Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
59. sayfa BirinciBirinci ... 9495758596061 ... SonuncuSonuncu

Jinlun JL125-T13 / JL250-5 / JL150-5 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    slm arkadaslar izmirde otruyorum we motor almaya karar werdim. ilk motorum olucak we görünüşüde bana uygun olsun diyorum 180 100 kg im bir 2006 jinlun marauder 2500 cc buldum we 2400 km de fiyaıda 2500 lira normal gözüktü fiyat araca adam akıllı binilmemiş. garajda durmuş çiziği çuzugu yok. sizce almalımıyım? forumda 59 asyfanın hepsini okudum forumun başında şöyle mutluyum böyle mutluyum diyen bağzı arkadaslar sonradan pilav tavuk dağıttım dediler kurtuldum dediler bağzı arkadaslarda çok memnunlar 20.000 oldu tık yok diyen de war hem şans hem ii bakma olayı sanırım bu motorun fotolarıda bunlar
    250cc olsun istiyorum izmir ankara arası yapmayıda planlıyorum 570km. normalde işe gidip gelmek için kullanıcam yok kardeşim o paraya şu cruisere bak diynide dinlerim

iletişime geçmek için zealous87@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    o motorun görüntüsünün güzelliğine kimse birşey diyemez, buna karşın yaşanan sorunlarıda biliyorsunuz, konuyu okumuşsunuz, bence kararı sizin vermeniz lazım...

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    ewt bugun biraz gezdim. babmdalada konuştum o broadway alma taraftarı makinacı oldugundan makinanın sağlam olması gerektiğini düşünüyor jinlun harika duruyor ama honda cbf 150 almaya karar werdik . bakalım nasip artık tam da jinluncu olacaktım

Motosikleti
    BMV 1959 5.90

okadar yakmaz

sen servise gitinmi km kac oldu 1000 gectisen siboplara baktır havafilitresi hava ayarlarını göstet 3 lt kulanmana baplı ama 250 lerle biz 3 lt reyle basabas 95km yatık

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Arkadaşlar motorun 2 kişi iel bayır ve düz yol performansı nedir acaba?

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Eski bir jinlun 150 kullanıcısı olarak kısmetse bir aç hafta içinde CBX 250 kullanıcısı oluyorum.
    Kötü diyemem eski motoruma ama eğer o motosikletse honda başka bişiy
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

Alıntı Rakun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir jinlun 150 kullanıcısı olarak kısmetse bir aç hafta içinde CBX 250 kullanıcısı oluyorum.
    Kötü diyemem eski motoruma ama eğer o motosikletse honda başka bişiy
    arkidiş al cbx ide sonra jınlunu mumla ara
    zincir 170 tl gösterge 1000 tl
    hondanın tutmayan modeli
    benden sölemesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 ----------

Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun 2 kişi iel bayır ve düz yol performansı nedir acaba?
    düz yol 80km
    bayır 40-50 km
    basmazsan bole
    basarsan 20 km daha hızlanır

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Şuan üzerinde zaten 250 tl ederinde o ring zincir var.
    Gösterge kıracak kaza yaparsam 3 e 5 değil kendi sağlığıma bakarım sanırım

Ancak çıkma ucuz parça dolu piyasa.

CBX bence kendi sınıfının en iyi motoru.
    Aylardır araştırıyordum.
    Tabi herkesin görüşü kendine.
    Ama sorun bakalım jinlun göstergesi kaç para
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

abicim ben kimsenin çanakçısı deılım.sadece iiiilik olsun die diyom yaw alma
    iii motor deil
    git ybr al
    cbf 150 de alma
    iii olsa twister cbf 250 nin üretimi bitmezdi
    hele bi sor sahibi niye o kadar para verip zincir almıs
    yoksa sagı solu hemen bozuluyomu

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Dostum bu motoru bana tavsiye eden adam benim kullanım tarzımı biliyor.
    Kendisi de 10 binlerce km yapmış bu motorla.
    Ama dediğin gibi sıkıntılar yaşarsam, satıp başka bir motor alırım.
    Tavsiyen için teşekkür ederim ama üzerindeki zincirin bu olmasının sebebi eski sahibinin kullanım şekli
    Tavsiye için tekrar teşekkür ederim.
    Kartal/İstanbul

metallermaison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki marauder 800
    Aranıza yeni jinlun 250 ci geldi 2. el aldım motor birazdağılmış gibi ama ölüsü bile yetiyormuş demekki basıyorum banamısın bile demiyo motoraa modifkasyon yapacağım aklımda jinlundan custom olurmu sorusuna cevap veriyorum motoru customa çevirdiğimde paylaşacağım resimleri
    Hepinize rock yolculuğunda sonsuz uçuşlar

mertun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250

hmm

walla 3 dür jinlun kullanıyorum fazla bi sorun yaşamadım ama bilinmesi gerekenler

subap ayarlarını kesin yaptır sabahları düzgün çalışsın
    tüm vidalarını paslanmaz stoplu vidalarla değiştir
    gidonu T gidon yap
    arka çamurluğu çok çirkin bulursan seyhan ile değiştir
    yan kapakları sök bulabilirsen krom rengi boya 10 numara duruyor
    arka jant bulursan caracal yada Keeway jantı al çok güzel duruyor
    yağını kontrol et değiştirirkende castrol gibi pahalı ve güzel bir yağ ile değiştir
    debriyaj telini kalın fren teli ve klemens ile hallet bol bol kopma yaşıyor
    elektrik tesisatını aç olduğu gibi bantla ezilme büzülme olmaması içinde belli bir hattan geçir ve sabitle
    aküyü kaliteli bosh sulu akü ile değiştir
    2 adet sis lambası al
    motor koruma demirin kesinlikle kalsın
    seleye ekstra sünger yaptır
    sissy bar uzattır kısa sisy bar hiçmi hiç yakışmıyor hele o arkadaki jinlun yazısı sissy i keewayden araklayabilirsin.
    depo bmw deposuyla değiştirilebilir ben denedim cuk oturdu (r60/7)

çok şey yapılır herşey para :D
    Evil 9 MK Turkey President : Mert Martı No Matter What You Ride!

Seyreyledim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki YK 250-4 (2006)
    Ben de bir Jinlun 250cc buldum, 2005 model Haput Yi-ying motosikletim ile takasa giriyorum, üzerine bir miktar para ve vergi borcu + trafik cezalarını ödemek kaydıyla. Tüm bunları scooterımın üzerine eklesem bile fiyat uyguna geliyor tabii motoru da bir servise gösterecek ona göre durumu tekrar gözden geçireceğim.

Arkadaşlarımızın elli küsür sayfada zaman zaman belirtmiş oldukları olumsuzlukları elbette dikate almakta fayda olduğuna inanıyorum. Kimsenin Jinlun ile kişisel bir problemi olacak değil, babasının da bir problemi olmaz, kimse de durduk yere övmez ne de olsa kimsenin babasının fabrikası / firması da değil.

Ne yapalım gücümüz buna yetiyor, maddi durumumuz bu, ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. Şöyle bir choppera binmeden mi ölelim yani. (Satış gerçekleşene kadar ölürsek inşaALLAH amelimiz iyiyse öte tarafta motorun kralına bineriz)

Belli ki çin malı her şey gibi şansa bakıyor, kimisi 40.000'i devirmiş hala memnun kimisi 5000'de pes etmiş. Bu noktada kullanıcıların niceliklerini de gözardı etmemek lazım, kullanmadan kullanmaya fark var...

Rabbim azze ve celle yeni motor alan arkadaşlara, daha önce alıp binmekte olan arkadaşlara, bu andan itibaren motor alacak bütün arkadaşlara, bilhassa bana kazasız belasız sürüşler, yolculuklar ihsaneylesin. (Âmin.)

Motosikleti
    jinlun

merhabalar

bende jinlun jl 150 aldım motor tecrubem 0 denecek kadar az 1500 km kadar yaptım
    ilk aldığım zaman 5 litre benzinle 180 km kadar gidiyordu simdilerde 140 150 lere düstu neden olabilir ? birde istanbulda oturuyorum yazın çanakkale turuna cıkmayı planlıyorum sizce bu ,bu motorla mantıklımıdır ? değerli görüs ve fikirlerinizi bekliyorum .

Seyreyledim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki YK 250-4 (2006)
    bende jinlun jl 150 aldım motor tecrubem 0 denecek kadar az 1500 km kadar yaptım
    ilk aldığım zaman 5 litre benzinle 180 km kadar gidiyordu simdilerde 140 150 lere düstu neden olabilir ? birde istanbulda oturuyorum yazın çanakkale turuna cıkmayı planlıyorum sizce bu ,bu motorla mantıklımıdır ? değerli görüs ve fikirlerinizi bekliyorum .
    1500 km de ise motorun ben hava filtresinin tıkanıklığı nedeniyle yoğun yakıt sarfiyatı görmüş birisi olarak en azından motorunun yağının kontrolünü ve hava filtresinin temizliğini yapmanı öneririm.

Jinlunların 250cc'den düşükleri özellikle scooterları nasıl kullanışlı mı?
    Oturdum da Nemrut'un bahtsız tahtına,
    Seyreyledim ziyaretçileri, Kör, ruhsuz, sağır ve etten,
    Ve ruhum bin kıssa çıkardı, Bu negatif ziyaretten.

Motosikleti
    jinlun
    yağını değiştirdim filtresi de zaten süngermis nalburdan 50krş a sünger alıp onuda değistirdim şimdi nasıl olucak bakalım .

Motosikleti
    Artık Yok...
    kasası çok güzel bu motorun kasasını beğenmeyen motorcu yokdur..

ama gel görki motoru çok kötü şuna keewaydeki roadstardaki 250cc lik güzel bir v motor takıcaklardı sen gör bu motor peynir ekmek gibi satardı ne vibrasyon ne başka bir sıkıntısı kalırdı..

Motosikleti
    jinlun
    aynen öyle bende seneye zaten 250 cc lik bi motor alıp bu kasata takıcam güzelde modifiye yaptınmmı herkesin gözü üstünde :D

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasası çok güzel bu motorun kasasını beğenmeyen motorcu yokdur..

ama gel görki motoru çok kötü şuna keewaydeki roadstardaki 250cc lik güzel bir v motor takıcaklardı sen gör bu motor peynir ekmek gibi satardı ne vibrasyon ne başka bir sıkıntısı kalırdı..

Malesef keeway de o kadar kaliteli bir motor bloğuna sahip değil.
    İngilterde satılan v motorlu jinlunlar var

Kasayıda tasarlayan suzuki sonuçta, benimde ilk motorumdu 150-5 gökmavi
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    Artık Yok...
    motor bloğunun o kadar kaliteli olması önemli değil keeway bisan bunlardaki zaten v motor lifan demek istediğim neticede v motor koysalardı motorun vibrasyonu sıfıra yakın düşer performansı artar verimliliği yakıt ekonomisi artar arıza vermez vidalar gevşemez falan yani motorun kalite çitasını epey yükseltirdi tercih sebebi yapabilirdi..

REKLAM ALANI
59. sayfa BirinciBirinci ... 9495758596061 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler