Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ys 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araba mı alsam, motosiklet mi alsam ikilemin de kaldım bu fiyat makul değil.
    İlk çıkış fiyatına 750 TL zam geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Motorun ilk ikinci eli düşmüş siteye, demekki kullanan varmış
    https://www.youtube.com/watch?v=SCQbZsCupaw
    Youtube'da gezerken şöyle bir videoya denk geldim. Ys 125 ve Cb125f'nin ikisinin de fiyatı 2800 Euro görünüyor. Eğer Honda da seneye Cb125f'yi 11 bin gibi bir fiyata getirecekse(Belki de gümrük vergi zammıyla birlikte 12-13 bin), 125 cc commuter düşünenler için pek bir anlamı yok beklemenin. İkinci el temiz Ybr - Cbf kovalamaya devam

Motosikleti
    R25
    abiiiii bu fiyat nedir öyle valla ybr mi satarsam başka motor alamam heralde daha

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Honda, vergi zammının hepsini yansıtmayacağız, gibi bir açıklama yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Öyle olursa belki Cb125f daha ucuza gelebilir. Fuarı bekleyip görecez

Motosikleti
    YS125

YS125 Arka canta demiri ve motor koruma demiri

YS125 Aldim.Piyasada Arka canta demiri ile motor koruma demiri bulamiyorum.YBR ler olur demislerdi olmuyormus.
    Bilgisi olan var mi nereden bulabilirim arka canta demiri.
    Selamlar

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Size bir motor tavsiyesinde bulunayım dostlar alan dua eder. Haojue 150-9 veya 135s hangisi hoşunuza giderse, Suzuki ortak üretimdir hatta inazumayı üreten firma, ben Haojue 150-9 modelini 3 senedir kullanıyorum artçılı günlük 700 km uzun yol yaptığımda oldu tık demedi, şuan 30 bindeyim maşallah hiç arıza çıkartmadı, Yamaha ys 125 i incelediğimde enşeksiyon haricinde geri kalan bütün özellikleri haojuede var titreşim desen yok yağ gibi fiyatıda 5000 tl civarında

W.W. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YS 125
    Bu makinaya lastik bulabilen var mı ? 100/80-18 M/C 59P arka ve 2.75/18M/C 42P ön olmak üzere son derece yaratıcı ölçüler. Bulan eden bilen varsa çok merak ediyorum.

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Merhaba.
    Ben de başlangıç motoru araştırıyorum.İlk defa motor kullanacağım.Hedefim en az 3 sene ilk motorumu kullanıp, enduroya geçiş yapmak.
    Aslında Yamaha YBR Ve YS125 ten önce Mondial RX3 bakıyordum.YS125 ile aynı fiyata bulunabiliyor.Sonra yorumları okudum.Memnun olan ne kadar çoksa kötüleyen de o kadar çok.
    YBR yi kötüleyen bir yoruma denk gelmedim.YS hakkında ise pek fazla kullanıcı yorumu veya inceleme bulamıyorum.

Özetle sizlerin görüşünü rica edebilir miyim?3250 TL fark vermeye değer mi?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Ben de başlangıç motoru araştırıyorum.İlk defa motor kullanacağım.Hedefim en az 3 sene ilk motorumu kullanıp, enduroya geçiş yapmak.
    Aslında Yamaha YBR Ve YS125 ten önce Mondial RX3 bakıyordum.YS125 ile aynı fiyata bulunabiliyor.Sonra yorumları okudum.Memnun olan ne kadar çoksa kötüleyen de o kadar çok.
    YBR yi kötüleyen bir yoruma denk gelmedim.YS hakkında ise pek fazla kullanıcı yorumu veya inceleme bulamıyorum.

Özetle sizlerin görüşünü rica edebilir miyim?3250 TL fark vermeye değer mi?
    Honda CB125F'de var. Bi bak istersen.

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Baktım aslında.Ama daha önce motor kullanmadığım için, teknik özelliklerine baksam da çok ayırt edemiyorum.Ayni frenleme konusunda hangisi daha iyi, hangisi daha rahat,hangisine arka çanta takabilirim...vs.
    levend84 bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    YS yerine CB'yi tercih ederdim. Yetkili servisler yüzünden, çanta hepsine takarsın. Rahatlık, frenleri konusunda yorum yapamam, kullanmadım.
    Konusunu oku istersen.
    srdrrr bunu beğendi.

W.W. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YS 125
    Honda da Yamaha da motosiklet konusunda tartışılacak markalar değil hacı. Bütçe sorunun yoksa hiç diğerlerine girme derim. Hangisini seçmeye gelince az biraz neyle başlayıp denk gelirsen öyle gidiyorsun. Ben ybr125 ESD ile başlamıştım. Fakat o arada CBF de sürmüştüm. Kesinlikle sürüşü oturuşu falan daha rahattı. Fakat yine de ybr'de devam etmiştim. Nası alışırsan az biraz öle gidior sanırsam.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ys çok klas makina fiyati max 9-10.000 bandinda olsa alinabilir.

Fakat 0 km Z-one 180nin 8.500tl--Z one 150 nin ise 7.500tl oldugu piyasada normal gibi.

Zira ys de enjeksiyon be cbs ve kalite farkini dusunursek

2.000 tl enjeksiyon sistemi
    1.000tl cbs fren
    1.000tl Kalite farki

Toplam 4.000tl

8.500tl Z one
    12.500 ys 125

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Ilave:

Ys 125 te yag filtresi mevcut.
    R25 ayarinda Gosterge grubuda var.

Cb 125 F te yok.

2014 65.000km de cryptonum var.hala saat gibi,ufleme,yag yakma,tıkanma yok.
    Gaz kolunu açtigim an direk 100km/h a cikiyor.

Ben piyanocuyum.yapacak bir şey yok..

srdrrr ve W.W. bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Up. Bir Allah'ın kulu mu almıyor bu motoru arkadaş? Beşinci viteste üç bin devirde kaç hız yaptığını söyleyen insanlar bile yok

Motosikleti
    ......
    Alıntı mutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Up. Bir Allah'ın kulu mu almıyor bu motoru arkadaş? Beşinci viteste üç bin devirde kaç hız yaptığını söyleyen insanlar bile yok
    Yurtdışı forumlara bak,

Ys125 How many km is accelerating in the last gear at 3000 rpm? Gibi...

Motosikleti
    MT-07
    Tabi olmaz şimdiye kadar ama şuan Yamaha YS125, Honda CB125F'den daha ucuz. Ben güzel bir patlama bekliyorum. Açıkçası alacak olsam direk YS125'e yazılırdım. Göstergesi yeter

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi olmaz şimdiye kadar ama şuan Yamaha YS125, Honda CB125F'den daha ucuz. Ben güzel bir patlama bekliyorum. Açıkçası alacak olsam direk YS125'e yazılırdım. Göstergesi yeter
    Ys 12 bin
    Cb125F 11.500 arada 500tl var.

Hee nakit olarak 11.500e biter ys.

İkisi arasinda kalsam bende Ys alirdim.

Yağ filtresi,dijital gösterge,malzeme kalitesi..farki ile...

Motosikleti
    MT-07
    ys 12870 olmuş cb125f de 12300tl. Bunlar şaşırmışlar. Lakin 2ay daha beklesem abs'li MT'yi alırmışım. Yaktı beni damat...

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Her model başlığının altında böyle yazan insanlar bulunurdu diye şaaptım yoksa üç bin devirde kaç yaptığını önemseyecek tecrübem yok zaten. Galiba düşük devirde yüksek sürat yapıyorsa az titreşim oluyor diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Son ÖTV muhabbetiyle liste fiyatı CB125F ile baya yaklaştı. O yüzden seçeneklerim arasında. Yamaha görsel olarak daha cazip geliyor, dediğiniz gibi gösterge paneli vs. Ama neredeyse hiç insan yok kullanan ya.

Motosikleti
    MT-07
    Çünkü haddinden fazla pahalıya satıyorlar. Öyle yada böyle. Pahalı pahalıdır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)