Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 100 KM (Yeni çıktı arkadaşlar bi bakın derim)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Öncelikle hepinize mrhabalar! Ben daha bu ayın 19 (19.07.2006) da motorumu teslim aldım.Motorla ilgili düşüncelerime gelirsek kesinlikle mükkemmel olduğunu söyleyebilirim. Bence motorun en büyük farkı tam otomatik olmasıdır bu motorun tipinde neredeyse her markada yarı otomatik modelleri war.Ama bu motoru diğerlerinden ayıran sadece vites sistemi değil arkadaşlar diğer yarı otomatiklerle yan yana koyulduğunda motorun dizaynının farklı olduğu anlaşılabiliyor örneğin 100km de hiç bir vida gözükmüyor....
    Tek farkı bu da değil genel olarak diğer scooter tipideki motorlarla çok büyük bir fiyat farkı var (2'sininde otomatik olmasına rağmen):::

Otomatik motorların çoğu 2 milyarın üzerinde fakat bu motorun peşin fiyatı 1430 ytl (www.mondialmotor.com) bide mondial olduğu için biraz daha yedek parça stockları olduğunu söyleyebilirim diğer markalara göre..Motoru inceleyin kesinlikle yeni başlayan arkadaşlara almasını tavsiye ederim yakında motorumun fotoğraflarınıda koyacağım şimdilik siteden bir fotoğraf koymak istiyorum.................

İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    güzelmiş
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam otomatik vites ve vidaların gizlenmesi büyük değişikliktir. Ama ben bu tarz motor alacak olsam yarı otomatik alırım o başka, teşekkürler verdiğin bilgiler için Spatula.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    güzel bir motormuş, iyi günlerde kullanırsın inşallah arkadaşım...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dilerim.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    hayırlı olsun yarı otomatık alsaydın scooterı napcan ben sıkıldım bıle
    Yeni yine yeniden

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    iyigünlerde kullan fiatıda uygunmuş he bence

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Bu motor scoter değil cup modele giriyor, oturuç biçiminden
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

mondial110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HaSaRLı..!!
    evet bende de var gerçekten çok güzel bir makina

sinan1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun
    [B][U][COLOR="Red"]Hayatta hiç bir şeyim, Az olmadı senin kadar, Hiç birşeyi özlemedim, Seni özlediğim kadar, Sende başını alıp gitme NEOLUR.[/COLOR][/U][/B]

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    hayırlı olsun güle güle kullan
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    hayırlı olsun.... yeni bi tür galiba cup görünümlü scooter...

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de 100kh war ve çok memnunum. Tam otomatikler diğerlerine göre daha fazla sorun yaşar. Bunun yanında yakıtıda fazla olur. Düşünün ve kararınızı werin!!!
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    yaw depo küçük onu bunu geçinde 10ytl ye depo doluyo bir ay sonra rödaj wakti geçince gerçek yakıt tüketimini size söyleyebilirim...Ama gerçekten güzel alet olduğunu söyleyebilirim.En azından yeni başlayanlar için hem bi denge işini anlarlar ben mondial 150KN de kullanıorum arkadaşımın motoru manuel vitesili bir motor ilk başlarda çok zorlanıodum ama insan zamanla alışıo vitese eğer paranız varsa (ama motoru almak için değil tam teçhizat motor elbisesi kaskı eldiven vs. bu tür şeyler için paranız varsa) büyük motor alın derim............ hepinize teşekkürler
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    merhaba Spatula.
    2 ay önce sonlanmış topik. canlansın biraz

yeğene cup ya da scooter tarzı motor bakıyoruz.
    bu motor da listemizde...
    rica etsem, yakıtını, izlenimlerini, fotolarını vs. aktarırmısın.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Mondial 100KM Siyah

İlk Gün İlk İzlenimler.

100KM yi bugün aldım. İlk izlenimlerim gayet iyi sayılır.

Bir problem var; montaj yapılırken oldu sanırım, benzin hortumu nasıl olduysa aç-kapa musluğuna girmeden önce karbüratöre dokunmuş, karbüratörde ısınarak hortumu yakmış. Eve geldim motoru apartman girişine bıraktım, Aradan bir saat bile geçmeden komşu benzin kokusunu almış haber verdi. bizim 5 liralık benzin aktı gitti yere, bende benzin musluğunu açık bıraktığım için oldu zannediyordum. 2 km. motoru sürükleyerek benzinliğe götürdüm. orda bi 5 liralık daha koydurdum kartı çektirip gelene kadar oda aktı yere, pompacı arkadaş çaktı hemen davayı, Türk işi içinden bi tane pipet geçirip dışından bantlayıverdi hemen. Şimdilik bir sorun yok ama yarın gidip hemen değiştirtecem hortumu.

Bunun dışında gayet iyi sayılır. Rodaj süresince 40-50 yi geçme dediler bu aletle nasıl yapıcam bilmiyorum, gaza dokununca uçuyor adeta, otomatik olması çok güzel, hiç kullanmadığım için vites baya zorlardı sanırım beni şehir içinde. benzin tüketimi için iyi bişey söyleyemeyeceğim bu durumda 30 km 10 ytl

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı hayalet_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100KM yi bugün aldım. İlk izlenimlerim gayet iyi sayılır.

Bir problem var; montaj yapılırken oldu sanırım, benzin hortumu nasıl olduysa aç-kapa musluğuna girmeden önce karbüratöre dokunmuş, karbüratörde ısınarak hortumu yakmış. Eve geldim motoru apartman girişine bıraktım, Aradan bir saat bile geçmeden komşu benzin kokusunu almış haber verdi. bizim 5 liralık benzin aktı gitti yere, bende benzin musluğunu açık bıraktığım için oldu zannediyordum. 2 km. motoru sürükleyerek benzinliğe götürdüm. orda bi 5 liralık daha koydurdum kartı çektirip gelene kadar oda aktı yere, pompacı arkadaş çaktı hemen davayı, Türk işi içinden bi tane pipet geçirip dışından bantlayıverdi hemen. Şimdilik bir sorun yok ama yarın gidip hemen değiştirtecem hortumu.

Bunun dışında gayet iyi sayılır. Rodaj süresince 40-50 yi geçme dediler bu aletle nasıl yapıcam bilmiyorum, gaza dokununca uçuyor adeta, otomatik olması çok güzel, hiç kullanmadığım için vites baya zorlardı sanırım beni şehir içinde. benzin tüketimi için iyi bişey söyleyemeyeceğim bu durumda 30 km 10 ytl
    hadi bakalım hayırlı olsun.Seninkide şanssızlık olmuş neyse.nice nice kmlere
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan...
    Boş gezenin boş kalfası rallici cadde tayfası...

Motosikleti
    MONDİAL (125 KT,100 KH,150 HS,151 RS),150 T2 BOSS
    sayın arkdaşlar 100 km ile 100 kh arasında motor aksamı olarak fark yok yalnız tek debriyaj balatası oluşu ve zincirli oluşu tekerleğin devamlı balata tarafından tutulması habire dönmesi var 100 km de çekiş olarak 100 kh den çok düşük olduğunu söleyebilrim zaten 97 cc bir motor otomatik olursa böle olurr fazla güç beklemeyin 5.5 hp motor gücü var bence kayışlı olsa idi daha iyi olurdu . ben gene tercihimi 100 kh den yaparım yarı otomatik 4 vitesli modeli ile çok verimli ben 12.000 km bindim hala masrafsız ve yedek parça sıkıntısı yok en iyisi derim yakıt knusunda da 100 kh modeli...

Motosikleti
    keeway partner
    arkadaşım motorun hayırlı olsun kazasız belasız kullan inşallah.. yalnız benim tavsiyem kesinlikle lastiklerini değiştir.lastikleri beş para etmez 60-70 ytl verırsen eger metzeler me22 alabilirsin... gule gule kullan. bıde rodaj suresınce asılma makınaya...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler