Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha D'elight, RX 9, Honda CB125F
    Arkadaslar merhaba WHATSAPP gurubumuz kurludu detaylar için rx9turkiye instagram sayfasını takip etmeniz rica olunur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba Rx-9
    Akgokhan
    Bendede aynısı oldu zincir koruma kapağındaki vidalar gevşekti zırıltı yapıyordu sıkınca düzeldi mamağın neresindesin yardımcı olmaya çalışayım

Motosikleti
    Kuba RX9 50
    Aynı sorun bende de mevcuttu, yanlış hatırlamıyorsam ilk bakımı için götürdüğümde düzeldi. Şuan 3600 km'ye yaklaştım, hiç bir sıkıntım yok.

70-75 ile devam ederken biraz devir düşürmenin yollarını arıyorum sadece, cc yükseltmeyi düşünmüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.(Dişliler ile oynamam gerekiyor sanırım, orijinal dişlisi kaçtır?, Ne kadar oynamam gerek? gibi soruların cevabını arıyorum).

Yakın zamanda motora devir saati ekleyeceğim, onuda burada sizinle paylaşırım.

bozgun09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX9 - PCX - Duke390
    Alıntı amygdalinas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de mevcuttu, yanlış hatırlamıyorsam ilk bakımı için götürdüğümde düzeldi. Şuan 3600 km'ye yaklaştım, hiç bir sıkıntım yok.

70-75 ile devam ederken biraz devir düşürmenin yollarını arıyorum sadece, cc yükseltmeyi düşünmüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.(Dişliler ile oynamam gerekiyor sanırım, orijinal dişlisi kaçtır?, Ne kadar oynamam gerek? gibi soruların cevabını arıyorum).

Yakın zamanda motora devir saati ekleyeceğim, onuda burada sizinle paylaşırım.
    Orjinal halde 13 ön dişli ben 14 e çıkardım tork biraz düştü son hız çok az arttı ama yüksek devirde titreşim aşırı düştü tavsiye ederim 5 TL civarında 14t cup dişlisi değişimi de çok kolay kendin yapabilirsin.
    Arka dişli 41 sanırım onunda düşürebilirsin ama ön daha ucuz ve kolay. Instagram dan RX9 Türkiye sayfasından RX9 WhatsApp grubumuza katılma linkini alabilirsin çok aktif bir grup bilgi paylaşımı için çok iyi

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı kadir_emre1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akgokhan
    Bendede aynısı oldu zincir koruma kapağındaki vidalar gevşekti zırıltı yapıyordu sıkınca düzeldi mamağın neresindesin yardımcı olmaya çalışayım
    Teşekkür ederim reis. Ses kendi kendine düzeldi şu an saat gibi maaşallah.

Motosikleti
    Yamaha D'elight, RX 9, Honda CB125F
    Beyler İstanbul Bayrampaşada 34AEG17 plakalı yeşil rx9 çalındı yakın bir arkadaşımın motoru gören duyan olursa muhakkak haber vermeniz rica olunur. İletişim : +90 549 761 84 31 Sinan Girgin

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cc yükseltme sonrası sıkıntı yaşayan arkadaş var mı? Şase için problem yaratıyor mu titreşim seviyesinde artış oldu mu?

Motosikleti
    Kuba RX9
    4.318 tl olmuş sıfırı

motoru aktif kullanan biri değilim, en son 1 ay önce falan kullandım. dün akşam bi çıkayım dedim, jikleyi getirdim sona, çalıştırdım motoru, bekledim 30-40 sn baktım gaz kesmiyor, atladım üstüne az ilerledim, gaz vermemeye başladı. jikleyi kapattım, düzelir gibi oldu, sonra yine bi gaz vermedi falan derken hızlıca toparladı.

bunu sürekli yaşıyorum, motor elimde kalacak diye korkuyorum. 180 km de motor daha

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı whaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.318 tl olmuş sıfırı

motoru aktif kullanan biri değilim, en son 1 ay önce falan kullandım. dün akşam bi çıkayım dedim, jikleyi getirdim sona, çalıştırdım motoru, bekledim 30-40 sn baktım gaz kesmiyor, atladım üstüne az ilerledim, gaz vermemeye başladı. jikleyi kapattım, düzelir gibi oldu, sonra yine bi gaz vermedi falan derken hızlıca toparladı.

bunu sürekli yaşıyorum, motor elimde kalacak diye korkuyorum. 180 km de motor daha
    İlk bakıma kadar bişey yaptırma bakımda servise göster zaten 500 km'de bakım. Motosikletin yeni benzin deposunu gördünüz mü beyaz olan sarıdan daha güzel duruyor.

yeni nesil mobilet..
    crxforever bunu beğendi.

cc yükseltmesi yapanlar motosikletin tepkileri hakkında bilgi verebilir mi?

Arkadaşlar beylikduzu beygah pazarının önünden motorumu çaldılar. 09.07.2018 saat 02.13 de plaka 34 bbl 708 kırmızı dragon. Tam suç üstü motoru kaldirimdan indirdiklerinde polis yakaliyo bunlari gbt ye sokuyor. Benzin almaya gidiyoz benzin bitti diyorlar. Bunlari saliyor o. Çları polisin plakası 83670 kıraç karakoluna bağlı

Alıntı hedo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar beylikduzu beygah pazarının önünden motorumu çaldılar. 09.07.2018 saat 02.13 de plaka 34 bbl 708 kırmızı dragon. Tam suç üstü motoru kaldirimdan indirdiklerinde polis yakaliyo bunlari gbt ye sokuyor. Benzin almaya gidiyoz benzin bitti diyorlar. Bunlari saliyor o. Çları polisin plakası 83670 kıraç karakoluna bağlı
    Polis ruhsat ehliyet bir sorgu yapmıyor mu çalan belli adresleri yok mu?

Motosikleti
    Kuba rx9
    Rx9 un arka sinyalleri çamurlukta, yan çanta kullanmak istiyorum, şu anki çantam yetmiyor, sinyalleri bir aparat yardımıyla geriye doğru uzatsam veya plakalığa taşışam ufak boylu çantalar olacak gibi, fakat cezası varmıdır, malum proje filan çizdiremem, trafik motoru bağlar mı?

Alıntı serdaryıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rx9 un arka sinyalleri çamurlukta, yan çanta kullanmak istiyorum, şu anki çantam yetmiyor, sinyalleri bir aparat yardımıyla geriye doğru uzatsam veya plakalığa taşışam ufak boylu çantalar olacak gibi, fakat cezası varmıdır, malum proje filan çizdiremem, trafik motoru bağlar mı?
    Normalde cezası var ama kimse fark etmez bunları ama bu yaptıkların garanti dışı kalmasına sebep olabilir.

savasuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sigorta için burada dursun...[COLOR="Silver"]
    whaki bunu beğendi.

Yakit bilgisi paylasiyorum,

motor alt blok ve piston degistirilerek 107cc ye cikartildi, birde bagirmamasi icin arka disli kucultuldu. hiz dislisi diyebiliriz

yakit : 2.4 LT / 100km

ortalama bir kullanimdir. 60 70 civari hizlar, seri kulla im ama asiri zorlama yok

Motosikleti
    Kuba RX9
    benim motor neden 45-50 i geçmiyor ? 300 km de motor şuan, 45 50 arası duruyor ibre, boş yolda, gazı iyice veriyorum, böyle bi teklemeye başlıyor sanki

napmalıyım ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu motorun motor kodu nedir geçende sormuşdum ama bilen yok galiba motorun üstünde bir yerde demir kısmında yazar motorun motor kodu..

Motosikleti
    Kuba RX9
    geçen motor 350 km deyken falan 40-50 km yol yaptım. dönüşünde 3-4 km lik mesafede arkadaşı evine bırakmak için artçı olarak aldım.
    yeterli benzin olmasına rağmen motor teklemeye başladı sonra hiç gitmedi.
    biraz bekledim düzelir gibi oldu yine aynısını yaptı.

arkadaşı bıraktım, eve dönerken yolda kaldım. depo düğmesini yedek depoya getirdim, motor sıkıntısız bi şekilde çalıştı.

2 gün sonra motorla yakın mesafeye gitmek için çıktım, normal depodayken düğme. giderken ufak ufak tekliyodu. yedek depoya aldım teklemeler kesildi, hatta ufak bi performans artışı bile oldu diyebilirim.

neden böyle oluyor olabilir ? rodaj bitmeden 40-50 arasında sürüyorum diye mi ?
    bu arada yokuştan bile interken 45-50 arasında motor, 50 i geçtiğini hiç görmedim. millet 60-70 yapıyorum yazmış, anlamadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler