Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sym Symphony St 200i Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Merhaba Arkadaşlar.
    Sym nin Symphony St 200i modelini yaklaşık iki aydır araştırıyorum. Fakat hep yabancı ülkelerdeki forumları okumak zorunda kaldım. Bu sebeple bu sayfayı açıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Honda NC 750 S Dct sahibiyim.
    Şehir içerisinde kullanmak için Suzuki address aldım geçen yıl. Yaklaşık 7000 km kullandıktan sonra motor talihsiz bir kaza sonucu mahvoldu. Uzun bir araştırmadan sonra dün Sym nin symphony St 200i modelini satın aldım. Henüz 40 km te geldi. İlk izlenimim parasını haneden bir scooter. 16 jant olması büyük bit avantaj.
    Kullandıkça tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Abi sen çok yanlış yere gelmişsin yav
    Kes traşı, ver kontra'yı!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    aynısının 125cc olanını kullandım ilk motor tecrübesi olarak seçtim.frenleri,jant çapının büyük olmasından motosikletlere yakın sürüşü olması,az yakması,seramik silindir olması 'motor çok zor şişme yapıyor yaparsada asıl espirisi seramik silindirin çabuk soğutması'ben hiç öyle bir problemle karşılaşmadım ama amacı buymuş.benimki enjeksiyonlu bile değildi ben memnun kaldıysam bence güzel günlerde kullanıcaksın.ilk göz ağrısı olduğundan symphony konusu görünce direk atlıyorum.dediğin gibi kullanıcısı pcx kadar değil tabi ama genelde bu motoru alanlar 2.el alıyorlar ve forumdada kullanan 1 2 kişi varsa var.şaşırtıcı şekilde 2.haftada istediğim fiyata satmıştım 2014 modelini.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Ali Bircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen çok yanlış yere gelmişsin yav
    Neden yanlış yere gelmişmiş. Motosiklet forumu değil mi burası, yoksa siz de scooterları motosikletten saymayan tayfadan mısınız?

Bravo kardeş çok güzel bir seçim yapmışsın. Benim de ilk motorum Symphony SR125 idi. Evet fazla kullanıcısı olmayan bir model ama bilen alır kullanır. pcx ten çok daha iyidir.
    Mustafa_Uz bunu beğendi.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden yanlış yere gelmişmiş. Motosiklet forumu değil mi burası, yoksa siz de scooterları motosikletten saymayan tayfadan mısınız?

Bravo kardeş çok güzel bir seçim yapmışsın. Benim de ilk motorum Symphony SR125 idi. Evet fazla kullanıcısı olmayan bir model ama bilen alır kullanır. pcx ten çok daha iyidir.
    yok abi ondan değil bu konular genelde ürünün markasının forumdaki özel sayfasında paylaşılır yani burda: http://www.motosiklet.net/forum/moto...SYM_Motosiklet
    Kes traşı, ver kontra'yı!

Motosikleti
    Genelde yeni mesajlara tıklanır konunun nerde olduğunun çok önemi yok.

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Ben de baştan konuyu orada açmaya çalıştım fakat sayın yönetim onaylamadan biz kullanıcılar orada konu açamıyoruz. Ben de bir an önce kullanıcı tecrübelerinin paylaşılabilmesi için sohbet bölümünde açtım.
    Bugün küçük kızıma biraz eğitim verdim. 10 km kadar kullandı. 13 yasında kendisi. Addresse göre arka ayaklık koyma yeri daha iyi olduğu için eğitimi sıkıntısız tamamladık. Motoru ilk gördüğünde ama babacım bu bana çok büyük demişti ama rahat kullanabildi. Bu arada tamamen yardımsız ilk defa kullandı. Demekki güzel bir başlangıç motoru imiş.

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Kimse de bu sym symphony St 200i yok mu arkadaşlar. Yolda 125 olanları görüyorum. Ama 200 denk gelmedi hiç.
    mfurkan bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM SYMPHONY ST 200İ
    MERHABE BEN GEÇEN HAFTA ALDIM ST 200İ ŞUANLIK GAYET MEMNUNUM ORT YAKITI 17/18 KRŞ YAKMAKTADIIR DAHA İLK BAKIMI YAPILMADI YAPILDIĞINDA DAHA DA DÜŞER DEDİLER

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse de bu sym symphony St 200i yok mu arkadaşlar. Yolda 125 olanları görüyorum. Ama 200 denk gelmedi hiç.
    Popiler olmamasının sebeblerinden biriside hd200i evo modeli var fiyat farkı fazla olmayım daha performanslı kendileri
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Popiler olmamasının sebeblerinden biriside hd200i evo modeli var fiyat farkı fazla olmayım daha performanslı kendileri
    Söylediğinizde haklısınız. Hd de 6 cc daha büyük ve 4 subap var. Yaklaşık 3-4hp fazlası var.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Söylediğinizde haklısınız. Hd de 6 cc daha büyük ve 4 subap var. Yaklaşık 3-4hp fazlası var.
    Ayrıca su soğutma
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    HD200 de ST200 de geçen sene çıkmış modeller motosiklet piyasasının iyice dibe vurduğu zamanlardayız. Bu modeller de çok talep gören modeller değil. Bayilerde bile yoktu yani. Fiddle ve Joymax SYM nin en çok tutulan modelleridir. HD2 nin de tercih edilesi bir yanını göremiyorum. 10000TL etmez o parayı çıkan gider pcx alır.

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    HD200 de ST200 de geçen sene çıkmış modeller motosiklet piyasasının iyice dibe vurduğu zamanlardayız. Bu modeller de çok talep gören modeller değil. Bayilerde bile yoktu yani. Fiddle ve Joymax SYM nin en çok tutulan modelleridir. HD2 nin de tercih edilesi bir yanını göremiyorum. 10000TL etmez o parayı çıkan gider pcx alır.
    Bu konuda size katılıyorum. Ama ben geçen hafta 0 km motoru bayiden 7500 TL 12 taksite aldım. Açıkçası bu fiyatlara 16 jant lı scooter ancak bunu bulabildim. Enjeksiyon, çelik fren hortumu ve kombine fren sistemli başka alternatif bulamadım. Bütçe max 7000 TL idi. Biraz zorlayarak oldu zaten. Tabi çinli amcam alternatiflerin arasında hiç yoktu.

Motosikleti
    Bu konuda size katılıyorum. Ama ben geçen hafta 0 km motoru bayiden 7500 TL 12 taksite aldım. Açıkçası bu fiyatlara 16 jant lı scooter ancak bunu bulabildim. Enjeksiyon, çelik fren hortumu ve kombine fren sistemli başka alternatif bulamadım. Bütçe max 7000 TL idi. Biraz zorlayarak oldu zaten. Tabi çinli amcam alternatiflerin arasında hiç yoktu.
    Liste fiyatı 9500TL olan modeli 7500TL ya aldıysanız tabi ki başarılı bir alışveriş tabi ki böyle fırsatları kaçırmamak lazım. Sanırım bunlara da %20 vergi geldi ya da gelecek.
    Lastikleri michelin city grip ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Üzerindekiler CST mi hala bilmiyorum ama lastikler hiç güven vermiyor ben alır almaz 50km de gidip değiştirmiştim.
    Mustafa_Uz bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Liste fiyatı 9500TL olan modeli 7500TL ya aldıysanız tabi ki başarılı bir alışveriş tabi ki böyle fırsatları kaçırmamak lazım. Sanırım bunlara da %20 vergi geldi ya da gelecek.
    Lastikleri michelin city grip ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Üzerindekiler CST mi hala bilmiyorum ama lastikler hiç güven vermiyor ben alır almaz 50km de gidip değiştirmiştim.
    Vergi artışı sym de henüz gerçekleşmedi.
    Ama yakındır. Lastik konusunda aslında haklısınız, üzerindeki lastiklerin markasına hala bakmadım ama frenlerde addressten çok daha başarılı.
    Ben tüm motorlarımda ilk kullanımda nasıl gittiğini değil, ne zaman hangi limitte ne şekilde kaydığını kontrol ediyorum. Şu an görebildiğim evet lastik değişimi iyi olur ama şart mı derseniz bence değil.
    Bir haftadır sigortasını yaptıramıyordum. Sigorta sistemi gerçekten felç. Bu akşam 17 de poliçeyi ancak kesebildiler. 340 TL çıktı. Bir aksilik olmaz ise yarın plakayı çıkartıp NC 750 ye brandasını giydiririm.

Motosikleti
    Vergi artışı sym de henüz gerçekleşmedi.
    Ama yakındır. Lastik konusunda aslında haklısınız, üzerindeki lastiklerin markasına hala bakmadım ama frenlerde addressten çok daha başarılı.
    Ben tüm motorlarımda ilk kullanımda nasıl gittiğini değil, ne zaman hangi limitte ne şekilde kaydığını kontrol ediyorum. Şu an görebildiğim evet lastik değişimi iyi olur ama şart mı derseniz bence değil.
    Bir haftadır sigortasını yaptıramıyordum. Sigorta sistemi gerçekten felç. Bu akşam 17 de poliçeyi ancak kesebildiler. 340 TL çıktı. Bir aksilik olmaz ise yarın plakayı çıkartıp NC 750 ye brandasını giydiririm.
    Lastik değişimi bence şart, bu havalarda belki farketmezsiniz ama bir iki ay içinde daha soğuk havalarda iyice sertleşecek ve ıslak zeminde hiç güven vermiyor. Öyle kullananlar var ama test etmenizi tavsiye etmem. Parçaları pek ucuz değil SYM'nin. Sele altı grenajı 200TL falandı.
    Mustafa_Uz bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Lastik değişimi bence şart, bu havalarda belki farketmezsiniz ama bir iki ay içinde daha soğuk havalarda iyice sertleşecek ve ıslak zeminde hiç güven vermiyor. Öyle kullananlar var ama test etmenizi tavsiye etmem. Parçaları pek ucuz değil SYM'nin. Sele altı grenajı 200TL falandı.
    Evet sanırım haklısınız. Bugün BUTTİM üst geçidi dönüşünde arkamda kızım da varken yaklaşık 55-60 km arası bir hızda ön teker bıraktı kendini. Şükür düşmedik ama lastik değişimi gerekli imiş.

salihozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet sanırım haklısınız. Bugün BUTTİM üst geçidi dönüşünde arkamda kızım da varken yaklaşık 55-60 km arası bir hızda ön teker bıraktı kendini. Şükür düşmedik ama lastik değişimi gerekli imiş.
    O motorda kombine fren sistemi var virajlarda ön frene dokunmayın bile aman dikkat! Kombine olmayan motorlarda virajda az da olsa ön fren kullanılabiliyor sürücünün tecrübesine bağlı olarak ama kombine frenli motorda hiç affetmiyor aniden kendinizi yerde buluyorsunuz.Lastikleri ortalama bir sürüş için yeterli ama fazla yatırırsanız kayar.
    Mustafa_Uz bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı salihozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorda kombine fren sistemi var virajlarda ön frene dokunmayın bile aman dikkat! Kombine olmayan motorlarda virajda az da olsa ön fren kullanılabiliyor sürücünün tecrübesine bağlı olarak ama kombine frenli motorda hiç affetmiyor aniden kendinizi yerde buluyorsunuz.Lastikleri ortalama bir sürüş için yeterli ama fazla yatırırsanız kayar.
    Fren hiç kullanmamıştım. Arkada kızım olduğu için sanırım ağırlık dengesi yolun ters eğimini kaldırmadı. Frene dokunsa idim büyük ihtimal taparlayamazdım. Birde malum daha motor 100 km ye bile gelmedi. Lastik mumları da kaymasına yardımcı oluyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler