Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kymco X-Town 125i

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    hangi servise gittiniz? istanbulda mısınız?
    engin_deniz bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi servise gittiniz? istanbulda mısınız?
    anadolu yakasında moto galeri servisine gittim

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anadolu yakasında moto galeri servisine gittim
    ben de kymco varken mecidiyeköyde peker motora gidiyordum. denk gelirse orayı da deneyebilirsiniz. ben servis süresince başlarında bekliyordum ne yapıyorlar ne ediyorlar diye.
    engin_deniz bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Burdaki yorumları ve internetteki (yurtdışı) videoları izleyerek 2020 Ağustos ayında Xtown 125 alarak aranıza katıldım. Motoru Çanakkale'den alıp İstanbul'a getirdim ve 4 ayda toplamda 1700 km yaptım kendisiyle. Almadan önce ise 2017 yılında bir kere görmüşlüğüm vardı. Motor gerçekten maxi scooter'ın hakkını veren boyutlarda. İlk deneyimlerim oturuş pozisyonu ve selesinin yumuşaklığı nedeniyle şimdiye kadar sürdüğüm en konforlu scooter oldu. Almadan önce distribütörü olmadığı için yedek parça korkum vardı fakat distribütörün de gelmesiyle umuyorum ki yedek parça sorununu da aşmış olduk. Uzun yolda 100 km ortalama ile gittiğimde 100 km'de 3 litre yakıt performansı oldu. Rodajda olduğu için ilerleyen kmlerde daha da yakıt cimrisi olmasını umuyorum. Şehir içi 2-3 km mesafe giderek (yani 100 km için 40-50 kere marşa basarak) ki yoğun yokuşlu bölgede 100km'de 4 litre civarında yaktığı oldu. Frenler gayet güven vermesine rağmen üzerinde fabrika çıkışı Kenda marka lastikler için aynısını söyleyemediğimden temkinli kullanmaya devam etmekteyim. Fabrika çıkışı lastikleri biraz daha kullandıktan sonra daha kaliteli lastiklerle değiştirmek gerekiyor olacak. Daha önce Kymco Agility, Like 125, Like 200i ve Xciting kullanmış birisi olarak kullanım konforu ve kullanılan malzeme açısından gayet başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Son sürat olarak 120 km rahat yapabilmesine rağmen motorun ağırlığı ve 125 cc olması nedeniyle yokuşlarda çok performanslı olmadığını belirtmeliyim. Genellikle İstanbul'da şehir içi kullanım amacıyla motor kullandığım için beni tatmin etmekle beraber uzun yol performansı ise diğer kullandığım motosikletlere göre uzun yol otobüsü gibi rahat geldiğini belirtmeliyim. Şimdilik kullanım deneyimlerim bu şekilde merak edilen konular varsa yardımcı olmak isterim. Daha fazla yol deneyimi yaptıkça deneyimlerimi paylaşıyor olacağım.
    biseduda bunu beğendi.

Furkany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax250
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdaki yorumları ve internetteki (yurtdışı) videoları izleyerek 2020 Ağustos ayında Xtown 125 alarak aranıza katıldım. Motoru Çanakkale'den alıp İstanbul'a getirdim ve 4 ayda toplamda 1700 km yaptım kendisiyle. Almadan önce ise 2017 yılında bir kere görmüşlüğüm vardı. Motor gerçekten maxi scooter'ın hakkını veren boyutlarda. İlk deneyimlerim oturuş pozisyonu ve selesinin yumuşaklığı nedeniyle şimdiye kadar sürdüğüm en konforlu scooter oldu. Almadan önce distribütörü olmadığı için yedek parça korkum vardı fakat distribütörün de gelmesiyle umuyorum ki yedek parça sorununu da aşmış olduk. Uzun yolda 100 km ortalama ile gittiğimde 100 km'de 3 litre yakıt performansı oldu. Rodajda olduğu için ilerleyen kmlerde daha da yakıt cimrisi olmasını umuyorum. Şehir içi 2-3 km mesafe giderek (yani 100 km için 40-50 kere marşa basarak) ki yoğun yokuşlu bölgede 100km'de 4 litre civarında yaktığı oldu. Frenler gayet güven vermesine rağmen üzerinde fabrika çıkışı Kenda marka lastikler için aynısını söyleyemediğimden temkinli kullanmaya devam etmekteyim. Fabrika çıkışı lastikleri biraz daha kullandıktan sonra daha kaliteli lastiklerle değiştirmek gerekiyor olacak. Daha önce Kymco Agility, Like 125, Like 200i ve Xciting kullanmış birisi olarak kullanım konforu ve kullanılan malzeme açısından gayet başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Son sürat olarak 120 km rahat yapabilmesine rağmen motorun ağırlığı ve 125 cc olması nedeniyle yokuşlarda çok performanslı olmadığını belirtmeliyim. Genellikle İstanbul'da şehir içi kullanım amacıyla motor kullandığım için beni tatmin etmekle beraber uzun yol performansı ise diğer kullandığım motosikletlere göre uzun yol otobüsü gibi rahat geldiğini belirtmeliyim. Şimdilik kullanım deneyimlerim bu şekilde merak edilen konular varsa yardımcı olmak isterim. Daha fazla yol deneyimi yaptıkça deneyimlerimi paylaşıyor olacağım.
    Yeni motorunuz hayırlı olsun. Ben de xtown125 modelini ilk çıktığından beri takip ediyorum ancak almak nasip olmadı diyelim. Benim anladığım kadarıyla ağır motora küçük cc olunca yakıt tüketimine yansıyor. Ben 20 gün kadar önce xmax250 aldım hala rodajda ve yakıt ortalaması 2,8 olarak gösteriyor. normal şartlarda 125 lik bir motor daha az yakması gerekirken diğer şartlar ortalamaları değiştirebiliyor. Tekrar hayırlı olsun güzel ve şık bir motor. güle güle kullanın.

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Teşekkürler xmaxlar'ın blue core teknolojisiyle üretilen motorlarının normallerinden daha az benzin yaktığını duymuştum. Sınıfındaki motorlarla yaklaşık aynı kilolarda aslında ama bildiğim kadarıyla 2020 modelleri 172 kilo civarında 2017 modelleri ise 182 kilo civarında olması lazım 15-20 kilo kadar daha hafif olsa çok daha başarılı olabilirdi sanırım.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler