Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Kuba RX9 50cc Nostaljik CafeRacer Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karayollarını kullanma hakkına sahip mi peki ?
    Karayollarda gitmiyor abicim yolun rengi biraz lacivertimsi olmak zorunda. Öyle kapkara olursa gitmez. Parke yollarda falan Allah ne verdiyse

Şaka bir yana, otoban dışında her yerde kullanabilirsiniz.
    Anladığım kadarıyla sigorta muhafiyeti sebebiyle sordunuz bunu. Zorunlu Trafik Sigortası Mopedleri kapsamıyor. Herhangi bir kaza durumunda suçlu kimse zararı cepten ödeyecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karayollarda gitmiyor abicim yolun rengi biraz lacivertimsi olmak zorunda. Öyle kapkara olursa gitmez. Parke yollarda falan Allah ne verdiyse

Şaka bir yana, otoban dışında her yerde kullanabilirsiniz.
    Anladığım kadarıyla sigorta muhafiyeti sebebiyle sordunuz bunu. Zorunlu Trafik Sigortası Mopedleri kapsamıyor. Herhangi bir kaza durumunda suçlu kimse zararı cepten ödeyecek.
    D 100 kullanılabilir ama ücretli otoyollar kullanılamaz gibi şeyler duymuştum da ondan sordum
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    karayollarını kullanma hakkına sahip mi peki ?
    L1, L2 ve L6 sınıfı motorlu bisikletler otobanı kullanamazlar. RX9 ise L1 sınıfı bir motorlu bisiklettir.
    Yerleşim yerlerinde 30 km/s, bölünmüş ve çift yönlü yollarda ise 45 km/s hız sınırı vardır.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çok güzelmiş. Şunu 200 cc yapsalar bana göre gayet iyi satar.

Şu Kuba'nın sitesini kimler hazırlıyorlar merak ediyorum ? "49.9cc motor gücüne çıkabilen RX9 alt motorunda..." diye başlayan bir cümle var. 49.9 cc motor gücü ne demektir eyy Kübalılar ? Hiç mi mühendis çalıştırmıyorsunuz o fabrikada ?
    Stronklu krank : strong ve stroke karışımı :-)) güçlü ve darbeli demek.
    birde Kuba sürüş sistemi var. :-)))

D 100 kullanılabilir ama ücretli otoyollar kullanılamaz gibi şeyler duymuştum da ondan sordum
    Ben de öyle biliyorum. Yolların girişindeki tabelalarda yazıyor. Ayrıca yasal olarak bisiklet yolu bulunan yerlerde otomobil yolunu kullanamıyoruz.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Şu Kuba'nın sitesini kimler hazırlıyorlar merak ediyorum ? "49.9cc motor gücüne çıkabilen RX9 alt motorunda..." diye başlayan bir cümle var. 49.9 cc motor gücü ne demektir eyy Kübalılar ? Hiç mi mühendis çalıştırmıyorsunuz o fabrikada ?
    Alıntı figodayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stronklu krank : strong ve stroke karışımı :-)) güçlü ve darbeli demek.
    birde Kuba sürüş sistemi var. :-)))
    Bunların bakkaldan farkı yok ki..
    Suzukisi de aynı. Kubası da aynı.

Motosikleti
    Duke 200
    Kaç kg alet

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Şu çamurlukları bi kesen olsa da baksak nasıl olacak

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kocaeli Sofuoğlu Motor'da RX9'u inceleme fırsatım oldu. Beklediğimden daha kaliteli bir ürün. Çamurluklarının metal olup olmadığını merak ediyordum. Metalmiş.
    Sofuoglu test surusu yaptiriyor mu?

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sofuoglu test surusu yaptiriyor mu?
    Sormadım açıkcası. Zamanım kısıtlı olduğundan sadece merak ettiğim kısımlarına baktım.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son hızı kaç oluyor şimdi bunların 45 olması gerekiyor diyen var 70 diyen var nedir bu işin doğrusu?

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Emniyetteki memurların hala haberi yok yasadan trafikte ceza yazarız diyorlar yanlış ceza yazan polislere de ceza verilse ne güzel olur.

Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hızı kaç oluyor şimdi bunların 45 olması gerekiyor diyen var 70 diyen var nedir bu işin doğrusu?
    Kanuna göre bir aracın moped sayılabilmesi için azami hızının saatte 45 Kilometreyi geçmeme şartı var. Bunu sağlamak için mopedlerde hız sınırlayıcı sistem bulunması şart.
    Yani söylediklerinizin ikisi de doğru. Azami hızın 45 olması gerek fakat hız limitleyiciyi biraz gevşeten üreticiler hızı 70'e kadar çıkarıyorlar. Limitleyiciyi tamamen iptal ederek ve karbüratör modifikasyonu ile hızın 100'ü bulabileceğini söylüyorlar. Silindir bloğunu 100cc'ye çıkarma imkanı da var fakat yasaya aykırı bir modifikasyon.
    Motorun diğer aksamı zaten 100cc motor hacmini destekleyecek şekilde üretilmiş olduğundan güç artırdıktan sonra fren, debriyaj, lastik vb donanımda sorun yaşamazsınız.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Kanuna göre bir aracın moped sayılabilmesi için azami hızının saatte 45 Kilometreyi geçmeme şartı var. Bunu sağlamak için mopedlerde hız sınırlayıcı sistem bulunması şart.
    Yani söylediklerinizin ikisi de doğru. Azami hızın 45 olması gerek fakat hız limitleyiciyi biraz gevşeten üreticiler hızı 70'e kadar çıkarıyorlar. Limitleyiciyi tamamen iptal ederek ve karbüratör modifikasyonu ile hızın 100'ü bulabileceğini söylüyorlar. Silindir bloğunu 100cc'ye çıkarma imkanı da var fakat yasaya aykırı bir modifikasyon.
    Motorun diğer aksamı zaten 100cc motor hacmini destekleyecek şekilde üretilmiş olduğundan güç artırdıktan sonra fren, debriyaj, lastik vb donanımda sorun yaşamazsınız.
    Aynen dediğin gibi dostum ama muayeneye girildiğinde adamın cinsine denk gelirsen ve silindir hacmini ölçmeye kalkarsa sıkıntıya gireriz.
    Muzdarip bunu beğendi.

Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi dostum ama muayeneye girildiğinde adamın cinsine denk gelirsen ve silindir hacmini ölçmeye kalkarsa sıkıntıya gireriz.
    Evet. Ama muayene 3 yıl sonra olduğundan çoğu vatandaş pek umursamıyor bu durumu. Muayeneye girerken eski 50cc silindir bloğunu taktırıp tekrar söktürmek bir çözüm olabilir. Sırf muayene için bu sökme takma olayı kaça malolur bilmiyorum. Hiç motor modifikasyonu yaptırmadım

Motosikleti
    Muayeneye gittiğinizde motor bloğunuzu söküp, üst kapağı açıp, silindir piston çap ve strok ölçüp hacim hesabı mı yapacak???

Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayeneye gittiğinizde motor bloğunuzu söküp, üst kapağı açıp, silindir piston çap ve strok ölçüp hacim hesabı mı yapacak???
    Silindir bloğunun üstünde yazıyor 49cc diye
    Açıp ölçmek gerekmez diye düşünüyorum
    Motor_Derili bunu beğendi.

hani nerde fotolar videolar test yazıları.. alanlar beğenmedi mi ?

Çitaların kaçı muayene yaptırıyor ki yaptıranları da direk geçiriyorlar zaten Sıkıntı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

hani nerde fotolar videolar test yazıları.. alanlar beğenmedi mi ?
    Youtube ve geçmiş sayfalarda bir çok video paylaşıldı dostum fotoğraf desen oda var. Sıkıntı görünmüyor şimdilik 3 ay sonra kullanıcıları fiyatına oranla kaliteli derse sıkıntı yoktur.

Motosikleti
    Silindir bloğunun üstünde yazıyor 49cc diye
    Açıp ölçmek gerekmez diye düşünüyorum
    Evrakta 50cc yazdiktan sonra ici 250 de olsa kimseyi ilgilendirmez ve acip kontrol edebilecek yetkileri de yok
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çitaların kaçı muayene yaptırıyor ki yaptıranları da direk geçiriyorlar zaten Sıkıntı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Youtube ve geçmiş sayfalarda bir çok video paylaşıldı dostum fotoğraf desen oda var. Sıkıntı görünmüyor şimdilik 3 ay sonra kullanıcıları fiyatına oranla kaliteli derse sıkıntı yoktur.

sabah yapilan ilk mars videosu, titresim testi, yakit tuketimi, vites gecisleri, oturus pozisyonu, amortisor sertlikleri, gece aydinlatmasi gibi bilgiler lazim. Henuz tam kapsamli bir tanitim goremedim

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler