Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha D'elight, RX 9, Honda CB125F
    hava filtresi problemi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı whaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen motor 350 km deyken falan 40-50 km yol yaptım. dönüşünde 3-4 km lik mesafede arkadaşı evine bırakmak için artçı olarak aldım.
    yeterli benzin olmasına rağmen motor teklemeye başladı sonra hiç gitmedi.
    biraz bekledim düzelir gibi oldu yine aynısını yaptı.

arkadaşı bıraktım, eve dönerken yolda kaldım. depo düğmesini yedek depoya getirdim, motor sıkıntısız bi şekilde çalıştı.

2 gün sonra motorla yakın mesafeye gitmek için çıktım, normal depodayken düğme. giderken ufak ufak tekliyodu. yedek depoya aldım teklemeler kesildi, hatta ufak bi performans artışı bile oldu diyebilirim.

neden böyle oluyor olabilir ? rodaj bitmeden 40-50 arasında sürüyorum diye mi ?
    bu arada yokuştan bile interken 45-50 arasında motor, 50 i geçtiğini hiç görmedim. millet 60-70 yapıyorum yazmış, anlamadım
    500 olunca servise götür ilk bakımında hava filtresini değiştirir sorun çözülür büyük ihtimalle

Kuba cita 150 cc lerler kiyaslaninca ebatinda fark var mi
    Yoksa citaya gore cok mu kucuk duruyor
    Yada cita nin parcalari uyarlanabilir mi mesele ön disk gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

107cc ile mi 2.4litre yaktiniz

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Çitaya göre gövde olarak küçük

Parcalari uyum saglamaz o halde jant gibi

Çita'lar ile uyum sağlayacağını sanmıyorum boyut olarak 5/4 gibi bir durum web sayfasına girerek ölçülerine bakabilirsin ama ürün çok fazla satıldığından dolayı bir çok aksesuarı ve farklı modeller ile uyumları sağlanıyor.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Şu motorun alt bloğunu 125 cc cg olarak yapıp ön freni disk olarak değiştirip öyle satsalar ne satardı ama...
    AudrioN bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Motor çok satıyor zaten. Paylaşimlar Facebook grubundan yapıldığı için buralar sessiz kaldı.
    harun27 bunu beğendi.

bozgun09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX9 - PCX - Duke390
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...33581773/detay
    Motorum satılıktır arkadaşlar.

Rx9 a önfren kapmana yerine disk fren yapmak mümkün mü acaba cc yükseltiliyor tamam da bide ön fren disk yapılıyosa tadından yenmez

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir tane yeşil var arasıra denk geliyorum sahibi bayağı uğraşmış değişiklikler yapmış farklı bir tel jant takmış üstündeki tel jantı çıkartıp daha az teli olan bir jant takmış bence çok daha yakışıklı gösermiş motoru.. gidonu t gidona çevirmiş motorun üstündeki o arka spetlik gibi olan krom parça görünümlü parçayı farkın üstündeki o krom parça benzeri türü her şeyi çıkartmış...

bu resimdekine benzetmeye çalışmış en son o motordaki arka çamurluk sinyal ile o yan kapakları arıyordu üstünde twin cam yazan..

https://www.facebook.com/jmmotors.fr...type=3&theater

Motosikleti
    Kuba rx9
    Birkaç ay önce kısa far yanmaz oldu. Servise gittim garanti karşılamıyormuş, cebimden ödedim, bu gün park lambası çalışmaz oldu. Onuda muhtemelen yarın yaptıracağım.

Motor çalışırken uzun ve kısa farlar çalışır durumda oluyor. Herhangi bir yerinde değiştirdiğim parça yok, "cc" filan yükseltmedim. Bu far problemi muhtemel bir elektrik probleminin habercisi olmalı diye düşünüyorum. Çünkü otomobil olsa kaçak var denir arıza bulunur yapılır bir şekilde. Ampul değiştirmek sorunun çözümü değil, sizce sorun nerede, çözüm ne olabilir? Arkadaşlar? Akü dandiğe benziyor(turuncu bişey), çıkarıp bakmadım.

eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    Bu motorun max hızı kaç ? Ehliyetimi yeni aldım.16 yaşındayım.Bu motor alınır mı yani ? 2.el düşünüyorum bu arada.

Motosikleti
    KUBA RX9 50
    Merhaba arkadaşlar, ilk motorum olarak 500km'dir rx9 kullanıyorum, aktif olan bir facebook ve whatsapp grubu var ise eklerseniz çok sevinirim.

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Alıntı eraysefer28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun max hızı kaç ? Ehliyetimi yeni aldım.16 yaşındayım.Bu motor alınır mı yani ? 2.el düşünüyorum bu arada.
    rodajdan sonra bana göre ideal son hızı 70km/s düz yolda. motor düşük cc olduğu için hemen hemen her zaman dip gaz gitmek zorunda kaldıyorsun. o yüzden 70'i de dip gazla görürsün, büyük motorlarda olduğu gibi dip gaz ses yapar titreme yapar motor çok yakar deme. motor her zaman az yakıyor zaten, her zaman titriyor ve her zaman ses çıkartıyor açıkcası. ek olarak da hafif eğimli bir yolda biraz motora kapanınca 90km/s sürati gördüm rodaj sonrası. yokuş yukarı ise 50-60km/s ile gidiyor yolda. sokak aralarında dik yokuşlarda zaten 20'yi geçmenizi önermem ki motor da dik yokuşu daha hızlı çıkamaz bence. motorum fabrika çıkışı stok bir halde.

Motosikleti
    Kuba RX9
    Alıntı samyalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ilk motorum olarak 500km'dir rx9 kullanıyorum, aktif olan bir facebook ve whatsapp grubu var ise eklerseniz çok sevinirim.

https://i.hizliresim.com/6D9J1P.jpg[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

rodajdan sonra bana göre ideal son hızı 70km/s düz yolda. motor düşük cc olduğu için hemen hemen her zaman dip gaz gitmek zorunda kaldıyorsun. o yüzden 70'i de dip gazla görürsün, büyük motorlarda olduğu gibi dip gaz ses yapar titreme yapar motor çok yakar deme. motor her zaman az yakıyor zaten, her zaman titriyor ve her zaman ses çıkartıyor açıkcası. ek olarak da hafif eğimli bir yolda biraz motora kapanınca 90km/s sürati gördüm rodaj sonrası. yokuş yukarı ise 50-60km/s ile gidiyor yolda. sokak aralarında dik yokuşlarda zaten 20'yi geçmenizi önermem ki motor da dik yokuşu daha hızlı çıkamaz bence. motorum fabrika çıkışı stok bir halde.
    hocam 500 km bakımını hangi serviste ve ne kadar ücrete yaptırdınız acaba ?

Motosikleti
    KUBA RX9 50
    servise gittim beğenmedim. bir arkadaşımın ustasında 100tl gibi bir rakama yaptırdım.

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler