Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Honda CRF 250 Ralli Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda wave 110i - crf 250 rally
    Shad SH45 kullaniyorum memnunum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kullanan arkadaşlardan motorların varsa kendilerine göre negatif yanlarını öğrenebilir miyim? Kimileri titreşim var demiş, yüksek hızlarda uzun süre sürülemeyecek kadar mı? Almayı düşündüğüm bir model ama kararsızım. Kullandığım Pulsar 150NS'den titreşim konusundan baya şikayetçiyim. Öyleki yarım saat sürüşten sonra ellerim tutmuyor seyirmeye başlıyor. Honda CB500X getireydi kesin alırdım lakin en uygun seçenek bu gibi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Arkadaşlar bu motorla bende ilgileniyorum. Benim merak ettiğim nokta WR250 ile arasında ne fark var yani WR neden pahalı. Birde kullanan arkadaşlar bu motorun uzunyol performansı nasıldır yani ben arazidan daha çok yakın çevreleri gezmek dolaşmak niyetiyle alacam bu nedenle sele konforu uzun yolu nasıl olur bilgi verirseniz sevinirim....

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan arkadaşlardan motorların varsa kendilerine göre negatif yanlarını öğrenebilir miyim? Kimileri titreşim var demiş, yüksek hızlarda uzun süre sürülemeyecek kadar mı? Almayı düşündüğüm bir model ama kararsızım. Kullandığım Pulsar 150NS'den titreşim konusundan baya şikayetçiyim. Öyleki yarım saat sürüşten sonra ellerim tutmuyor seyirmeye başlıyor. Honda CB500X getireydi kesin alırdım lakin en uygun seçenek bu gibi.
    benım de önceki motosıkletım pulsar 200 ns idi sele konforu pulsarda daha iyi titreşim tabiki var ama rahatsız edecek kadar değil pulsardan daha dengeli daha kıvrak daha güçlü 105 ile 116-5 arası viraz titreşim yapıyor ama 120 de rahatlıyor daha akıcı ve rahat bir sürüş veriyor sele konforu rahatsız edecektir hemen hemen her motorda olduğu gibi iyileştirme yapılabilir daha önce butarz bir motor kullanmadıysanız biraz garipseye bilirsiniz ama alışıyor insan zamanla

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motorla bende ilgileniyorum. Benim merak ettiğim nokta WR250 ile arasında ne fark var yani WR neden pahalı. Birde kullanan arkadaşlar bu motorun uzunyol performansı nasıldır yani ben arazidan daha çok yakın çevreleri gezmek dolaşmak niyetiyle alacam bu nedenle sele konforu uzun yolu nasıl olur bilgi verirseniz sevinirim....
    wr 250 30 hp bunu bilelim öncelikle ve daha hafif malzeme kalitesi bi tık daha ustde diyebilirim crf ye göre araziye daha uyumlu siz neşekilde kullanıcaksınız arazi agırlıklı mı yoksa daha çok yol mu arazi ise wr derim yol ise rally

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım de önceki motosıkletım pulsar 200 ns idi sele konforu pulsarda daha iyi titreşim tabiki var ama rahatsız edecek kadar değil pulsardan daha dengeli daha kıvrak daha güçlü 105 ile 116-5 arası viraz titreşim yapıyor ama 120 de rahatlıyor daha akıcı ve rahat bir sürüş veriyor sele konforu rahatsız edecektir hemen hemen her motorda olduğu gibi iyileştirme yapılabilir daha önce butarz bir motor kullanmadıysanız biraz garipseye bilirsiniz ama alışıyor insan zamanla

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

wr 250 30 hp bunu bilelim öncelikle ve daha hafif malzeme kalitesi bi tık daha ustde diyebilirim crf ye göre araziye daha uyumlu siz neşekilde kullanıcaksınız arazi agırlıklı mı yoksa daha çok yol mu arazi ise wr derim yol ise rally
    Cevap için teşekkür ederim açıkçası çok araziye gidecek değilim ağırlıklı olarak şehiriçi kullanacağım ve yakın çevre şehirler olabilir zamanla birde sormak istediğim bu motor uzun yolda 110 120 stabil ve konforlu sürüş sağlarmı bize şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim açıkçası çok araziye gidecek değilim ağırlıklı olarak şehiriçi kullanacağım ve yakın çevre şehirler olabilir zamanla birde sormak istediğim bu motor uzun yolda 110 120 stabil ve konforlu sürüş sağlarmı bize şimdiden teşekkürler
    sele konforunu artırmanız gerekebilir ki ben kendımce birşeyler yaptım 120 ile rahatsız etmeden akıyor titreşim de makul seviyelerde rahatsız etmiyor

mrtkulaksiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx150
    Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum suan 1900 km de.titresim yuzinden satmak ve satmamak arasinda cok defa gittim geldim.fakat km arttikca titresim azaldi bunu net bi sekilde soyliyebilitim.suan icin cekilmez bir titresim yok.sele 200 km de yormuyor ama ben en fazla 270 km yaptim o zaman ciddi acitti totoyu

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Rally ile 3.500 km.lik Doğu Karadeniz Yaylaları gezimizi, 9. günde dün gece itibariyle evin önünde kontak kapatarak bitirdim. Üstelik, boy muhalefetinden dolayı kazıttığım seleye rağmen, oldukça keyifli bir tur oldu.
    Rally güzel motosiklet...
    (Raporu, mümkün olan en kısa zamanda gelecek inşallah)
    murat 60 ve apokolips bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rally ile 3.500 km.lik Doğu Karadeniz Yaylaları gezimizi, 9. günde dün gece itibariyle evin önünde kontak kapatarak bitirdim. Üstelik, boy muhalefetinden dolayı kazıttığım seleye rağmen, oldukça keyifli bir tur oldu.
    Rally güzel motosiklet...
    (Raporu, mümkün olan en kısa zamanda gelecek inşallah)
    abii maşallah iyi yol yapmıssın ben 2600 km de pert oldum belki alışık olmadığımdan dır motorla ilk uzun yolum birde crf sele meselesi olunca okadar yapabildim
    Guven bunu beğendi.

Bende de kaşıntı başladı şu aralar, aynı şu anki motosikletim NS150 gibi CRF250 rally'i de geç farkedenlerdenim. Ama tipi de klasmanı da tam aradığım motosiklet. Geçen yaz NS 150'nin keyfiyle hiç bakmamışım bile motosiklet modellerine, gözüm yeni yeni açılıyor.

Üşenmedim baştan sona okudum bu başlığı, sonra iş büyüyünce üşenebilirim diye. Pek çok da not aldım kaydettim bi kenara, paylaşanların eline sağlık. Hatta bazılarınıza özel mesajlar da attım ama son sayfalara bakınca sorduklarımın cevapları neredeyse verilmiş.

Her ne kadar fiyatça bana epeyce yüksek geliyor olsa da alırsam zaten 250cc üstünde motosiklet almayı düşünmediğim için sanırım en az bir 5 yıl kullanırım, hatta İstanbul'daki son motosikletim de olabilir. (zira ömrüm vefa ederse 5 - 6 yıla İstanbul'u terk eyleyecem). Bu sebeple hani o parayı verirsem uzun yıllar kullanayım ki değsin mantığıyla veririm. Ama şu %20 ekstra gümrük vergisi, yok iki de bir gelen zamlar filan derken neticeye ulaşıp bu aleti günün birinde edinebilir miyim bilmem. Planlamam önümüzdeki Mart - Nisan'a umarım o zamana fiyat daha da uçmaz. Olmazsa eldeki bulgura devam ederiz, ki şu ara bu zam zum işlerine çok kızdığım için devam kararı aldım zaten, eh bütçe de müsait değil istesem de şimdi alamam, keşke alabilseydim ama ı- ıhh zor. Fakat dediğim gibi maksi skutır mı almalıyım sonraki motor olarak filan derken, bir kaç gün İstanbul'da girdiğim yol çalışmalı sokaklar sıkışık aralar filan, vazgeçtim o işten ve Rally'i fark edince baya bi afalladım çünkü L modelini beğenmeme rağmen fazla cross, arazi tipli diye almaktan çekiniyordum, bunu tam benim düşündüğüm gibi yapmış Honda hem cadde hem arazi, ki ben de alırsam %80 - 90 asfaltta kullanacağım, yani işe git gele devam için alacağım ama epeydir koptuğum küçük çaplı köy yolları filan için beni belki ateşleyebilir bilemiyorum. Ki İstanbul'un devasa çukurlu, kaplamalı cartlı curtlu yolları için galiba altı yüksek bir şehir endurosu şart oldu bana. En son mevcut motorumla girdiğim bir çukur yüzünden çıkan benzin filtresi hortumu iyiden iyiye bana bunu düşündürtmeye başladı. Alırsam daha da başka tip alete binmem herhalde.
    7 yıl aradan sonra işe gidip gelmek amaçlı 1.5 yıl önce aldığım Pulsar NS150 ile 13.000km'lere dayandım ama ne yalan söyleyeyim içimdeki heves ve heyecan bir parça ölmüş gibiydi, CRF250 Rally içimde bir kıpırdanma uyanadırdı yıllar sonra, bir kaç gündür bi heyecanla bakıp duruyorum Daha alacak durumda olamasam da bakması, okuması, izlemesi bile zevkli. Demek bunun için beni ateşleyecek bir motosiklet gerekiyormuş.

Ufak tefek çekincelerim de yok değil, o sele beni işe git gel de üzer mi?
    Titreşim benim NS 150 kadar tolere edilebilir seviye de mi?(NS150 de bence makul seviyede gayet memnunum işe git gel de).
    O kadar paraya değer mi?(Ki şu an itibariyle memlekette hiç biri değmez çünkü ederinin üstüne neredeyse bir o kadar da vergisi var, yazık)
    Sağlamlığı v.s. beni 5 yıl ve üstü götürür mü?(Honda diye güvensek de) Vesaire vesaire.
    Doğmamış çocuğa don biçmeye başladım kısaca.
    Kimbilir belki gelecek yaza ben de aranıza katılırım.
    Herkese keyifli sürüşler.
    Güle güle kullanın Rally'lerinizi.
    murat 60, Guven ve apokolips bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    istanbul da neredesiniz ben tuzla dayım

istanbul da neredesiniz ben tuzla dayım
    Bunu bana mı sordunuz kardeş? Ben Kartal'dayım.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bana mı sordunuz kardeş? Ben Kartal'dayım.
    evet size sordum merak edip görmek isterseniz çok uzak değilim birgün bir çay içeriz hem tanışmış hemde rally i inceleme şansınız olur

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Agirlikli ist.cadde,sokak,ve arada şehirler arası yol. Vstrom 250 yi beklemek mi? Ralli alıp iyi bir asfalt ağırlıklı lastik ile bu defteri kapatmak mi?

Motosikleti
    rx3
    Alıntı DadasOflu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agirlikli ist.cadde,sokak,ve arada şehirler arası yol. Vstrom 250 yi beklemek mi? Ralli alıp iyi bir asfalt ağırlıklı lastik ile bu defteri kapatmak mi?
    Selesinde de bir modifikasyon düşünürseniz rally işletme maliyetlerindeki avantajlarıyla vstromu sopayla döver diye düşünüyorum. Bende rx3 kullanıyorum. Fren avantajlarını düşününce bu motorlardan birine geçmek mantıklı. Artçıda ara sıra gezdiririm diyorsanız vstromu beklemelisiniz. 25 altı fiyat olursa tabi.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    kot pantolon almak istiyorum kevlar korumalı olanlaradan önerisi olan var mı arkadaşlar

Motosikleti
    rx3
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selesinde de bir modifikasyon düşünürseniz rally işletme maliyetlerindeki avantajlarıyla vstromu sopayla döver diye düşünüyorum. Bende rx3 kullanıyorum. Fren avantajlarını düşününce bu motorlardan birine geçmek mantıklı. Artçıda ara sıra gezdiririm diyorsanız vstromu beklemelisiniz. 25 altı fiyat olursa tabi.
    25 üstüne nc 750 alın . İkinci elleri motorun çalışma prensibi gereği çok hırpalanmış olmuyor. 2015 16 model 30000 tl altı nc işinizi görür. Ben ekim ayı gibi nc almayı planlıyorum. 42 yaşındayım ve sokağa atacak param yok. Bu kış nc alıp 10 yıl binmeyi planlıyorum. Senede 4 ...5 bin km binebilen biri olarak mantıklısı bu.

evet size sordum merak edip görmek isterseniz çok uzak değilim birgün bir çay içeriz hem tanışmış hemde rally i inceleme şansınız olur
    Valla çok isterim. Ama şu aralar tüm boş günlerimde yakın bir arkadaşıma motosiklet temel eğitimi vermekle meşgulüm. Ona ehliyeti aldırayım bir çay kahve içmeyi çok isterim güzel kardeşim.

Gerçi benim iş uzayacak gibi, sanırım Rally ben alana kadar bi daha zam yiyecektir, o zaman da ben almaktan vazgeçer miyim bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Bu arada benim de düşüncem 250cc üstüne çıkmamak olduğu için ve sağlam ve de kaliteli bir şey aradığım için fiyatça biraz fazla bile olsa uzun yıllar kullanıp maksimum faydayı sağlayabilmek ve İstanbul'u terk eyleyene kadar bir daha yeni motosiklet derdine düşmemek. Bu sebeple son dönemde bana hitap eden ilk motosiklet Rally oldu 250cc'ler içinde, Önümüzdeki yaz için düşünüyorum ama fiyat düşündüğümden de fazla uçarsa bu bi hayal olarak kalabilir. Bakalım artık.

İstanbul'daki son arabamı aldım ve 1,5 yıldır çok da memnun kullanıyorum, bakalım Rally'de bu şehirde bineceğim son motosiklet olma şerefine nail olabilecek mi? Daha doğrusu benim maddi imkanlar buna müsaade edecek mi?
    murat 60 bunu beğendi.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    odo ve diğer arkadaşlar teşekkürler yorumlarınız için... ben bugün kendime geri döndüm. 10 küsur yıl önce yamahadragstar650 3-4 yıl istanbul da orta yoğunlukta tecrübem oldu... veee bugün gittim ödemesini yaptım rally aldım çıktım, eksiksiz ekipman işini de hallettim.. inşallah bu acemi arkadaşınıza da masa da çay için yer vardır ) fakat hanım çocuklara ikinci tatil sözü vermiş bulundum bu sebeple işletmedeki kardeşimize makinayı koy kenara 5-8 eylül gibi hayırlısı dedim.. Allah nasip kısmet eder de döner isek tatilden uzun yıllar sonra tekrar hayata dönüyorum... asıl amacım doğrusu bu sınıftaki motorda yani 250Rally ile sağlam bir tecrübe edinip, kısmetse uzun yıllar için asıl amacım olan africa.twin e geçmek.
    Motor koruma demirleri konusunda bir tavsiye var mı?
    Evet ilk iş sele revizyon işini çözeceğim sanırım ustası Leventte demişti arkdaşlar.
    ve lastikler konusunda asfalt ağırlıklı sırac diye düşünüyorum.. ben şöyle düşündüm mantıklı olurmu bilemiyorum. africa twin e geçerken satış aşamasında bu üstünde olan sıfır lastikleri şimdiden kenara koyup mevcut lastikler kötü durumda olur ise iksleri takarım vitrine koyarım ne dersiniz... ya da lastik konusunda lastik aldığımız yer bunları alıyor mu takasa.

Motosikleti
    rx3
    Hayırlı olsunnnn... Bendemi crf alsam😎

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)