Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
RKS City Blade
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Bajaj Pulsar NS160 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton&RTR-180
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonraki almış olduğum 8 litre yakıt 286 km gitti. Normal kullanımda 2,8 lt yakıyor motor. Ama 2000km sonrasında biraz daha rahatladı artık 100kmh hıza seri şekilde ulaşıyor. Kullanımı gerçekten eğlenceli ve rahat.
    Ns160 Enjeksiyonlu 4valfli çift bujili bir motor,8 litre ile 286km az gibi,

Bendeki Tvs180 karburatorlu 2 valfli,çift ateşlemeli(IDI) bir motor

Defalarca denedim 8 litre ile 350km yaptim.

şöyle,50tl lik aliyorum(8litre) trip metreyi sifirlayip motor stop edene kadar kullaniyorum daha sonra muslugu rezerve alip petrole kadar gidiyorum.menzil hiç şaşmaz.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax

Sizinki iyi gidiyormuş. Ben rodajda ancak 2,33lt değerini yakalamıştım. Akıcı kullanım ve 90kmh hızı geçmeden 2,5lt/100 civarında gidiyor. Motorunuz hafifse bu da avantaj olur, bizimki 148kg ve topcase kullanıyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton&RTR-180
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinki iyi gidiyormuş. Ben rodajda ancak 2,33lt değerini yakalamıştım. Akıcı kullanım ve 90kmh hızı geçmeden 2,5lt/100 civarında gidiyor. Motorunuz hafifse bu da avantaj olur, bizimki 148kg ve topcase kullanıyorum.
    Motorum 140kg.(ıslak ağirlik)

Ben 90kg,ne sakin ne devirli yerine gore,yeri gelir gaz koluna acimam trafik ve yol durumuna gore ayarlarim.

177cc hacminde bir motor avantaji ise

6.500 devirde 16Nm tork uretiyor

bu devir bandinda ise 85-88 arasi hizlarda stabil gidiyor.

Alıntı KILINC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar 2017 Pulsar NS160'ımı 2 hafta önce almıştım. Geçen hafta 600 km'de ilk bakıma götürdüm. Kayalar Motor'da 100 TL'ye hallettik.
    Motora yeni başlamış biri olarak küçük hataları tolere eden bir alet. ABS'nin etkisini bugün kazasız bir şekilde yaşadım. Bir başlangıç motorunda ABS olmasının gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki bu sebeple NS160 almıştım. Her gün TEM'den Kurtköy-Üsküdar arası gidip geliyorum ve 110 km hıza rahatlıkla çıkıyor ve bu da yeterli oluyor. 120 km için 9-10bin devire çıkmak gerekiyor. Zaten aletin maksimum hızı rüzgarı arkanıza alırsanız 124 civarı. Öte yandan motor gayet ekonomik. Rodajdayken 10 lt ile 360 km yaptım.
    Motora dair henüz hiçbir sıkıntı yaşamadım. 10500 TL'ye Kartal Yeşilyurt Motor'dan almıştım ve paranın hakkını kesinlikle veren bir motor. Yeni başlayanlar için riski, maliyeti, servisi, yakıt tüketimi düşük bir motor. Hele ki benim gibi otobandan gidenler değil de şehir içinde dolaşanlar için çok daha iyi bir seçenek olarak gözüküyor.
    Bu arada lastikleri alırken değiştirmiştim. Üzerinde 110(ön) ve 130(arka) Michelin Pilot Street var. (Maliyeti: 850 TL)
    Tecrübelerimi de zaman zaman paylaşacağım. Sorusu olan sorabilir arkadaşlar.
    Öncelikle hayırlı olsun Kılınç. Ön lastik 100 arka lastik 130 yazmışsın bu değerler doğru mu? Orjinal lastik boyutlarına göre düzgün lastik bulamıyorum . Lastikler çamurluğa çok yakın oluyor mu? Özellikle de arka lastiğin standardı 110 sen 130 kullanırken çamurluğu takabiliyor musun. Orjinal jantlarına bu ölçüler iyi uyum sağlıyor mu? 2. el pulsar ns 160 almayı planlıyorum yol tutuşu benim için çok önemli olduğundan lastiklerini de araştırmaya başladım. Yardımcı olabilir misin?

Bajaj Dominar 400
    Benelli BN-251 Reklam Filmi
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler