Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Lifan Pony (LF100-C)

Motovento
    REKLAM ALANI
    6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R

1.2L/100km=1L ile 83 km !
    trafikte 1.7L/100km desek=1L ile 58km yapar.
    110 u görür hacı.

fiyat bilgisine ulaşamadım.

http://www.youtube.com/watch?v=ShSHb...8E874AD0984A23

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu motor üçer motorda 2490 tl ile satılmakta motorun görünüşü güzel şirin en önemlisi yakıtı çok az dünyanın en az yakan motorlarından diyebiliriz gücü ise 100cc bir motor için çok çok iyi 5.8 kw yani 7.7 HP vergisiz motor bende almak istiyorum bu motordan ama cok yeni daha 2013 yılında geldi türkiyede kullanan varsa bilgi verirmi yol tutuşu hızlanması kullanımı nasil boyu biraz küçük ama olsun beni işten eve evden ise getirsin yeter çok dikkat çekici birşey bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Arkadaşlar bu da teknik özellikleri

Boyutları: Genişlik X Boy X yükseklik 1690 770 980 Mm Sele yüksekliği 73cm

Yakıt deposu kapasitesi 5.5 Litre Motor yağ kapasitesi 1,01 litre Tek silindirli motor, 4 zamanlı hava soğutmalı Çap strok x 53.0 X 45.0 mm Silindir 99.3 cm3 Sıkıştırma oranı 9.5: 1 iletim: zincir tahrik ateşeleme sistemi ayak Şanzıman 4 vites Ön arka disk fren Lastik ebatları ön 12/80-120 arka 120/80 / 16 Net ağırlık 94 Kg. Maks. Hız (km / h): 80 Maks. Gücü (kw / rpm): 5.8/7500 Maks tork (N.m / rpm): 7.3/6000 Yakıt tüketimi 100 km/1.2 lt Dingil mesafesi (mm): 1200
    cennetkizi bunu beğendi.

Arkadaşlar bu motordan almayı düşünüyorum.Arkadaşa lifan tay 100 cup almaya gittik,bayiide pony 100 ilgimi çekti.Motora bir oturayım dedim,inmek istemedim.Böyle süspansiyon hiçbir motorda görmedim.Normal motorlar gibi arkada 2 adet amortisör ve yay yok,sadece motorun tam ortasında 1 adet amortisör ve yay var süper sportlardaki gibi.Çoğu motorlarda arka fren kampana,bu motorda hem ön hem arka disk fren.Debriyajlı 4 vites dik motor ve balansörlü.Dijital hız göstergesi var.Tek eksiği ayaktan marşlı olması.Kitapçığında 1,2lt/100km yazıyor.Bir cup motordan daha az yakıyor.Bu motordan kullanan arkadaşlar varmı acaba,deneyimlerini paylaşacak ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben kullanıp denedim. Harika bir motor, çok iyi gidiyor ve kullanımı çok zevkli. Süspansiyon çok rahat, motorda titreşim problemi yok. Almak isteyenler düşünmeden alabilir.
    cennetkizi bunu beğendi.

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Varsın ayaktan marşlı olsun marş motoru yoksa arızası da olmaz :D Hakikaten çok şirin motor hoşuma gitti.
    cennetkizi bunu beğendi.

Peki bu motor hangi katagoriye giriyor.Lastiklere bakılınca enduro tarzı,ama commuter olarak mı satılıyor ?

Arkadaşlar yokmu başka kullanan,binen,süren,test eden ?

arkadaşlar ben cumaretesi günü motoru aldım 2 gündür biniyorum tek negatif tarafı bana elektrik marşı olmaması geldi bide ekranı biraz daha işlevli olabilirdi mesela yakıt göstergesi devir saati zaman saati gibi gidişi yeni olduğu için mi bilmiyorum çok atik gelmedi gerçi 99 cc motor fazlada birşey beklemek gerekir ama zamanla performansı açılır diye düşünüyorum motor yeni zaten fazla bagırtmamaya çalışıyorum vitesleri ters bilmiyorum böyle vites olan motor başka var mı en üst boş aşagıya dogru vites artıyor yukarıya dogru azalıyor daha önce cbf 150 kullandım onunki tam tersi idi alışana kadar biraz zorlandım vites düşürcegime artırıyorum yada tam tersi oluyor ayak alışkanlığım yüzünden ilerde çanta koruma demiri cam siperlik almayı düşünüyorum taktıran varmı hiç nasıl duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

çanın nasıl istiyosa ona benzet iki tarzın ortası bu ama lastikler endura lastikleri

Ben cup motorun viteslerine alıştığımdan herhangi bir sorun yaşamam diye düşünüyorum,çünkü cupla aynı vites düzenine sahip.Son hızlara doğru titreşimi nasıl peki.

MOTORUN SESİ ÇOK HOŞ ÇIKIYOR TİTREŞİM ÇOK YOK SANKİ BÜGÜN 85 KM İLE GİTTİM MOTOR AÇILSA DAHA FAZLASINIDA YAPAR.

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Alan arkadaşlar hayırlı olsun.Adettir sizin çektiğiniz resimleride bekliyoruz.

Aynen resimlerinizi,videolarınızı bekliyoruz

Motosikleti
    yok
    la bu motor çok tatlı sırf görmek için bile bayiisine gidebilirim
    cennetkizi bunu beğendi.

Bu motorda 5 lt ana depo yarım litre yedek depo var fullettim 27 tl tam doldu ana depoya aldım 262 km gitti benzin bitti yedek depoya geçtim. Buda demek oluyor ki
    5 lt ile 262 km gittim
    km de 0.90 kuruş yaktı
    1 lt ile 52.4 km yol eder
    100 km de 1.9 lt benzin yakıyor
    Bu veriler daha motorun ilk depo ile gidişidir geldende trafikte kullanmadım bazen agrasif kullandım max 90 km çıktım. Motor yeni olduğu için bu verilerin düşecegini düşünüyorum yeni motor açılana kadar çok yakar zamanla düşer bir zamandan sonra sabitlenir diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Motor gerçekten çok dikkat çekici herkes uzaylı görmüş gibi bakıyor motorcular başta
    cennetkizi bunu beğendi.

Alıntı selcukk53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda 5 lt ana depo yarım litre yedek depo var fullettim 27 tl tam doldu ana depoya aldım 262 km gitti benzin bitti yedek depoya geçtim. Buda demek oluyor ki
    5 lt ile 262 km gittim
    km de 0.90 kuruş yaktı
    1 lt ile 52.4 km yol eder
    100 km de 1.9 lt benzin yakıyor
    Bu veriler daha motorun ilk depo ile gidişidir geldende trafikte kullanmadım bazen agrasif kullandım max 90 km çıktım. Motor yeni olduğu için bu verilerin düşecegini düşünüyorum yeni motor açılana kadar çok yakar zamanla düşer bir zamandan sonra sabitlenir diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Motor gerçekten çok dikkat çekici herkes uzaylı görmüş gibi bakıyor motorcular başta
    Keşke pony'nizi kullanma şansım olsa :( 1 ay'a aldım alıcam.Lifan Tay 100 ile Pony 100 arasında acayip bir ikilemdeyim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence çanta konusu hariç Tay 1000 ile kıyaslaması olmaz. Tay 100'e de çanta takılıyor mu bilmiyorum. Bir de tabi büyük ihtimalle yağmur çamurda, ufak olmasından dolayı üst baş batacaktır.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çanta konusu hariç Tay 1000 ile kıyaslaması olmaz. Tay 100'e de çanta takılıyor mu bilmiyorum. Bir de tabi büyük ihtimalle yağmur çamurda, ufak olmasından dolayı üst baş batacaktır.
    Zaten çanta takmayı düşünmüyorum Ama enduro yapılır mı acaba bu motorla

çanta istenirse takılıyor ben dün taktırdım ama ozel demir yaptırmak gerekiyor ama çantasızda olmuyor birşey taşıyamıyosun. birazdan resimlerini koyarım arkadaşlar ilerdede inş. motor koruma demiri taktıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

cennetkizi bunu beğendi.

Alıntı selcukk53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta istenirse takılıyor ben dün taktırdım ama ozel demir yaptırmak gerekiyor ama çantasızda olmuyor birşey taşıyamıyosun. birazdan resimlerini koyarım arkadaşlar ilerdede inş. motor koruma demiri taktıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

http://img.donanimhaber.com/upfiles/...4e46748073.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

http://img.donanimhaber.com/upfiles/...2e6e290b89.jpg
    Vay be ufaklığa bak sen koruma demiri takılıyor mu acaba bu motorlara ?

Orjinal koruma demiri yok ama motorcu ona uygun küçük koruma demiri yapabiliriz dedi. Motorun modeli Pony ya internetten araştırdım Pony midilli küçük at demek bodur at demek adına uyusuyor.
    cennetkizi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)