Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motoran Allegro 50/80 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80cc Trafik sigortasına tabi.4.190
    50cc Muaf 4.490

80cc alsan aradaki 300tl sigorta farkı verilir 1 yıl kullanılır,aynı hesaba gelir.(kısa vadede)
    50cc alsan zaten sig.bedelini peşin veriyorsun...(uzun vadede)

Zira 50cc alan birisi max 1 sezon kullanıp ehliyet alarak yüksek cc'ye geçiyor,mutlaka istisnalar vardır.

Bu olay kısmen'de olsa otomobillerdeki Dizel/Benzin seçeneği gibi şöyleki;

Vatandaş X markanın Y modelini alacak,

Aynı motor hacmi,aynı donanım,

1.4 Tdi
    1.4 Mpi

Birisi Benzinli 75.000tl
    Diğeri Dizel 85.000tl

Şimdi bu vatandaş ekonomik olsun diye dizeli tercih etse,zaten 10.000tl yakıt masrafını peşinen bayılıyor..(Yıllık 10K yapan)

Kısaca bazı bayiler Dizel araba alacak müşterilerine Yıllık yapacakları Km miktarını soruyor,,

Örnek;Yıllık 50-60K yapacaksan dizel uygun,yoksa bir esprisi yok...
    İyi de dostum senin dediğin çok farklı benim dediğim çok farklı..
    Sonuçta 50 cc ile 80 cc arasında devletin sağladığı bazı kolaylıklardan dolayı, 50 cc nin maliyeti daha ucuz olmasına rağmen gidip 50 cc yi daha pahalıya satıyorsa. bu şirketin tamamen çakallığından kaynaklanıyor.

dizel benzin konusuna gelince. evet TR de dizel araç benzinliye göre pahalı ve mazot benzine göre ucuz ve daha az yakıyor. evet bi avantaj var. ama dizel aracın pahalı olması mazotun daha ucuz olmasından dolayı değil. dizel ile benzinin teknolojisi farklı masrafları farklı.
    mesela avrupanın çok ülkesinde mazot benzne göre daha pahalı. (çevreyi kirlettikleri için) ama orda mazot pahalı benzin ucuz o zaman benzinli aracı daha pahalıya satalım demiyorlar...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de dostum senin dediğin çok farklı benim dediğim çok farklı..
    Sonuçta 50 cc ile 80 cc arasında devletin sağladığı bazı kolaylıklardan dolayı, 50 cc nin maliyeti daha ucuz olmasına rağmen gidip 50 cc yi daha pahalıya satıyorsa. bu şirketin tamamen çakallığından kaynaklanıyor.

dizel benzin konusuna gelince. evet TR de dizel araç benzinliye göre pahalı ve mazot benzine göre ucuz ve daha az yakıyor. evet bi avantaj var. ama dizel aracın pahalı olması mazotun daha ucuz olmasından dolayı değil. dizel ile benzinin teknolojisi farklı masrafları farklı.
    mesela avrupanın çok ülkesinde mazot benzne göre daha pahalı. (çevreyi kirlettikleri için) ama orda mazot pahalı benzin ucuz o zaman benzinli aracı daha pahalıya satalım demiyorlar...
    Dostum esasında aynı olaydan bahsediyoruz,sadece fark,fiyat ve cc oran dengesizliği,bu durumu benzer konu başlıklarında belirttim,hatta eski mesajlarım arasından bulamadım,,

Kısaca Firmaların aradığı müşteri;sadece B sınıfı ehliyeti olan,sıgorta ve vergiyle uğraşmak istemiyen kitleye ulaşmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Dizel olayında yaptığım yorumu dikkatli okursanız,mekanık donanım,masraflar ve mazotun ucuz olması vs.gibi etkenlerden bahsetmediğimi görürsünüz.

Km bazında,kullanım bakımından (satış fiyatı uzerinden)bir mukayesede bulundum

Zira,işletme giderleri ve bakım konuları daha detaylı konuşulur.

Merhaba, dün aldım motoru. Motoran Allegro 50cc Siyah.

Yarın teslim edilecek bana. İlk kullanımda özellikle dikkat etmemi ileteceğiniz ve önereceğiniz noktalar var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Sehirici esek niyetine biniliyor tek problemi kahverengi aksamlarin ufaktan rengi acilmaya basladi. Ben 130 kiloyum. Esim 65. Bir de kopegimiz var 15 kilo. Gitmem demiyor. Zaten tek beklentimiz gitmesi ve durmasi sehirici ve cok uzun yokus olmayan yerler icin bicilmis kaftan.

bdrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allegro 50 > N Max 155 > beklemede...
    1 ay önce aldım ben de, almadan önce okuduğum yorumlarda 6 ay, 1 sene içinde ehliyetle beraber cc yükseltirsiniz diyenler çoktu, ben ilk ayda verdim o kararı...

Umduğumdan iyi çıktı motor, beklentilerim çok düşüktü benim... 3 haftanın sonunda, ilk bakımda hız sınırlayıcıyı da kaldırdım, ihtiyaç halinde 60-65 km/s hıza çıkıyor artık...

Almayı düşünen varsa ben N-Max almak için 1 aylık motorumu satıyorum

Açtığım konulardan satış ilanıma bakabilirsiniz.
    Satılık 1 Aylık Allegro 50 https://t.co/Xtc6DVhwkZ

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)