Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Honda Today Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Merhabalar,
    Foruma yeni üye oldum, bende honda today talibiyim
    http://www.sahibinden.com/cok_temiz_...?keyword=honda
    Ankara'dayım ve yukarıdaki honda'yı buldum bende.
    Daha önce motorum olmadı, ya kiraladım ya da arkadaşlarınkini falan kullandım işte. Gönül isterdi ki 0 bi tane alayım, yukarıdaki biraz daha cazip geldi. Gidip görmedim daha motoru daha, fikir yürütmeye çalışıyorum.
    Şimdi today sahibi motorseverlere bikaç sorum olucak
    Ben today'i alıp, uzun yola çıkmayı planlıyorum, sırtımda kamp malzemem olucak zaten, çok tartışılmış hız konusu ama zaten zaman problemin yok amacım geze geze kamp yapa yapa ilerlemek. Diğer türlü arabayla giderdim zaten
    1- Today'in kullanışı yorucu mu? Özellikle uzun süre yolculuk yapan arkadaşlara sormak lazım. Geçen sene yaklaşık 8 saat süren (2 saati mola) bi yolculuk yapmıştım ve akşamına (zannedersem kymco agility 125'leydi) kollarım zangır zangır titriyordu, çok sarsıntı yaptı motor. Ağrısını çektim iki gün Hiç uzun yola çıkmış olanınız var mı?
    2- Dayanıklılığı özellikle dikkatimi çekti today'in ama genede sormadan edemicem. Yol üstünde bi bakım vesaire gerektirir mi today?
    3- Son olarak da ehliyet mevzu. Otomobil ehliyetim var (B) gördüğüm kadarı ile "50cc lik motorlar için ehliyete gerek yok" olayı şehir efsanesiymiş. Şu ana kadar hiç ana yoldan (şehirlerarası için) gitmediğim için sorucam, polisin motorculara karşı davranışları nasıl? Böyle bi yolculuğa motor ehliyeti olmadan çıkmak çok mu riskli?
    Arkadaşlar bir yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    hocam sana şunu sölicem today bi kere şunu bil hondanın scooter sınıfının en sağlam 2 motoru vardır biri today biride dylandır bunların bana bunu hondanın teknisyeni ustası diyim o söyledi bnim şuan today 4052 km de ve bu zamana kadar bırakın arıza yolda kalma stop bile etmedi öyle diyim size bunlar ii yanları ha kötü yanları yokmu elbette var onalrda nedir hocam dersen yavaş olması bayırı 40 la çıkarsn yeterli hız 55 km hıza çıkar düz yolda bayır aşşağı 60 km düz yolda vurman imkansız iki kişi binemessin binersin ama rahatsızlık veriyor anlatcaklarım bunlar hoca yksa normalde çok yi motordur alabilirsiniz

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Kesiciyi iptal ettirirseniz 75 km/h'ye kadar çıkabilirsiniz.

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Alıntı denizderin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar,
    Foruma yeni üye oldum, bende honda today talibiyim
    http://www.sahibinden.com/cok_temiz_...?keyword=honda
    Ankara'dayım ve yukarıdaki honda'yı buldum bende.
    Daha önce motorum olmadı, ya kiraladım ya da arkadaşlarınkini falan kullandım işte. Gönül isterdi ki 0 bi tane alayım, yukarıdaki biraz daha cazip geldi. Gidip görmedim daha motoru daha, fikir yürütmeye çalışıyorum.
    Şimdi today sahibi motorseverlere bikaç sorum olucak
    Ben today'i alıp, uzun yola çıkmayı planlıyorum, sırtımda kamp malzemem olucak zaten, çok tartışılmış hız konusu ama zaten zaman problemin yok amacım geze geze kamp yapa yapa ilerlemek. Diğer türlü arabayla giderdim zaten
    1- Today'in kullanışı yorucu mu? Özellikle uzun süre yolculuk yapan arkadaşlara sormak lazım. Geçen sene yaklaşık 8 saat süren (2 saati mola) bi yolculuk yapmıştım ve akşamına (zannedersem kymco agility 125'leydi) kollarım zangır zangır titriyordu, çok sarsıntı yaptı motor. Ağrısını çektim iki gün Hiç uzun yola çıkmış olanınız var mı?
    2- Dayanıklılığı özellikle dikkatimi çekti today'in ama genede sormadan edemicem. Yol üstünde bi bakım vesaire gerektirir mi today?
    3- Son olarak da ehliyet mevzu. Otomobil ehliyetim var (B) gördüğüm kadarı ile "50cc lik motorlar için ehliyete gerek yok" olayı şehir efsanesiymiş. Şu ana kadar hiç ana yoldan (şehirlerarası için) gitmediğim için sorucam, polisin motorculara karşı davranışları nasıl? Böyle bi yolculuğa motor ehliyeti olmadan çıkmak çok mu riskli?
    Arkadaşlar bir yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler
    Deniz kardeş,
    Today kesinlikle uzun yolda kullanılabilecek bir motor değildir. Uzun yol için mümkünse vitesli ve en az 250 cc bir motor alman daha uygun olur. Ben Today'i, tam amacına uygun olarak, şehir içinde pratik bir ulaşım aracı olduğu için ve bir nevi motosiklete başlangıç için tercih etmiştim. Beni yaklaşık 1 yıldır Ankara'da fazlasıyla memnun etti. Şimdi ben de satıyorum, hem sahibinden com da hem de sitemizin satılıklar bölümünde ayrıntılı bilgileri açtığım topicde bulabilirsin. Satıyorum çünkü ben de senin gibi biraz uzun yol yapmak, gezmek istiyorum. Ama bunu Today ile yapamam. Ancak Today siz de yapamam, şöyleki 1 yıldır Today beni motosiklet süvarisi olmaya hazırladı, deneyim ve özgüven kazandırdı sağolsun. O çok iyi bir öğretmendir.
    Bu genel açıklama yanında, sorularına da yanıt verirsem;
    1-Today in kullanışı kesinlikle yorucu değildir. Hatta kullanımı en kolay skoder diyebilirim. Ama uzun yolda, bu motor uzun yol için olmadığı için tabi ki yorucu olacaktır. Ben uzun yol sayılabilecek en fazla mesafeyi, Ankara'da Kızılay'dan Gölbaşı'na yapmıştım. Bir gece 1-2 saat içinde gidip geldim. Beni yormadı ama özellikle Konya Yolu'nun hızlı akan trafiğinde yavaş kalmamdan kaynaklı azami dikkat göstermeye çalıştım ve bu nedenle biraz kasıldım.
    2- Today'in dayanıklılığı bir efsanedir. Valla arıza yapmaz ki bu makine yolda bakım gerektirsin. Ama uzun yol dersen, motoru uzun süre limitlerinde kullanmandan kaynaklı sorunlar yaşabilirsin.
    3- Polisler küçük ve sevimli görüntüsü nedeniyle sanırım genelde şehir içinde Today'i çevirmiyor ama uzun yolda mutlaka çevirirler. Çünkü uzun yolda (şehirlerarası yolda) göze batan bir istisnai taşıt olarak görülür dediğim nedenlerle. Hele otobanda isen kesin çevirirler ve motoru bağlarlar çünkü otobanda kullanımı yasaktır Today'in, mevzuata göre 49-50 cc lik bir araç otobanda seyredemez.
    Son olarak, her durumda ehliyet al kardeşim, ehliyetsiz motosiklet kullanmak bir suçtur, cezası vardır, hiç bir haklı, geçerli mazereti olamaz. Ehliyetsiz yakalarlarsa polis, yalnız ceza kesmez, motosikletini de bağlarlar zaten.
    Motosiklet tutkusu, sıcak kavurucu bir günde bir bardak soğuk su içmek gibidir. Benim gibi yap, sabırlı ol ve yudum yudum, tadını çıkararak iç.
    Yolun açık olsun şimdiden ...

Kl@vY€CiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaslar uzun bi aradan sonra geri döndüm today süper makina ama honda sağolsun bi zam daha yaparsa gitmez bu motor..

Motosikleti
    Kymco like 125
    Topic canlansın Bu gün benim sıpayı servise götürdüm, kısa far aydınlatmasından şikayetçiydim bir süredir, meğer ambul yanmış, ön ampul değişti, bi güzel de yıkandı temizlendi, toplam masraf 10 YTL tuttu.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence honda ceker ama yoksuun egımıne baglı tabı
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    HoNDa ToDaY
    dün aklıma seytan girdi tutturdum 250 mct diye bu sabah biraz cekinmeye basladım bakalım hayırlısı ne olacak... todayden cok memnunum ama ... kafam da karısık :S

Motosikleti
    heyy todayciler bi ara toplanıp bi pazar toplu gezelim yaa:D:D süper olur yaa.D:D yada bi şile yapalım:D:D:D cidden ben bu çılgınlığa rzıyım üstünden geliriz?? ha neden olmasın bi ara toplanalım sizleri toplanmaya çağırıyorm

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beni de alınn ..

Motosikleti
    ett yaa valla süper olur yaa bütün motorcular bütün site kafayı yesin görsünler todaylerin ne kadar gittiğini sağlamlığını

Merhabalar todaycılar.. Bende 1 hafta içinde almayı düşünüyorum yalnız bir kaç şey öğrencem..

1- Sfır satın aldığımızda ruhsattır, plakadır, vergidir tüm masraflar kaç lira tutuyor.?

2- "B" sınıfı ehliyet bunu kullanırken yetiyormu.?

Motosikleti
    1-bu motorun vergisi yokdur.200 ytl tutuor ruhsat plaka (civarı)
    2-b sınıfı ehliyet yetmez yetseydi ben ceza yemezdim saygılarımla

Anladım teşekkürler peki kadranı ışıklımı todayın??

birde rodajı kaç km biri diyor 500 biri diyor 1000? doğrusu nedir? rodaj boyunca kaç km/h geçilmeyecek?

Motosikleti
    HoNDa ToDaY
    kesiciyi iptal ettirmek motora zarar verir mi izzet222?? gercekten 75 km hız yapıyo mu?

mavi benimki janta mavi şerit cektirsem nasıl olur acaba??

Motosikleti
    Kymco like 125
    Alıntı anozdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım teşekkürler peki kadranı ışıklımı todayın??

birde rodajı kaç km biri diyor 500 biri diyor 1000? doğrusu nedir? rodaj boyunca kaç km/h geçilmeyecek?
    Kadran ışıklı ve gece kullanım için hem göstergeleri hem de far aydınlatması gayet iyi. Benim de rodajda kafam karışmıştı ama sonuça 1000 km olarak uyguladım. Rodajda şu hızı geçme gibi bir kural şu an aklımda değil ama ben bu 1000 km de ibreyi sona dayamamaya yani 40 km yi pek geçmemeye özen gösterdim. Son hızı zaten 55, 60 km dir

meraba arkadaşlar bende yenı bir motosiklet tutkunuyum ve bu işe todayle başlamaya karar verdim geçici bir today buldum ve nerdeyse bedava :D fakat kaza yapmış :S ön çamurluk yok ve egzos :S motoru daha almadım fakat kullandım motor bakımından sorunu yok.. güzel bi bakım ve eksik parçalarımı tamamlamayı düşünüyorum.. :D istanbul içi yetkili servis dışında tavsiye edebileceğiniz ve fiyat olarakta uygun servis var mı??

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    arkadaşlar benim motorun km teli çalışmıyor acaba onu kendim yapamazmıyım tamir edemezmiyim yani yardımcı olurmusunuz...

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    fazla dik yokuşları çıkamaz belkide normal yokusları rahatlıkla çıkar....
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    çok dik yokuşlarda boğuluyor bizim burda var 1 km full yokuş boğuluyor ancak hafif yokuşlarda süper performansı var...

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler