Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sym Symphony St 200i Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Bugün hayırlısı ile ilk depo bitti. 205 km yol yaptı. 6.4 litre yakıt aldı. Yani 3.15 litre 100 kmde. Bana biraz fazla geldi. 2.8 civarı tahmin ediyordum. İleride 3 litrenin biraz altına düşecektir.
    Motora kısa süre bir kez yüklendim. 9500 devirde 127-128 de kesiciye giriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ARKADAŞLAR BEN MOTORU ALALI 1 AY OLDU. 9500 TL ye plaka ruhsat dahil aldım. Motor da bir ay için de ortalama 26 ve 29 tl dolumlarla 285 ve 305 km arasında yol yaptım. Tabi az yakmış olabilir, çünkü ilk bin km rodaj olduğu için açıkcası hiç basmadım. Motor yol tutuşu ve ebat olrak büyük lastik olmasından kaynaklı kullanışlı ve güven veriyor.
    300 de bakım yaptırdım 90 TL 1000 de bakım yaptırdım 120 tl verdim. bu tarz motorlarda sıkıntı olarak bakım süreleri söz konusu olabilir. Yurt dışı bakım zamanlarından daha önce bakıma çağırıyorlar. Birde günlük 100 km en az yapıyorsanız bakımınız hemen geliyor.
    lastikleri kuru havalarda idare eder ama yağmurlu havalarda bu gün de epey yağmur yağdı. beylikdüzünden maslağa geldim en ufak bir kayma yapmadı. tabi 100 km boyunva kuru havada lastiğin üzerinde ki o kaygan balmumu gibi yapı gitti. Ama kesinlikle değiştirmek gerekiyor. Daha önce bu model çok motor kullandım. ne büyük ne küçük bir motor. tam ortası ve ideal. PCX mi diye bir ara tereddütte kaldım ama PCX modelinin duruşu benim pek hoşuma gitmiyor. Suziki adress ile kıyasladım. o da resimlerde görüldüğünden daha küçük. ben 105 kilo bir adamım, motorun üzerine oturunca motor kayboluyor gibi olunda biraz komik oluyor. Sonuçta suziki adres ve pcx i eleyip sym symphony st200 i aldım ki memnunum.

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Selamlar motoru 7000km dir kullanıyorum Givi büyük boy siperlik takılı halde 100km de 2.2 litre yakıyor son sürat 125 yapıyorum üstündeki lastikler çok geç ısınıyordu anlas taktım çok memnunum kurban bayramında 5 günlük karadeniz turu yaptım toplam 2600km soğalı geçidinden geçtim banamısın demedi[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı sym200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BEN MOTORU ALALI 1 AY OLDU. 9500 TL ye plaka ruhsat dahil aldım. Motor da bir ay için de ortalama 26 ve 29 tl dolumlarla 285 ve 305 km arasında yol yaptım. Tabi az yakmış olabilir, çünkü ilk bin km rodaj olduğu için açıkcası hiç basmadım. Motor yol tutuşu ve ebat olrak büyük lastik olmasından kaynaklı kullanışlı ve güven veriyor.
    300 de bakım yaptırdım 90 TL 1000 de bakım yaptırdım 120 tl verdim. bu tarz motorlarda sıkıntı olarak bakım süreleri söz konusu olabilir. Yurt dışı bakım zamanlarından daha önce bakıma çağırıyorlar. Birde günlük 100 km en az yapıyorsanız bakımınız hemen geliyor.
    lastikleri kuru havalarda idare eder ama yağmurlu havalarda bu gün de epey yağmur yağdı. beylikdüzünden maslağa geldim en ufak bir kayma yapmadı. tabi 100 km boyunva kuru havada lastiğin üzerinde ki o kaygan balmumu gibi yapı gitti. Ama kesinlikle değiştirmek gerekiyor. Daha önce bu model çok motor kullandım. ne büyük ne küçük bir motor. tam ortası ve ideal. PCX mi diye bir ara tereddütte kaldım ama PCX modelinin duruşu benim pek hoşuma gitmiyor. Suziki adress ile kıyasladım. o da resimlerde görüldüğünden daha küçük. ben 105 kilo bir adamım, motorun üzerine oturunca motor kayboluyor gibi olunda biraz komik oluyor. Sonuçta suziki adres ve pcx i eleyip sym symphony st200 i aldım ki memnunum.
    Alıntı ots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar motoru 7000km dir kullanıyorum Givi büyük boy siperlik takılı halde 100km de 2.2 litre yakıyor son sürat 125 yapıyorum üstündeki lastikler çok geç ısınıyordu anlas taktım çok memnunum kurban bayramında 5 günlük karadeniz turu yaptım toplam 2600km soğalı geçidinden geçtim banamısın demedihttp://<a href="https://hizliresim.c...R4.jpg</a></a>
    İyi geceler arkadaşlar. İnanın ikinizin yazdıkları da birbiri ile uyuşuyor. 2.2 litre ortalama.
    Ben 20 bin km dır NC 750 de hep 3.7 ila 4.2 arası addresste ise 7000 km ortalama hep 2.5 litre arası seyretti. Yani öyle agresif kullanan biri değişimdir.
    Symphony de 2.2 ortalamayı yada bir depo ile 300 km te yaklaşmayı nasıl yaptınız. Gerçekten tebrik ederim. Henüz 2. depomda 95 km yol yaptım 7 çizgiden 2 tanesi gitti. Motoru genelde 6000 7000 aralığında 70 90 arasında kullanıyorum. Ben de mi bir hata var. Yoksa benim motorda mı bir anormallik var. Hele şu 2. depo da bitsin daha iyi yorum yapabileceğimiz.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Selamlar ben 1 depo ile hiç 300km görmedim benzini fulledikten sonra 180 km gidince ışık yakıyor ben göstergede 2 çizgi kalmışken 200 kmde 4.5litre benzin alıyorum. Artı benim motorun önünde givi nin büyük boy siperliği var ve tapa gaz gidiyorum

Arkadaşlar herkese merhaba,
    Aranızda yeniyim motorumu yaklaşık 2 hafta önce aldım.
    Tecrübeli arkadaşlara bir iki sorum olacak.
    Öncelikle motoroun gösterge alanında kat ettiği mesefe mil olarak görünüyor onu nasıl km ye çevirebilirim. (Kitapçığında bulamadım)
    Diğer sorum ise lastikler bildiğim kadarı ile 110/70/16 ve bu lastikleri değiştirmek istiyorum.
    Yeni taktıracağım 4 mevsim lastiklrin 120/70/16 olmasında bir sakınca olurmu
    Lastiklerin biraz daha kalın olmasını istiyorum.
    Teşekkürler
    Saygılar.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı öndersancar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motoroun gösterge alanında kat ettiği mesefe mil olarak görünüyor onu nasıl km ye çevirebilirim. (Kitapçığında bulamadım)
    Diğer sorum ise lastikler bildiğim kadarı ile 110/70/16 ve bu lastikleri değiştirmek istiyorum.
    Teşekkürler
    Saygılar.
    sadece arkayı 120 yapsanız yeter, ben symphony sr125 de taktırmıştım gayet de başarılı olur. Michelin bayisi tavsiye etmişti.

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Teşekkürler
    Saygılar.
    Uğrayabilirsem gün içerisinde mil olayını soralım bayiye. Motoru 0 km mi aldınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Ayrıca içinizde hiç motoru çalıştıramama sorunu yaşayan oldu mu?
    Fan pervanesini 1 tur geri çevirip çıt diye bir kurma sesi geliyor. Motor ancak bu işlemden sonra çalışıyor. 1 ,2 defa başıma geldi. Sizin hiç başınıza böyle birşey geldi mi?

Öğrendiğinizde paylaşırsanız çok sevinirim.
    Evet sıfır km aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğrayabilirsem gün içerisinde mil olayını soralım bayiye. Motoru 0 km mi aldınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Ayrıca içinizde hiç motoru çalıştıramama sorunu yaşayan oldu mu?
    Fan pervanesini 1 tur geri çevirip çıt diye bir kurma sesi geliyor. Motor ancak bu işlemden sonra çalışıyor. 1 ,2 defa başıma geldi. Sizin hiç başınıza böyle birşey geldi mi?
    Evet sıfır km aldım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Evet sıfır km aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Evet sıfır km aldım.
    kullanım kılavuzunda yazıyor olması lazım.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Selam set ve mod düğmelerine aynı anda 5 saniye basın Kilometreye dönecektir.
    Service manual var kendi kitapcığından daha kapsamlı bilgiler içeriyor becerebilirsem buraya yükleyeceğim[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

https://yadi.sk/i/-6yuJDAN3NY6dx

tekrar selam 2000 km oldu artik. lastikleri hic degistirmedim. sikayetci de degilim, uzerinde ki o balmumu gitti artik. kis sartlarina gore belki degitirebilirim. hiz konusunda biraz sikayetciyim, biraz palazlandiniz mi gazi daha fazla acmak istiyorsunuz, ben 110 kiloyum, 1110 veya 120 leri zorluyorum ama dedigim gibi zorluyorum. 80- 90 larda su gibi kayiyor gidiyor, beylikduzu maslak hattina sabah aksam 45 dakika da ulasabiliyorum ki araba ile 2.5 saat ve gereksiz stress. onun hiza da pek fazla takilmamak lazim. hafta ici zaten hiz yapmak imkansiz. sadece emniyet seridinden gidiyorum sadece hafta sonlari hiz gerekiyor.
    2000 km icinde motor en ufak sorun cikarmadi. bu gun sadece yag gostergesi yandi ve km gosterge yandigindan itibaren yeni bir km tutmaya basladi ve 2000 km ibaresi kayboldu. sanirim yag gstergesi yandiktan sonra ne kadar km gittigimi gosteriyor. ne marka yag alacagim konusunda ve lastik havalarina kac basacagim konusunda fikirlerinizi almak isterim. bu arada hala 29 TL ile 280 km gidiyorum. asiri hiz yapmam, ani gaz veya ani fren de yapmiyorum. genellikle sabit hizda gidiyorum. insallah da boyle devam eder. ama yag konusunda cok kararsizim. 5 40 soguk havalarda 10 a 30 normal havalarda diyor ama yag markalari ve fiyatlari o kadar birbirinden farkli ki... kafam karisti..

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Benim neden hep 180 km de benzin lambam yanıyor? Ben 1 depoda hep 200 km ancak gide biliyorum. 180 de fiks lamba yanıyor 200 de yakıt alıyorum. Bazan 32 bazan 34 lira alıyor. Benim de 1000 km oldu bu arada.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim neden hep 180 km de benzin lambam yanıyor? Ben 1 depoda hep 200 km ancak gide biliyorum. 180 de fiks lamba yanıyor 200 de yakıt alıyorum. Bazan 32 bazan 34 lira alıyor. Benim de 1000 km oldu bu arada.
    Selamlar motorunuz daha rodaj sürecinden yeni çıkacak havalarda soğudu biraz fazla yakması normaldir diye düşünüyorum şu anda benim motorumunda yakıt tüketimi biraz arttı son yaptığım ölçümde 2.6 litre yakmış. bence bu yakıt konusunu fazla kafaya takmayın yazın sizde 2.5 lt.nin altında tüketim değerlerine düşersiniz.

Bu arada yaşadığım bir olayı aktarayım motorla bayburta giderken gölovadan sonra hep tozlu yollardan gittim dönüş yolunda motorum 100 km sürati zor görüyordu ve yakıt tüketimide artmıştı samsunda hava filtresini temiledim motorun yakıtıda süratide düzeldi sizinde bakımdan sonra bir miktar yakıtta iyileşme olacağını tahmin ediyorum kalın sağlıcakla

Motosikleti
    sym symphony 200sti
    bende var sym symphony 200 st 2015 model 17 bin km de 3 ay önce arkadasımdan aldım oda sıfır almıştı geçen hafta kardeşim turlamaya çıktı kayış kırıldı serviste 400 tl toplam bakımı ile 525 tl bu kadar pahalı bi motor hiç görmedim sağ sinyal kaşı 48 lira internette sol taraf 18 tl ön arka sadece jant 1050 tl araba jantının 4 ü 500 lira yamaha ybr kullanıcısıydım esd modellerinin hayatımda bakıma götürmezdim lanet bu motor ya artık eski sistemde rx 115 e dönmeliyim diye karar verdim motorumu satıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

benim motor bazen 116 bazen zorlarsan 118 de kesici yapıyor seninki uçak maşallah

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı symphony200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende var sym symphony 200 st 2015 model 17 bin km de 3 ay önce arkadasımdan aldım oda sıfır almıştı geçen hafta kardeşim turlamaya çıktı kayış kırıldı serviste 400 tl toplam bakımı ile 525 tl bu kadar pahalı bi motor hiç görmedim sağ sinyal kaşı 48 lira internette sol taraf 18 tl ön arka sadece jant 1050 tl araba jantının 4 ü 500 lira yamaha ybr kullanıcısıydım esd modellerinin hayatımda bakıma götürmezdim lanet bu motor ya artık eski sistemde rx 115 e dönmeliyim diye karar verdim motorumu satıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

benim motor bazen 116 bazen zorlarsan 118 de kesici yapıyor seninki uçak maşallah
    Parça fiyatları konusunda yorum yapamayacağım. Ama sizin motor 116 da kesiciye giriyor ise debriyaj tasında problem vardır. Kayış tamamen yukarı kalkamıyordur. Kayış zaten max 15 k da değişmeli. Benim motor 2 kişi toplamda 155 kg yük ile düzde çok rahat 110 yapıyor. Biraz uzatınca 115 118 oluyor. Meyilli yolda 120 yi geçiyor. Ben debriyajla oynamayı düşünüyorum. Daha motor 1200 km de. 5000 olduktan sonra debriyajı elden geçireceğim. Dün gece denedim motor 127 128 iken 9500 devirde kesiciye giriyor.
    Ben şimdilik memnunum.
    Tek sıkıntım gidonun konumlanması addresse göre başarısız. Aralarda aynalara çok çarpıyor. Addresse ben atom karınca diyordum. Aralarda çok rahattım. 750 cc motorda adalardan geçişte daha rahat ediyorum. Gidon konum itibarı ile aynalarda çarpmıyor 750 de. Ama symphony bu konuda iyi çalışmamış.

Motosikleti
    sym symphony 200sti
    başkan 1000 km önce kayışa 400 lira para verdim sıfır taktım 17 bin km de benim motor debriyaj da çok iyi dedi servis nasıl yapmıyor bu motor hızı

Arkadaslar bu gun de 3000 bakim yaprirdim. 5000 de gel dediler ben gunde 80 km yapiyorum ayda 26 is gunu motorla gidiyorum bu da 2080 km yapiyor demekki bir daha ki ay yine bakima gidip 120 TL verecegim. benim anlamadigim garantili bir motor da servise gidip sadece yag degisimi yaptirip nasil 120 tl verdigim. gitmesek garantiden cikiyor gitsek cebimiz yaniyor. bu bakim olayi canimi sikiyor. benzine gelince ben az yakisindan memnunum. ama 200 luk oldugu halde max 110 km hizi buluyor. diger tum scooterlar yanimdan jt gibi geciyor. bir yandan da cok hizli olmamasi iyi cunku gaa gelip sende hemen sonuna kadar aciyorsun. dedigim gibi buyuk tekerlek olmasi yol tutusu az yakmasi sorunsuz bir motor olmasi sahane ama bakimlar canimiiiii sikiiiyorrr.
    12.09.2017 de 305 km de 1. bakim 100 TL
    26.09.2017 de 1010 km de 2. bakim 100 TL
    27.10.2017 de 3000 km de 3 bakim 120 TL
    yazik degil mi bana

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı sym200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu gun de 3000 bakim yaprirdim. 5000 de gel dediler ben gunde 80 km yapiyorum ayda 26 is gunu motorla gidiyorum bu da 2080 km yapiyor demekki bir daha ki ay yine bakima gidip 120 TL verecegim. benim anlamadigim garantili bir motor da servise gidip sadece yag degisimi yaptirip nasil 120 tl verdigim. gitmesek garantiden cikiyor gitsek cebimiz yaniyor. bu bakim olayi canimi sikiyor. benzine gelince ben az yakisindan memnunum. ama 200 luk oldugu halde max 110 km hizi buluyor. diger tum scooterlar yanimdan jt gibi geciyor. bir yandan da cok hizli olmamasi iyi cunku gaa gelip sende hemen sonuna kadar aciyorsun. dedigim gibi buyuk tekerlek olmasi yol tutusu az yakmasi sorunsuz bir motor olmasi sahane ama bakimlar canimiiiii sikiiiyorrr.
    12.09.2017 de 305 km de 1. bakim 100 TL
    26.09.2017 de 1010 km de 2. bakim 100 TL
    27.10.2017 de 3000 km de 3 bakim 120 TL
    yazik degil mi bana
    kaç litre yağ alıyor bu motor? 1 litre 30-50 tl arasında değişiyor.
    şimdi baktımda 0.8 litre yağ alıyormuş. 1 litre desek 40 lira falan yağ parası olması lazım. eğer başka bir şey yapmıyorsa 80 tl işçilik mi alıyor? çok fazla.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

sadece yag degistirdi, hava filtresini sokup hava kompresoru ile temizledi o kadar. cinar motor a yaptidim istanbul sanayi mahallisin de. maslak bir servisi aradim bu gun onlar 90 TL dedi. demek ki, biraz fazla vermisim. acikcasi uzuldum... motoru aldigim yer pahaliya yapiyor, tanimadigim baka bir sym yetkili bayii 90 TL diyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler