Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Silver Wing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Versys 650
    slm arkadaşlar. ben de bu aralar sw sevdasıyla yanıp tutuşanlardanım ancak 400 ile 600 arasında kararsız kaldım. az km yapmış temiz bir makina almak ve eşimle birlikte uzun bir seyehat (yurt dışı) yapmak istiyorum. sitede majesty ile 10.000 km yapan bir arkadaşımız var. sw 400 ünde bu konuda yeterli olabileceği ancak sw 600'ün daha konforlu olacağı kanaatindeyim. iş yerinde de kullanacaksam (max. hız 30 km) sw600 ün sıkıntı çıkarabileceğini düşünüyorum.
    bir de şu sorumu cevaplarsanız sevinirim. hondanın sitesinde sw600 var fakat sw400 yok. üretimden mi kalktı yoksa türkiye ye mi gelmiyor?
    (bakalım kaç ayda cevap gelecek )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    malibu79,
    abs ve motor gücünü hesaba katmazsan, 400 ile 600 arasında konfor farkklılığı yoktur.
    bende alırken araştırdım ve sonunda yakıt ekonomisi sebebiyle 400 de karar kıldım(yaklaşık %35 daha az yakıyor).
    ancak günümüz şartlarında abs artık çok çok önemli bir güvenlik önlemidir. sende bu bilgiler ışığında yakıt konusu sorun değil dersen tabiki de 600 lük alabilirsin.
    400 sw artık türkiyeye getirilmiyor. yeni kasa 600 ün satışına da yeni başladılar ve fiyatı 17.600 tl seviyesinde.
    bu arada bende eşimle birlikte çok sık seyahat ediyorum. 110 km üzerindeki türbülans eşini rahatsız edeceğinden, daha yüksek hızlara çıkmak istemeyeceksin. 110 km ye de 400 lük sw çok rahat çıkıyor ve daha fazlasını istediğinde de elinin altındaki gaz kolu ihtiyacını karşılıyor olacak.
    umarım yardımcı olabilmişimdir.
    renault sport

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Arkadaşlar bu sw400'ün yakıt tüketimi nedir?Şehir içi ve şehir dışı ne kadar yakar?Bakımı masraflı mıdır?Kaç km'de bir bakıma girer?Yedek parçaları bulunabilir ve uygun fiyatlı mıdır?

Motosikleti
    Versys 650
    Alıntı guveli28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malibu79,
    abs ve motor gücünü hesaba katmazsan, 400 ile 600 arasında konfor farkklılığı yoktur.
    bende alırken araştırdım ve sonunda yakıt ekonomisi sebebiyle 400 de karar kıldım(yaklaşık %35 daha az yakıyor).
    ancak günümüz şartlarında abs artık çok çok önemli bir güvenlik önlemidir. sende bu bilgiler ışığında yakıt konusu sorun değil dersen tabiki de 600 lük alabilirsin.
    400 sw artık türkiyeye getirilmiyor. yeni kasa 600 ün satışına da yeni başladılar ve fiyatı 17.600 tl seviyesinde.
    bu arada bende eşimle birlikte çok sık seyahat ediyorum. 110 km üzerindeki türbülans eşini rahatsız edeceğinden, daha yüksek hızlara çıkmak istemeyeceksin. 110 km ye de 400 lük sw çok rahat çıkıyor ve daha fazlasını istediğinde de elinin altındaki gaz kolu ihtiyacını karşılıyor olacak.
    umarım yardımcı olabilmişimdir.
    beklediğimden erken geldi cevap öncelikle cevap için teşekkür ederim.yeni kasa 600 gerçekten çok güzel görünüyor. hele ikinci el fiyatlarının yanında fiyatı da oldukça makul diyebilirim. ancak şu an için ulaşılmaz benim için. abs gerçekten büyük artı. 400 alsak ve onu abs ile modifiye etsek olmuyo mu hız konusunda benzer fikirleri paylaşıyorum. normal seyir hızının 100-120 olacağını tahmin ediyorum. sadece ihtiyaç dahilinde el altında biraz kuvvet olması gerekir.400 de bunu karşılayabilir diye düşünüyorum.ya bir de şu sorun var. ilan sayısı ne kadar az. aslında istanbulda epeyce silverwing var. demek ki satmıyo ekip.
    unutmadan sw400'ün düz yolda tek kişi yapmas gereken maximum hızı (+/- 5km) ve sakin kullanımda 100km deki yaıt tüketimi nedir? ikinci el alacağım için bu bilgilerin; motorun sağlığının, rodajının düzgün yapılıp yapılmadığının belirtisidir diye düşünüyorum.
    haftasonu hava güzeldi istanbulda. yerinde olsam küçük bir turlardım.
    bir de ben hemen hemen her haftasonu istanbula geliyorum. eğer uygun olursa sw kullanan arkadaşlarla görüşmek motoru yakından görmek isterim (henüz bir sw'e dokunamadım ). istanbulda arabam var bulunduğunuz yere gelebilirim arkadaşlar. görüşmek dileğiyle.

Motosikleti
    honda sw400
    malibu79,
    400 lüğe abs monte edersin ama astarı yüzünden pahalıya gelir. onun yerine ikinci el abs li makina alsan daha ucuza bulursun.
    maksimum hızlar:
    tek kişi+standart cam+çantasız=max hız 175(ben bu rakamı 1 kere gördüm)
    tek kişi+touring cam+çantasız=max hız 165
    tek kişi+touring cam+45 lt çanta=max hız 160

yakıt tüketimi:
    şehiriçi karma kullanımda 100 km de 5 lt,
    uzun yolda 100 km de 4 lt civarında.
    yani bugünün benzin fiyatıyla karma kullanımda km başın 0.20 TL yakıt masrafın olur.
    istanbu da buluşma olursa seni de davet ederiz gelirsin

AmonRA34,
    yakıt bilgileri yukarıda var.
    bakım aralığı 6000 km de bir.
    yetkili serviste her bakımda farklı fiyat var
    hatırladığım kadarı ile
    6000 bakımında yağ değişiyor ve bazı işcilikler var, tutarı 125 TL civarıydı
    12000 bakımda 6000 e ilave olarak filtreler değişiyor ve fiyat 250 TL civarı
    vs...
    bunun haricinde parça sıkıntısını servis aracılığı ile çözebilirsin.
    renault sport

Motosikleti
    Versys 650
    çok teşekkürler. nisan-temmuz arası yurt dışında olacağım. muhtemelen dönüşte silverwing'imi almış olur ve buluşmaya motorla gelirim/z görüşmek dileğiyle. grenajınız asfalt görmeye arkadaşlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı guveli28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malibu79,
    400 lüğe abs monte edersin ama astarı yüzünden pahalıya gelir. onun yerine ikinci el abs li makina alsan daha ucuza bulursun.
    maksimum hızlar:
    tek kişi+standart cam+çantasız=max hız 175(ben bu rakamı 1 kere gördüm)
    tek kişi+touring cam+çantasız=max hız 165
    tek kişi+touring cam+45 lt çanta=max hız 160

yakıt tüketimi:
    şehiriçi karma kullanımda 100 km de 5 lt,
    uzun yolda 100 km de 4 lt civarında.
    yani bugünün benzin fiyatıyla karma kullanımda km başın 0.20 TL yakıt masrafın olur.
    istanbu da buluşma olursa seni de davet ederiz gelirsin

AmonRA34,
    yakıt bilgileri yukarıda var.
    bakım aralığı 6000 km de bir.
    yetkili serviste her bakımda farklı fiyat var
    hatırladığım kadarı ile
    6000 bakımında yağ değişiyor ve bazı işcilikler var, tutarı 125 TL civarıydı
    12000 bakımda 6000 e ilave olarak filtreler değişiyor ve fiyat 250 TL civarı
    vs...
    bunun haricinde parça sıkıntısını servis aracılığı ile çözebilirsin.
    Yakıt tüketimi bu kadar makulse hiç düşünmeye gerek yok.Yarın hemen benim kayınçoyu satılığa çıkarıp sw400'e geçiş yapabilirim.Bakım masrafları da benim kymcodan ucuzmuş.Bıktırdı valla 2 bin km'de bir bakıma gitmek.Yedek parça olayını da şu sebepten sormuştum.Bazı markalarda yedek parçaya ihtiyaç olduğunda aylarca bekleme durumu olabiliyomuş.Honda yedek parçaları stokta bulundurma konusunda daha sağlam diye biliyorum.Heralde o konuda sıkıntı yaşatmaz.Birde yedek parça fiyatlarının aşırı yüksek olması durumu oluyo.SW400'lerde böyle bir durum var mı?

Motosikleti
    honda sw400
    AmonRA34,
    yedek parça işini araştırmıştım. parça türkiyede fabrikada varsa 3 günde geliyor. türkiyede yoksa ve avrupada varsa 1 haftada geliyor. avrupada yoksa ve japonyada varsa gelmesi 1 ayı bulabiliyormuş dediler.
    ayrıca honda, elinde en çok stok bulunduruma marka(suzuki ve yamaha ya göre)
    yedek parça konusunda üzülmeyeceğin muhakkaktır.

malibu79,
    iyi dileklerin için teşekürler. en kısa zamanda bekliyoruz
    renault sport

Motosikleti
    Versys 650
    güveli28 formu en aktif sen kullandığın için sana soruyoruz sorularımızı kusura bakma. silverwing de el freni var mı? birde yaklaşık 19.000km de bir tane buldum (sw 400)8.000tl fiyat istiyor sahibi. ancak tam detaylı bilgi almadım henüz. bakımdı, lastiklerdi aksesuardı falan. fiyat nasıl uygun mudur?

Motosikleti
    honda sw400
    malibu79,
    her türlü sorabilirsin belki soru cevapları diğer sw cilerde görür de kış uykusundan uyanırlar

sw de el freni var. 19.000 km, sw in motoru için problem değildir ancak alırken şanzıman ı kontrol ettirmelisin. yaklaşık 20.000-25.000 arasında debriyaj ve kayış değişimi önerilmekte.(kullanıcı karakterine göre değişiyor)

lastikleri dert etme. fabrikanın önerdiği bridgestonları 300 tl ya alıp, 50 tl ye taktırabilirsin.
    aksesuar için:
    bende givi touring cam var. 300 TL ye aldım.
    givi w 46 çanta var. çantayı italyadan 130 euro ya aldım(burada 230 euro)
    tabi birde bu çantanın bağlantı aparatı var.tr de 90 euro.
    birde çanta için sırt dayama pedi var. tr de 50 euro(bunuda italyadan 30 euro ya aldım)
    uygun fiyata zenon da taktırabilirsin ama elektrik sisteminde sorun çıkartma ihtimali var. bundan dolayı ben tercih etmedim.

bahsettiğin fi sw için fiyat 8.000 ise makul gibi.
    sahsen ben motorumu 11.000 TL ye aldım ama motorum o zaman 3.000 km deydi ve eski sahibi motora otelinin bir odasını tahsis etmiş, orada saklıyordu o yüzden 300-500 e bakmadım bile.
    şuanda 9500 km deyim
    bu yaz sonunda hedef 20.000 km inşallah.
    renault sport

Motosikleti
    Versys 650
    ben de amerikaya gidiyorum 3 aylığına. oradan koruma ekipmanları bot ıvır zıvır bakarım ama çanta getiremem güzel bir de kask bulsam uygun fiyata çok kral olur ama onu nasıl getiririm bilemiyorum .
    sen çok temiz almışsın makinayı. aslında ben de 10.000 den aşağı bişey bakıcamda ilan yok arkadaş. olan da çok çılgın fiyat çekiyor.
    http://www.onurhonda.com/motosiklet/Fiyatlar bu fiyatlar ne kadar güncel bilemiyorum ama az kullanılmış 2007-2008 modellere 13-13.5 fiyat istiyorlar ben kendi motorumu bugün itibariyle sattım diyebilirim muhtemelen dönüşümde aradığım aleti bulmuş olurum (öyle umuyorum)
    aydın/söke (memleketim olur bu arada) den bir ilan düştü geçenlerde. 19.000 km de. arkadaş 15.000 de periyodik bakım gereği debriyaj balatası, kayış değişti bir dahaki 30.000 de demişti. sen 20-25 bin diyorsun. eleman ayak mı yapıyo yoksa . orijinal periyodik bakım tablosuna ulaşabileceğimiz bir yer varmı acaba? 19.000 de çok fazla değilmi ya. bak aklım karıştı şimdi .ulen 8bini veren 9u da verir mi desem acaba
    neyse beni boşverelim şimdilik.yazın 10bin km den bahsediyorsun sen.yurt içi mi yurt dışı mı? kıskandım bak şimdi

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    SW-T600

Motosikleti
    honda sw400
    malibu79,
    planlar yiçi ve ydışı. yani her ikiside var ama bakalım kısmet
    bakım tablosu için internette bende hiç bakınmadım ama servislerin içinde duvarda kocaman bir panoda yazıyor ayrıca kullanıcı el kitabında da bu bilgiler var.(benim kitap motorda duruyor )
    renault sport

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Güveli selam. Benim motorumun SW600 de orjinal cam var. Boyum 1.82 başım camın üzerinde kalıyor , geçen gün hava çok fenaydı çok rüzgar yedim. Sendeki giwi tur camını ne derece önerirsin. Gerçekten faydasını gördünmü. Ayrıca Kappanın bir camı var 10 cm orjinalinden uzunmuş. Ne düşünürsün...
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

Motosikleti
    honda sw400
    kivançtf,
    benim boyum 1.76. eskiden 60-70 km üzerinde rüzgar kaskıma vururken artık vurmuyor. ben gayet mennunum.

benim taktığım cam da orjinalinden 10 cm yüksek ve ele gelen rüzgarı kesen kulakçıklara sahip. yani eline gelen rüzgar da bir miktar azalmış oluyor.

Not: Tur camının dezavantajları
    - maximum sürati biraz düşürüyor(5-10 km kadar)
    - yüksek süratte bazen stabilite problemi olabiliyor(140 km ve üzerinde)
    renault sport

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    sw400 ile aranızdayım

Motosikleti
    Honda SW-T600

Sw-t600... 2011...

Baya eski bir konu başlığı çok cevap var hepsini okumaya vaktim yok ancak; 2011 SW-T600 yeni aldım, henüz kendisiyle rodaj keyfi yaşıyoruz 420 km. deyiz....
    Yeni kasa çok güzel olmuş, çok keyifli rahat zaten motoru tartışmaya gerek yok HONDA..... Almak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir

Herkese keyifli sürüşler.....

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı ysmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya eski bir konu başlığı çok cevap var hepsini okumaya vaktim yok ancak; 2011 SW-T600 yeni aldım, henüz kendisiyle rodaj keyfi yaşıyoruz 420 km. deyiz....
    Yeni kasa çok güzel olmuş, çok keyifli rahat zaten motoru tartışmaya gerek yok HONDA..... Almak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir

Hayırlı olsun yasocum

Motosikleti
    honda sw400
    ysmm, senin makina da hayırlı olsun...
    T600 ün yakıt verilerini çok merak ediyorum. rodajın bittikten sonra bilgi paylaşmanı rica ederim.
    renault sport

Motosikleti
    Versys 650
    Alıntı ysmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayırlı olsun. ewt yakıt konusunu bende merak ediyorum. şu an ki verilerde biraz ipucu verebilir aslında.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:22 ----------

Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sw400 ile aranızdayım
    hayırlı olsun.yan çantalar çok hava katmış olduğundan daha ağır bir görüntüsü var. bende temmuzdan sonra alıcam bişeyler. silverwing 400 ile fazer6 arasında karasız kaldım. ewt belki biraz saçma gibi görünüyor ama bir dönem vitesli motor kullanmak keyifli olur diye düşünüyorum. hem fazer'ı satmak daha kolay olur gibbi geliyor bana. siz uzun süre araştırmışsınız diye size anlattım kusura bakmayın birde eikinci el almak gerçekten büyük sorun. motorların çoğunun km si oynanmış. hiçbirinde kaza veya en ufak yan yatma yok! bu yana yatan motorlar nereye gidiyorsa? neyse tekrar hayırlı olsun. çok yakışıklı makina.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler