Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha D'elight, RX 9, Honda CB125F
    Yakıt merak edenler arkadaşlar için 20 TL'lik yakıt ile 170 km gitmekte bilgilerinize..
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RX9
    Bende 20-TL ile 150 Km gittim.

Alıntı Gökhanbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu karbüratör probleminin sebebi, fabrikada koyulan ilk benzinden olabilir mi?
    Evet aynalar hiç verimli değil. Dar bir görüş alanı var ve kör noktası çok geniş. Güvensizlikten dolayı mecburen sık sık kafayı arkaya çevirip bakmak zorunda kalıyorum.
    Artık iyi kötü 1000'i geçtim ama hala bakım yaptırmadım. Ne yağ değişimi ne zincir yağlama ne somun sıkma falan hiç bir şey yapmadım. Sebebi de kopan km telinin gelmesini beklemem, hem ilk bakımı hem de teli bir kerede gidip halletmek istiyorum (Servis evime uzak akşam işten çıkınca servise yetişemiyorum). Eğer bakımı ertelemek motora zarar verecekse bu cumartesi bakıma götüreceğim. Ne dersiniz?
    Servise giderken kendi yağımı yanımda mı götüreyim? Almak istediğim yağ Motul 5100 10/40 (Sosyal medyada ki önerilerden dolayı bu yağı almayı düşünüyorum). Serviste bulunur mu ki bu marka yağ? Eğer yağı kendim alıp gideceksem kaç litre alayım?
    Servisi ara ve geç gelirsem garanti dışı kalır mı diye bilgi al bazen 100 150 km geçince garanti kapsamı dışı diyorlar.

Motosikleti
    Dün yaklaşık olarak 60 km civarı sürüş yaptım çoğu uzun düzlüklerdi. Motor 60 km/hız periyodunda oldukça rahat gitmekte ve istenildiğinde 80 Km hıza yavaşta olsa çıkabilmekte. Kullanıcıların ve takipçilerin yine değerli bilgilerini ihtiyacım var. Sabahları bazen zor çalışmakta. Bu durumu nasıl çözebiliriz ?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Jikle yok mu ? Sabah çalıştırmak için o gerekir muhtemelen.

Motosikleti
    RX9
    Alıntı effebey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün yaklaşık olarak 60 km civarı sürüş yaptım çoğu uzun düzlüklerdi. Motor 60 km/hız periyodunda oldukça rahat gitmekte ve istenildiğinde 80 Km hıza yavaşta olsa çıkabilmekte. Kullanıcıların ve takipçilerin yine değerli bilgilerini ihtiyacım var. Sabahları bazen zor çalışmakta. Bu durumu nasıl çözebiliriz ?
    İlk çalışmada bende de bir kaç defa zorlanmıştı. Lastik değişimine gittiğimde, karbüratörü temizlettim ve bujiyi değiştirdim. Akşamları bina içerisinde tutuyorum çok soğuk değil, gündüz de plazanın kapalı garajında nispeten burada açık hava soğukluğunda değil. Bu sebeple midir bilmiyorum ama ikiletmiyor genel de ilk marşta çalışıyor.

Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisi ara ve geç gelirsem garanti dışı kalır mı diye bilgi al bazen 100 150 km geçince garanti kapsamı dışı diyorlar.
    Göstergem şu an 119 km.de onun için bir problem yaşayacağımı sanmıyorum .

Bende jiklesiz zor çalıştırıyorum özellikle serin havalarda. Jikle sol yanda pirinç renkli mandal. Onu yukarı kaldırınca aktif oluyor. Motoru çalıştırıp 1 dakika kadar bekleyip sonra jikleyi indirip kalkış yapabilirsiniz.

Motosiklet üzerinde kullanılan bujiyi daha kaliteli bir buji ile değiştirmek kalıcı bir çözüm olabilir.

Motosikleti
    Buji ve ön far ampülü öneriniz varmıdır ? Birde motora Amerikan park yapmayı düşünüyorum sizce nasıl olur..

Motosikleti
    Kuba RX9
    30 km deki motorun iç lastiği patladı bugün.

Nasıl oldu tam bilmiyorum, biraz dolaştım mahallede, çektim kenara bi su falan içeyim diye, 10-15 dk sonra bindim bi terslik vardı, bi baktım arka lastik inmiş.
    Yakında benzinci vardı, gittim hava bastım, hava yine indi. Araç tamircilerine götürdüm, biz anlamayız dediler. Zor bela bi motorcu buldum, elimle ittire ittire götürdüm.
    Açtı baktı iç lastikte ufak bi delik var hava kaçıyor. Yama tutmaz bu dandik duruyor dedi, yenisini taktı.

35 tl ödedim tamirciye ( gözüme batmadı rakam da, piyasasını bilmiyorum tabi )

Lastik değişirken tamirciyle sohbet ettik biraz, kuba niye aldık, çok yolun düşer bize falan dedi gözümü korkuttu kerata

Bu arada lastiğin patlama sebebi yüksek ihtimal jantlardan ötürü dedi. Tümseklere gir çık yapınca jantların iç kısmı lastiği delebiliyomuş. Orayada 4-5 tur koli bantı çekti, böyle daha iyi olur dedi.

Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Alıntı whaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 km deki motorun iç lastiği patladı bugün.

Nasıl oldu tam bilmiyorum, biraz dolaştım mahallede, çektim kenara bi su falan içeyim diye, 10-15 dk sonra bindim bi terslik vardı, bi baktım arka lastik inmiş.
    Yakında benzinci vardı, gittim hava bastım, hava yine indi. Araç tamircilerine götürdüm, biz anlamayız dediler. Zor bela bi motorcu buldum, elimle ittire ittire götürdüm.
    Açtı baktı iç lastikte ufak bi delik var hava kaçıyor. Yama tutmaz bu dandik duruyor dedi, yenisini taktı.

35 tl ödedim tamirciye ( gözüme batmadı rakam da, piyasasını bilmiyorum tabi )

Lastik değişirken tamirciyle sohbet ettik biraz, kuba niye aldık, çok yolun düşer bize falan dedi gözümü korkuttu kerata

Bu arada lastiğin patlama sebebi yüksek ihtimal jantlardan ötürü dedi. Tümseklere gir çık yapınca jantların iç kısmı lastiği delebiliyomuş. Orayada 4-5 tur koli bantı çekti, böyle daha iyi olur dedi.
    Şambreller ortalama 15-20 TL'dir gerisini işçilik almış. Birde eğer jantın telleri çok az uzun olursa jantın iç kısmından içeri girinti yaparsa şambreli delebilir ama uzunluğu tam ise tamircinin dediği gibi olmaz. Gene de her halukarda içine bant çekmesi iyi olmuş. Normal de bu tür işlemler için yine şambrel yapısında iç lastik koruyucusu satılıyor ama her yer de bulmak zor. Onlar banttan daha etkilidir. Eğer yine olursa jant tellerini içeriden az birşey taşlattır yada dediğim o iç lastik koruyucu kolonunu bul, ondan koy jant içine.

Kuba ise Çin malları arasında bence Kanuni ve Mondial'le birlikte en iyisi sayılır. Yedek parçası Kanuni'ye göre çok daha ucuz Mondial'e göre bir miktar pahalıdır sadece.
    whaki bunu beğendi.

Fiyatı 3.750 TL olmuş. Cümleten geçmiş olsun vatana millete.

Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Çok satıyor diye mi bu zam yoksa parçalara gelen %20 zamma binayen mi bu zam acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok hoş bi motor 30.000 km mekanik garantiside var fakat arka taraftaki selenin yerine scrambler tarzı tekli sele olsaydı daha bi çekici duruacağını düşünüyorum.

Alıntı Çok Asi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok satıyor diye mi bu zam yoksa parçalara gelen %20 zamma binayen mi bu zam acaba
    Çok sattığı için muhtemelen. Değil %20, %120 zam bile gelse 3500 TL fiyatı kurtarır.

Nerede yazıyor 3750 olduğu ? ben bulamadım?

Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede yazıyor 3750 olduğu ? ben bulamadım?
    Web sitesinden tüm modellerin fiyatlarını kaldırmışlar. Bayilere sorarak öğrendim. Ayrıca sahibinden'de de yazıyor.

Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Web sitesinden tüm modellerin fiyatlarını kaldırmışlar. Bayilere sorarak öğrendim. Ayrıca sahibinden'de de yazıyor.
    Bayiler ve sahibinden fırsatçılık yapıyor olabilir fiyatlar yıl bitmeden açıklanır. Belli olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok hoş bi motor 30.000 km mekanik garantiside var fakat arka taraftaki selenin yerine scrambler tarzı tekli sele olsaydı daha bi çekici duruacağını düşünmekteyim.

2. Partinin ne zaman dağıtılacağı hakkında bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler