Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ys 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğunu anlamayan herkese laf anlatmaya çalışırsam boşa emek harcamış olurum. He, haklısın, tamam, öyle.
    Anlat da anlayalim
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Gençler sizce Honda bu motora rakip olarak Cb125f'i mi getirir? Euro 4'e de uygun bildiğim kadarıyla, Avrupa'ya da onu satıyorlar. İngiltere sitesinden baktım da diğer motorlar üzerinden oran-orantı yaptım. Gelirse şuan itibariyle 9-9.5k bandında olacak gibi duruyor. Düşük cclerde yeni bir Cbf - Ybr rekabeti doğabilir

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Alan bir çılgın yok mu halen kullanıcı yorumları ve incelemeleri bekliyoruz
    berk_cglr bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 sene sonra peynir ekmek gibi kapisilacak makina o paraya nf bf alinir diyenlere selam

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Bursa'da 2-3 tane satıldı diye biliyorum

Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Honda'nın buna alternatif getireceği motosiklet bence her türlü daha ucuz olacak. Ne kadar ucuz olur bilemem ama neredeyse her segmentte Honda ucuz Yamaha'dan. Dolar euro yükseldi, vergisidir şudur budur ama Yamaha biraz da kendi zam yaptı gibime geliyor. Honda o kadar da acımasız değil bu konuda

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Ys 125 dediğiniz motoru hergün görüyorum. Oturduğum sandalyeden kalkıp yanına gidip dokunmaya incelemeye dahi gerek duymuyrum. Euro4 standardı adı altında 10.000 TL bandında satılan yada satılmaya çalışan gereksiz bir motor. Yapmış olmak için yapmşlar resmen. Motorla haşırneşir olan bu işlerden anlayan insanlar bu motorun adını bile anacaklarını sanmıyorum.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda halen alan yok sanırım.
    Gittikçe akıllanıyoruz galiba
    miginfly bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülke bu yüzden düzelmez işte. Ülkesinin parası iyice değer kaybetmiş, paranın alım gücü düşmüş, geliriyle orantısız vergi ödüyor vatandaş ama hala farkında değil ve markaların zam yaptığını sanıyorlar. Kafalar güzelmiş gençler, güle güle kulanın.

Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Hocam paramız değersizleşti falan ama bence Yamaha olayı abartmış durumda. Cbr 125 12 bin lirayken, Yzf r125 neredeyse 20 bin lira. Tamam abs farkı var da bu kadar da olmaz.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr 125 ile Yzf r125 arasındaki tek farkı Abs fren sistemi olarak görmeniz yanlış, buradan aradaki farkı ben anlatamam zaten ama sırf merakı gidermek için iki motoru da bayisinde yada kullanan birinden rica edip sürmeden incelerseniz bile Yzf'nin çok daha iyi bir motsiklet olduğunu farkedersiniz.

Cbr 125 hala Euro 3 uyumlu olarak satılıyor, bu noktaya da dikkat etmek lazım. Yzf r125'in avrupa fiyatlarını TL'ye çevirdiğimiz zaman aşağı yukarı Tr'de satılan fiyatlara satıldığını görüyoruz. Yamaha çok gaddar, bize pahalı fiyat çekiyor gibi bir durum yok ortada. Avrupadaki fiyat-gelir, Türkiyedeki fiyat-gelir kıyaslamasını yaparsanız firmalara değil kime kızmamız gerektiği daha iyi anlaşılır.

Honda cb 125f getirdiğinde fiyatların hemen hemen aynı olduğunu görürsünüz. Bir malın dünyadaki ederine ve bizim paramızla olan ederine bakmak lazım bir de.

Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    İkisini de sürmedim fakat fuarda inceledim. Haklısınız r125 çok daha kaliteli fakat bence yinede aradaki fiyat farkı anormal. Üst cclerde az olabilir bu fark ama düşük cclerde neredeyse ikiye katlıyor. Benim anlamadığım dolar euro çılgın gibi yükselince tüm firmalar zam yaptı zaten. Daha sonra dolar düşerken Yamaha bir sene içerisinde 3-4 kere fiyatlarını güncelleyerek 200er 300er lira derken daha da yükseltti. Fakat ekonomimizin pazardaki büyük etkisi konusunda hemfikiriz

Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Sahibindene rodajını itinayla yapıp sıfırdan daha fazla para isteyenler bile gelmediğine göre hiç alan yok galiba motoru

ismailsagdic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devamlı avrupadaki fiyat ile karsilastirmissiniz peki avrupadaki satis rakamlari ve ilgi Türkiye'de bu fiyat ile olucak mi bunuda dusunmek lazim.Ben olucagini düşünmüyorum nekadar kalitelide olsa kazançlar belli. Ve bu moturu alicak insan yeni baslayan olucak yeni baslasak 10bin tl gibi bir rakami verirmiyiz ki :/ .

Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Pulsar ns 150 6k küsür iken ybr de öyle bişeydi. Şuan ys 125 10.5k civarı, yeni gelen ns 160'da bildiğim kadarıyla 10k falan. İki motor da nerdeyse bir önceki versiyonlarının enjeksiyon + yeni fren sistemli hali. Galiba Çinli olmayan başlangıç motorları artık 10 bin ve üzeri fiyatlara olacak.

Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    10.700 olmuş fiyatımız. Daha da artacak diyorlar..

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    biraz daha sabredin çinlisi gelir affetmezler hemide yarı fiyata gelir :D

Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha sabredin çinlisi gelir affetmezler hemide yarı fiyata gelir :D
    Arora'nın vardı bir tane modeli, Yebere 125 miydi neydi Buna da getirirler Yese 125 diye

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Avrupa fiyatını TL cevirip bakın her yerde aynı ücret deyip Yamaha savunanlar var şok oldum..

Avrupa fiyatı 2900 Euro oradaki maas 1400-1500 euro Yani 2 Asgari ücret maaşı
    Bizde Asgari ücret 1400 TL 2 ayda 2800 TL eder devlet 50% vergi eklese bile 5600-6000 TL eder 10.000 TL değil

Kimse almaz ise mecbur kampanya yaparlar ötv-kdv bizden gibi!!!

Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa fiyatını TL cevirip bakın her yerde aynı ücret deyip Yamaha savunanlar var şok oldum..

Avrupa fiyatı 2900 Euro oradaki maas 1400-1500 euro Yani 2 Asgari ücret maaşı
    Bizde Asgari ücret 1400 TL 2 ayda 2800 TL eder devlet 50% vergi eklese bile 5600-6000 TL eder 10.000 TL değil

Kimse almaz ise mecbur kampanya yaparlar ötv-kdv bizden gibi!!!
    Zaten kimse almamış galiba. Sahibindende hiç ikinci el yok..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)