Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Honda XL 650 V Transalp (enduro)

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    çok teşekkürler.iyi oldu bu söyledikleriniz..

kafama takılan ise şu:arkadaşımız filtreleri motoru kontrol ettirmiş buna rağmen 7 lt diyor.her motorun karakteristiği ve yakıtı farklı mı oluyor acaba?biraz saçma oldu ama..?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı enginalcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke fantazi olsaydı çok isterdim.
    Benimde 5000 deviri geçtiğim nadirdir. Lastik basınçlarıda normal.
    Zaten sadece lastikten kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum. İlk aklıma gelen hava filtresi ve ayarları idi. Kontrol ettirdim. Filteri temizlettim. Ustanın söylediğine göre normal, bazı forumlarda da aynı tüketimden bahsediliyor.
    Emrello, bu işin bir püf noktası varsa söyle

Sero35, 100km'de 2 litre fazla yakıyor belki ama değer be...

ekleme : bu arada TA'm 2006 model...
    7 lt çok fazla gerçekten. Daha önceki hafta forumdan Osbourne ile 300 km'ye yakın yol yaptık. Güzergahta bol miktarda köy yolu, yaklaşık 100 km otoban (şiddetli rüzgar) ve az bir şey de offroad vardı. Bir miktar da İstanbul şehir içi. Ortalamada 5,3 yaktım, ki bu benim ortalamalarımda yüksek sayılır. Daha köy yolu ağırlıklı güzergahlarda 4,8 yakmışlığım var. Ama şehir içinde devamlı yoğun trafikte 6'ya yaklaşıyor, arada hafiften geçtiği de oluyor.

TA yaklaşık 1,5 senedir bende. Bu süreçte bir kez 7 lt yaktırdım. O da tamamen sıradışı bir durumdu. EMOK eğitimine gitmiştim. Sabahın 8'inden akşamın 7'sine kadar devamlı hızlanma, frenaj, motoru durdur, rölantide bekle gibi anormal faaliyetler içindeydik. O günden sonra bir daha o rakamları görmedim.

Dediğim gibi, benim sürüş tarzımda ortalamam 5 ile 6 arasında.
    Ağır metal insanı...

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    scuderia06 tavsiyelerini dikkate alıp, hava filtresini değiştireceğim. Umarım faydası olur. emrellonun söylediği seviyelere ulaşabilirsem süper olur... Herkese teşekkürler

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    evet bence de süper olur.ben de kendimce rahatlamış olurum emrello nun seviyelerini yakalayabilirsen..

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bence de süper olur.ben de kendimce rahatlamış olurum emrello nun seviyelerini yakalayabilirsen..
    Arkadaşlar ta ile sorunsuz şekilde hannibaladvrider ekibi ile orta toroslari motorumla geçtim ta arazi yapamaz diyenler sürüş becerlerini gözden gecirsin transalp her işi yapar 1150 km yol yaptım bunun 300 km toprak 350 km asfalt 120 km ve üzeri geri kalanda 100 km genelde yani gezi boyunca 6 litre yakıt yaktım daha fazlasını takmıyor bu motor kim ne derse desin kimseye kulak asmayın kocaman kayaların üzerinden gittim transalp ile saglamlikta sorun yok önemli olan kondisyonu artırmak ve ayakta sürmek inceliklerini öğrenmek
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hocam dayanıklıklık konusunda diyeceğim yok zaten.yakıta takılmış durumdayız.bu ekibin nette sitesi mevcut mu bu arada?kimdir bunlar?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Sabah gençlik caddesi üzerinde Artçısı ile birlikte giden selam verdiğim Siyat TA sahibi buralardamıdır?
    ANGARAJ

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ta ile sorunsuz şekilde hannibaladvrider ekibi ile orta toroslari motorumla geçtim
    Selamlar, Mersin'den Bora ile aynı ekipte miydiniz? Bora'nın fotoğraflarında kırmızı seleli bir TA görmüştüm..

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı akinosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, Mersin'den Bora ile aynı ekipte miydiniz? Bora'nın fotoğraflarında kırmızı seleli bir TA görmüştüm..
    aynı ekıptendik dogrudur. www.hannibaladvrider.com fotolara bakabılırsınız sanırım burdan bende sehir yasamına ayak uydurdugum zaman fotoları yuklicem
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Arkadaşlar slmlar 2008 yeni kasa transalp aldım, motorun kullanımı gerçekten çok çok rahat, merak ettiğim bi husus var hararetin çabuk yükseldiğini düşünüyorum daha önce kullandığım motorlarda böyle çabuk yükseldiğine şahit olmadım 101-103 de fan açıyor hemen 98-97 ye düşürüyor kitapçığında 121 son değer bu değeri ulaşırsa motoru hemen kapatmayı öneriyor zaten , gerçi aşırı sıcak günler yaşıyoruz onun da etkisi var sanırım, örnek vermek gerekirse sıkışık trafikte yaklaşık 15-20 dk da bu sıcaklığa ulaşıyor biraz hızlanınca hemen düşüyor, eski kasa transalplerde durum nasıl yada yeni modellerden kullanan arkadaş varsa bu konuda düşüncelerini dinlemek isterim, emniyetli sürüşler.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hanimiş nerdeymiş endurocu hondacılar

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı borabuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar slmlar 2008 yeni kasa transalp aldım, motorun kullanımı gerçekten çok çok rahat, merak ettiğim bi husus var hararetin çabuk yükseldiğini düşünüyorum daha önce kullandığım motorlarda böyle çabuk yükseldiğine şahit olmadım 101-103 de fan açıyor hemen 98-97 ye düşürüyor kitapçığında 121 son değer bu değeri ulaşırsa motoru hemen kapatmayı öneriyor zaten , gerçi aşırı sıcak günler yaşıyoruz onun da etkisi var sanırım, örnek vermek gerekirse sıkışık trafikte yaklaşık 15-20 dk da bu sıcaklığa ulaşıyor biraz hızlanınca hemen düşüyor, eski kasa transalplerde durum nasıl yada yeni modellerden kullanan arkadaş varsa bu konuda düşüncelerini dinlemek isterim, emniyetli sürüşler.
    Hocam, 2001 Model TA kullanıyorum, Marmaris sıcaklarında 2. yazımı bitirmek üzereyim. Motoru hemen her gün kullanıyorum. Bu sıcaklarda dahi fan bir kere olsun devreye girmedi. Burada 2004 model kullanan bir tanıdığım var, o da aynı şeyden bahsetti. Hatta fanın arızalı olduğunu düşünüp 1. viteste fanı devreye sokmaya çalışmış, epey uğraştıktan sonra fan çalışmış.

Neticede bizim kasa TA'larda enjeksiyon falan yok. Honda mühendisleri, bu tür sistemleri korumak için fanın daha düşük ısılarda devreye girmesini sağlamış olabilirler. Aslında durumu "Deauville" sahiplerine de sormak gerekiyor.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    valla ben sıkışık trafikte 15dk kullanayım benim BMW fan açıyor hemen :S iyiymiş o bakımdan sizinki cidden..
    ANGARAJ

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam abi büyürüm

Her zaman senin gibi sölüolar bana,,ama ben transalp kullanan benden kısa bayanlar biliorum.Benim boyum da yeter,,gücüm de...
    Vazgeçemem ben transalpten...
    Vazgeçme zaten kardeşim allah kaza bela vermesin
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

hmdonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhaba arkadaşlar, sizce temiz ve masrafsız 2001 model bir TA ne kadara kadar alınmalıdır?

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı hmdonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, sizce temiz ve masrafsız 2001 model bir TA ne kadara kadar alınmalıdır?
    Genel durumu, kilometresi ve aksesuar gibi kıstaslara bakılarak 7500 - 8500 TL aralığında alınabilir bence..

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Bende 2004 model TA kullanıyorum ve fan sadece bir sefer zor bir arazide açtı.
    Bu arada akinosan merhaba Murat TAŞ ben Marmaris Motofestte tanışıp beraber kahvaltıya gitmiştik.
    Eylül 9-10-11 de Manisa Fest var gelmeyi düşünüyormusun?
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2004 model TA kullanıyorum ve fan sadece bir sefer zor bir arazide açtı.
    Bu arada akinosan merhaba Murat TAŞ ben Marmaris Motofestte tanışıp beraber kahvaltıya gitmiştik.
    Eylül 9-10-11 de Manisa Fest var gelmeyi düşünüyormusun?
    Merhaba Murat, nasılsın? Bir yaramazlık yoktur umarım.

Manisa'daki festivali duymamıştım. Biz de arkadaşlarla 23-24 Eylül arasında Antalya taraflarında toplanmayı planlıyoruz. İzin hakkımı onun için kullanıyorum (Yengen vizesi), o yüzden Manisa işi yaş biraz.

Aklıma gelmişken, senin far için kullandığın gayet güçlü bir ampul vardı, onun marka ve modelini bana verebilir misin? Senden gördükten sonra ben de led sis farı taktırdım. Görünürlüğü arttırma konusunda son derece iyi oldu, ama aydınlatmaya pek bir katkısı olmadı. Onun için farı güçlü bir ampulle takviye etmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar..bugün motoru çıkartıp biraz turlayayım dedim,nöbet istirahatli olunca akşama kadar turladım çok iyi oldu..sonra zincir yağım bitmişti buradaki en büyük motor bayiisine gittim yağ aldım o sırada bir tane transalp geldi.bende meraktan etrafında dolaşmaya başladım sonra sahibine gidip motorun üzerine oturabilirmiyim diye rica ettim ve hiç beklemediğim bişi oldu.arkadaş bana oturma bin sür dedi ve anahtarı verdi.ya ben sadece hakim olabilirmiyim diye merak ettim dedim.abi bin dedi ve bende binip şöyle bir tur attım..dışarıdan göründüğünden daha kalıplı geldi bana.ve işin kötüsü 175 cm boy ile sadece ayak parmak uçlarım ile tutabildim motoru.ama çok büyük keyifti,yüksekte olmak,allahım alacam çok fena gazdayım.arkadaş çok sağolsun,çok yardımcı oldu.motorsiklet arkadaşlığı dostluğu böyle bişi demekki..herkese kazasız belasız sürüşler..

hmdonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı akinosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel durumu, kilometresi ve aksesuar gibi kıstaslara bakılarak 7500 - 8500 TL aralığında alınabilir bence..
    Teşekkürler.. Ben de bugün 2 ayrı motor ustasına sordum. Dediğiniz kıstaslara da bakarak maksimum 8.000 dediler

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler