Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CF Moto 400 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar , herkes birşeyler söylüyor ama motor, ve araba biraz şans işi gibi. Alıp gidersin hiç bir şey olmaz, ama bakarsın ertesi gün bir terslik çıkar.. bende nk 400 için çok gittim geldim.. alan 2 arkadaşım çok memnun, biri 250, diğeri 400 kullanıyor.. hiç sorun yaşamamışlar biri 15.000 km de diğer 20.000 km . Evet sorun çıkabilir, ama ne yapalım her zaman bir risk vardır. Ben ilk motorum falcon freedom 250 vardı .. herkes bir şey söyledi. Keyifle bindim. Satacam dedim.. bir yıl sonra ilana koyduğum gün şehir dışından gelip aldılar..2. Motorum nmax 155 idi 1 yıl kullandım. Daha satacağım demeye kalmadı aynı gün aldı bir arkadaşım.. yani bende nk 400 alacağım ne olursa olsun...
    emenyasin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    ne olursa olsun...
    Hayırlı olsun

Motosikleti
    Yamaha MT 25, CFMoto 400NK
    Arkadaşlar 40.000 km MT25 deneyiminden sonra kısa süre bi YBR125 deneyimim oldu. Yakın zamanda da 2017 model 14.000 km de 400NK alarak aranıza katıldım. Motor MT25 den güçlü. Kesinlikle bunu hissediyorsunuz. Benim bir sorum var sadece. Vites 5 deyken bazen 6 gösteriyor, bazen de 6 dayken 1 gösteriyor. Bunun sebebi sadece gösterge panelinden midir? Düzeltmek için panelin değişmesi mi gerekiyor? Bu sorunu yaşayıp çözümleyen varsa cevaplarsa sevinirim.

Motosikleti
    400NK

Vitesin bulunduğu çanağın içinde bu şekil bi parça mevcut, sökülüp temizlenmesi gerekiyor. Sökmesi çok aşırı zorlu bi parça değil fakat el yatkınlığı ister. Parçada sıkıntı olmadıkça, temizlenirse yüksek ihtimal sorun çözülecektir. Kalın olmayan ince bir zımpara ile o bakır yüzeylerin temizlenmesi gerek.
    maktama bunu beğendi.
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Bugün aranıza katıldım ve 260 km kullandım.
    BN251'den sonra kullanışı çok rahat geldi. Gidonun açısı dönüşleri kolaylaştırıyor. Özellikle yavaş hızda debriyajla dönerken BN251 gidonu çok uzaklaşıyordu. Bu motosiklette daha rahat ettim. Ama baş parmak diplerimde baskı oluştu. Kollarım omuzlarımdan değil de göğsümün ortasından çıksaydı mükemmel bi gidon açısı olurdu. Zamanla alışırım galiba.

Amortisör çok sert. Aşırı sert. Öyle böyle sert değil. BN251 tümsek ve çukurları daha iyi sönümlüyormuş ama 400NK viraja çok çok daha iyi giriyor. Önceden motosikleti zaptedeceğim diye uğraşıyormuşum. 400NK ile viraj çizgisini daha rahat çiziyorum.

Titreşim beklediğimden daha biraz fazla. Ama rodaj sonrası azalacaktır. Ayrıca rodaj sebebiyle 6 - 7 bin devri geçmiyorum. Videolarda diğer kullanıcıların yorumlarından gördüğüm kadarıyla titreşimin en çok olduğu aralık burası sanırım. Rodaj sonrası üst devirlerde ne kadar titrer bilmiyorum.

Alt devirlerde BN251 tek silindirin avantajı ile çok daha atikti. Bu şu an resmen gitmesek mi abi diyor. Üst devirlerini hissetmek için sabırsızlanıyorum.

Motosiklet iyi ısınıyor. Bendeki mi böyle sizde de aynısı mı bilgilendirin lütfen. Sürüş anında 90 derece. Işıkta durmaya gelmiyor, hemen 100. Ama 100 oldu mu fan 92-93'e kadar indiriyor. Hararet sorunu yapıyor demiyorum. Çok sıcak çalışıyor sürekli. BN251 anca trafikte ısınırdı. Belki de bu gayet normal. Dediğim gibi bilgilendirin beni. Sonuçta amatör sürücüyüm.

Arada az ve sabit gaz verince gaz tepkisi saçmalıyor. 30 km sabit gitmek istiyorum. Bi gazlıyor bi tamamen duruyor. Düşük hızda sabit gideceğiz diye rodeo yapıyorum.

Ben hayatımda sadece 14.500 km BN251 ve 260 km 400NK kullandım. Bu kadar tecrübeme göre ben memnunum. Bu fiyata bu motosikleti iyi aldık.

Son olarak çok şık motosiklet. İlk günden durduğum yerlerde 3 kişi geldi sordu. BN251 de ilgi çekiyordu ama buna resmen dönüp bakıyorlar. Ve ben nazara inanıyorum arada okuyun motosikletinizi

400NK facebook grubuna giremedim. 2 defa katıl dedim ikisinde de ret yedim. Galiba sadece elit 400NK kullanıcıları grubu

Tekeriniz düz bassın.
    Thesinner83 bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Giriş için sorulan soru varda cevaplamadıysanız ondan almamışlardır belki. Biz Kp150 grubuna cevap vermeyeni almıyoruz.

ARKADAŞLAR, BENDE 20 GÜN ÖNCE UZUN ARAŞTIRMALAR SONUNDA CF MOTO NK 400'DE KARAR KILDIM. KULLANICI OLARAK NELER YAŞIYORUM,MOTOR NASILDIR SELÇUK ŞERİFOĞLU OLARAK YOUTUBE'DA ANLATIYORUM..TAKİP EDİP ABONE OLARAK BANA DESTEK VERİRSENİZ SEVİNİRİM..HEPİNİZE KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM..

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı GEZMECE01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR, BENDE 20 GÜN ÖNCE UZUN ARAŞTIRMALAR SONUNDA CF MOTO NK 400'DE KARAR KILDIM. KULLANICI OLARAK NELER YAŞIYORUM,MOTOR NASILDIR SELÇUK ŞERİFOĞLU OLARAK YOUTUBE'DA ANLATIYORUM..TAKİP EDİP ABONE OLARAK BANA DESTEK VERİRSENİZ SEVİNİRİM..HEPİNİZE KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM..
    Neden bağırıyorsun? Özel bir sebebi mi var?
    muhammetcon ve maktama bunu beğendiler.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Kesici var mı bu motorda ?

Motosikleti
    1998 electra glide
    Bayilerdeki modeller 2020 model mi acaba ? Renkler farklı 2020 modeller ile mesela bunlar 2020 model https://www.cf-moto.eu/cfmoto-400nk/ , Galiba CfMoto bayileri kazıklıyor insanları
    Meraklı Genç bunu beğendi.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Alıntı CanAydın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayilerdeki modeller 2020 model mi acaba ? Renkler farklı 2020 modeller ile mesela bunlar 2020 model https://www.cf-moto.eu/cfmoto-400nk/ , Galiba CfMoto bayileri kazıklıyor insanları
    Ben de pazartesi bakmaya gidecektim,neden böyle gerçekten
    CanAydın bunu beğendi.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı CanAydın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öyle düşünüyorum o yüzden vazgeçtim. İnsanları dolandırıyorlar resmen eğer öyleyse sonuçta 2020 model motor da led far olmaz mı??

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Arkadaşlar. Sıfırı 28bin diye satılıyor. Alınır mı sizce? Kafamı çok kurcalıyor. Birde nk250deki renkli ekranlar 2020 de yok gibi. Neden böyle?

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Sıfırı 28bin diye satılıyor. Alınır mı sizce? Kafamı çok kurcalıyor. Birde nk250deki renkli ekranlar 2020 de yok gibi. Neden böyle?
    %10luk indirim bayramdan sonra bitiyormuş geri 31 küsurluk fiyatına çıkacak ve 0 satış yapan hiçbir bayide 400nk yok. Bazıları bayramdan sonra gelecek olanları bile satmış.

Bu fiyata alınır mıydı bence evet, ama maalesef benimde fiyattan geç haberim oldu ve tren kaçtı gibi gözüküyor

kadiRR s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba, geçen ay 250 nk modeli için ön sipariş vermiştim ancak kafama 400 nk takıldı bir anda. Araştırdığım kadarıyla 250nk gibi sorunsuz bir motor değil. Ama sorunların çoğu 2017 modellerde yaşanmış. 2019 modeller hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Motosikleti
    Cfmoto 400 NK
    Geçen hafta kaporasını verdik siyahı için umarım pişmanda olmam. Daha önce mt-25 de kullandım crf250 de kullandım. Diyen okur illa ki japondan inip çin e binilir mi diye malesef bu şartlarda biniyosunuz. Bu motor tercih etmemdeki en büyük sebep ağırlığı, yola yapışması ve sesiydi. Yakın arkadaşım 2017 de almıştı ordan az çok deneyimledim. Parça kalitesi çok çok iyi mi değil tabikide. 1.85 boyum var mt25 ufacık kaldı altımda, crf aldım dünyanın en eğlence aletlerinden biri ama bi anadolu yakasına geçiyim dedim rüzgar beni benden aldı, uzun yolda seven adamım şehir içinde de yaz kış kullanıyorum sürekli. 28 bin lirayken indirimden aldım hayalim olan bmw 650gs de alabilirdim bu paraya üstüne para kalırdı hatta ama ben yine yeni kasa olsun benim olsun diye düşündüm. Motoru aldığımda da az çok bilgi vermeye çalışırım çok kalifiye biri olmasamda

Motosikleti
    Alıntı Trexuin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta kaporasını verdik siyahı için umarım pişmanda olmam. Daha önce mt-25 de kullandım crf250 de kullandım. Diyen okur illa ki japondan inip çin e binilir mi diye malesef bu şartlarda biniyosunuz. Bu motor tercih etmemdeki en büyük sebep ağırlığı, yola yapışması ve sesiydi. Yakın arkadaşım 2017 de almıştı ordan az çok deneyimledim. Parça kalitesi çok çok iyi mi değil tabikide. 1.85 boyum var mt25 ufacık kaldı altımda, crf aldım dünyanın en eğlence aletlerinden biri ama bi anadolu yakasına geçiyim dedim rüzgar beni benden aldı, uzun yolda seven adamım şehir içinde de yaz kış kullanıyorum sürekli. 28 bin lirayken indirimden aldım hayalim olan bmw 650gs de alabilirdim bu paraya üstüne para kalırdı hatta ama ben yine yeni kasa olsun benim olsun diye düşündüm. Motoru aldığımda da az çok bilgi vermeye çalışırım çok kalifiye biri olmasamda
    Merhaba nereden aldınız? Bende sıfır olarak almayı düşünüyorum siyah rengi. Umarım kampanya bitmeden yetişebilirim.

Motosikleti
    Cfmoto 400 NK
    Ben oktay motordan aldım açıkçası alel acele çok bi diyaloğa girmedik de zaten, belli bir miktar verirseniz adınıza bi tane ayırıyorlar zaten. Anladığım kadarıyla zaten gelmekte olan modelleri ayırıyolar sipariş üstüne ürün gelmiyor yani

Motosikleti
    Alıntı Trexuin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben oktay motordan aldım açıkçası alel acele çok bi diyaloğa girmedik de zaten, belli bir miktar verirseniz adınıza bi tane ayırıyorlar zaten. Anladığım kadarıyla zaten gelmekte olan modelleri ayırıyolar sipariş üstüne ürün gelmiyor yani
    Anladım. Yarısından çoğuna nakidim var zaten. Geri kalanını halledebiliriz sanırım. Sıfır olduğu için kafama çok yatıyor ya. Ns200 den sonra sizce geçilir mi? R25 cbr500r çok düşündüm ama bu motor sıfırken bunu almak istiyorum.

Motosikleti
    Cfmoto 400 NK
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım. Yarısından çoğuna nakidim var zaten. Geri kalanını halledebiliriz sanırım. Sıfır olduğu için kafama çok yatıyor ya. Ns200 den sonra sizce geçilir mi? R25 cbr500r çok düşündüm ama bu motor sıfırken bunu almak istiyorum.
    Tamamen tarz meselesi ben uzun yolda beni yormayacak ağır yola yapışan rüzgarda çok savrulmasın diye tercih ettim. R25 mt25le aynı bloğa sahip gidişi güzel fakat ülkede çok redline cı var temizini bulmanız gerekiyor aksi takdirde çok masraf yaparsınız, cbr500r da bi başka arkadaşımda vardı bence cc sine göre hakkını vermiyor gidişi gidiş ama tabi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)