Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarihi kendi doğduğu günden itibaren başladığını sanan insanlar var..

yorumları okuyorumda güliyim mi yoksa bu kadar bilgisizliğe ağlıyım mı bilemedim.. mobilet diye bir şey var ve bildiğiniz gayet adamlar güzel mobilet yapmışlar.. 90 lı yıllarda minsk vardı ona çok benzettim tel jant falan sele aşırı benziyor..

http://www.mpazari.com/ilanResimleri/24747/1.jpg

Velhasıl aslında motor çok güzel ama bilgilerde bir hata var trafik sigortası olmadan trafikde süremessin.. basit mantık gittin birine vurdun yada biri sana vurdu .. çok hafif maddi bir kaza diyelim.. masrafı nasıl ödiyceksiniz.. sigorta şart o yüzden o sigortasız falan trafiğe çıkmassanız ancak olur gibime geliyor..

zaten mtv bel bükmez..100 ila 250 c.c arası 68 tl bir şey yıllık.. bel büken masraflı olan sigorta..

Kullanıma bağlı istanbuldada çok işe yarar.. trafiğin çok yoğun olduğu bir semtte yaşıyorsanız ve saat 5 iş çıkışı trafiğine kalıyorsanız zaten o mobiletle bile 30-40 km hızı geçemessiniz.. aralardan derelerden kaça kaça evinize falan güzel gidersiniz ama yakıttanda büyük ekonomi olur..
    Trafik sigortası yapılmıyor yapılsa bile sigorta, hasar bedeli ödemiyor araştırabilirsiniz.Kaza yaparsanız şayet ( allah kimsenin başına vermesin) kazaya ilişkin kişiyle anlaşma usulüyle aranızda halledeceksiniz trafik polisleride biliyor 50 cc motorların zorunlu trafik sigortasından muaf olduğunu bu motorlar üretimden bu şekilde çıkartılıyor.

((50 cc ve altındaki mopedler ve elektrikli scooter modellerinde, yeni gelen düzenleme ile artık sigortasız tescil işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca 50 cc ve altındaki mopedler motorlu taşıtlar vergisinden muaftır.

İlgili modeller için tescil sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 08.05.2017 tarih ve 11088401.2961.64008-974/81473 sayılı genelgesine göre ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTA POLİÇESİ aranmayacaktır.

Aynı zamanda bildiğiniz üzere 50 cc ve altındaki mopedler ve 4 kW altındaki elektrikli scooter modelleri B Sınıfı Sürücü Belgesi ile kullanılabilmektedir.)) Alıntıdır.
    logaritma bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha D'elight, RX 9, Honda CB125F
    Sevgili logaritma,

Sanırım bilgisizliğinize ağlamanız gerekecek. Benzetmeniz ve fikirleriniz de sürekli bir ileri, bir geri vitesi gibi olmuş. İyi sürüşler.
    Çok Asi bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı effebey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili logaritma,

Sanırım bilgisizliğinize ağlamanız gerekecek. Benzetmeniz ve fikirleriniz de sürekli bir ileri, bir geri vitesi gibi olmuş. İyi sürüşler.
    ağlıycağım bir şey yok zira bilgisizlik lafını mevzuatla ilgili söylemedim 22 sayfayı okursanız ne demek istediğimi gayet iyi anlarsınız..

mevzuat bu her sene değişiyor demek ki böyle bir karar almışlar bence saçma ama mevzuat mevzuattır.. bunu sigortacıların bile çoğu bilmiyordur ona eminim..

benzetmemdede bir ileri bir gerilik bir şey yok motorun kullanılabilicek istanbul için alanlarını anlattım.. gayet mantıklı olarak..

tutarsızlık görmüşseniz söylersiniz şurası tutarsız diye anlatırız.. ayrıca trafik sigortası yoksa bu motorun gayet cezbedici..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ağlıycağım bir şey yok zira bilgisizlik lafını mevzuatla ilgili söylemedim 22 sayfayı okursanız ne demek istediğimi gayet iyi anlarsınız..

mevzuat bu her sene değişiyor demek ki böyle bir karar almışlar bence saçma ama mevzuat mevzuattır.. bunu sigortacıların bile çoğu bilmiyordur ona eminim..

benzetmemdede bir ileri bir gerilik bir şey yok motorun kullanılabilicek istanbul için alanlarını anlattım.. gayet mantıklı olarak..

tutarsızlık görmüşseniz söylersiniz şurası tutarsız diye anlatırız.. ayrıca trafik sigortası yoksa bu motorun gayet cezbedici..
    Nasıl bir sigortacıya gittiğinize bağlıdır.Fakat hemen hemen tüm sigortacılar bu mevzuattan haberlerinin oldugu kanısındayım hem sigortacı trafik sigortasını yaparsa poliçede teminat veremezki ..
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    RX9

Bir sigortacı olarak bildiriyorum Mevzuat çok uzun yıllardır bu nokta da. Motorlu bisikletler trafik sigortasından muaf araçlar içerisinde sayılmaktadır. Hiç birimizin istemediği şekilde bir kazaya karışılması durumunda Karayollarının belirlemiş olduğu hükümler çerçevesinde kusur vs. dağılımı yapılmakta ve şikayet oluşması durumunda hukuki yollardan çözümlenebilmektedir.

Polemik yaratmak amacında değilim ancak, sigortadan muaf olduğunu önceki sayfalarda bende yazmış olduğum için üzerime alındım açıkçası, bilgisizlikle suçlamak için "mevzuat değişmiş olsa dahi" en azından ufak bir araştırma ile sonuca ulaşılabilirdi.

Bilen neyse de, bildiğini sanan daha tehlikeli sanki
    effebey, SeCReTBoY ve logaritma bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı oe1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sigortacı olarak bildiriyorum Mevzuat çok uzun yıllardır bu nokta da. Motorlu bisikletler trafik sigortasından muaf araçlar içerisinde sayılmaktadır. Hiç birimizin istemediği şekilde bir kazaya karışılması durumunda Karayollarının belirlemiş olduğu hükümler çerçevesinde kusur vs. dağılımı yapılmakta ve şikayet oluşması durumunda hukuki yollardan çözümlenebilmektedir.

Polemik yaratmak amacında değilim ancak, sigortadan muaf olduğunu önceki sayfalarda bende yazmış olduğum için üzerime alındım açıkçası, bilgisizlikle suçlamak için "mevzuat değişmiş olsa dahi" en azından ufak bir araştırma ile sonuca ulaşılabilirdi.

Bilen neyse de, bildiğini sanan daha tehlikeli sanki
    yukardada yazdım bilgisizliği mevzuat için demedim.. sigorta mtv bunun için demedim.. polemik yaratmamak ve kimseye karşılıklı cevap oluşmaması açısından 22 sayfayı okursanız anlarsınız..

Konuya dönersek bence trafik sigortasının olmaması çok güzel bir şey büyük kar.. mtv de yanında tatlısı .. eski mobiletlerde hacimle oynanabiliyordu belki bundada olur eski mobiletlerde motorun sadece içinkide piston yatak falan değiştirip 50c.c lik mobiletleri 100-120 c.c falan yapıyorlardı..

VERGİSİ YOK , BORÇ OLMAYINCA RANDEVUYU AL ,EMİSYON YAPIP HARCI YATIR TÜVDEN GEÇ MOTORU ÇALIŞTIR KALDIĞIN YERDEN DEVAM ..

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorsiklet emisyon ölçümü yok.

Tarım ve Orman Traktörleri, Motosiklet ve Mopedler, 1979 model yılı ve öncesi dizel motorlu taşıtlar, Hibrit ve Elektrikli araçlar ile Hidrojen Yakıtlı araçlar Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işleminden muaftırlar.

Geçen gün deneme fırsatım oldu.Keşke koruma demirini takılabilecek bir yer yapsalarmış çok iyi olurmuş.Fakat motor cc sine göre iyi hız yapıyor düz yolda 80 nı görüyor rahatlıkla.

Motosikleti
    Bakınıyor.
    Meehabalar aranıza 1 ay önce katıldım 400 km deyim. Soruları yettiğince yanıtlayabilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mehmetdasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meehabalar aranıza 1 ay önce katıldım 400 km deyim. Soruları yettiğince yanıtlayabilirim.
    Deneyimleriniz ve gözlemleriniz doğrultusunda motorun artısı ve eksisisi size göre nelerdir ?

Motosikleti
    yamaha xcity
    Motosiklet ve skooter'a binmeyi bırakacağım, ama hobby olarak bu arkadaştan almak istiyorum arada gezmek için. Caddeye bile gidebilirim. daha önce muhtelif bajaj ve yamah modelleri kullandım vitesli ve scooter olarak. Bu makinenın kronik sorunlarını bilen var mı? yılda yaklasık 10 12bin KM yapıyordum ama artık o kadar sık binmek istemiyorum.
    rüzgar yapsın iyi havalarda yeter.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu sigorta olayının tam netliğini öğrenebilen varmı tamam ruhsat çıkartılırken istemiyor onu anladık, tüv de istemiyor onuda anladık.. 3 sene sürdük diyelim satıcaz vatandaş aliye.. aliyele gittik notere satış deviri için orda gider ayak sigorta yaptırmadığımız için bir ceza falan çıkarmı benim kafama takılan soru o.. birde 3 senelik cezada çok sağlam bir rakam çıkar ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu sigorta olayının tam netliğini öğrenebilen varmı tamam ruhsat çıkartılırken istemiyor onu anladık, tüv de istemiyor onuda anladık.. 3 sene sürdük diyelim satıcaz vatandaş aliye.. aliyele gittik notere satış deviri için orda gider ayak sigorta yaptırmadığımız için bir ceza falan çıkarmı benim kafama takılan soru o.. birde 3 senelik cezada çok sağlam bir rakam çıkar ..
    Hiçbir problem çıkmaz hukuk var yasa var zaten bu motoru üretim yerleri boşunamı o kadar reklam yaparak satıyorlar.Zorunlu trafik sigortasından muaf motorlu taşıt vergisinden muaf diye sonra adamı nabarlar biliyonmu Sen içini rahat tut.

Motosikleti
    haojue da135 s - küba dragon 50
    Arkadaslar soguk havalarda calismasi , performansi nasil calismakta cok zorlaniyormu soguk havada performansi nasil

Motosikleti
    RX9
    Çıkmaz efendim, çıkmaz. Rahat olun. Uluslar arası bir sigorta şirketinde teknik uzman(underwriter) olarak çalışmaktayım. İlgili mevzuatı yazanları şahsen tanıyorum ve öğrenciliğimde yanlarında staj dahi yaptım
    Motorlu bisikletler trafik sigortasından muaf araçlar niteliğindedir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar en doğrusu o zaman bu sigorta acentalar birliğinden bir resmi çıktı almak ve birde polis trafikden bir çıktı belge almak bu iki resmi belgeyi ruhsatın arasına koymak..

çünkü eminim trafikde bir çok polisin hala haberi yoktur en azından resmi emniyetin ve sigortalar birliğinin belgesini gösterdinmi bir şey yapmazlar.. kanunlara yasalara karşı gelicek halleri yokya..

Motosikleti
    RX9
    arkadaşlar en doğrusu o zaman bu sigorta acentalar birliğinden bir resmi çıktı almak ve birde polis trafikden bir çıktı belge almak bu iki resmi belgeyi ruhsatın arasına koymak..

çünkü eminim trafikde bir çok polisin hala haberi yoktur en azından resmi emniyetin ve sigortalar birliğinin belgesini gösterdinmi bir şey yapmazlar.. kanunlara yasalara karşı gelicek halleri yokya..
    Trafik sigortası genel şartlarının A.6. Teminat Dışında Kalan Haller maddesinin ı) şıkkı bu durumu hükmeder.

Genel şartlara Türkiye Sigorta Birliği'ne ait aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bunun çıktısını taşımak bana pek pratik gelmiyor ama belki faydasını görürsünüz;

https://www.tsb.org.tr/karayollari-m...px?pageID=1080

A.6. TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER
    Aşağıdaki haller sigorta teminatı dışındadır:
    a) İşletilme halinde olmayan araçların sebep olacağı zararlar,
    b) Hak sahibinin kendi kusuruna denk gelen tazminat talepleri,
    c) İlgililerin, sigortalının sorumluluk riski kapsamında olmayan tazminat talepleri,
    ç) Sigortalının, eşinin, sigortalının usul ve fürunun, sigortalıya evlat edinme ilişkisiyle bağlı olanların, sigortalının birlikte yaşadığı kardeşlerinin, mallarına gelen zararlar sebebiyle ileri sürebilecekleri talepler,
    d) Destekten yoksun kalan hak sahibinin, sigortalının sorumluluk riski kapsamında olmayan destek tazminatı talepleri ile destekten yoksun kalan hak sahibinin, sigortalının sorumluluk riski kapsamında olmakla beraber destek şahsının kusuruna denk gelen destek tazminatı talepleri,
    e) Zarar görenlerin beraberinde bulunan bagaj ve benzeri eşya dışında sigortalı araçta veya bu araç vasıtasıyla çekilen römorkta/yarı römorkta taşınan eşyanın uğrayacağı zararlardan dolayı sigortalıya karşı ileri sürülecek talepler,
    f) Manevi tazminat talepleri,
    g) Sigortalının, Karayolları Trafik Kanunu uyarınca eylemlerinden sorumlu tutulduğu kişilere karşı yöneltebileceği talepler,
    ğ) Sigortalının aracına veya bu araç vasıtasıyla çekilen römorklara ve yarı römorklara veya çekilen araçlara gelecek zararlar nedeniyle ileri sürülecek talepler,
    h) Çalınan veya gasp edilen araçların sebep oldukları ve Karayolları Trafik Kanununa göre sigortalının sorumlu olmadığı zararlar, aracın çalındığını veya gasp edildiğini bilerek binen kişilerin zarara uğramaları nedeniyle ileri sürülecek talepler ile çalan ve gasp eden kişilerin talepleri,
    ı) Motorlu bisikletlerin kullanılmasından ileri gelen zararlar,
    i) 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemlerinde ve bu eylemlerden doğan sabotajda kullanılan araçların neden olduğu ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre sigortalının sorumlu olmadığı zararlar ile aracın terör eylemlerinde kullanıldığını veya kullanılacağını bilerek binen kişilerin zarara uğramaları nedeniyle ileri sürecekleri talepler, aracı terör ve buna bağlı sabotaj eylemlerinde kullanan kişilerin talepleri,
    j) Motorlu araç kazalarından dolayı toprak, yeraltı suları, iç sular, deniz ve havanın kirlenmesi ya da kirlenme tehlikesi nedeniyle temizleme, toplanan atıkların taşınması ve bertarafı masrafları ile biyolojik çeşitlilik, canlı kaynaklar ve doğal yaşama verilen zararlar nedeniyle bozulan çevrenin yeniden oluşturulması ile ilgili çevresel zararlardan ileri gelen talepler,
    k) Gelir kaybı, kâr kaybı, iş durması ve kira mahrumiyeti gibi zarar verici olguya bağlı olarak oluşan yansıma veya dolaylı zararlar nedeniyle yöneltilecek tazminat talepleri,
    l) İlgili mevzuatla genel hükümlere tâbi kılınan talepler,
    m) 2918 sayılı Kanunun 104 üncü ve 105 inci maddelerinde düzenlenen sorumluluklar (Bu maddeler kapsamına dahil durumlar bu amaçla yaptırılan zorunlu mali sorumluluk sigortasına tâbidir.),
    n) Cezai kovuşturmadan doğan tüm giderler ile idari ve adli para cezaları,
    o) Bu Genel Şart ve ekleri ile tanımlanan teminat içeriği dışında kalan talepler.
    whaki bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha D'elight, RX 9, Honda CB125F
    Merhaba MotoLed ,

Kısa süreli cigleyi kaldırmanız durumunda herhangi bir sıkıntı olmadan rahatlıkla çalışıyor. Sanki soğuk havada daha iyi gidiyor ya da bana öyle geliyor bilemiyorum. Ancak vitesde bir sertleşme oldu. Sanıyorum oda ilk bakımında değişen yağ ile birlikte rahatlayacaktır. Mevcutta 450 km'deyim.
    oe1905 bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Sıfır fiyatı 3.750 TL ye ulaşan bu RX9 modelini sınırlı sayıda olmak kayıdı ile peşin 3.300 TL ye vereceğim. Sınırlı sayıda olduğu için Sahibinden üzerinde ilan vermiyorum. Düşünen varsa ulaşsın buradan.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler