Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Benelli Leoncino 500 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hiç o fiyata 250 almaya niyetim yok. Alırım CFMoto'lardan birini, geçerim. 2 seneye zaten Honda dışında Japon kalmaz.
    CF Moto kalitesiz Çinli ama olur mu canını ona mı emanet edeceksin? Dominar konusunda çok didiştim sizinle ama genel konuda fikirlerimiz aynı önceki tartışmalarda kalp kırdıysam kusura bakmayın. Marka fetişi olmayan az kişiden birisiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam herkese,
    konunun dellendigini gorunce yazmadan edemedim.Motoru da fuarda gördüm,evet bekledigim "kadar" dı.genel kanı bu fiyatla satamayacagi yönde.Hersey guzel de satis patlamasi yapip 2018-19 yilinda her motor alacak adama bunda bi tane vermeyi hedeflediklerini sanmam.Birak memleketimizde,dunya da boyle hedefleri yok.pazarda yeni bi model,markalarda deneyerek yer ariyorlar kendilerine.Herkes takmis kafayi fiyata bu motor olmaz,satmaz,satamaz...kafanizi her cevirdiginizde yanibasinizda ayni motordan gormek sizi dogru karar vermis biri yapmaz.Her markanin her urunu pazar lideri olacak diye de bir sey yok.Boyle urun de yok boyle marka da yok.Ne yani mersedesin c180 amg en iyi modeli mi de adim basi goz önunde?Muadili toros mudur cok satiyor diye?kiyaslarin cok azi gercekten mantik dahilinde ama forumun genelinde hep ayni muhabbet:bu fiyata onu degil bunu alirim...paran varsa,o kadar etmese de hep begendigini alirsin arkadaş,bu kadar basit.bakiyorum,35 verecegime 37'ye bilmem ne...Ne bekliyorsun haci,neden almadin simdiye kadar?
    YasinC ve bursalıali bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bu motora her baktığımda içim gidiyor ilk defa bir scrambler modeli beğeniyorum ama 25 kağıt ve üstü olur bu

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Ben şekil şemal olarak scramler motorları seviyorum ve fiyatı ulaşılabilir olanı var mıdır diye araştırırken bu modele denk gelmiştim ve alabilirim diye düşüyordum ki fiyatını görene kadar. Tarzı itibarıyla herkese hitap etmediği bir gerçek ama Scrambler deyince bu tarzı bana öğreten Ducati Scrambler ailesi geliyor aklıma ve benim istediğim tam da Ducati Scrambler Sixty2. Malum siteden ikinci ellerine bakıp duruyorum ve fiyatları 0 için yüksek ama ikinci el için alınabilir Hatta küçük bir örnek : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30963349/detay

Bu ürünü tercih ederdim 30binlere çıkabilseydim.. Bu sene olmadı bakalım hayırlısı İnşallah bir tane almaya gücümüz yeter

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CF Moto kalitesiz Çinli ama olur mu canını ona mı emanet edeceksin? Dominar konusunda çok didiştim sizinle ama genel konuda fikirlerimiz aynı önceki tartışmalarda kalp kırdıysam kusura bakmayın. Marka fetişi olmayan az kişiden birisiniz.
    Yok canım estağfurullah. Dominar konusunda da titreşiminden dolayı fikrim değişti ama titreşim rahatsız etmiyorsa fiyatına göre iyi motor. CFMoto'nun kasası Dominar gibi olsaydı veya üzerindeki motoru alıp Dominar'a taksalar kesin alırdım. Umarım CF, 650MT gibi bir kasayı 400 cc, çantasız ama arka çanta demirli olarak çıkarır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora her baktığımda içim gidiyor ilk defa bir scrambler modeli beğeniyorum ama 25 kağıt ve üstü olur bu
    Fiyatı 36 bin TL.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Motor pahalıdan gelse bile bayağı viral oldu ve pr yaptı. Valla ne olacağı belli olmaz.

Burda neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamış değilim.Benelliye yüklenmişsiniz de yüklenmişsiniz.Benelli motoru 26 bin tl den satıyor.Kalan 10 bin tl si devletimize severek! verdiğimiz vergiler.Burdan benelliye atıp tutacağınıza o türk halkının %51 inin öve öve biteremediği kişiye (kısacası devletimize çünkü o ne derse ertesi gün uygulamaya konulur) söyleyin bunları. Paraya doyuramadık kendilerini. Yurtdışında benzine 5 kuruş zam geldiğinde halk toplanıp protestosunu yapıyor fiyatlara karşı tepkisini gösteriyor.Yada organize olup o fiyattan kimse yakıt almıyor işler aksamaya başlayınca devlette mecburen geri indiriyor.Ama bizim klavye delikanlıları diye tabir ettiğimiz insanlar türkiyenin büyük çoğunluğunu oluşturuyor.Türk halkı sesini çıkartmadıkça bu fiyatlar bize müstehak.Biz çalışalım haşmetlimiz ve bakanlıklara koydukları akrabaları yesinler.
    janberk ve Erdost bunu beğendiler.

Fuarda inceledim buralar acayip agresif olmuş yazmadan duramam. Neredeyse tüm yorumlarda cbf 500 ile kıyaslanmış ama cc değeri dışında bir benzerlik kesinlikle yok modelin muadili benim gözümde Suzuki SV 650 (44.950 TL) & Scrambler Ducati İcon (58.062 TL) her iki modelde cc olarak yüksek ama benzerlik olarak yakın duruyorlar. Fuarda inceledim ve en ufak bir kusur bulamadım yani şu motorun burasını böyle yapsalar daha iyi olacak diyebildiğim hiç bir şey yoktu.
    SeCReTBoY ve oialdemir bunu beğendiler.

Evet Arda'nın dediği ayrı ama motordan daha önemli bir konu. Motora parayı bayılır çekersin kapıya. Faturaya baktıgında aslında benelli'nin sana yaptığı hiçbirşey olmadıgını anlarsın. Bunun içindir ki alacağınız motorun dunya fiyatlarını her daim kontrol etmenizi öneririm. En azından sadece motora verdiğiniz para eşleşiyor mu diye.Motor kafanıza yatıyorsa bu sefer dönüp birde parça fiyatlarına en azından ebay üzerinden bi göz atın. Dünya ne fiyatlara neye erişiyor, sen neye hangi fiyatla erişebiliyorsun? Paran olsa bile memlekete gelmeyen nice ürün olduğunu göreceksiniz.İşletme yani bakım,yakıt sarfı,yedek parça maliyetleri bir çok sürücünün nedense hiç bakmadığı bir konu. Scrambler yeni çalışılan bir stil,zaten 3-5 markada var. Aslına bakarsanız seri üretiminin de olması saçma ama talep meselesi. Bu işin babası diye Ducati alırsın 15k km de bir servis DESMO der canını alır, bi ucuz motor parası sıkar sıkarsın, hevesin kaçar resmen bi daha binesin gelmez. Onun yerine ucuzu hoşuna gidiyorsa alırsın,zaten şehir içi özel yapım mantıgındadır, elin de dönüyorsa kafana göre yapar binersin, yansa da için yanmaz
    kısacası bu scrambler-cafe racer tipi makinelere aslına bakarsanız bizim memlekette dünya para vermek mantıklı değil. El yapımı felsefesi var arkasında,burada depoyu boyatsan motor boyanmıs der almazlar senden, başka memlekette adamın namı yayılır el emeği var üzerinde diye
    YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Aynen dediğin gibi dostum 26.000 TL'ye satılsa mis gibi motor ama devletimiz fabrikadan çok kar istediği için motosiklet 36.000'ini buluyor. Benelli'ye yüklenmenin fiyatı abartmışlar demenin hiç bir anlamı yok.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı herdem09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuar fiyati 35800 tl. Yanlış duymadınız 35800 tl. Aynı fuarda "HONDA" cb500f 30400 tl. Benelliye başarılar
    Evet ne demiştik

http://www.motosiklet.net/forum/son-...nrasi-zam.html

Motosikleti
    Kuba Superlight
    2018'in ilk 3 ayında 3 defa zam yapan tek marka patentini satın aldı Benelli'nin yıl içerisinde zam yaptığına hiç denk gelmedim sene başında verdikleri fiyat ile sene sonundaki fiyatları hep aynı kaldı yıl sonunda bu model tüm muadillerine göre uygun fiyatta kalacaktır. 250cc olan versiyonu de geldiğinde tadından yenmez.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018'in ilk 3 ayında 3 defa zam yapan tek marka patentini satın aldı Benelli'nin yıl içerisinde zam yaptığına hiç denk gelmedim sene başında verdikleri fiyat ile sene sonundaki fiyatları hep aynı kaldı yıl sonunda bu model tüm muadillerine göre uygun fiyatta kalacaktır. 250cc olan versiyonu de geldiğinde tadından yenmez.
    Honda, son gelen gümrük vergisini tek seferde yansıtmamayı tercih etti. Direkt %20 yapmak yerine, %3 %5 arttırıyor 2 ayda bir. Yamaha haşırt diye geçirdi.
    Benelli de fuarda yüksek fiyat açıklıyor. Kampanya/pazarlık sonucu daha ucuza satıyor ama kağıt üstünde ilk açıklanan fiyattan devam ediyor. Böylece "zam yapmamış" oluyorlar.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda, son gelen gümrük vergisini tek seferde yansıtmamayı tercih etti. Direkt %20 yapmak yerine, %3 %5 arttırıyor 2 ayda bir. Yamaha haşırt diye geçirdi.
    Benelli de fuarda yüksek fiyat açıklıyor. Kampanya/pazarlık sonucu daha ucuza satıyor ama kağıt üstünde ilk açıklanan fiyattan devam ediyor. Böylece "zam yapmamış" oluyorlar.
    Aynen öyle Leoncino nun fiyatı beklediğim den yüksek. Ducati Scrambler Sixty aklımı çalabilir

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle Leoncino nun fiyatı beklediğim den yüksek. Ducati Scrambler Sixty aklımı çalabilir
    Onunda fiyatı çok yüksek değil mi? 53.000 az para değil tipide leoncino kadar değil ama baba marka

Motosikleti
    XMAX 250
    Uyguna var. Ama Leoncino kadar gitmiyor.

Motosikleti
    XMAX 250
    Sene sonu çıkacak olan Leoncino Trail Modeli ile Leoncino arasında ki farklar fotoğraflarda görünüyor.

Leoncino Trail

- Tel Jantlar
    - Ön Lastik 110/80- R19 / ARKA Lastik 150/70 - R17 ( SCORPION - RALLY STR )
    - Daha uzun ön süspansiyon aralığı
    - Araziye uygun şekilde Eksenel bağlanmış ön fren kaliperleri ( Baz modelde Radyal bağlı )
    RoofRoof ve pea bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Sene sonu çıkacak olan Leoncino Trail Modeli ile Leoncino arasında ki farklar fotoğraflarda görünüyor.

https://i.hizliresim.com/NZXbRX.jpghttps://i.hizliresim.com/azvBbQ.jpghttps://i.hizliresim.com/Ygy57Z.jpghttps://i.hizliresim.com/1JbnqN.jpg

Leoncino Trail

- Tel Jantlar
    - Ön Lastik 110/80- R19 / ARKA Lastik 150/70 - R17 ( SCORPION - RALLY STR )
    - Daha uzun ön süspansiyon aralığı
    - Araziye uygun şekilde Eksenel bağlanmış ön fren kaliperleri ( Baz modelde Radyal bağlı )
    Çok seksi duruyor.Fiyat farkı var mı ayrıca arka abs kapanıyor mu?

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok seksi duruyor.Fiyat farkı var mı ayrıca arka abs kapanıyor mu?
    Normal Leoncino da ABS kapatılabiliyor. Ve çift kanallı bir ABS sistemi var. Yani birbirinden bağımsız çalışıyor ön ve arka. Öyle SuperMoto modu gibi sadece arka kapansa güzel olur hakikaten

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Normal Leoncino da ABS kapatılabiliyor. Ve çift kanallı bir ABS sistemi var. Yani birbirinden bağımsız çalışıyor ön ve arka. Öyle SuperMoto modu gibi sadece arka kapansa güzel olur hakikaten
    Bu modellerde sadece arka ABS kapanıyor zaten. TRK da böyle.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)