Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Benelli Leoncino 500 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben inanmıyorum zevk ve keyfi mt-07'den daha fazla keyif verebileceğine. Maddi kaygı ile alakası yok. Her yönden de daha kalitelidir MT-07.
    Test etmeden bir şeyler söylemek anlamsız olur. Farklı kategorilerde ürünler zaten mt-07 ile kıyaslama yapılması bile bence anlamsız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ben inanmıyorum zevk ve keyfi mt-07'den daha fazla keyif verebileceğine. Maddi kaygı ile alakası yok. Her yönden de daha kalitelidir MT-07.
    MT 07 270 krank açına sahip sıralı iki silindir üretilmiş en iyi bloktur. Daha ötesi yapılmadı. Fiyat performans açısından daha iyisi satılmadı. Ama boş bir cümle yazdığınız. Bu parayla a2 ( 35 Kw ) sınırında üretilen en iyi motosiklet Leoncino dur. Ve rakipleri şu araçlardır.

Ducati Sixty2 400
    Husqvarna Vitpilen 401
    Husqvarna Svartpilen 401

Ve fiyatları günümüz kur değerlerine bakarsak 45-50 liradır.

İnsan için basamaklar olmalı.

İlk 20.000 km' de maks 35 beygir.
    İkinci 20.000 km' de maks 50 beygir
    Üçüncü 20.000 km' de maks 75 - 100 beygir.
    Dördüncü 20.000 km' de 100 beygir ve üzeri

Tabi sadece tecrübe ile değil eğitimler ile desteklenmeli bu yol haritası. Maalesef 5000 km yapmadan parası yetiyor diye 125-250 cc sonrasında MT 07 alıp helva olan genç arkadaşlara ben üzülüyorum. Hem böyle düşünüyorsanız. Siz neden Dominar yerine MT 07 almadınız. Dominar çıktığında 2. el MT 07 alınıyordu o paraya.

Demek istediğim motorlar bir yere kaçmıyor. Biz kendimize yatırım yapalım daha iyi sürelim MT 07 hep orada duruyor. R6 hep kenarda , 1290 duke bize gülümsüyor.

Ama zamanı değil
    Nasate, cakyol, SRDR KTM 390 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3000 km kullandım mt7 yi het viraja girdiğim de aldığım güne küfrettim. Paslanan saçma sapan yerlerini görmüyordum bile. O gün anladım olay sadece performans değil. Mt7'nin kaliteli.tek yeri motoru geri kalanı demir yığını kimse bana maval okumasın.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 km kullandım mt7 yi het viraja girdiğim de aldığım güne küfrettim. Paslanan saçma sapan yerlerini görmüyordum bile. O gün anladım olay sadece performans değil
    Leonçino kalite olarak üstün mü 07'den?
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT 07 270 krank açına sahip sıralı iki silindir üretilmiş en iyi bloktur. Daha ötesi yapılmadı. Fiyat performans açısından daha iyisi satılmadı. Ama boş bir cümle yazdığınız. Bu parayla a2 ( 35 Kw ) sınırında üretilen en iyi motosiklet Leoncino dur. Ve rakipleri şu araçlardır.

Ducati Sixty2 400
    Husqvarna Vitpilen 401
    Husqvarna Svartpilen 401

Ve fiyatları günümüz kur değerlerine bakarsak 45-50 liradır.

İnsan için basamaklar olmalı.

İlk 20.000 km' de maks 35 beygir.
    İkinci 20.000 km' de maks 50 beygir
    Üçüncü 20.000 km' de maks 75 - 100 beygir.
    Dördüncü 20.000 km' de 100 beygir ve üzeri

Tabi sadece tecrübe ile değil eğitimler ile desteklenmeli bu yol haritası. Maalesef 5000 km yapmadan parası yetiyor diye 125-250 cc sonrasında MT 07 alıp helva olan genç arkadaşlara ben üzülüyorum. Hem böyle düşünüyorsanız. Siz neden Dominar yerine MT 07 almadınız. Dominar çıktığında 2. el MT 07 alınıyordu o paraya.

Demek istediğim motorlar bir yere kaçmıyor. Biz kendimize yatırım yapalım daha iyi sürelim MT 07 hep orada duruyor. R6 hep kenarda , 1290 duke bize gülümsüyor.

Ama zamanı değil
    Esas sen kendini malını güzel göstermek için boş cümle yazıyorsun. Ara Yamaha'yı sor bakalım 35kW'ye MT-07 sınırlandırılıp satılabiliyor mu? Ondan sonra gel burada böyle abuk sözcüklerle basit saldırışlarda bulun. Ehliyetin tutuncada o sınırlandırdıkları makineyi tekrardan sınırını kaldırıp teslim ediyorlar pek ala.

Ben Leoncino kötü bir motor olduğunu hiç söylemedim arkadaşın sorduğu soruya cvp verdim. O motor o fiyat ile büyük bir kitleye satılmaz. Hiçbir şart altında.

Ben Dominar alırken param yoktu ve eski motorum blok patlattı die takasa girdim. Kaldıki tekrardan MT-07 alma gibi bir düşüncemde yok değil. Lakin şuana kadar kimseye katiyen Dominar şöyle iyi böyle iyi diyede övmedim. Her zaman maddi imkan ve olanak varsa en iyisini almanın daha mantıklı olduğunu söyledim ve bunda da söylüyorum.

Leoncino'ya verilecek para ile MT-07 ABS alınır.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Leonçino kalite olarak üstün mü 07'den?
    Kalbi hariç evet. Özellikle plastik aksamları, süspansiyonları özellikle ön çatallar kesinlikle daha iyi. Öyle pek denemişliğim yok ama şasi de daha iyi olduğu kesin

Ama cp2 blok baya saglam ben yazılımlı kullandım ne versen kabul ediyordu.

Marka algısı var baska bir şeyi yok.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Japon'da Japonda diyen arkadaşlar sayesinde Yamaha Honda fiyat arttırımından hiç bir zaman vazgeçmedi en sonda devlet bi koydu pir koydu. Kalite mi evet kalite var Japon'larda ama bu fiyatlara bu kalite çok ama çok az Benelli'de parasını hak etmiyor ama kullanıcılarına baktığımda honda yamaha ile aynı diyen bir çok yoruma denk geliyorum. Kawazaki'nin en pahalı modelinin 35 bin olduğu zamanlar vardı. O yüzden bu motorlar bu fiyatları hak etmiyor.

Motosikleti
    XMAX 250
    Esas sen kendini malını güzel göstermek için boş cümle yazıyorsun. Ara Yamaha'yı sor bakalım 35kW'ye MT-07 sınırlandırılıp satılabiliyor mu? Ondan sonra gel burada böyle abuk sözcüklerle basit saldırışlarda bulun. Ehliyetin tutuncada o sınırlandırdıkları makineyi tekrardan sınırını kaldırıp teslim ediyorlar pek ala.

Ben Leoncino kötü bir motor olduğunu hiç söylemedim arkadaşın sorduğu soruya cvp verdim. O motor o fiyat ile büyük bir kitleye satılmaz. Hiçbir şart altında.

Ben Dominar alırken param yoktu ve eski motorum blok patlattı die takasa girdim. Kaldıki tekrardan MT-07 alma gibi bir düşüncemde yok değil. Lakin şuana kadar kimseye katiyen Dominar şöyle iyi böyle iyi diyede övmedim. Her zaman maddi imkan ve olanak varsa en iyisini almanın daha mantıklı olduğunu söyledim ve bunda da söylüyorum.

Leoncino'ya verilecek para ile MT-07 ABS alınır.
    Güzel kardeşim okuduğunu anlamakta sıkıntı çekiyorsun bence. Sana kötü bir şey mi söyledim ben ? Nedir bu saldırış nedir bu Markacılık modelcilik tutkusu Sen git MT 07 al zincir mi vurduk sana. Git al yahu Deli ye bak 2015 de bitmiş di bunların soyu diyordum. Yine her yerden çıkıyorsunuz. Sürekli bir yerlerden Onu almaaaaaaa. Az daha koy MT 07 al diyenler hala fırlıyor.

Yamaha Dünyanın en büyük satış başarılarından birin elde etti MT 07 ile tam bir sokak motoru. Ve sınıfının her zaman lideri. Bende sürdüm çok sevdim. Belki bundan sonra almakta isterim.

Ama BANANE arkadaşım. Motor bir tek bende var zaten malımı kime niye öveyim Çatlak mıyım ben. Uzun bir süre binmek istiyorum bu motora ve MT 07 nin yanına koyalım bunu İstanbul un en büyük meydanın 100 kişi çevirip soralım hangisi daha güzel diye. Ben sevdiğim bir tasarımı satın aldım. Bir motor alırken en az 2 yıl biniyorum zaten. Hemen kime kitlesem diye düşünmüyorum.

BAK BÜYÜK BÜYÜK YAZIYORUM. AYNI SINIFTA DEĞİLLER. ANLADIN MI TATLIM ?

BAK BÜYÜK BÜYÜK YAZIYORUM. AYNI SINIFTA DEĞİLLER. ANLADIN MI TATLIM ?
    Az daha koyup ybr al.. pardon daha az koyup ybr alaydın bunlar olmazdı
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Sen git kendini kandır. 100 kişiye ulaşabilir mi bu motor heyecanla bekliyorum ve kaldıki esas ters cümlelerle girişen sen olduğunu bile göremiyorsun. Neyse sana motorunla mutluluklar. Genede 36k ona vereceğime 40k diğerine veririm. Aynı tarz değillermiş. Haklı olduğumu sende biliyorsun ama gerçekler acıtıyor işte

Neyse sen git motorunla dolan. Benim şahsi fikrim bu. Ona o kadar para verilmez dedim ve ağrına gitti. Sen önce gocunmamasını öğren ve konuşma tarzını değiştir. Motorun gibi kalitesizleşme!!!

Tatlımmış. Dengesiz velet.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 km kullandım mt7 yi het viraja girdiğim de aldığım güne küfrettim. Paslanan saçma sapan yerlerini görmüyordum bile. O gün anladım olay sadece performans değil. Mt7'nin kaliteli.tek yeri motoru geri kalanı demir yığını kimse bana maval okumasın.
    10 aylık tecrübemle sağ ayak peginin altındaki demiri kırdım virajda.
    40bin km ye yaklaştı ne bi pas var ne başka birşey Ankara'dasın bu hafta sonu yada arefe günü peşpeşe çıkalım kızılcahamam virajlarına 😊

Aynı tarz değillermiş
    Doğru diyor aynı klasmanda değil. Scrambler yerine mt7 alırım diyenler ile aynı düşünce ile yazıyorsunuz ama haksızsınız. Motosiklet zevk işi ayrı klasmanlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 aylık tecrübemle sağ ayak peginin altındaki demiri kırdım virajda.
    40bin km ye yaklaştı ne bi pas var ne başka birşey Ankara'dasın bu hafta sonu yada arefe günü peşpeşe çıkalım kızılcahamam virajlarına ��

https://i.resimyukle.xyz/5Bb2G5.jpg
    Senden 1 sene önce mt7 sahibiydim Serkan biliyorum neyin ne olduğunu. Parasının motoru fazlası değil.

Yamaha denilen firma mt125'e gidip monoblok fren, ters maşa süspansiyon, karter koruma koyup sattı. MT7'nin ne günahı vardıysa artık neyse bunların yeri bu sayfa değil.

Ben pek grup sevmiyorum en son bir iki kişiyi çalılıklardan topladık gereksiz pipi yarışından dolayı. Ama yok böyle bir şey diyorsanız bir gün gelirim kızılcahamam taraflarını turlarız. Kızılcahamam-güdül-ayaş yapılabilir. Amaç mt7 yi göstermekse kalsın ama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Amacım Leoncino yu kötülemek değil alıp kullananlar inşaallah memnun kalırlar ama leoncino sayfasında mt07 kötülemekte abes kaçmış.
    Amacım motosiklet göstermek değil beraber viraj yapalım belki mt07 hakkındaki fikirlerin değişir.

Zaten bayram sonrası satıyorum mt07yi cb650f için anlaştık kaporayı verdim, soran herkesede tavsiye edicem 😊

Motosikleti
    XMAX 250
    Sen git kendini kandır. 100 kişiye ulaşabilir mi bu motor heyecanla bekliyorum ve kaldıki esas ters cümlelerle girişen sen olduğunu bile göremiyorsun. Neyse sana motorunla mutluluklar. Genede 36k ona vereceğime 40k diğerine veririm. Aynı tarz değillermiş. Haklı olduğumu sende biliyorsun ama gerçekler acıtıyor işte

Neyse sen git motorunla dolan. Benim şahsi fikrim bu. Ona o kadar para verilmez dedim ve ağrına gitti. Sen önce gocunmamasını öğren ve konuşma tarzını değiştir. Motorun gibi kalitesizleşme!!!

Tatlımmış. Dengesiz velet.
    Yavrum 100 tane satar demiyorum. Kime göstersen daha güzel olduğunu kabul eder diyorum. Bambaşka bir tasarım var diyorum. Kime diyorum.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Yavrum 100 tane satar demiyorum. Kime göstersen daha güzel olduğunu kabul eder diyorum. Bambaşka bir tasarım var diyorum. Kime diyorum.
    100 bile çok iyimser bir rakam, o rakamdan bir sıfır(0) atabilrisn, hiç çekinme. Sene sonuna kadar 2 elin parmak sayısını geçmez satış adedi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    MT-07
    Yavrum
    Şekle şemale bakıp motoru övenler, senide adam sanıp konuştuklarını dinler lakin ilk izlenim sonrası neyin ne mal olduğu direk ortaya çıkıyor. Sen takma kafana

Şaka gibi millet okumadan sallıyor

Motosikleti
    XMAX 250
    Şekle şemale bakıp motoru övenler, senide adam sanıp konuştuklarını dinler lakin ilk izlenim sonrası neyin ne mal olduğu direk ortaya çıkıyor. Sen takma kafana
    Hocam sen nerenin trollüsün ?
    pea bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Olay saçma değil mi yahu ? Bir marka-modelin sayfasına gelip onu alacağına bunu al falan demek :D Herkes tercihini yapmış almış satmış. Neden bu kadar zahmete girip, çok farklı modelleri birbiriyle kıyaslayıp, o markanın sayfasını işgal çabası ? Scrambler tarzına hayranım ve Türkiye içinde keseye en çok uyan model Leoncino.. Belki gitmiyor, belki freni şöyle belki rengi ama fark etmez.. Bu tarzı seviyorum ve alabileceğim en uygun ücretli motor bu. Diğer insanların tercihi NAKED olabilir ama bu başlık altındakilerin değil

Çok ilginç şeyler oluyor forumda ya ... Hayırlısı.
    oialdemir, YasinC ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Kızamıyorsun insanlara Ekonomi öyle bir hal aldı ki hiç bir şey parasını hak etmiyor aslında. Çünkü Türk Lirası değersiz ve her şey pahalı. Maalesef her geçen gün kötüye gidiyor.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)