Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031

Honda CRF 250 Ralli Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı voodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, eminim başka arkadaşlarda faydalanacaktır.

Önemli değil cevabını veren Bursa honda servisi, ama tabi ustalar ile görüşmek mümkün değil, cevabı müşteri temsilcisi ustadan alıp bana iletti. Açıkçası cevap benide şaşırttı, çünkü önemli ve hayati bir problem olduğunu biliyorum.

Esasında farklı bir nokta daha var, ben servisten bu cevabı alınca biraz araştırma yaptım ve bazı yabancı forumlarda bu kısımların zamanla pas yaptığını okudum, dışarıdan epey bir wd40 sıktım ve biraz düzelme oldu, ilk zamanki ile kıyaslarsam %70 düzeldi diyebilirim.

Başka bir özel servise açtırıp temizletmek faydalı olur mu, değişim yapmadan kurtarabilir miyiz merak ediyorum. Esasında parçayıda değiştiricem ama 1 ay beklemeden hemen halletmek istiyorum, hayati bir durum var mı görmek istiyorum.
    Kullandığınız yağ geçici çözüm sağlasa da, orjinal gres ve sizin kullandığınız yağın niteliğinden dolayı geçici bir rahatlama sağlayacak, arızayı gidermeyecek, aksine ilerleyişini hızlandıracaktır.

Furşta sorun olup olmadığını anlamanın yolu basit. Motosikletin ön tekerini boşa çıkartın, yani ya orta sehpa veya kriko kullanın ya da yan ayak açıkken biri motosikleti kendisine doğru yatırırken ön tekerin boşta havada kalmasını sağlayın. Bu esnada gidonu hafifçe tam sağa-sola çevirerek kontrol edin. En ufak bir takılma hissi veya bir noktada durmaya karşı isteği olmamalı. Eğer bu hissiyat varsa yukarıda bahsettiğim hususlara da dikkat ederek onarımı yaptırmalısınız.

Paslanma konusuna gelirsek, ben hiçbirinde bu sorunu görmedim. Kullanıldığı bölgedeki anormal nem miktarına, kullanım sonrası kullanıcının motosikletteki temizliğine, bakım konusundaki hassasiyete bağlı olabilir. Ancak ülkemizde CRF serisinde bu soruna hiç şahit olmadım.
    Aktif Kullanılan ve Mevcuttakiler: MSX125 + INNOVA125(Innovation) + CBF150 Cafe Racer + Honda CBR250R Street Fighter + Honda CRF250L + MT-07ABS

REKLAM ALANI
    Motomax

Motosikleti
    N/A
    Arkadaşlar selamlar 2019 model rally aldım asfalttan sıkılıp off roada gireyim dedim zeytin tarlasına daldım çok hoşuma gitti çıtayı yükseltip kayalık bi dağa tırmanayım dedim düştüm debriyaj maneti ortadan kırılmış yarısı yok ama iş görüyor sol ön sinyal lambası kırılmış ön çamurlukta derin sıyrıklar var bide sol arka ufak bagaj üstünde 2 tane derin sıyrık var bunları nerde nasıl yaptırabilirim servise mi gitmeliyim şuanki maliyet ne tutar bilgi verir misiniz ?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar 2019 model rally aldım asfalttan sıkılıp off roada gireyim dedim zeytin tarlasına daldım çok hoşuma gitti çıtayı yükseltip kayalık bi dağa tırmanayım dedim düştüm debriyaj maneti ortadan kırılmış yarısı yok ama iş görüyor sol ön sinyal lambası kırılmış ön çamurlukta derin sıyrıklar var bide sol arka ufak bagaj üstünde 2 tane derin sıyrık var bunları nerde nasıl yaptırabilirim servise mi gitmeliyim şuanki maliyet ne tutar bilgi verir misiniz ?
    CRF250' nin kaportasının tamiri pek mümkün değil. Çok elastik ve yağlı plastikten(eski tabirdir) imal olduğundan yapabileceğiniz en güzel şey bir maket bıçağı ile çiziğin kabartı kısımlarını temizlemek, sizi hala rahatsız ediyorsa üzerine bir sticker yapıştırıp devam etmek. Bu tip motosikletler için kafaya takılacak bir durum değil aslında. kafa demiri eğrilmediyse, gidon yamulmadıysa, pedallar veya blok kırılmadıysa sorun yok devam.

Sinyali ve maneti yetkili servisten temin edebilirsiniz. Orjinallerinde eğer sadece cam kırılmış ise sinyal camı tek başına değişebiliyor bilginiz olsun. Manet fiyatı çok uçuk gelirse internette kırılmaz manet diye arttığınızda orjinalin sağlamlığına yakın birçok seçenek bulabilirsiniz.
    Aktif Kullanılan ve Mevcuttakiler: MSX125 + INNOVA125(Innovation) + CBF150 Cafe Racer + Honda CBR250R Street Fighter + Honda CRF250L + MT-07ABS

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Merhabalar, 2022 sıfırı gelecek mi arkadaşlar? Bir bilgisi olan paylaşabilir mi?
    nick.dll bunu beğendi.

Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 2022 sıfırı gelecek mi arkadaşlar? Bir bilgisi olan paylaşabilir mi?
    bu durumla ilgili güncel bilgi varmıdır

ANES MOTOR
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)