Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Bajaj Pulsar NS160 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Leoncino
    Motosiklet Online

Lastikler hakkında 100 e 130 önerilmiş ama harbiden ön 100 arka 130 olacak şekilde uygun olacak mıdır? Firma tarafından önerilen lastiklere göre bayağı farklı değerler. Nedir düşünceleriniz?

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax

merhaba arkadaşlar, ben de geçenlerde 2018 model 0 km ns 160 aldım.
    yaklaşık 400 km yaptım, sorunum şu: bazen vites küçültürken kendiliğinden stop ediyor. bu da az kalsın kaza yapmama sebep olmuştu 1 kere.
    bu sorunla karşılaşan var mı? nasıl çözerim?
    özellikle motoru ilk çalıştırdıktan sonra bazen oluyor, her zaman olmuyor

Alıntı herod13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, ben de geçenlerde 2018 model 0 km ns 160 aldım.
    yaklaşık 400 km yaptım, sorunum şu: bazen vites küçültürken kendiliğinden stop ediyor. bu da az kalsın kaza yapmama sebep olmuştu 1 kere.
    bu sorunla karşılaşan var mı? nasıl çözerim?
    özellikle motoru ilk çalıştırdıktan sonra bazen oluyor, her zaman olmuyor
    Motor soğukken hemen yola çıkmayın, biraz ısıtın. Aslında motor biraz geç ısınıyor, yağ soğutmalı olduğundan mıdır nedir (her ne kadar radyatörün genişliği 2 parmağım kadar bile değilse de). Zannediyorum uzun yol kullanımında önemli bir avantaj oluyor.
    Bir de rölanti devri düşük olabilir, bi kontrol edin, normalde 1500 devir altında olmamalı.

teşekkür ederim cevabınız için. servis bakımı geldi zaten en kısa zamanda götürcem. bu mesajı yazdığımdan beri stop etmedi :D şans mıdır bilmiyorum. bakalım serviste bir şey çıkarsa yazarım

Motosikleti
    Pulsar NS 160
    Motoru bugün bayiden aldım ilk motorum olacak motor hakkında bilmem gereken şeyler var mı yeni başlayan biri için neler söyleyebilirsiniz?

Alıntı convulsion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bugün bayiden aldım ilk motorum olacak motor hakkında bilmem gereken şeyler var mı yeni başlayan biri için neler söyleyebilirsiniz?
    Hayirli olsun,

Kullanici el kitabini 1 saat okumaniz kâfi.

Kazasiz suruşler.
    Angrypower ve convulsion bunu beğendiler.

Motorunuz hayırlı olsun.
    Birkaç tavsiyem olacak;
    1. Öncelikle bulunduğunuz bölgede en iyi servis hangisi ise onu araştırıp bulun ve bakımları orada yaptırın.
    2. Motor hakkında en geniş ve doğru bilgiyi bu başlıkta bulabilirsiniz, gerideki sayfaları okuyun. Soru sormak isterseniz buradan cevap vermeye çalışırız.
    3. İnternetteki videolara çok itibar etmeyin, ben neredeyse hepsini izledim, işe yarar bilgi pek yok.
    4. Deneyimlerinizi de bizimle paylaşın lütfen.
    convulsion bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS 160
    Motorumda boşa geçme sorunu mevcut. Durduğum yerde motor çalışırken boşa alamıyorum boşta gösterdiği zaman oluyor bazen fakat motor viteste oluyor debriyajı bıraktığımda stop ediyor N yanmasına rağmen. Stop ettikten sonra rahatlıkla motoru boşa alabiliyorum fakat çalışır durumdayken vites taş gibi oluyor 1 den boşa almaya çalışırken 2 ye geçiyor 2 den almaya çalışırken yine 1 e geçiyor arada tamamen kitleniyor böyle olduğunda 2 ye de atamıyorum motoru hareket ettirdiğimde sıkıntısız geçiyor bunun sebebi nedir?

Motorumda boşa geçme sorunu mevcut. Durduğum yerde motor çalışırken boşa alamıyorum boşta gösterdiği zaman oluyor bazen fakat motor viteste oluyor debriyajı bıraktığımda stop ediyor N yanmasına rağmen. Stop ettikten sonra rahatlıkla motoru boşa alabiliyorum fakat çalışır durumdayken vites taş gibi oluyor 1 den boşa almaya çalışırken 2 ye geçiyor 2 den almaya çalışırken yine 1 e geçiyor arada tamamen kitleniyor böyle olduğunda 2 ye de atamıyorum motoru hareket ettirdiğimde sıkıntısız geçiyor bunun sebebi nedir?
    Dediğiniz olayı motorum yeniyken birkaç defa ben de yaşadım ancak 500km bakımından sonra yani ilk yağ değişiminden sonra hiç olmadı.
    convulsion bunu beğendi.

Arkadaşlar bi WhatsApp grubu kuralım mı? İletişim halinde oluruz böylece

Tekrar merhaba arkadaşlar.
    Uzun bir moladan sonra yeniden aranızdayım.
    Aslında Dominar almak için yılbaşında motorumu sanmıştım ama ekonomik engeller çıktığı için ertelemek zorunda kalmıştım. Baktım motorsuz olmuyor ben de ilk fırsatta yeniden ns160 aldım.
    Neden derseniz motordan memnundum

Alıntı kayastd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler hakkında 100 e 130 önerilmiş ama harbiden ön 100 arka 130 olacak şekilde uygun olacak mıdır? Firma tarafından önerilen lastiklere göre bayağı farklı değerler. Nedir düşünceleriniz?
    Merhaba arkadaşım,
    Lastikler orjinal boyutuna göre ön ve arka ikişer cm daha geniş yani ns200 lastiği olup kullanan arkadaşlar memnun olduklarını söylüyor. Arka neyse de öndeki 8cm genişliğindeki lastik bence de çok cılız görünüyor üstelik de abs li.
    Zaten Hindistanda ns160 yeni modellerde lastikleri birer cm kalınlaştırmışlar, geçenlerde tesadüfen gördüm.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı herod13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim cevabınız için. servis bakımı geldi zaten en kısa zamanda götürcem. bu mesajı yazdığımdan beri stop etmedi :D şans mıdır bilmiyorum. bakalım serviste bir şey çıkarsa yazarım
    Bazen yakıt kaynaklı oluyor. Yani yakıt seçiyor motor.

Merhaba arkadaşlar,
    Benim önceki pulsar titreşim konusunda çok iyiydi ama bu motorda biraz titreşim var. Özellikle kafa grenajı ve göstergelerden 5 bin rpm civarında gelen zırıltı kafamı bozmakta, bununla birlikte elciklerde belirgin bir titreme var.
    Sizlerde durum nasıl?

Motoru çok sık kullanamıyorum. Geçen de 12 gün kadar yatmıştı.
    Sonrasında ilk çalıştırmada marşa her zaman alıştığım şekilde kısa basınca motor çalışmadı.
    İkinci defa bastım ama akü daha da zayıf olduğu için hem çalışmadı hem de gösterge resetledi ve saati sıfırladı.
    Sonra tabiki devreye ayak marşı girdi. Tek basmada şıp diye çalıştı. NS160 modelinin avantajlarından birisi bu ayak marşı.
    O günden sonra 4-5 gün kadar her gün 10 dakikadan az olmamak üzere motoru sürdüm ama ilk gün yarım saatten fazla. Böylece akü tekrar doldu.

Arkadaşlar bugün motoru temizlerken koltukları da söktüm. Bir de ne göreyim, sürücü koltuğunun altında sağ tarafta 1 Amperlik yedek bağlantı var

BLUE MOTOR - Benelli - RKS - KUBA
    Leoncino
    Daelim Motosiklet
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler