Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 400 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cot_grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    250 NK kullnıcıları şeklinde ayrı bir sayfa açalım bence. Sayımız artmaya başladı. Etti üç

Peki ilk izlenimler nasıl? Memnun musunuz makineden?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

moturun canlı gördüğüm an bayıldım şekline. Daha çok kullanma fırsatım olmadı. Kapalı garajda sürebildigim kadar sürdüm. ABS devreye giriyor denedim 25 km de kaydırmak mümkün değil. Gösterge çok güzel. Arkadaşımın 2017 Honda CBR 250r i var onun dediğine göre kullanması daha zevkli daha Atik bir motormus.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Evet, ilk hızlanma güzel bence de. Beygiri Honda'dan daha az gözükse de maksimum torku daha erken devirde verdiğinden 0-100 hızlanması daha atik. Aynı şekilde, kullanımı bence de daha zevki ve kesinlikle yormuyor. Şimdi insan kendi yoğurduna ekşi demez, eyvallah... Ama cidden şu ana kadar sevemediğim özelliği yok gibi. Eksilerinden de bahsedecek olursak: Altıncı viteste performans tatmin etmiyor bence. Son hız hâlâ denemedim ama bu konuda da Yamaha'nın çok gerisinde kalacağı aşikar. Honda'nın ise yine bir tık altında kalabilir. Yine eksi yönlerinden biri de motota uyumlu aksesuar bulmakta zorlanıyorum. Universal bir şeyşer uyduruyorum. Bitince görselleri paylaşacağım.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Koruma takozu bulabikdiniz mi ?

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Yaşadığım yerde her motora göre sağlam takoz yapan bir usta var. Hem de 150-200 tl maliyetle. Ama ben AliExpress'ten sipariş vermeyi düşünüyorum. 65-80 dolar arası takozlar var.
    Şimdilik tank ve yan pedler uydurdum. Jant şeridi filan aldım ama onları henüz uygulamadım. Tatil dönüşü hepsini uygulayıp foto paylaşırım.

Hiç uğraşmayın brn ali express ten 2000 yr yakın alışveriş yapyım cf moyo aksesuar ları kapıma kadar geldi orta ayağından grenaj korumasına kadar herşey var

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    65-80 dolar da az para değil ki 400 TL den fazla yapıyor. Ben uydurma birşeyler yaptıracağım

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK

Üstteki şu anki dolar kuruna göre AliExpress'ten kargo dahil 350 tl. İkinci fotodaki ise 200 tl. Maliyet kesin olmuyor, değişebiliyor. 150 tl fazla olmasına ve 1 ay bekleyecek olmama rağmen AliExpress'ten almak daha mantıklı. Tasarıma bakınca kararı vermek zor değil

Hsncinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 400NK
    Estetik olarak kesinlikle Aliexpressteki takozları öneririm.

Bu takozları 400NK'mda kullanıyorum. Mıcırlı bir alanda ayağımın kayması sonucu motoru hafif bir şekilde sağa yatırdım. Takozlar uzun olduğundan dolayı motorum herhangi bir hasar almadı. Takoz işini yeterince yapıyor.

Ayrıca bu takozları kullanırsanız sivri kısımlarını motorun önüne bakacak şekilde montaj ettirmenizi tavsiye ederim. Sivri kısımlar bacaklarınıza doğru bakarsa olası bir kazada bacağınıza zarar verebilir.

maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ali expressteki takozlar çok iyi gerçekten de 30$ üzeri vergi binmeyecek mi birde ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Alıntı cot_grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, ilk hızlanma güzel bence de. Beygiri Honda'dan daha az gözükse de maksimum torku daha erken devirde verdiğinden 0-100 hızlanması daha atik. Aynı şekilde, kullanımı bence de daha zevki ve kesinlikle yormuyor. Şimdi insan kendi yoğurduna ekşi demez, eyvallah... Ama cidden şu ana kadar sevemediğim özelliği yok gibi. Eksilerinden de bahsedecek olursak: Altıncı viteste performans tatmin etmiyor bence. Son hız hâlâ denemedim ama bu konuda da Yamaha'nın çok gerisinde kalacağı aşikar. Honda'nın ise yine bir tık altında kalabilir. Yine eksi yönlerinden biri de motota uyumlu aksesuar bulmakta zorlanıyorum. Universal bir şeyşer uyduruyorum. Bitince görselleri paylaşacağım.
    Bu motorun artçı tutamaçları için yorumunuz nedir ?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali expressteki takozlar çok iyi gerçekten de 30$ üzeri vergi binmeyecek mi birde ?
    Canım Türkiye'mde şans işi o, genelde(%90) vergi binmiyor. Şanssızsanız gümrüğe girer ve yine 5,10 tl gümrük girdi çıktı parası ile yırtabilirsiniz, daha da şanssızsanız Avrupa birliği ülkelerinden geliyorsa %18, bunun dışındaki ülkelerden geliyorsa %20 gümrük yiyebilirsiniz. Motosiklet için 180$lık ön-arka kamera sistemi aldım, gümrüğe girmiş ve çıkmış, 5,10 tl ödedim sadece. 44$lık 2 kişilik arcade kol+düğme talkımı aldım, gümrüğe girmiş, çıkmasını bekliyorum(arada 22$'ı geçen bikaç şey daha aldım, hiçbiri gümrüğe girmedi).

Ceptelefonu, parfüm benzeri sıvı ürünler gibi tam yasaklı olan şeyler olmadığı sürece tamamen orada çalışanların keyfine kalmış bir durum gözlemlediğim kadarıyla. Ben alırken %20 gümrük ücretli olarak kabul ediyorum fiyatı, gümrüğe girmeyince daha da karlı hissediyorum(zaten buradakinden uygun fiyatlı oluyorlar genelde, daha da ucuz oluyor) :D Ha, cep telefonu geldiğini de gördüm ancak verilen paraya göre alınan risk çok daha fazla oluyor bu durumda tabii.

4 senede küçüklü büyüklü 130 küsür alışveriş yapmışım, 1 kere gümrük ödedim. 3-5 defa da ödemiş olsam yine de kârım burdan almaya göre bayağı fazla olurdu.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Gümrük sınırı 35 dolar olması lazım. Satıcılar zaten siz söylemeseniz bile faturayı 35 dolardan küçük kesiyorlar. Böylece gümrüğe takılma olmuyor. Ben de yollardır AliExpress'ten alılveriş yaparım, bir kez bile gümrük ödemedim.

Motosikleti
    Dominar D400
    Gümrük sınırı 35 dolar olması lazım. Satıcılar zaten siz söylemeseniz bile faturayı 35 dolardan küçük kesiyorlar. Böylece gümrüğe takılma olmuyor. Ben de yollardır AliExpress'ten alılveriş yaparım, bir kez bile gümrük ödemedim.
    Gümrük sınırı 22avro(24$ civarına denk geliyor). Faturayı küçük kesseler de bazen kontrol yapılabiliyor ve bu durumda sizden ödeme evrakları ve aldığınız sayfadan fiyat görüntüsü bilgisi istiyorlar. Onlara da inanmazlarsa kendileri internetten bakıyorlar. Olması küçük bir ihtimal ancak yine de mümkün, bana sadece 1 kere denk geldi(Aynı aksiyon kamerasından 2-3 ay arayla 3 tane almıştım, sadece 3.'sü gümrüğe takılmış ve %20 vergisini ödemiştim).

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Artçının tutamağı için herhangi bir yer yok. Artı size sarılmak zorunda. Ha bana göre hava hoş. Asla artçı almam ardıma.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ben bu motoru canlı canlı görerek aldım ama artçı tutamağı olmadığını fark etmedim. Gerçi olsa da bende artçı ile binmek için almadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Hocam sizin sigortada motorun adı ne geçiyor. Benim sigortacı cf moto 250.nk geçmiyor diye 150 NK olarak yapmış.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Aynen. Benimkini de 150 NK diye yazdılar. Sorun olmaz. İleride model bilgisi sisteme işlenirse zeyil yapılır. İşlenmezse de sorun yok, motor ve şase nuumarası önemli.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Aynen. Benimkini de 150 NK diye yazdılar. Sorun olmaz. İleride model bilgisi sisteme işlenirse zeyil yapılır. İşlenmezse de sorun yok, motor ve şase nuumarası önemli.
    Aldım plakayı sonunda teşekkür ederim

Motosikleti
    400NK
    Motosikletinde lastiğini değistiren oldu mu, olduysa hangi markayı tercih ettiniz arkadaşlar?

Arka lastikte ölçü 160/60 R17, bunu 170/60 taban ölçüsüyle değiştirsek sıkıntı yaratır mı acaba?
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Düzeltme mesajı..

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Motosiklette anahtar takımı çıktı mı ? Kullanma kılavuzunda koltuğun altında diyor ama arka koltukta öyle birşey yok bende.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)