Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

RKS RN 180

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Kutluay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten gözünle görebilsen öyle saklamazlardı telefonun kamerasıyla o yaprakların arasından ortasına doğru bak görürsün

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Ve 150cc lik gömleği 190lığa büyütmek akıl kârı değil soğutmasını düzgün yapamaz bir kere aklında bulunsun kardeşim.
    Dava aç o zaman kardeşim. Dava acmadan önce motor bloguna benzin koy bakalim kaç cc alicak kardeşim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    RKS RN 180 ile 430 Artçılı İzmir-İstanbul 300Km Artçısız İstanbul Edremit 220Km Artçılı İzmir uzun yol deneyimleme şansım oldu.
    Servisinizi çok düzgün seçmeniz lazım mesela benim servisim 300ml fazla yağ koyduğu için İzmirden İstanbula gidişim çok zor oldu hele artçılı motor fazla yağdan boğuldu bursadn yalovaya 120 km'yi 4 saatte anca gidebildim. Üst kapak contasının da patlaması cabası Yağ sızdırmaya başladı oradan neyse ki içindeki fazla yağı alınca kendine geldi sızdırmıyor fakat değişecek. İstanbula giderken benzini Shell'den almıştım. Şehirler Arası yolda aldığım benzin o kadar kötüydü ki yağ ile birleşince tam işkence oldu bana. Bir opet bulduğumda benzini kokladım parfümlü kokuyordu. Bez attım içine çakmağı çaktım zar zor kendini yakıyordu. 8 litre benzini yere döküp opetten benzin alıp yalovadan vapura binebildim.

Benim uzun yolu gitmem çok konforlu olmadı titreşim hat'safhada ek olarak motor bloğunu böyle bir yolculuk yapacaksanız sıktırmanız lazım. Titreşimden vidalar gevşiyor. Tabiki Lastikleri Balataları ve zincirimi değiştirmiş olmamın bana çok büyük faydası oldu Did marka zincir ile yaklaşık 1000km önceden gerdirmem ile beraber. Buna istanbulda şehir içi yaptığım 300-400km Ek olarak Akçay'da yaptığım 300km söz konusu olunca 1 mm gerginlik ayarı istemedi sadece yağladım. Hal bu ki yağmurdan çamurdan geçmediğim için yağ da istemedi çok Hep yağlı kaldı.

Geleyim İstanbul Balıkesir Edremit dönüşüne Dönüşüm artçısız olduğu için çok rahat geldim 100-110 rahatlıkla basabildim fakat motor hafif ufak tefek rüzgarlarda ciddili savrulma yaşıyorsunuz hele sollama yaparken ve sollama yapacağınız araç büyük araç ise sizi savuruyor. Rüzgara Karşı resmen viraja yattım diyebilirim düz yolda. Balıkesir Edremit otobanına girince yol bomboş ve çok güzeldi sıkıntısız şekilde 3-4 sat içerisinde ara vere vere rahatlıkla Edremit Akçay'a vardım. Birde Ayvalıkta Motosiklet festivali olunca her mola verdiğim yerde festivale giden insalar ile sohbet etme şansım oldu.

Akçaydan izmire gelirken artçılı olarak hiç sıkıntı yaşamadım. Patlak conta ile kompresyon gücünün düşmesi beni korkuttu sadece. Saat 07:15'de başlayan yolclugum artçımın 20km'de bir mola istemesiyle 4 saat sürdü. Bostanlıdan vapur ile evime geçtim direk

Herkese iyi forumlar. Ekipmanınız tam olmadan yola çıkmayın 3 parça yaptığım uzun yol tecrübemde her seferinde 2'şer kez çevirmeye girdim. Bu Da bilginize olsun fakat artçımdan hiç kimlik istenmedi. bu olay açıkçası beni biraz şaşırttı.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dava aç o zaman kardeşim. Dava acmadan önce motor bloguna benzin koy bakalim kaç cc alicak kardeşim.
    Kardeşim zaten dava açacağım, dava açmak için sanayi ve teknoloji bakanlığından yazı bekliyorum. Konuyu oraya taşıdım şu an incelemede.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Kutluay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim zaten dava açacağım, dava açmak için sanayi ve teknoloji bakanlığından yazı bekliyorum. Konuyu oraya taşıdım şu an incelemede.
    Yurt dışında bir yerde olsa milyonluk para kırarsın. ama türkiyede çok uğraşman lazım birde cüzzi tutarlar için

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Arkadaşlar rn 180 kullanıcıları olarak önerir misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Günceldir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Arkadaşlar ben de yakın zamanda RN 180 alıcam. Soğuk havada yani kışın motor kendiliğinden stop etme sorunu varmış bildiğim kadarıyla. Ne kadar doğru, doğruysa eğer çözümü ne yazabilir misiniz.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar rn 180 kullanıcıları olarak önerir misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Günceldir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Arkadaşlar ben de yakın zamanda RN 180 alıcam. Soğuk havada yani kışın motor kendiliğinden stop etme sorunu varmış bildiğim kadarıyla. Ne kadar doğru, doğruysa eğer çözümü ne yazabilir misiniz.
    Rolantiyi yükselt 1.5 civarına, tavsiye edilir mi? Edebilirim. Tek sıkıntısı 189cc yazıyorlar ama 149cc elektronik aksamı biraz kalitesiz. Onlar haricinde tasarım ıvır zıvır zaten demon 150gn modelinden alınma. Yurtdışında 149cc olarak satılan bir motosiklet. Kullanım kılavuzu yok. Yani bu şu demek oluyor; motosikletin subap ayarları, rolanti bilgisi, yağ miktarı, elektrik tesisatı nasıl?, periyodik bakımları ne zaman ve neleri değişmesi gerektiği vb. gibi bilgilerin eksikliğini oluşturuyor. Bu yüzden zaten ticaret bakanlığına şikayet oluşturup firmaya satılan ürün başına ceza kestirttim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merakımdan soruyorum; bu motor gercekten cok mu kotu?

Bütün ikinci el motorların km'si düşük.

1000 km 'yi gören satmaya calısıyor.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Bir ürünü 180 cc diye pazarlayıp neden 150 cc blok koyarlar????
    ��

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakımdan soruyorum; bu motor gercekten cok mu kotu?

Bütün ikinci el motorların km'si düşük.

1000 km 'yi gören satmaya calısıyor.
    Benim motor 11'binde gel bi tur vereyim :D

Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 11'binde gel bi tur vereyim :D
    ahahha :D actıgın konulara bakarsak senin motor da sana iskence yapmış ama iyi km yapmıssın
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Bende 5 aydır kullanıyorum. İkinci el aldım. Hava soğudu motorda benden soğudu çalışmayacağım diyor sabahları. Hele motor soğukken trafikte ani gaz açmayı deneyin komik durumuma düşersiniz. RN 180 sıcak havaları seven bir motor soğuğa gelmez. Ama yinede seviyorum. Sıkışık trafikte yılan gibi maşallah.

Motosikleti
    Bn125
    Bu hafta içerisinde bn125 ve rn180 arasından birini alacağım sizce hangisi daha mantıklı olacaktır? Rn180 modelini oldukça beğeniyorum ciddi bir kronik sorunu var mı ve alırsam dikkat etmem gerekwnler nelerdir? Şu an benelli ile arasında 2k fiyat farkı var sizce hangisi daha mantıklı olacaltır? 19 yaşındayım Boyum 177 80kgyum.

rn180 altında kücük kalır.

1875 cm e 2020 cm 2 motor arasındaki fark.

180 cc motordan sanırım 13 beygir civarı güc almıslar, şahsen 125 cc den 11 beygir güc alan italyan ı tercih ederim.

(illa bu 2 motor diyor isen)

Motosikleti
    Bn125
    Biraz bakındıktan sonra rnxplus diye geldiğini öğrendim. 125cc yapmışlar torku falan hiçvbir değeri eskiyle aynı değil. Benelli bn125de karar kıldım.

Arkadaşlar karbüratör üzerindeki vidaların hangisi hava ayar vidasıdır tam olarak bileniniz var mı ?

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    buralar biraz şenlensin.
    motorumu ilk aldığım geçen yıl,sünger elcikler,koruma takozu,ön çamurluk uzatma,topcase taşıma demiri,topcase ve bunlar yapıldıktan 1 yıl sonra arkadaşlarla kampa gidiş.

kışın ben
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu motordan yeni aldım arkadaş fazla kullanmadi 2. Motoruydu kafama takılan Ekranda 3 farklı renk özelliği var deniyor ben bir türlü değiştiremedim yardımcı olurmusunuz.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)