Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda X-ADV Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750x - 2019
    fiyat can yakıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu başlığı gördükçe gülesim geliyor. "X-Adv'nin olmayan kullanıcıları" olarak değiştirmek lazım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İlk defa "motor pahalı değil, bizim alım gücümüz düşük" demeyeceğim, bu motor bence pahalı

Africa Twin fiyatına satmaya çalışmaları da gerçekten çok ilginç. Şimdi motora bakıyorum enduro desem değil, skuter desem değil, arada kalmış ilginç bir tasarım. Hani fiyatı uygun olsa çok amaçlı kullanım için tercih edilebilir ama o fiyat nedir ya? İnsan söylemeye utanır

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa "motor pahalı değil, bizim alım gücümüz düşük" demeyeceğim, bu motor bence pahalı

Africa Twin fiyatına satmaya çalışmaları da gerçekten çok ilginç. Şimdi motora bakıyorum enduro desem değil, skuter desem değil, arada kalmış ilginç bir tasarım. Hani fiyatı uygun olsa çok amaçlı kullanım için tercih edilebilir ama o fiyat nedir ya? İnsan söylemeye utanır
    Ben 1-2 tane sahibi ile ayak üstü konuştum. Dehşet verici şekilde memnunlar. Tcs yok die yakınanları da duydum ama tek sorunu bu diyorlar. Acayip zevk aldıklarını belirtiyorlar. Hal böyle olunca insan acaba hakikaten hakkını veriyor mu die düşünmeden edemiyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Fiyatı ne bileyim NC'den en fazla bir 10.000 falan olsa ben düşünebilirdim, ama bu fiyata alınabilecek başka o kadar muhteşem motosiklet var ki sıra X-ADV'ye hiç gelmez, bunu almak bir tür şımarıklık olur...

Motosikleti
    MT-07
    Aynı tepkiyi vermiştim. Hatta Africa Twin alınır, nereye istenirse gidilir dedim. Adam X-adv'ye öyle bir aşık olmuşki, benim gözümden göremiyorsun dedi. Tekerin düz bassın, keyfini sür diyip gittim. Mutlu evlilik die bakıyordu olaya

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1-2 tane sahibi ile ayak üstü konuştum. Dehşet verici şekilde memnunlar. Tcs yok die yakınanları da duydum ama tek sorunu bu diyorlar. Acayip zevk aldıklarını belirtiyorlar. Hal böyle olunca insan acaba hakikaten hakkını veriyor mu die düşünmeden edemiyor.
    Valla hocam çok zengin olsam, öyle böyle değil banka hesaplarımdan sıfırlar taşıyor olsa, o durumda bende sırf meraktan 1 tane alır koyardım garajıma büyük ihtimalle Ama bu piyasa koşullarında pahalı olduğu gerçeğini değiştirmez. Neye göre kime göre pahalı ? Africa twin fiyatına birde bunun fiyatına bakınca, valla pahalı.

Haliyle sadece 3-5 zenginin oyuncağı olarak kalır diye düşünüyorum. Elbet keyifli bir sürüşü vardır. Özelliklere bakınca NC750 bloğuna sahip arazi kapasitesi de olan bir skuter nihayetinde.

Ama o parayı o motora vermek... Valla büyük fantazi

Motosikleti
    MT-07
    Haklısın yerden göğe kadar ama çocuk MT-07'den geçtim, şimdiye kadar aklım neredeydi dedi

Her malın bir alıcısı var. Ben buna inandım artık. O yüzden pek kurcalamıyorum artık

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bende integra var,ama fiyat olarak biraz daha uygun olsa bu motoru alırdım,herşeyden önce altı yüksek,arazi için yapılmış,koltuk altı bağajı kocaman,anahtarsız çalıştırmaya kadar herşey var ee görüntü olarak sıradışı herkesin dikkatinide çekiyor,,

benim integranın altı yollardaki hız tümseklerine bile değiyor,geçende kaldırımdan ineyim dedim ön tekerlek içi alt granajı kırdım yenisi 550 tl,mecbur alıp taktım,biraz daha uygun olsa sırf bu yüzden bile almayı düşünürüm
    ancak afrikadan pahalı olduğu sürece pek alan olmayacağını düşünüyorum,fakat çevremde kullananlar var bikaçtane,sorduğumda bunu kullanan bidaha vaz geçemiyormuş,son motorum diyolar,,benimde ilgimi çekti gerçekten

şuan yılbaşına kadar fiyat olarak indirime girmiş,en ucuz dct afrikadan 9 binlira daha aşağı fiyatı var,eğer bu indirim devam ederse almayı düşünürüm
    africa DCT 80800
    X-ADV DCT 71600

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yazmayayim diyorum ama kendimi tutamiyorum bazen. Ilk gordugumden beri dusundugum bir scooter kendisi, alayim almayayim param yeter mi derdinde degilim tek dusundugum kullanabilir miyim vs. Agirligi dusunduruyor genelde.

Buradaki yazismalarin cogunda "para eder mi etmez mi" konusuluyor da sevme meselesi hic konusulmuyor. Cogu insana gore Harley Davidson da cok pahali, o paraya baska motosikletler varmismis. Niye peki bu kadar seviliyor bu meretler? Niye kendi zevkinize/cuzdaniniza gore olcuyorsunuz su motosikletleri. Hepimiz MT07'yi mi alalim mesela?

Parayla imanin kimde oldugu belli olmaz demisler bu arada, belki altimdaki dandik scooterdan cok memnunum ben, satmiyorum kullaniyorumdur. Napmaliyim ? Herkes gibi Xmax mi almaliyim ?

Su insanlarin zevklerini, parasini konusmayi birakalim derim. Motosiklet isi gonul isi. Taslanacagimi bilerek yaziyorum bunu da.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yok taşlamayız da o fiyata gerçekten mantıksız. (Şahsen birkaç tane de alacak param var yani; konu pahası değil o fiyata değip değmediği, züğürtlük veya zevk meselesi hiç değil...)

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Motora veya alıcılıya sözümüz yok ta, ısrarla gelmesini beklediğimiz modeller, satamayız gerekçesiyle getirilmezsen , bu çeşit Pazar’ı çok sınırlı modelin getirilmesi acayibimize gitti. Toplam kaç satış yapıldığını da hakikaten merak ediyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora veya alıcılıya sözümüz yok ta, ısrarla gelmesini beklediğimiz modeller, satamayız gerekçesiyle getirilmezsen , bu çeşit Pazar’ı çok sınırlı modelin getirilmesi acayibimize gitti. Toplam kaç satış yapıldığını da hakikaten merak ediyorum.
    Klavyene sağlık, ben CB500X'in getirilmemesine çok uyuz oluyorum mesela, veya (cruiser meraklıları için) Rebel'in. Bu ikisi de iyi satardı bence...

Motosikleti
    Artık Yok...
    geçen bunun sohbetiin başka bir konuda yapmışdık brezilya hondada mükemmel makineler satılıyor ve hepsi türkiyelik türkiyeye yollasalar peynir ekmek gibi satılıcak makineler.. yollanmıyor bana göre bence ne kadar gereksiz satışı olmıycak model varsa yüksek hacimde yollanıyor..

x-adv türkiyedeki motor duayenleri otoriteleri bile fiyatının pahalılığından dem vuruyor... bunu burdaki yazanlar demiyorki bu iş zevk renk meselesidir tabiki karışılmaz ama temeli tamamen nc750 olan bir scooterın bu para olması ve eksilerininde çok olması x-adv kaç kişi gördü bilmem gidiniz bakınız bagaj yok her full face kask bile bagaja sığmayabiliyor.. parkda dik durmasından ötürü binmek yüksek kaldırımlı yerde insanı inanılmaz zorluyor hatta devirebilirsiniz motoru ..

harley ile gidipde x-ad de örnek olarak bile kıyaslanmaz harleyin pahalı olması nedeni yüksek hacim olması amerikadan ithal gelmesi ve üstündeki meteryallerin pahalı gümüş çelik krom gibi alaşımlardan oluşması ve son olarak adı bir marka değeri var .. şimdi bir mercedes ile hondayı arabada kıyaslayamassan marka değeri olarak.. bir harley ile motorisklette hondayı kıyaslayamassın marka değeri olarak..

sonuç oalrak 84 bin tl çok büyük para bence... verdiğin ne aldığın ne buna bakılması lazım.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    84 bin değil 71600 tl şuan,ama bence buda çok fazla

Motosikleti
    Yanlış anlaşılma olmuş, biz alanları niye alıyorlar diye eleştirmiyoruz ki. Bunu alacağına git şu modeli al da demiyoruz. Bu motorun başka markalarda direkt bir karşılığı olan bir model yok zaten.
    Motosiklet işi zevk işi elbette, isteyen istediği modele biner. Ama bir malın kullanıcı bakış açısına göre bir değeri (ederi) vardır. Bu motora bu miktar bence yüksek. Belirttiğim bu.

logaritma arkadaşın söylediği gayet doğru. Mesela honda accord modelini mercedes C serisi fiyatına satmaya çalışsa, buna pahalı diyemeyecek miyiz? Belki honda accord mercedes C serisinden daha sorunsuz bir araba, belki aynı donanıma sahip ama sonuçta kullanıcı gözünde bir malın ederi var. Belirtmek istediğim buydu.

X-adv yeni bir segmentte ve rakipsiz sayılabileceği için (ne skuter, ne enduro) yüksek bir fiyat belirlenmiş. Valla alanlar hayrını görsün ama bu fiyata çok satabileceğini pek düşünmüyorum.

Dipnot: Bu arada forumda hiç mi kullanıcısı yok bunun yahu? Çıkıp 2 kelam laf etsin, anlatsın şu motoru da bizim de pahalı görüşümüz değişsin yaw. Hep fiyat konuşmayalım biraz da kullanıcı yorumları dinleyelim

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    84 bin değil 71600 tl şuan,ama bence buda çok fazla
    doğrudur kampanya falan filan elden çıkartman için düşürmüş olabilirler.. ben hondanın sitesinden bakdım fiyata şu anda orda 84 bin tl yazıyor..

https://honda.com.tr/x-adv/fiyat

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Hondanın bence şu anda piyasada fiyat performans kalitesinde calibresi en yüksek aracı NT700 deauville'dir.. (yanlış yazmış olabilirim)
    açık ve net tek geçerim

Motosikleti
    fiyatlara burdan bak,tüm fiyat listelerinden,kampanyalı fiyatı görünüyor,,afrikalarda indirim yok

https://honda.com.tr/motosiklet-fiyat-listesi

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben konusu geçdiği için bakdım yoksa benlik bir şey yok bu saatten sonra 250cc lik motora gidip 25-30 bin lira yatırmam .. crf 250 rally ye 30 bin tl fiyat çekmişler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Acikcasi ben de merak ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acikcasi ben de merak ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen bunun sohbetiin başka bir konuda yapmışdık brezilya hondada mükemmel makineler satılıyor ve hepsi türkiyelik türkiyeye yollasalar peynir ekmek gibi satılıcak makineler.. yollanmıyor bana göre bence ne kadar gereksiz satışı olmıycak model varsa yüksek hacimde yollanıyor..

x-adv türkiyedeki motor duayenleri otoriteleri bile fiyatının pahalılığından dem vuruyor... bunu burdaki yazanlar demiyorki bu iş zevk renk meselesidir tabiki karışılmaz ama temeli tamamen nc750 olan bir scooterın bu para olması ve eksilerininde çok olması x-adv kaç kişi gördü bilmem gidiniz bakınız bagaj yok her full face kask bile bagaja sığmayabiliyor.. parkda dik durmasından ötürü binmek yüksek kaldırımlı yerde insanı inanılmaz zorluyor hatta devirebilirsiniz motoru ..

harley ile gidipde x-ad de örnek olarak bile kıyaslanmaz harleyin pahalı olması nedeni yüksek hacim olması amerikadan ithal gelmesi ve üstündeki meteryallerin pahalı gümüş çelik krom gibi alaşımlardan oluşması ve son olarak adı bir marka değeri var .. şimdi bir mercedes ile hondayı arabada kıyaslayamassan marka değeri olarak.. bir harley ile motorisklette hondayı kıyaslayamassın marka değeri olarak..

sonuç oalrak 84 bin tl çok büyük para bence... verdiğin ne aldığın ne buna bakılması lazım.
    Park ve agirlik konusunda haklisiniz. Harley Davidson ornegini tutku seviyesindeki ilgiyi belirtmek icin vermistim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşılma olmuş, biz alanları niye alıyorlar diye eleştirmiyoruz ki. Bunu alacağına git şu modeli al da demiyoruz. Bu motorun başka markalarda direkt bir karşılığı olan bir model yok zaten.
    Motosiklet işi zevk işi elbette, isteyen istediği modele biner. Ama bir malın kullanıcı bakış açısına göre bir değeri (ederi) vardır. Bu motora bu miktar bence yüksek. Belirttiğim bu.

logaritma arkadaşın söylediği gayet doğru. Mesela honda accord modelini mercedes C serisi fiyatına satmaya çalışsa, buna pahalı diyemeyecek miyiz? Belki honda accord mercedes C serisinden daha sorunsuz bir araba, belki aynı donanıma sahip ama sonuçta kullanıcı gözünde bir malın ederi var. Belirtmek istediğim buydu.

X-adv yeni bir segmentte ve rakipsiz sayılabileceği için (ne skuter, ne enduro) yüksek bir fiyat belirlenmiş. Valla alanlar hayrını görsün ama bu fiyata çok satabileceğini pek düşünmüyorum.

Dipnot: Bu arada forumda hiç mi kullanıcısı yok bunun yahu? Çıkıp 2 kelam laf etsin, anlatsın şu motoru da bizim de pahalı görüşümüz değişsin yaw. Hep fiyat konuşmayalım biraz da kullanıcı yorumları dinleyelim
    Su linkte bir kullanici videosu var. https://www.youtube.com/watch?v=-eYnojDu3qE&hd=1

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)