Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

RKS Titanic 150-R

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik havası, yük, kilo, rüzgar hızlanmada etkili faktörler ama ben 90 sabitle giderken tır sollamam gerektiğinde seri bir şekilde 115-120'ye çıkabildim. Ben 90 kiloyum, arkamda bağlı çantada da epey yük vardı.
    Bazı kullanıcılarında çok fazla titreşim var diye bilgiler geliyor sendeki titreşim duru mu nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı kullanıcılarında çok fazla titreşim var diye bilgiler geliyor sendeki titreşim duru mu nedir ?
    Valla hocam uzun yolda sağlam titredi, depo, pegler sorun değil ama elciklerde ve aynalarda muazzam titreşim vardı. Gerçi tek silindir motorla tapagaz 9000-9500 devir gittim. Elcikleri silikon ve daha kalın elciklerle değiştirip denge topuzlarını da daha ağırlarıyla değiştirerek daha konforlu bir sürüş planlıyorum.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titresim belli devirlerde ve üst devirlerde olmakta.Atiyorum 7700-8000 devirde ve 10 000 üzeri her devirde. Ellerim titresim den uzun yol dahil hiç uyuşmadi. Gunlük 700km kullandım. Fakat 10000 devir üstünde ayaklarda da biraz oluyor ve bence ayaktaki titresim elden daha rahatsız edici bişey, bu ayak titreşimi sanırım motor dokuzbinlerdeyken belirdi takoz dan kaynaklı da olabilir.

Devrini tutturup fiti fiti gezilecek motordur almak için araştırıyorsan.Hizla zorun varsa alma.100'e gaz kolunu çevirdinmi gerçekten seri çıkar, fakat 105-120 hızlanması yavaştir, 110 dan sonra bekler durursun hızlanmasını.ben 123 gördüm en fazla,motor 2015 ve 12000km üzerinde şuan dün 120 gördü, fakat şiddetli rüzgara karşı tapagaz 85i zor yaptığını da hatırlarım. .Uzun yol için stabil hızını 95-100 olarak düşün temiz havada, üzerindeki hizda egzoz ve rüzgar sesinden ne kulak kalır ne bişey uzun yolda.

Parcalari gerçekten sağlamdır test imkanım epey oldu. Benim gözümden suanki fiyatıyla performans ürünüdür.
    .
    Servis ve distrubutor görüşüm ise tamamen olumsuzdur fakat bisekilde dışardan da cozebilirsin..

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titresim belli devirlerde ve üst devirlerde olmakta.Atiyorum 7700-8000 devirde ve 10 000 üzeri her devirde. Ellerim titresim den uzun yol dahil hiç uyuşmadi. Gunlük 700km kullandım. Fakat 10000 devir üstünde ayaklarda da biraz oluyor ve bence ayaktaki titresim elden daha rahatsız edici bişey, bu ayak titreşimi sanırım motor dokuzbinlerdeyken belirdi takoz dan kaynaklı da olabilir.

Devrini tutturup fiti fiti gezilecek motordur almak için araştırıyorsan.Hizla zorun varsa alma.100'e gaz kolunu çevirdinmi gerçekten seri çıkar, fakat 105-120 hızlanması yavaştir, 110 dan sonra bekler durursun hızlanmasını.ben 123 gördüm en fazla,motor 2015 ve 12000km üzerinde şuan dün 120 gördü, fakat şiddetli rüzgara karşı tapagaz 85i zor yaptığını da hatırlarım. .Uzun yol için stabil hızını 95-100 olarak düşün temiz havada, üzerindeki hizda egzoz ve rüzgar sesinden ne kulak kalır ne bişey uzun yolda.

Parcalari gerçekten sağlamdır test imkanım epey oldu. Benim gözümden suanki fiyatıyla performans ürünüdür.
    .
    Servis ve distrubutor görüşüm ise tamamen olumsuzdur fakat bisekilde dışardan da cozebilirsin..
    Servisleri bilmem ama distrübitör dediğin şuan için Türkiye'de kullancılarına en hızlı dönüş yapan ayrıca distribütör değil kendileri üretiyr.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar bu titanic 150-R modelinin 2016 olanı mevcut mu ? Bir iki kişi 2016 model daha kaliteli falan diyor ama bildiğim kadarı ile R modeli bu yıl çıktı ayrıca modelin kalitesini neden düşürsün ki?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kullanan arkadaşlarım çok memnun kaldıklarını söylüyorlar fırsatım olursa bende incelemeyi düşünüyorum.

5 yıl alt motor garantisi mevcut (30000 km) güzel bir garanti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu titanic 150-R modelinin 2016 olanı mevcut mu ? Bir iki kişi 2016 model daha kaliteli falan diyor ama bildiğim kadarı ile R modeli bu yıl çıktı ayrıca modelin kalitesini neden düşürsün ki?
    Bende R modelinin daha bu sene çıktığını biliyorum.

Geçenlerde arkdaşımda gördüm motoru biraz kullanma fırsatım oldu.Selesi ve amortisörleri yumuşak geldi bana uzun yolda da rahat ettirir mi bilemem.Fiyatına görede güzel bir motor xcg lere göre sanki grenajları daha sert yapıda.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motoseve1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende R modelinin daha bu sene çıktığını biliyorum.
    daha önceden Titanic 150 diye üretiliyordu sonradan S ve R olmak üzere ikiye ayrıldı S modeli sport R modeli düz olan teknik olarak fark yok diye biliyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu hortlatma vaktim geldi =)

Güzel bir bütçem vardı motorumu alacaktım ancak şahsi durumlar nedeniyle bütçemi yarıya indirmem gerekti.

150 R modeli fiyat olarak uygun, malzeme kalitesi olarak da olumsuz bilgi vermemişler. Hatta yukardaki bir arkadaş uzun yol konusunda da sıkıntı yaratmadığını belirtmiş.

Motosikletin artcı ile kullanımı nedir? 200 km civarı bir yol gidip gelme konusunda sıkıntı yaratır mı? rn180 de boyut nedeniyle artcı sıkıntılıydı, bu model hk. deneyimi olan var mı
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güzel bir bütçem vardı motorumu alacaktım ancak şahsi durumlar nedeniyle bütçemi yarıya indirmem gerekti.

150 R modeli fiyat olarak uygun, malzeme kalitesi olarak da olumsuz bilgi vermemişler. Hatta yukardaki bir arkadaş uzun yol konusunda da sıkıntı yaratmadığını belirtmiş.şehir içinde sorun yaratmayabilir ama bu motorla uzun yol intihara eş değer olur.

Motosikletin artcı ile kullanımı nedir? 200 km civarı bir yol gidip gelme konusunda sıkıntı yaratır mı? rn180 de boyut nedeniyle artcı sıkıntılıydı, bu model hk. deneyimi olan var mı
    r versiyon cg motorlu inanılmaz titreşimli çöp bir motosiklettir.İki sefer egzoz boğazdan vida kesti,orta ayaklık koptu,arka teker gevşeyip takozlar değişti,akü bitti,karbüratör değişti,kornası koptu titreşimden.Sıfır almıştım ömrüm boyunca bu kadar kötü motosiklet görmedim.. parçaları kaliteli frenleri muhteşem ama balansörü bile olmayan eski tip cg bloğu bu motosiklete olmamış.. ki cg bloğunu çok severim.Uzak durmanı tavsiye ederim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r versiyon cg motorlu inanılmaz titreşimli çöp bir motosiklettir.İki sefer egzoz boğazdan vida kesti,orta ayaklık koptu,arka teker gevşeyip takozlar değişti,akü bitti,karbüratör değişti,kornası koptu titreşimden.Sıfır almıştım ömrüm boyunca bu kadar kötü motosiklet görmedim.. parçaları kaliteli frenleri muhteşem ama balansörü bile olmayan eski tip cg bloğu bu motosiklete olmamış.. ki cg bloğunu çok severim.Uzak durmanı tavsiye ederim.
    vay arkadaş herkes iyi diyordu şimdi böyle diyince sen de ben de çok şey oldum :(

motor bulamıyorum resmen alacak
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

vay arkadaş herkes iyi diyordu şimdi böyle diyince sen de ben de çok şey oldum :(

motor bulamıyorum resmen alacak
    Bir yerlerde motoru bulup test edersen senin için daha iyi olur Benim arkadaş R modeli çıktığında satın almıştı epeyi bir süre bindi sonra bayi ile takasa verip üzerinede para ekleyerek s modelini aldı paran varsa görüntü açısından S çok daha güzel yinede bir bayiye git ikisini canlı gör mümkünse test et öyle al.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yerlerde motoru bulup test edersen senin için daha iyi olur Benim arkadaş R modeli çıktığında satın almıştı epeyi bir süre bindi sonra bayi ile takasa verip üzerinede para ekleyerek s modelini aldı paran varsa görüntü açısından S çok daha güzel yinede bir bayiye git ikisini canlı gör mümkünse test et öyle al.
    Aynen katılıyorum, imkan varsa S modeli memnun edecektir. Satalı 2 ay oldu, ilana koyduğum gibi sattım. Şimdi 250lik kullanıyorum ama keşke satmasaydım da bir köşede dursaydı Titanic 150-S diyorum.

150 R modeli fiyat olarak uygun, malzeme kalitesi olarak da olumsuz bilgi vermemişler. Hatta yukardaki bir arkadaş uzun yol konusunda da sıkıntı yaratmadığını belirtmiş.

Bende 2015 Titanic 150 var sıfır almıştım , sonradan gelen R modeli ile aynı mıdır net bilmiyorum,dışı aynı duruyor fakat bu bahsedilen R modelinde ayak marşı da var , blogunu istersen aynı mı diye bir inceleyebilirsin..Titanic 150 olan bendeki motorda üst devirlerde bazı noktalarda titresim oluyor rahatsız edici düzeyde değil, bu titreşim ellerde oluyor ama elciklere sıkı sıkı sarilmiyorsan yormaz. Sert kullandığım, daha taşa vurduğum halde bir sorun yaşamadım, yalniz bir yıl önce egzoz zirildiyordu içten, egzozcuya kaynaklattim biyeri gevşemiş mi çıkmış mı ne.

Uzun yol konusunda redlineda olmadıktan sonra 'tek marj 500 km' yolda tık demeyeceğini kullanıcı deneyimi olarak söyleyebilirim. Yolculu uzun yola cikmadım, şehiriçi yolculu rahattir, bayırda çekmem demez..100-200 lük mesafede yolculu sıkıntı çıkarmaz sanırım. Fakat bu R ile titanic150 aynı mı bazen yorumlardan ben bile şüpheye düşüyorum açıkçası.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2015 Titanic 150 var sıfır almıştım , sonradan gelen R modeli ile aynı mıdır net bilmiyorum,dışı aynı duruyor fakat bu bahsedilen R modelinde ayak marşı da var , blogunu istersen aynı mı diye bir inceleyebilirsin..Titanic 150 olan bendeki motorda üst devirlerde bazı noktalarda titresim oluyor rahatsız edici düzeyde değil, bu titreşim ellerde oluyor ama elciklere sıkı sıkı sarilmiyorsan yormaz. Sert kullandığım, daha taşa vurduğum halde bir sorun yaşamadım, yalniz bir yıl önce egzoz zirildiyordu içten, egzozcuya kaynaklattim biyeri gevşemiş mi çıkmış mı ne.

Uzun yol konusunda redlineda olmadıktan sonra 'tek marj 500 km' yolda tık demeyeceğini kullanıcı deneyimi olarak söyleyebilirim. Yolculu uzun yola cikmadım, şehiriçi yolculu rahattir, bayırda çekmem demez..100-200 lük mesafede yolculu sıkıntı çıkarmaz sanırım. Fakat bu R ile titanic150 aynı mı bazen yorumlardan ben bile şüpheye düşüyorum açıkçası.
    Üstat bildiğim kadarıyla aynı değil, kasa aynı gibi ama motorları farklı diye biliyorum. Senin Titanic ve benim eski Titanic S'lerde GS Alt Motor diye bir motor var. Titanic R'lar farklı bir motor bloğu kullanıyor diye biliyorum.
    kefkes bunu beğendi.

Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisleri bilmem ama distrübitör dediğin şuan için Türkiye'de kullancılarına en hızlı dönüş yapan ayrıca distribütör değil kendileri üretiyr.
    Mesaj üzerinden epey zaman geçmiş, bi yardım isteyeyim bari.

Ariyorsun, parçayı servise gonderirız sadece diyorlar, fiyat vermek zaten yok- böylece servisler farklı fiyat verebilsin. Arkadaşın bi motoruna parça lazım oldu, servisinin uc kat fazla fiyat çektiğini gördüm, Elektronik posta atıyorum merkeze, dönüş yapan yok merkezden, başka servisten bi parça istedim onceden, yan yattı camura battı denilerek bir buçuk iki ayda 'kullanilmis' malzeme geldi, alın kullanın dedim.Parçayı servis veriyor ve muhatabım oysa ben yaşadığıma bakarım, o zaman servislerini duzeltsinler..

Yardım konusuna gelince, bana debriyaj baskısı lazım şuan, hani balatanin içine takılan saclardan, bu arkadaşlarla irtibata geçip saci- yada balataları takım da olabilir beraber- ne şekilde temin ederim en kısa zamanda dönüş yapan distrubutorden.Fiyatının yüzde elli fazlasını da verebilirim.Elektronik posta atsam dönen olur mu acaba eskisi gibi, yoksa peşlerinden mi koşayım. .He motoru beğendiğim için aldım bile bile, rodaj yağı degisiminde,zincir yağlarken motoru calistirip fırça kiran, zincir geremeyen elemanı görünce o saat garantiden çıkarttım zaten..

Şu sacları satan bi link olabilirse cidden memnun olurum.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum, imkan varsa S modeli memnun edecektir. Satalı 2 ay oldu, ilana koyduğum gibi sattım. Şimdi 250lik kullanıyorum ama keşke satmasaydım da bir köşede dursaydı Titanic 150-S diyorum.
    Ne zaman sattın Şuan hangi motosikleti satın aldın ? Bir ara TNT 250 diyordun sonra 25'e indirdin ne aldığını merak ettim :D

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman sattın Şuan hangi motosikleti satın aldın ? Bir ara TNT 250 diyordun sonra 25'e indirdin ne aldığını merak ettim :D
    Satalı 2 ay oldu, Dominar'a niyetlenmiştim ama o kadar bütçe ayıramadım. 2015 model, 2017 Kasım trafiğe çıkışlı 300 km.de Sym Wolf aldım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)