Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda XL 650 V Transalp (enduro)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    betamik19, yeni motorun hayırlı uğurlu olsun. Transalp güzel motosiklettir. Allah kaza bela göstermesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    motoru almadım
    almama için benim suzukiyi satmam lazım ama ilan gitiğine göre kendi motorumu satmam ama yaza doğru satıcam Transalp XL650 alıcam uygun bulursam
    bu arda senin motorun hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin motorunuzun fotoğraflarını atarmısınız

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Hayırlı olsun. güzel günlerde keyfini çıkara çıkara kullanın.
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    betamik19, yeni motorun hayırlı uğurlu olsun. Transalp güzel motosiklettir. Allah kaza bela göstermesin.
    Amin teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. güzel günlerde keyfini çıkara çıkara kullanın.
    Şuan bakımlarını yaptırmak için fiyat ve mağaza/satıcı araştırması yapıyorum. Bakım sonrası ufaktan ufaktan yerde kar olmadığı sürece beni üşütmeyecek havalarda çıkacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

2001 model, 43.000 km.

[/COLOR]İşte resimlerimiz;

1.

2.

3.

4.

5.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Amörtisör körükleri yırtık. Ama o kadar adi yapılmış bir malzemenin nasıl olurda tane başı 120 TL olabileceğini aklım almıyor. Mekanik anlamda tozu engellemekten başka hiçbir işe yaramayacak bu körük işini uydurma şekilde nasıl yapabilirimin derdine düştüm. Doğan slx aks körüğünü uyduralım şeklinde bir fikir var şimdilik. Ya sizin fikriniz nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Fikir yok. Ben çözümü buldum ve sipariş verdim. Bu şekilde körüğü yırtık olan transalp sahipleri orjinaline 120 lira vermek yerine eskilerin korkulu rüyası MZ körüğü uyuyor. Bunu uygulayan arkadaşın referansı ile sipariş vermiş bulunmaktayım.
    F54, Mexico, katilkoala ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Sezon öncesi bakımımızı yaptık. MZ körüklerini İzmir Burak21 motodan aldım. Orjinali ancak bu kadar sağlam ve uyumlu olurdu. Yağ (motul), yağ filtresi(KN), körükler, NGK standart bujiler değişti. Ayrıca sele döşemesinde çatlaklar falan vardı üzerine aynı renk döşeme çektirdim. Hava filtresi hava ile temizlendi. Karbüratör hava ayarı yapıldı. Önümüz günlerde ön balataları değişti mi Allah'ın izniyle geriye sadece gidilecek yolar kalıyor.
    BUGÜN GEÇTİ, BEKLE YARINA GELİYORUM, YA NİCE YOLARA AŞACAK YADA KARA TOPRAK BAĞRINDA AŞTIĞIMIZ YOLLARI HATIRLATACAK.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    bestamik19 uzun süredir girmediğim foruma sayende daha sık bakmayı düşünüyorum. Körük sıkıntısı bende de var tamir bandı dolayarak iğrenç görünümlü geçici bir çözüm uyguluyordum. Kaç para olabilir ki diye 1 yıl önce gidip baktığım ve amiyane tabirle g..ümü avuçlayarak döndüğüm Honda servisine 240 TL bayılmama gerek kalmadı. Uyan MZ modelini de yazarsan yada parça kodunu verebilirsen çok memnun olurum.
    Hazır ısınmışken bir sorum daha olacak, motora zincir bakımını yaparken orta sehpaya alıyorum fakat vites boştayken de zincir dönmeye devam ediyor. Daha sonra vitese aldığımda ise motor biraz sekerek çalışıyor zincirde şangır şungur sallantı ve ses oluyor. Giderken yada vitesi boşa alıp durduğumda hiçbir sıkıntısı yok. Bu anlatığım sorun ön dişli aşınmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Yada konu hakkında fikri olan var mı?
    "Edit" TA ailesine katılan arkadaşlara hayırlı olsun demeyi unutmuşum, hepinize kazasız ve keyifli sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Konuyla ilgili olarak MZ körüğünü reklam vermenin yasak olduğunu düşünerek İzmir'de bir motor parçacısından aldım. Bilgilerini özel mesaj olarak gönderdim. Zincir konusunda bilgim yok. Vitesi boşa aldığınızda dönmesi normal değil mi?
    BUGÜN GEÇTİ, BEKLE YARINA GELİYORUM, YA NİCE YOLARA AŞACAK YADA KARA TOPRAK BAĞRINDA AŞTIĞIMIZ YOLLARI HATIRLATACAK.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    İzmirdeki parçacı ile görüştüm dediğin gibi oldukça ilgililer. 8-10 kalem parça siparişi veriyorum bilgin için tekrar teşekkür ederim. Boşta iken lastiğin dönmesi de şöyle, orta ayakta arka teker boşta iken zincir güç aktarmaya devam ediyor. Yani vitesteymiş gibi teker dönmeye devam ediyor. Fakat motoru ayaktan indirdiğimde bi ivmelenme olmuyor. Çok büyük problem değil ama zincir bakımı yaparken bazen elimle lastiği tutup durdurmam gerekiyor.
    Yok bizde 3 aşağı 5 yukarı, bizde 1 aşağı 2-3-4-5-6 yukarı !

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Merhabalar ;

Forumda çok fazla katkılı değilim dolayısı ile tanımıyor olabilirsiniz . Lakin sorunsuz bir xl650v arayışınız var ise 2007 model olan motorumu satıyorum .

Detaylar ilanda mevcut merak ettiğiniz var ise yakında iseniz canlı canlı görmenizde fayda olacaktır.

sahibinden.com ilanı http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1405842/detay/

Telefon numaram 0533 2827917 - akşam 20 ye kadar hafta için arar iseniz yardımcı olmaya çalışırım .

Teşekkürler .
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Bi transalp değil ama crosstourer de gerçekten güzel bir motor

Alıntı karamehmet84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi transalp değil ama crosstourer de gerçekten güzel bir motor
    Bence Crosstourer endurodan ziyade touring gibi gerçi şimdiki enduro dedikleri motorların çoğu öyle Tenere hariç. Onda vahşi bir taraf hala var.

sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Alıntı bestamik19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili olarak MZ körüğünü reklam vermenin yasak olduğunu düşünerek İzmir'de bir motor parçacısından aldım. Bilgilerini özel mesaj olarak gönderdim. Zincir konusunda bilgim yok. Vitesi boşa aldığınızda dönmesi normal değil mi?
    Aslında burası yardımlaşmanın olduğu bir forum olduğu için hangi model olduğunu açıklasaydınız forum amacına ulaşırdı.Zira ben Mz körüğü araştırdım.Ne alt boğaz ne üst boğaz ne de boyunun uyumlu olduğu gördüm.Keşke belli bir modeli belirtseydiniz bugün ben de TA nın yırtık körüklerini değiştirmiş olurdum.TA nın körüğüne alternatif bulan arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum.
    Saygılarımla.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Ölüm sessizliği gelmiş ..
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

merhabalar. 2007 model 27.000 km de bir T.A almanın arafesindeyim. motor oldukça temiz görünüyor. ancak kafamı kurcalayan bir şey var. şimdi bu araçların km göstergesi 5 haneli yani 99.999 dan sonra başa dönüyor mantıken. 100.000 km yi devirmediğini anlamanın bir yolu varmıdır, yani anlaşılması mümkün bir durum mudur bu. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    linkini gönderirmisin
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

Motosikleti
    R 1150 GS Adventure
    Emniyet çıkması transalp alınır mi arkadaşlar?

Maalesef ben davranana kadar satilmis bile .ilgin icin tesekkurler kuvvetmira...

merhabalar,

ikinci ellere göz atıyordum. acaba tavsiyeniz var mı ? şu yıldan itibaren enjeksiyonlu oldu veya şu yıldan sonra şu eklendi gibi. forumu okudum anlamaya çalıştım ama bulamadım.

Teşekkürler.

not: sadece meraktan soruyorum emniyet çıkmaları neden alınmamalı?

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Merhabalar. Moturun bakım zamanı geldi. Ustaya gitmeden yağ filtresini, hava filtresini hatta yağı internetten almak istiyorum. Tavsiye edebileceğin bir web sitesi var mı? Hava filtlerinin bir kaç çeşidi var, bunlar arasında çok fark var mı? Hangisini almalıyım?

Hor kullanılmadığını varsayarsak 10 yaşında, 30 bin km'de TA nasıl olur ? Baş ağrıtır mı ? Yoksa bakımlarını yaptırıp buradan Güney Afrika'ya gidilir mi ?
    MrMud bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler