
    Daha yüksek PERFORMANS ve hız bekleyenler için şunu kesinlikle belirtmek isterim; en az 400 cc(mesela dominar )ve uzeri cc bir motosiklet almayacaksanız 125- 250 cc aralığında çok ciddi farklar yok. Ama yakıt farkı çok olabiliyor😊
    Başlangıç motorsikleti düşünenler için bir nebze faydalı olmak adına biraz gevezelik yaptık affola😊
    yosunum83, aviregal, sdt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Merhabalar. Hayırlı günlerde kullanın. Elinize sağlık benim için çok faydalı bir derleme olmuş. Zahmet vermezsem bir şey danışmak istiyorum. 105-110kg ağırlığındayım. Yeni bir işe başladım ve evimden 75km uzaklıkta. Hergün bu mesafeyi gidip gelmek için bu motor uygun mudur? İlk defa bir motor almayı ve kullanmayı düşünüyorum. Hiçbir tecrübem yok açıkçası. Bütçem de 10000tl civarı. Bir de pcx 150 önerdiler. Sizler ne dersiniz? Şimdiden çok teşekkürler.
    yosunum83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    merhaba ben de beyaz renginin siparişini verdim ödemeyi yaptım.sigorta istanbul için 430 tl çıktı. ilk iş olarak lastik değişimi düşünüyorum yorumlarınız nelerdir?
    yosunum83 bunu beğendi.

Makifbag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Rica ederim ne zahmeti. Aklına takılan herşeyi sorabilirsin gökhanyildiz. Öncelikle kiyasladıgin motor farklı bir sınıf. Çok güzel konforlu bir motordur pcx 150. Ancak tercih meselesi ve tabi ki fiyat. Ben scother tercih etmedim hiç. Bana şehir içinde pratik gelmiyor. Kaba karenajlı minik bir yan yatmada bile ağır masraflı bir motosiklet bence. Ancak rahatlığı konforu tartişilmaz.
    Cb 125f tipi comuter motorlar ise daha az yakıtlı daha masrafsız pratik geliyor bana. Ben ve oglum 150kilo geliyoruz çok rahat yolculuk ediyoruz. Her gün çalıştığım köy okuluna birlikte gidip geliyoruz. O öğrenci ben öğretmen Biz çok memnunuz. Tercih senin
    yosunum83 ve aviregal bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb125f
    -Arkadaşlar kırmızı rengini teslim aldım.10 gündür kullanıyorum açıkçası bu kadar keyif vereceğini düşünmüyordum iyiki almışım.
    -vibrasyon sıfır yada ben aşırı yüklenmiyorum ondandır!
    -gaz tepkimesi ve hızlanma tatmin eder nihayetinde 125cc olduğunu unutmamak gerekiyor ;)cbf150 kıyaslayanlar rahat olun bu daha iyi
    -frenler hoşuma gitti iş görüyor. ABS olsa iyi olurdu diyen arkadaşları görüyorum bencede olurdu ama emin olun fiyat 14000-15000 olurdu!
    -sele bana rahat geldi boy:1.86 kilom:97 ona göre mukayese edersiniz diye yazdım
    -yakıta gelince çok iddialı olduğu söylendi açıkçası motora zırtpırt binen biri değilim 10 günde 80 kilometre yapmışım depo ibresi yerinden bile --oynamadı tabi zaman gösterecek cbf 150 gibi birden inişe de geçebilir.ilk yakıtımda paylaşmaya çalışacam.
    yosunum83 bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bu motorun CBF150 den güç anlamında daha iyi olduğunu yazan arkadaşlar var.

CBF150:
    Maks. Güç (kW @ dev/dak): 8,5 kW (11,6 PS) @ 7.500 dev/dk.
    Maks.Tork (Nm @ dev/dak): 12,5 Nm @ 5.250 dev/dak.

CB125F:
    Maks. Güç (kW @ dev/dk): 7,8 kW (10,6 PS) @ 8.000 dev/dk.
    Maks.Tork (Nm @ dev/dk): 10,2 Nm @ 6.000 dev./dk.

Hissetmekle olmaz, rakamlar yukarıda.
    125F, gücü de, torku da hem daha düşük ve daha yüksek devirde veriyor.
    Bu bir şehir motoru için dezavantajdır.
    yosunum83 ve blueway2 bunu beğendiler.

hakanustuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yavuz alpay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Arkadaşlar kırmızı rengini teslim aldım.10 gündür kullanıyorum açıkçası bu kadar keyif vereceğini düşünmüyordum iyiki almışım.
    -vibrasyon sıfır yada ben aşırı yüklenmiyorum ondandır!
    -gaz tepkimesi ve hızlanma tatmin eder nihayetinde 125cc olduğunu unutmamak gerekiyor ;)cbf150 kıyaslayanlar rahat olun bu daha iyi
    -frenler hoşuma gitti iş görüyor. ABS olsa iyi olurdu diyen arkadaşları görüyorum bencede olurdu ama emin olun fiyat 14000-15000 olurdu!
    -sele bana rahat geldi boy:1.86 kilom:97 ona göre mukayese edersiniz diye yazdım
    -yakıta gelince çok iddialı olduğu söylendi açıkçası motora zırtpırt binen biri değilim 10 günde 80 kilometre yapmışım depo ibresi yerinden bile --oynamadı tabi zaman gösterecek cbf 150 gibi birden inişe de geçebilir.ilk yakıtımda paylaşmaya çalışacam.
    Hayırlı olsun kullandıkça paylaşım yap motorla ilgili.
    yosunum83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125F
    Merhaba arkadaşlar
    İlk Honda motorum CB125F oldu. Hayırlısı bakalım.

Arka çanta demiri aradım ama bulamadım. Bulan varsa nerden nasıl temin edebiliriz?

gurucuk, yosunum83 ve Crazy_sprint bunu beğendiler.
    Motosiklet kullanmak çok tehlikeli bir iştir

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Alıntı Huzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    İlk Honda motorum CB125F oldu. Hayırlısı bakalım.

Arka çanta demiri aradım ama bulamadım. Bulan varsa nerden nasıl temin edebiliriz?

https://i.hizliresim.com/lZYXmg.jpg
    Hadi hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

Herkese selamlar arkadaşlar.Yarın kısmetse Edirne Honda Köşkdere'den bu motoru almayı düşünüyorum. Yakıt performans verimlilik hakkında düşünceleriniz nelerdir.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şehire 10 Km uzakta elektrik santralinde çalışıyorum.Hergün 20 Km yol yapmam gerekiyor.Malumunuz yakıt fiyatlarının astronomik olduğu bu günlerde bu motor bizi üzer mi? (Yakıt,Performans,Sağlamlık) Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
    idinc bunu beğendi.

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Alıntı yosunum83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar arkadaşlar.Yarın kısmetse Edirne Honda Köşkdere'den bu motoru almayı düşünüyorum. Yakıt performans verimlilik hakkında düşünceleriniz nelerdir.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şehire 10 Km uzakta elektrik santralinde çalışıyorum.Hergün 20 Km yol yapmam gerekiyor.Malumunuz yakıt fiyatlarının astronomik olduğu bu günlerde bu motor bizi üzer mi? (Yakıt,Performans,Sağlamlık) Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
    Honda CB125F incelemesini youtube izledim, özellikler olarak tam aradığın motor olduğundan emin olabilirsin.

Motosikleti
    Honda Cb125F
    Arkadaşlar merhaba.

Bende daha önce Benelli TNT250 vardı. Hayatımın eşekliğini yaparak sattım. Daha Sonra daha büyük bir eşeklik yaparak Çin malı bir motor aldım. Şimdi onu da sattım. Yeni araştırma yaparken bu modeli gördüm. Sarıcı firmada sarısını kullanan bir arkadaş vardı. Motoru görür görmez vuruldum. Rica ettim bir test sürüşü de yaptım. Motor titreşimsiz ve çok seri 6500 liraya Küba cr1s mi alayım bunu mu alayım derken şeytanın bacağını kırdım. Sarı rengini satın aldım. İnşaAllah Perşembe günü kalan ödemeyi de tamamlayıp alacağım. Uzun süre kullanmayı umuyorum. Hepinize hayırlı olsun. Kesinlikle foto ve videolarda göründüğü gibi değil. Çok çabuk kanınız ısınıyor. ;) Kazasız sürüşler dilerim.
    Bilinmez bunu beğendi.

Alıntı gokhanyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Hayırlı günlerde kullanın. Elinize sağlık benim için çok faydalı bir derleme olmuş. Zahmet vermezsem bir şey danışmak istiyorum. 105-110kg ağırlığındayım. Yeni bir işe başladım ve evimden 75km uzaklıkta. Hergün bu mesafeyi gidip gelmek için bu motor uygun mudur? İlk defa bir motor almayı ve kullanmayı düşünüyorum. Hiçbir tecrübem yok açıkçası. Bütçem de 10000tl civarı. Bir de pcx 150 önerdiler. Sizler ne dersiniz? Şimdiden çok teşekkürler.
    Hiç bir motor günlük 75km gitmek için uygun değildir .evi değiştir uygunu o dur

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    lastik değiştiren var mı?

dünkü yağmurda kullanmak zorunda kaldım.tedirgin sürdüm ama çok şükür sorun yaşamadım.tabi ki güven vermiyor.

hangi marka uygun olacaktır?

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir motor günlük 75km gitmek için uygun değildir .evi değiştir uygunu o dur
    Nasıl yani hiç bir motor 75 km için uygun değil? Ben haftada 2-3 defa Antalya-side yapıyorum, mesafe 70 km gidiş 70 km geliş. İşi icabı gitmesi gerekiyorsa gidecek elbette.

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    İstanbul daysan Esengül Honda da var

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)