Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya KSR 150-12

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arkarian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya KSR AS 150-12
    Merhaba arkadaşlar daha önce açılmamasına şaşırdığım başlığı ben açayım dedim.
    Asya KSR 150-12 modeli hakkında forumda hiç bir bilgi bulamadım...
    ama bildiğim özelliklerini belirteyim:(2009 model)
    8,1 kw 11 hp (150cc olmasına aldanmayın motor 11 beygir 8.1 kw)
    ön fren hidrolik diskli arka fren kampanalı
    11 litre deposu var
    eski tip ileri 5 vites(1,2,3,4,5 vites yükseltme ful aşağı, vites düşürme ful yukarı 1. vitesten sonra boş)
    şimdi arkadaşlar benim merak ettiğim bu motorsiklet A1 ehliyet ile sürülebilir mi ?
    evet biliyorum A1 ehliyet 125cc ye kadar lakin aynı zamanda 11kw (yani 14 beygir)ye kadar A1 ehliyeti alınabiliyor (kaynak:https://www.gelisimsurucu.com/motosikletehliyeti)
    sonuç olarak motorum 150cc ama gücü 11 beygir yani 14 beygiri geçmiyor A1 ehliyet ile kullanılabilir mi ?
    ve motoru tanıyor musunuz hakkında verebileceğiniz bilgiler var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Bu arada eklemeyi unutmuşum duyumlarıma göre motor 130 a basabiliyormuş (yanıma gelen bir adam abartıp 170 görebileceğini söyledi dedim devenin nalı) ben rahatlıkla 80 e ulaştım ama korkumdan ötürü daha da gaz veremedim yavaşladım ama 100 e rahatlıkla varabileceğini hissettiriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

ve çok özür dileyerek eklemek istiyorum bu forumda yeniyim arkadaşlar
    bu motora ben yenilikler yapmak istiyorum mesela gri olan aksamlarının rengi atmış onları nasıl parlak gri yapabilirim/yaptırabilirim ?
    sonra asya yazan gövde parçalarına daha havalı siyah gövde parçaları ile değiştirmek isterim
    demek istediğim bu Motoru Custom bir motor yapmak istiyorum arkadaşlar önerileriniz nelerdir ?
    mesela yeni parçalar ? nerelere bakmalı ? internet üzerinden olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Yeni güzel elcikler olabilir, sinyal lambaları olabilir (bullet sinyaller oldukça popüler)
    jantların gri olması gerekirken rengi oldukça atmış ona da çözüm lazım
    mesela ön lamba ve gösterge paneli değişebilir mi ? aynısı ile değil de custom güzel bir panelle
    sonra ayağımızı koyduğumuz yerler(mazur görün adını bilmiyorum ama pedal galiba) yan yatma sonucu biraz eskimiş güzeli ile değişilir mi?
    aslında depo dahil asya yazan her yeri de değiştirmek isterim daha güzel gövde parçaları ile yani
    beni motoru güzelleştirme aşamasında güzel fikirlerinizle aydınlatırsanız çok sevinirim arkadaşlarım abilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

abilerim bakın işte tam kafamdaki şekil şemal !!!
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...12375496/detay
    tabiki de benim motorum böyle olamaz ama abimiz yenileme aşamasında feci bir iş çıkarmış
    benim de istediğim büyük bir değişim sadece rengi olsun duruşu olsun
    (bu arada alacak olan arkadaşa şimdiden hayırlı olsun o fiyata dehşet bir custom makine)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Arkadaşlar en azından motorun modelini geçtim görünüm güzelleştirme adına yorumu olan yok mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Böyle bir modelin varlığından bile kimsenin haberi olmadığından fazla bir yorum gelmeyecektir. Çin motorları furyasının ilk dönemlerinde gelen yüzlerce modelden biri ve muhtemelen de Kymco CK125 Pulsar'ın taklidi olan bir motor. Değişiklik yapmak için vereceğin uğraşa ve masrafa değmeyecektir. Satabiliyorsan sat ve yeni bir motor bak derim.

Arkarian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya KSR AS 150-12
    bahsettiğiniz motoro bakıyorum ve hayretler içersindeyim bırakın taklidi neredeyse aynı motor gövde parçalarından tut benzin deposu kapağına kadar aynı modeli kullanıyorlar...
    şansım ola satardım ama babamın başka motor alma gibi niyeti yok model de yükseltemeyeceğim için elim kolum bağlı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Arkadaşlar sonunda aradığımı buldum kymco CK125 Pulsar benim motorumla aynı model olduğu için özelleştirmeyi onun üzerinden aradım ve bir abimiz iki aşamalı video atmış ben sonucu beğendim
    https://www.youtube.com/watch?v=4TuX0WKx5Wk
    https://www.youtube.com/watch?v=LD3AbfQKWbI
    adam tam olarak istediğim şeyi yapmış bi yol gösterseniz de ben de bu yoıldan gitsem arkadaşlar ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Arkadaşlar aradığımı burada bulamayınca şu başlığı açtım zahmet olmazsa bi göz atar mısınız ?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...mi-yardim.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler