Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar rodaj sürecini tamamlayan var mı aranızda bi 600 700 km yapan birileri ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şimdi bu motor ile otobana çıkabiliyor musunuz? uzun yol yapıldığı takdirde bir cezası var mı?

Servisi aradığımda (Vento Motors) "O basit bir şey, buraya gelmene gerek yok, bulunduğun yerde herhangi bir ustaya göster yapar" dedi. Sol arka sinyal içinde sen ayağınla çarpıp çatlatmışsındır, çukura girince de kırılmıştır dedi. Galiba motoru Kuba'nın başka servisine götürsem daha iyi olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Cezasını bilmiyorum ama yasal olarak otobana çıkamazsın.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı Gökhanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisi aradığımda (Vento Motors) "O basit bir şey, buraya gelmene gerek yok, bulunduğun yerde herhangi bir ustaya göster yapar" dedi. Sol arka sinyal içinde sen ayağınla çarpıp çatlatmışsındır, çukura girince de kırılmıştır dedi. Galiba motoru Kuba'nın başka servisine götürsem daha iyi olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Cezasını bilmiyorum ama yasal olarak otobana çıkamazsın.
    Vento motors iyilik mi yapmış kötülük mü yapmış anlamadım başka servis yok mu oraya götür
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    500-600 km geçen var mı?

Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vento motors iyilik mi yapmış kötülük mü yapmış anlamadım başka servis yok mu oraya götür
    Aslında inisiyatif kullanıp iyilik yapmak istedi. Servis benim evime uzak git gel zahmetli oluyor. Bugün konuştum servisle 2 gün sonra servise götüreceğim.

Aslında inisiyatif kullanıp iyilik yapmak istedi. Servis benim evime uzak git gel zahmetli oluyor. Bugün konuştum servisle 2 gün sonra servise götüreceğim.
    Motor yeni dostum servis dışında bir yerde müdahale edilmemesi motorun faydasına olacaktır tabi dolayısı ile seninde faydana olacaktır. rodaj bitince detaylı açıklamalar hepinizden bekliyoruz.

Umarım başlığı rodaj günlüğüm gibi kullanıp pislemiyorumdur, istek olursa yeni konu açıp oradan devam edebilirim.
    İlk başta ıvır zıvır sorunları bana yakın yerlere göstermeyi düşünüyordum ama sonra vazgeçtim, durduk yere ne servisin ne de benim başım ağrımasın. Şu an tahminen 200 km.'ye yaklaştım. Kilometre saati çalışmadığı için kaç km.de olduğunu bilmiyorum. Motor bayağı bir toparladı. Gaz kesilmeleri, boğulmaları hemen hemen bitti. Yalnız üst devirleri zorlarsam boğulma oluyor. Trafik müsaade ettiği sürece üst devirleri zorlamıyorum. Arada bir tartmak için yokluyorum.
    Düşük vitesler (boş-1-2) artık eskisi kadar takılmıyor, arada bir takılıyor, bir kaç denemeden sonra vitesler geçiyor, sanırım zamanla oturacak.
    Zincir hala baş ağrısı; zincir arada bir sürtüyor ama çok az (halbuki servis 2-3 kere ayar çekmişti). Zincir koruma gevşemiş galiba yüksek devirde zangırdama oluyor.
    Yarın servise götüreceğim hem kilometre saatine hemde zincire baktıracağım. Umarım yedek parça falan beklemek zorunda kalmam. Hem bayramdan sonrasına kalır hemde yedek parçanın ne zaman geleceği meçhul. Ankara'da hala motorun kendisi yok!(üç tane gelmiş Ankara'ya) yedek parçalar kim bilir kaç ay sonra gelir ?

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umarım başlığı rodaj günlüğüm gibi kullanıp pislemiyorumdur, istek olursa yeni konu açıp oradan devam edebilirim.
    İlk başta ıvır zıvır sorunları bana yakın yerlere göstermeyi düşünüyordum ama sonra vazgeçtim, durduk yere ne servisin ne de benim başım ağrımasın. Şu an tahminen 200 km.'ye yaklaştım. Kilometre saati çalışmadığı için kaç km.de olduğunu bilmiyorum. Motor bayağı bir toparladı. Gaz kesilmeleri, boğulmaları hemen hemen bitti. Yalnız üst devirleri zorlarsam boğulma oluyor. Trafik müsaade ettiği sürece üst devirleri zorlamıyorum. Arada bir tartmak için yokluyorum.
    Düşük vitesler (boş-1-2) artık eskisi kadar takılmıyor, arada bir takılıyor, bir kaç denemeden sonra vitesler geçiyor, sanırım zamanla oturacak.
    Zincir hala baş ağrısı; zincir arada bir sürtüyor ama çok az (halbuki servis 2-3 kere ayar çekmişti). Zincir koruma gevşemiş galiba yüksek devirde zangırdama oluyor.
    Yarın servise götüreceğim hem kilometre saatine hemde zincire baktıracağım. Umarım yedek parça falan beklemek zorunda kalmam. Hem bayramdan sonrasına kalır hemde yedek parçanın ne zaman geleceği meçhul. Ankara'da hala motorun kendisi yok!(üç tane gelmiş Ankara'ya) yedek parçalar kim bilir kaç ay sonra gelir ?
    Adamlar zaten bayramdan önceye yetiştirmek için bayilere azar azar gönderdiler facebook üzerinden sorduğumda bayramdan sonra tekrar üretilecek ve bayilerimize gönderilecektir dendi. Yedek parça servislerde olmayabilir çünkü servisler ellerinde parça tutmuyor bayram dolayısı ile bekleyeceksin gibi görünüyor motoru servise bırakmayabilirsin.

Arkadaşlar alanlara hayırlı olsun.Bayramdan sonra bende 1 tane alacağım.

100cc'ye yükselten veya beyin değiştiren oldu mu? Maksimum gördüğünüz hızlar neler oldu?

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Bu modelelr motorlu bisiklet olarak l1 sınıfına giriyor ve otoyollara giremez detaylı bilgi KGM Trafik Hız Sınırları

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Karbüratör değişince sanırım 100 CC lik performans veriyormuş. Yaptıran var mı acaba?

Motosikleti
    Bajaj Boxer150
    Hayırlı bayramlar arkadaşlar.
    bu kuba rx9 acaba uzun yol yapar mı? Uzun yoldan kastım 130-140 km istanbul gemlik arası. Dinlendirmek mi gerekir sürekli?

Hayırlı bayramlar
    Şu an tahminen 300. km.deyim. 2 gün önce servise götürdüm motoru. Kilometrenin teli kopmuş o değişecek. Bayramdan sonraya kaldı yani. Umarım herhangi bir tel uyar yoksa fabrikadan orijinal teli biraz zor gelir . Düşük vitesler hala arada bir takılıyor ama takıldığı zaman daha çabuk düzeliyor inşallah zamanla oturur. Serviste boğulma olayını çözdüler. Şimdi motosiklet yağ gibi. Boğulma, hırıldama, öksürme, tekleme falan yok. Trafikte daha iyi akıyor artık. 40 yaşından sonra apaçi oldum resmen .

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Bende arefe günü aldım. Şuan 60 km deyim. Söylediğiniz herşey bendede hemen hemen var ama büyütülecek şeyler değil. Motor toplanırken çok aceleye gelmiş sanırım şimdilik böyle geziyorum bende.karbüratör ayarı gerekli sanırım söylediğiniz gibi öne atma yapıyor bendede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Hocam yapılır ancak hız o yol için çok az kalır bir kamyona falan denk geldiğinde çok sıkıntı olur

Alıntı altayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör değişince sanırım 100 CC lik performans veriyormuş. Yaptıran var mı acaba?
    Servise sordum şuan değil ama ilerleyen dönemlerde değiştireceklerini söylediler. Orjinal parça getirecekler.

Hayırlı bayramlar
    Şu an tahminen 300. km.deyim. 2 gün önce servise götürdüm motoru. Kilometrenin teli kopmuş o değişecek. Bayramdan sonraya kaldı yani. Umarım herhangi bir tel uyar yoksa fabrikadan orijinal teli biraz zor gelir . Düşük vitesler hala arada bir takılıyor ama takıldığı zaman daha çabuk düzeliyor inşallah zamanla oturur. Serviste boğulma olayını çözdüler. Şimdi motosiklet yağ gibi. Boğulma, hırıldama, öksürme, tekleme falan yok. Trafikte daha iyi akıyor artık. 40 yaşından sonra apaçi oldum resmen .
    1000 km'ye geldiğince mide bulandırıcı sorunlar çıkartmaz ise sıkıntısız alınabilir. @altaygun zaten bayilere geç gönderildi model haklı olabilirsin servise uğrayan arkadaşlar genel kontrollerini yaptırmalarında fayda var gerekirse 50 100 lira verilir.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    100cc olabilmesi icin karbüratör değişimi degil, silindir piston sekman üst kapak gerekir. Karbüratör yetmez ise yukseltilir. Ortalama malzeme++işçilik 800-1000 TL civarına mal olur diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

100cc' ye yükseltme fiyatı fazla sallamışım Düzeltiyorum 500 TL civarında olabilirmiş. Yakın zamanda bir tane alıp direk 100cc ye çevirmeyi düşünüyorum. Hep beraber görürüz ne olacağını

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Facebook grubunda bir arkadaşın paylaştığı bilgiler ışığında açık hava filtresi platinyum buji değiştirdim ne tekleme nede başka bir sorun kalmadı motorda. 3 vites 65 yapıyor sesi falan değişti resmen rahatladı motor.

Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100cc olabilmesi icin karbüratör değişimi degil, silindir piston sekman üst kapak gerekir. Karbüratör yetmez ise yukseltilir. Ortalama malzeme++işçilik 800-1000 TL civarına mal olur diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

100cc' ye yükseltme fiyatı fazla sallamışım Düzeltiyorum 500 TL civarında olabilirmiş. Yakın zamanda bir tane alıp direk 100cc ye çevirmeyi düşünüyorum. Hep beraber görürüz ne olacağını
    500 lira olursa çoğu kişi yaptırmaz en fazla 250 300 civarı olacaktır oda işçilik dahil.
    Motor_Derili bunu beğendi.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler