Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Honda Silver Wing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Silverwing 600
    Selamlar. Iki gunluk SW 600 ABS sahibiyim.
    Motosikletimi biraz gozlemleyim deneyimlerimi paylasmaktan mutluluk duyacagim. Bu arada deneyimli agabeylerimiz de SW puf noktalarini paylasirlarsa memnun oluruz.
    Saygilar

PS: Bursa'dan SW'ci arkadaslarimiz var mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OEG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Iki gunluk SW 600 ABS sahibiyim.
    Motosikletimi biraz gozlemleyim deneyimlerimi paylasmaktan mutluluk duyacagim. Bu arada deneyimli agabeylerimiz de SW puf noktalarini paylasirlarsa memnun oluruz.
    Saygilar

PS: Bursa'dan SW'ci arkadaslarimiz var mi?
    En çok merak ettiğim noktalar;Net yakıt tüketimi,servis ve yedek parça fiyatları olacak.Deneyimlerini paylaşırsan çok sevinirim.Zira Tüm belirttiğim şeyler SW600'ün handikapları oluyor.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Silverwing 600
    Hay hay... hele bi istatistik oluşacak kadar kullanayim...

Compass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silver Wing 600
    2006 model 600'luk kullaniyorum, yakit tuketimi bahsedildigi gibi, sehir icinde genelde 6.5 - 7 lt arasi tuketim var, uzun yolda 150km/h hiz civarinda gidilse bile 5.5 lt'ye kadar dusuyor.
    Max. hiz olarak 190 km/h'i gectigim oldu. 180 km/h hiza rahatlikla cikabiliyor.

Lastik olarak orjinal bridgestone'lardan sonra Metzeler kullaniyorum, daha kontrollu ve daha guvenli hissediyorum.

Servis bakimlari disinda hicbir problem yasamadim.

Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Artçı olarak eşimle birlikte iken otobanda 170 km/saat hızı gördüm. Çok ama çok rahat çıktı o hıza. Elimin altında da vardı daha üstelik. şehir içi/uzun yol yakıt tüketimi daha önce çokça yazıldığı gibi. Ben Adana-Gaziantep yolculuğunda otobanda ortalama 100-110 km/saat hızla yol alarak 5,5 Litre/100 km yaptım. İvmelenmesinde, yol tutuşunda, virajında en ufak sorun yok. Sadece yüksek hızlarda bendeki orijinal ön cam biraz kısa kaldı. Rüzgar aldım biraz. Bir de artçımın dediğine göre, 150-200 km mesafeden sonra artçı ayak pegleri hafif rahatsızlık vermiş. Ayaklarının pozisyonunu değiştinme ihtiyacı duymuş ve bunu yapamamış. 1000 km bakımında 4 litre yağ ve yağ filtresi kullanıldı. 100 YTL tuttu. İkinci bakımı 6000 km.'de olacak. Ustaya sordum o bakımda da yağ-yağ filtresi değişecekmiş. Kullananlara göre, mekanik arıza çıkartmaması ile ünlü bir motor SWing. yedek parçası pahalı ama arıza çıkartması ender olduğundan sorun yaşanmıyor.

Compass sana bir sorum var. Orijinal lastikleri bittikten sonra mı değiştirdin yoksa hemen mi? Bridgestone ile Metzeler'leri kıyaslar mısın?
    ZEKA BOCALAR, DİL SÜRÇER, ZİHİN TÖKEZLER
    LUCRETIUS

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    bencede çok yakıyor
    lifan 100

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Silverwing 400 arkadaşımda var ve oldukça memnun. Ancak yakıt olarak burada bahsedilenler kadar fazla yaktığını söylemedi 14 kuruş / 100 km şehir içi tüketiminden bahsetti. Belkide motorun yeni olmasından kaynaklanıyor bilemiyorum. Uzun yolda 170km hıza çıkmış.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Compass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silver Wing 600
    Alıntı Barbudos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı olarak eşimle birlikte iken otobanda 170 km/saat hızı gördüm. Çok ama çok rahat çıktı o hıza. Elimin altında da vardı daha üstelik. şehir içi/uzun yol yakıt tüketimi daha önce çokça yazıldığı gibi. Ben Adana-Gaziantep yolculuğunda otobanda ortalama 100-110 km/saat hızla yol alarak 5,5 Litre/100 km yaptım. İvmelenmesinde, yol tutuşunda, virajında en ufak sorun yok. Sadece yüksek hızlarda bendeki orijinal ön cam biraz kısa kaldı. Rüzgar aldım biraz. Bir de artçımın dediğine göre, 150-200 km mesafeden sonra artçı ayak pegleri hafif rahatsızlık vermiş. Ayaklarının pozisyonunu değiştinme ihtiyacı duymuş ve bunu yapamamış. 1000 km bakımında 4 litre yağ ve yağ filtresi kullanıldı. 100 YTL tuttu. İkinci bakımı 6000 km.'de olacak. Ustaya sordum o bakımda da yağ-yağ filtresi değişecekmiş. Kullananlara göre, mekanik arıza çıkartmaması ile ünlü bir motor SWing. yedek parçası pahalı ama arıza çıkartması ender olduğundan sorun yaşanmıyor.

Compass sana bir sorum var. Orijinal lastikleri bittikten sonra mı değiştirdin yoksa hemen mi? Bridgestone ile Metzeler'leri kıyaslar mısın?
    Merhaba,
    Orjinal lastikleri tam 20.000 km'de degistirtmistim, tahminimden cok daha farkli; ilk olarak lastik desen ve gorunus olarak da farkliligini belli ediyor. Bridgestone'a gore biraz daha kalin gorunumlu bir lastik, taban deseni yanaklara dogru devam ediyor, yanakta da kalin bir cizgi ile bitiyor.
    Bunun sonucu virajlarda daha rahat yatirabiliyorsunuz motoru.
    Benim en cok farklilik hissettigim durum bu oldu.

Fren ve surus konforu gayet tatminkar ama Bridgestone ile kiyaslayamiyacagim.

Motosikleti
    Tabanvay
    merhabalar... artık bende 2005 model FJS SilverWing 600 ABS sahibiyim.

motorumu alalı daha 10 gün oldu. sadece şehir içinde 165 km de 33 YTL yakıt tükettim.. litresi 2.9 dan hesaplarsak 100 kmde 6.89lt yakıt tüketimim var.

400 denedim ama performansı bence çok kötüydü. normal scooterlar gibi kalkış yapıyo filan beni hiç tatmin etmedi ama bundada yakıt biraz yüksek

herşeye rağmen eşimle beraber bineceğiz. hiçbişey hayatımızdan daha önemli olamaz. Şimdiye kadar ABS olmayan bi motora nasıl binmişiz bilemiyorum doğrusu..

yakıt tüketimini fazla dert etmeyenler kesinlikle 600 lük alın derim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    honda herşey onda

Motosikleti
    Tabanvay
    silverwing kullanıcıları nerde acaba ??? herkes motorunu garaja indirmeye başladı mı ne ???

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    burgman silver'ı döver..........
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı CaBRioLeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burgman silver'ı döver..........

burgman yolda kalınca SilverWing el sallar

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Aprilia Atlantic hepsine el sallar bye bye
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia Atlantic hepsine el sallar bye bye

bu kadarınada pes walla

hocam arka çanta alıcam ama çok pahalı ya 46 lt den de aşağı almak istemiyorum paramda fazla kalmadı malum motoru yeni aldım..
    sizce hangi çanta alınmalı

giwi demeyin sakın

Motosikleti
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu kadarınada pes walla

hocam arka çanta alıcam ama çok pahalı ya 46 lt den de aşağı almak istemiyorum paramda fazla kalmadı malum motoru yeni aldım..
    sizce hangi çanta alınmalı

giwi demeyin sakın

Tabiki de Giwi Ben aldım çok ta memnunumHaa unutmadan bir ara Aprilia kullan ama sakın motorunun satma ondan sonra
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    Tabanvay
    Tabiki de Giwi Ben aldım çok ta memnunumHaa unutmadan bir ara Aprilia kullan ama sakın motorunun satma ondan sonra
    sanki tek silindirli pata pata traktör gibi çalışan bi makineden ses mi geldi

Motosikleti
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki tek silindirli pata pata traktör gibi çalışan bi makineden ses mi geldi

Üzülme bir gün seninde bir İtalyan motorun olur Senin motorun 2 silindirlide ne oluyor yolda Aprilia dan tokat
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    Tabanvay
    Üzülme bir gün seninde bir İtalyan motorun olur
    saol hocam ya ben almayayım

çanta hakkında ben ciddiydim ya arkadaşın birinde 46 lt sıfır kırmızı var üstünü boyatırım diye düşünüyorum 145 € ya verecek. çantaya 500 YTL vermek bana çok geliyo ya.

tokat mı

yoksa seni tokatta mı geçtiler yoksa sen izmir yerine ankaradan mı yazıyosun. SilverWing sahibi çoktan izmire gelmiştir ya

şaka bi yana hiç atlantik bile görmedim

eminimki SilverWingden aşağı kalır bi yanı yoktur. şu çanta olayını ne yapıcaz ya o konud yardımcı olacak kimse yok mu. senin çantayı bana 200 YTL ye satta arkadaşlığımız pekişssin

Motosikleti
    Şu gençler çok komik oluyorlar yaw kerata bunlarSatarız ayıp ettin aparatıyla beraber 650 ytl cikk.Sakın param yok deme paran olunca alırsın.Şaka bir yana çantalar aşırı pahalı bende bir anlam veremiyorum her yanı plastik ama 500 600 liralar havada uçuyor neyseki ben motoru alırken üzerindeydi alacaksan giwi derim sana ama başka markalarada bak malum fiyatı.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler