Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Benelli Leoncino 500 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    100 tane diyen arkadaşlar Vale moto ile bir görüşün adamlar kaç tane sipariş almıştı motor gelmeden önce bi öğrenin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızamıyorsun insanlara Ekonomi öyle bir hal aldı ki hiç bir şey parasını hak etmiyor aslında. Çünkü Türk Lirası değersiz ve her şey pahalı. Maalesef her geçen gün kötüye gidiyor.
    TRK 502 içinde 100 tane satamaz demişti bu ekip ama fiyatına göre çok kulanıcısı var facebooktan bakıyorum her zaman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    3000 km sonrası İlk izlenimler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Çok güzel gidiyor Videoyu izlerken sürüyormuşum hissine kapıldım bi an
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gidiyor Videoyu izlerken sürüyormuşum hissine kapıldım bi an
    Yarın ikinci bölüm

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Arkadaşlar insanların tercihlerine bok atmayalım lütfen...mt07 kullanıcısı olarak scrambler tarzını çok sevdiğim için leoncino yu çok beğeniyorum.keşke daha makul fiyata satılsa ben bile motorumu satıp almayı düşünebilrdim.ama ülkenin gerçekleri böyle...nasıl dominar fiyat performans olarak iyi bir motorsa,ben illa scrambler bir motor almak istesem xsr700 e o parayı vericeğime,leoncino alırdım.
    Son kertede marka fanatikliği çok yapıyoruz ben her zaman mt07 nin çok dengeli bir motor olmadığını söylüyorum ama tabi pas sorunu var deyip bok atmyada gerek yok
    Son olarak insanların tercihlerine saygı duyalım,herkeze kendi motoru güzeldir...
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Hocam sen nerenin trollüsün ?
    Başkan sonuna kadar haklısın bende bu algıdan nefret ediyorum bu şey gibi wv amarok alacak birine az daha koy bmw 420 al demek gibi. Evet leoncino bu parayı haketmiyor doğru ama mt 07 de artık o parayı haketmiyor bizim ülkemizde genel olarak tüm motorlar artık parasını haketmiyor, arkadaşın isyanıda ekonomiye ama napsın karşısında ekonomi adına biri varmış gibi haykırıyor isyanını, siz yinede birbirinizi kırmayın bu günler de geçecek
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar insanların tercihlerine bok atmayalım lütfen...mt07 kullanıcısı olarak scrambler tarzını çok sevdiğim için leoncino yu çok beğeniyorum.keşke daha makul fiyata satılsa ben bile motorumu satıp almayı düşünebilrdim.ama ülkenin gerçekleri böyle...nasıl dominar fiyat performans olarak iyi bir motorsa,ben illa scrambler bir motor almak istesem xsr700 e o parayı vericeğime,leoncino alırdım.
    Son kertede marka fanatikliği çok yapıyoruz ben her zaman mt07 nin çok dengeli bir motor olmadığını söylüyorum ama tabi pas sorunu var deyip bok atmyada gerek yok
    Son olarak insanların tercihlerine saygı duyalım,herkeze kendi motoru güzeldir...
    Katılıyorum. SV650 ve MT07 arasında kaldığım çok olmuştur. SV pahalının pahalısı bizde. Suzuki Türkiye biraz Allahsızlık yapıyor bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkan sonuna kadar haklısın bende bu algıdan nefret ediyorum bu şey gibi wv amarok alacak birine az daha koy bmw 420 al demek gibi. Evet leoncino bu parayı haketmiyor doğru ama mt 07 de artık o parayı haketmiyor bizim ülkemizde genel olarak tüm motorlar artık parasını haketmiyor, arkadaşın isyanıda ekonomiye ama napsın karşısında ekonomi adına biri varmış gibi haykırıyor isyanını, siz yinede birbirinizi kırmayın bu günler de geçecek
    Öyle tabi zaten farkındaysanız sonuna kadar üslubumu korumaya çalışıyorum Kendisini kırdıysam kusura bakmasın. Ama ekonominin daha iyiye gideceğine hiç inancım kalmadı :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

68charger bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Katılıyorum. SV650 ve MT07 arasında kaldığım çok olmuştur. SV pahalının pahalısı bizde. Suzuki Türkiye biraz Allahsızlık yapıyor bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Öyle tabi zaten farkındaysanız sonuna kadar üslubumu korumaya çalışıyorum Kendisini kırdıysam kusura bakmasın. Ama ekonominin daha iyiye gideceğine hiç inancım kalmadı :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=X6WxsWImb14&t=20s
    Dechatlon dan yağmurluk alabilirsiniz gayet iyi ve kullandım kullanmaya devam ediyorum gram içine geçirme olmuyor.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dechatlon dan yağmurluk alabilirsiniz gayet iyi ve kullandım kullanmaya devam ediyorum gram içine geçirme olmuyor.
    Teşekkür ederim baya oldu benim yağmurluğu alalı zaten Onunda etkisi olabilir.
    kdiner bunu beğendi.

Yarın ikinci bölüm
    İkinci bölüm daha güzel olmuş yağmurlu havada 80 90 ile gitmek çok mantıklı değil ama belli ki fazlasıyla güveniyorsun.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Yanlış mesaj, silinebilir.

Motosikleti
    XMAX 250
    BENELLI LEONCINO 3000 KM // İLK İZLENİMLER 2

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

İkinci bölüm daha güzel olmuş yağmurlu havada 80 90 ile gitmek çok mantıklı değil ama belli ki fazlasıyla güveniyorsun.
    Sürerken hepimiz kendimize güveniyoruz

BENELLI LEONCINO 3000 KM // İLK İZLENİMLER 2

https://www.youtube.com/watch?v=Qv8ChnFENVI

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Sürerken hepimiz kendimize güveniyoruz
    Sende haklısın ama yağışlı havada 2 3 kat daha dikkatli olmak lazım. Bakım aralığı 5.000 km'de mi

Motosikleti
    XMAX 250
    Sende haklısın ama yağışlı havada 2 3 kat daha dikkatli olmak lazım. Bakım aralığı 5.000 km'de mi
    Bakım aralıkları 6000 km

Bakım aralıkları 6000 km
    Honda Yamaha için bakım aralıkları kaç km Çin'lilerde genelde 2 3 arası

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım aralıkları;
    1000,7000,13000,19000 diye devam ediyor. Yani ilk 1000 km sonrası 6000 km periyodik bakım aralığıdır. Japon motorlarında 8-10 bin km dir genelde.

Ama Çinde üretilmesi onu tam anlamıyla Çin' li yapmıyor. Malzeme kalitesi ve motorun sınıfı onu belirli kalite üzerinde bir ürün yapıyor.

Şöyle düşün BMW 2018 model GS750 ve GS850' nin bloklarını Çin' de Loncin denilen bir firmaya yaptırıyor. Ama kullanım kılavuzuna biz bunu Çin' de yaptık. 2-3 bin de bir yağ değiştirin aman haaaaa yazmıyor

Ayrıca bir motorun aktif, sürekli ve yüksek performanslı kullanımında benim görüşüme göre ( Dünyanın genel motosiklet kültürüne göre ) yağ 5000 km de bir değişmeli. Ne kadar kısa aralıklarda bir değişirse ömrü o kadar uzun olur.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun karakteristik özelliğinden ve kullanılan yağa göre değişir aralık. Çinli ucuz motorlara genelde koyulan yağ mineral yağ oluyor. Mineral yağında genelde ucuzuna kaçılıyor haliyle kısa olması şart.

Birde 14 bin devir çeviren motor ile 7-8 bin devir çeviren motorun da farklılıkları var.
    oialdemir bunu beğendi.

Bakım aralıkları;
    1000,7000,13000,19000 diye devam ediyor. Yani ilk 1000 km sonrası 6000 km periyodik bakım aralığıdır. Japon motorlarında 8-10 bin km dir genelde.

Ama Çinde üretilmesi onu tam anlamıyla Çin' li yapmıyor. Malzeme kalitesi ve motorun sınıfı onu belirli kalite üzerinde bir ürün yapıyor.

Şöyle düşün BMW 2018 model GS750 ve GS850' nin bloklarını Çin' de Loncin denilen bir firmaya yaptırıyor. Ama kullanım kılavuzuna biz bunu Çin' de yaptık. 2-3 bin de bir yağ değiştirin aman haaaaa yazmıyor

Ayrıca bir motorun aktif, sürekli ve yüksek performanslı kullanımında benim görüşüme göre ( Dünyanın genel motosiklet kültürüne göre ) yağ 5000 km de bir değişmeli. Ne kadar kısa aralıklarda bir değişirse ömrü o kadar uzun olur.
    Loncin firması aynı zamanda Kuba'nın bir kaç modelini üretiyor BMW GS 750 ile Kuba Cr1'in motoru aynı yerden çıkıyor ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ad. motosikletim var, cbr500r ve cb600f. Her 2sinin kullanma kılavuzunda yağ ve y.filtre değişimleri 12.000km'de bir,Çinli ve hintlilerde durum nedir bilmiyorum.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    XMAX 250
    Üç beş demeyelim boş geçmeyelim Kanalı takip edelim, ettirelim

Ebabil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)