Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Tinto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de GP Kompozit'in universal alüminyum 37 lt modelini satın aldım. Üzerinde gelen çanta demirine takmayı düşünüyordum. Yeni çanta demiri almadan orjinalini nasıl güçlendirebiliriz?
    Ali cabbar dan orjinal çanta demiri için alt destek demiri alarak güçlendirme yapabilirsiniz yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali cabbar dan orjinal çanta demiri için alt destek demiri alarak güçlendirme yapabilirsiniz yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz.
    Anladım. Teşekkürler. Telefonla görüştüm, çanta demiri + güçlendirme demiri alacağım.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba.Sıcaklığı hissetmek ve fan dışında anlayabileceğimiz bir gösterge sistem,yöntim vs yok değilmi bu motorda. Tüm sıvılar normal olmasına rağmen 15-20 dakikalık bir sürüş sonrasında dahi motosiklet acayip ısınıyor ( Tamam havalar mevsim normallerinin üstünde ) yani bu normal mi anlamadım.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Motorunuz rodajda mı?
    Rodaj yağı varken motorun içinde normalden daha fazla ısınıp fan açması normal.

Rodajda değilse de KTM bloğu ısınan bir yapıya sahip.

Hava sıcaklıkları normalin üzerinde olduğu için daha çok hissettiriyor olabilir.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Bende desendman 55lt çanta siparişi verdim. Destek demiride sipariş ettim. Orjinal çanta demiri ve destek demiri ile birlikte kullanacağım. Haricinde çanta demiri satın almadım.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende desendman 55lt çanta siparişi verdim. Destek demiride sipariş ettim. Orjinal çanta demiri ve destek demiri ile birlikte kullanacağım. Haricinde çanta demiri satın almadım.
    Destek demirinin linki var mı acaba?

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Bugün ne yapayım ne yapayım derken hazır eski fiyattan depomuda fullemistim ilk uzun yol deneyiyimimi en yakın ilimize deneyeyim diyerek Tekirdağ a sürdüm hem köfte yerim hemde arkadaş ziyareti diyerek çok keyif alarak gittim motorda masallah hiç üzmedi 100km altına inmedim genelde 115km/h hızla gittim
    Dönüş berbat bir trafik vardı ama motorun avantajı ile neredeyse hiç trafiğe takılmadım

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Dominar için lastik önerileriniz var mı
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Bugün 460 km de rodaj bakımına girdim mecburiyetten, 300km yol yapmam gerekiyordu biraz erken girdim, 1000 tl ödedim. Yola çıktım 80 km geldim kıçım uyuştu titreşim fazla gibi mola vermeden en fazla 100 km gelebildim oturuş pozisyonu Çbr 500e göre daha rahat fakat konfor pek memnun etmedi.
    Edit: servis min seviyedeki soğutma suyunu aynı şekilde teslim etti ısınınca artarmış soğuyunca azalırmış bir şeyler söyledi yola çıkmam gerektiği için pek uğraşamadım bir şey anlamadım ne bir irsaliye verdi nede bilgi bakim tamam dedi ücreti çekti oldu bitti hepi topu bu.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Edit: servis min seviyedeki soğutma suyunu aynı şekilde teslim etti ısınınca artarmış soğuyunca azalırmış bir şeyler söyledi ...
    Başından savmış, onların servisliklerine 1, servis anlayışlarına 2 ....
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    ne bir irsaliye verdi nede bilgi bakim tamam dedi ücreti çekti oldu bitti hepi topu bu.
    Sisteme işliyoruz vs falan derler genelde ama onu yapmadıklarını da tekrar servise gittiğinde anlıyorsun.
    Klasik bajaj servisi.

İyi günler arkadaşlar... Sosyal medyada çanta demiri için bilgi sordum... Arkadaşın birinin elinde ızgara tarzı bi demir var. Benim NS200 de kullandığımdan. Israrla D400 e de uyduğunu ve onda fazlalık olduğunu söyledi. Satmak istiyor... Ne dersiniz? Alınır mı?

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali cabbar veya Desandmanın çanta demiri nasıl şekli vs motosiklette nasıl duruyor .Fotoğraf paylaşabilcek olan var mı

İki farklı çeşitte gördüm nette biri düz birisi köşeli

Motosikleti
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali cabbar veya Desandmanın çanta demiri nasıl şekli vs motosiklette nasıl duruyor .Fotoğraf paylaşabilcek olan var mı

İki farklı çeşitte gördüm nette biri düz birisi köşeli
    Google den bulabilirsin ustam bilgisayar olmadığı için görsel atma kendim adına şansım yok.

arkadaşlar bende mayıstan beri d400 2023 modelini kullanıyorum şuan 2500 km de, motoru yıkadıktan sonra 30 - 50 km arasında başlayan bi vızırtı sesi var, arka tekerden mi egzozdan mı geliyor bir türlü çözemedim olduğu yerde ses çıkarmadığı için bir türlü nerden geldiğini anlayamadım bu sorunu yaşayan var mı?

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Bugün motora kendim ara bakım yaptım
    1.950km de 10W50 Putoline Ntech Pro koydum
    Motorun sesi çalışması değişti alt devirler daha güzel oldu

Servis 4R 10w40 koydu yarı sentetik
    Ancak 1500km dayanabildim daha da koymam o yağı motora

Motosikleti
    Dominar 400
    Benim dominar 1300 km'de. 2-3 gündür vites geçişlerinde taaak tuuuk diye fazla ses geliyor. Özellikle boştan 1. vitese geçerken aşırı hissediliyor. Sebebi ne olabilir?

Motosikleti
    Alıntı Tinto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim dominar 1300 km'de. 2-3 gündür vites geçişlerinde taaak tuuuk diye fazla ses geliyor. Özellikle boştan 1. vitese geçerken aşırı hissediliyor. Sebebi ne olabilir?
    Normal bir durum geneli öyle zaten.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar dün 250km uzun yol yaptım
    kesinlikle bu motora bulabiliyorsanız 10W50 Putoline Ntech Pro koyun koydurun motorun çalışma ve alt devirleri çok güzel oldu
    mavellen bunu beğendi.

Herkese merhaba. Mart ayında 2023 D400 UG teslim aldım. şu anda 4000 km de. Motosikletten bir zırıltı gelmeye başladı 4500 devir gibi. Bu gün sesin kaynağını çözmeye çalışırken koruma demirlerinden geldiğini farkettim. Yolda giderken zırıltı çıkınca ayağımla koruma demirine baskı uyguladım. Ses gitti. Demirlerden bir zırıltı geldiğini kesinleştirmiş oldum. Sizler de böyle bir sesten rahatsız oluyorsanız koruma demirlerini kontrol edin. Benim yaptığım testi yapmaya çalışın bakalım ses oradan mı geliyor?
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Rodaj bakımından sonra benim motordada başladı vites değişirken çat çut yolda bir kütürtü gidiyoruz a….
    Bakım öncesi pamuk gibiydi debriyaja ayar falan yaptım biraz azaldı ama yine de canımı sıkıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)