Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Rengi siyahmıydı hocam satmayı düşünürseniz ben alabilirim.

Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim,
    Bugün Elcik korumalarını soktum aşırı kaba ve cirkinler şimdi daha iyi oldu debriyajda 0,5cm ilk bir boşluk vardı onu ayarladım motor 40km oldu ama bu motor çok titriyor umarım dayanabilirim :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Rodaj bakımına giren oldu mu ? ücret ne kadar benim motor 350 km oldu şimdiden kenara atalım

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    istanbulda 1200 tl verdim ben rodaj bakıma

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

duruyor hocam motoru satarsam yanında veririm

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Benim motorda kargoya verildi bugün itibariyle. Cumartesiye inşallah gelmiş olur ve teslim almış olurum.
    2022 RTR 200, 2019 Honda cb250R dan sonra nasıl bir hissiyat verecek oldukça merak ediyorum. 40BG farkını hissettirir umarım.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Lastik yorumlayacak var mı. Son 2 seferdir pirelli angel city kullanıyorum ama stok yok şu anda. Anlas tourneden pulsara taktığımda nefret etmiştim. Scoterda wintergrip2 fena değildi. Angel city olsa gözüm kapalı alırdım ama şu an piyasadakiler için karar veremiyorum

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba. Bugün hava oldukça sıcaktı. Yaklaşık 20 kmlik bir sürüşten sonra garaja geldiğimde motoru stop ettiğimde motorun benzin deposunun alt taraflarından böyle ıslık sesi gibi bir ses geldiğini duydum.Sesi ustama gönderdim. Benzin deposu basınç sesi dedi. Sıcaktan dolayı genleşmeden olduğunu söyledi. Bu şekilde sizde de sıcak havalarda ses oluyormu. Bu ara motosikleti aldığımdan beri ilk defa benzin tek dişe inmişti. Sanırım bununda etkisi var.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bugün hava oldukça sıcaktı. Yaklaşık 20 kmlik bir sürüşten sonra garaja geldiğimde motoru stop ettiğimde motorun benzin deposunun alt taraflarından böyle ıslık sesi gibi bir ses geldiğini duydum.Sesi ustama gönderdim. Benzin deposu basınç sesi dedi. Sıcaktan dolayı genleşmeden olduğunu söyledi. Bu şekilde sizde de sıcak havalarda ses oluyormu. Bu ara motosikleti aldığımdan beri ilk defa benzin tek dişe inmişti. Sanırım bununda etkisi var.
    Benim Kawa'da oluyor. Resmen motor çığlık atıyor. Park ettiğimde depo kapağını açıp kapatıyorum, düzeliyor.
    Bergson bunu beğendi.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Ben de tam az önce bu konuyu araştırıyordum siz yazdınız.
    Az önce ben de park ettim ve aynı sesi ben de duydum.
    Depo kapağını açtım ve 1lt Sprite şişesi açar gibi "Pssss" diye ses geldi :D
    Dominar 250 de kullandım 1 sene hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Bilmiyorum normal mi.
    Benim şikayetim daha çok titreşimden yana.
    3600km oldu hala el ve ayaklarım uyuşuyor 120km hızla giderken.
    Sormadım yer kalmadı. "Bu motor böyle alışacan"diyorlar.
    Bana da mantıklı gelmiyor.
    Motor sürme keyfimi yok etti.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Lunatique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar 250 de kullandım 1 sene hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Bilmiyorum normal mi.
    Benim henüz 1500 km de ama titreşim konusunda inanın hiç rahatsız olmadım. Boyum 1.80 100 kiloyum. Ama herhangi bir rahatsızlık titreşimden yana hissetmedim. Belki boyunuz benimkinden uzun olduğu için mi hissediyorsunuz diyecem ama ne alaka kendim de çözemedim )
    Genleşme konusunda ustama güvenim tam birşey olmaz dediyse olmaz bence ama yinede ilginç geldi. Bir daha yaparsa bende açayım depoyu.

Motosikleti
    Dominar 400UG
    Normalde titreşime çok takan biri değilim.
    Çok tek silindir kullandım.
    Ama bunda anormal bir titreşim var.
    Ustaya sorduğumda 10w40 yağ koyuyoruz demişti ama ben 10w50 koyun dedim.
    Beni dinlemeyip 10w40 koydu da ondan mı böyle acaba...
    Ben de 1.80 86 kiloyum.
    El ayak çok kötü uyuşuyor valla.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ayaktaki için yapacak çok birşey yok ama elcikteki titreşimden daha az etkilenmek için elciklerin üzerine sünger elcik geçirebilirsiniz.

Motosikleti
    Dominar 400UG
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayaktaki için yapacak çok birşey yok ama elcikteki titreşimden daha az etkilenmek için elciklerin üzerine sünger elcik geçirebilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/izyrzc4.png
    Teşekkür ederim bunu deneyeceğim.
    En çok elcikten şikayetçiyim zaten.
    Daha çok uzun yol yaptığım için 15dk sonra bayağı uyuşturuyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Teşekkür ederim bunu deneyeceğim.
    En çok elcikten şikayetçiyim zaten.
    Daha çok uzun yol yaptığım için 15dk sonra bayağı uyuşturuyor.
    Elciği sıkı sıkıya değil de biraz daha gevşek tutarsak konforumuz eminim epey artacaktır.

Motosikleti
    Dominar 400UG
    Sıkarak tutmuyorum "Hanım bileği" tutar gibi tutuyorum :D
    tommygun bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı durumdan bende muzdarip idim en azından neden kaynaklandığını bildiğim için geçen depo grenajını söktüm depoyu tutan vidaları da söktüm depoyu hafif yukarı kaldırdım ve sonuç depo tahliye hortumu kasılı duruyor hemen düzelttim hatta hortumun yere yakın kısmını yukarı kaldırıp üfledim ve hava akışı vardı tekrar topladım daha da sıkıntı yapmaz büyük ihtimal toplanırken fabrikada dikkat etmiyor hava akışı olmayınca ıslık gibi ötme yapıyor eliniz anahtar tutuyorsa sizde düzeltme yapabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

İlk 2020 yılında gelen ug yi 5 6km test ettim şimdi olmuş demiştim bir önceki 17 modellerde ki titreşim den eser kalmamış demiştim ama bu tur versiyonu ne yaptılarsa titriyor ha motordan inince veya uzun yol yapınca sıkıntı olmuyor ama titriyor ben daha çok gidonda ki titreşim rahatsız ediyor ayaklarda sıkıntım yok birde 17 model 45k kullandım seleden rahatsızlığım hiç olmamıştı ama bunun selesi beni çok rahatsız ediyor bakalım ilerde ne olur birde hızlanmasından memnun değilim gaz kolunu tutup çevirdiğim zaman geç uzuyor ama ss motor kullanıyor gibi gaz verince motor fişek oluyor bende mi terslik var yoksa motorda mı bilemedim.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Bende motoru dün teslim aldım. Ciddi bir titreşim var ama daha önce yüksek cc motor kullanıp onların rahatlığını bilmediğim için beni rahatsız etmedi. Çalışması sesi gürültüsü çok güzel. Gücü bence yerinde. Çukur, kasis geçişleri konforu çok güzel. Tur aksesurları motosikleti oldukça kalıplı gösteriyor. Rodaj nedeniyle basamıyorum ama alt devirlerde oldukça güzel torklu.

Motosikleti
    Dominar 400
    1000 km'dir kullanıyorum. İlk 500 km'de biraz titreşim vardı. Zamanla ya ben hissetmemeye başladım ya da motor titrememeye başladı anlamadım.

Tur camı için tavsiyeye ihtiyacım var. Çok uzun olmasın istiyorum. Deflektör ile kullanacağım. 1.78 boy.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    bende araştırmalarım sonucunda motora binmeye karar verdim
    şuan bi değişiklik yapamayacağım gibi görünüyor
    elcik korumalarını sökmüştüm dün de GP den koruma demiri ve destekli çanta demiri aldım
    onların montajını yapacağım sonrasında eksik kalmıyor herhalde
    hoş çanta kakmıyorum ama uyguna gelince alayım dedim
    ben titreşim için 2,000km de ara yağ değişimi yapacağım o zaman bakalım neler değişecek
    pek umudum kalmadı ama sanırım ben piskolojik olarak alıştım

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende araştırmalarım sonucunda motora binmeye karar verdim
    şuan bi değişiklik yapamayacağım gibi görünüyor
    elcik korumalarını sökmüştüm dün de GP den koruma demiri ve destekli çanta demiri aldım
    onların montajını yapacağım sonrasında eksik kalmıyor herhalde
    hoş çanta kakmıyorum ama uyguna gelince alayım dedim
    ben titreşim için 2,000km de ara yağ değişimi yapacağım o zaman bakalım neler değişecek
    pek umudum kalmadı ama sanırım ben piskolojik olarak alıştım
    Titreşimin yağ ile hiçbir ilgisi yok arkadaşım. Tur aksesuarlı versiyonda takilan ekstralar buna sebep. Veya bunlara ek, montajda başka bilinmeyen degisikliklerden de kaynakli olabilir. Elcik korumayi ve koruma demirini sokup birde oyle deneyin titresimin ciddi azaldigini goreceksiniz. Ben 2020 model ug ye ayna uzatma taktim, 100 km de cikarmak zorunda kaldim. Normalde 120 km ye kadar jilet gibi olan ayna 80 km de gorunmuyordu titresimden.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bendede çözemediğim uğultu var. 96 başlıyor 106 kadar. Çıldırttı beni.

Az önce 5000 bakımı için servise bıraktım. Ön dişliyi bir diş büyük tak dedim. Elimde yok dedi. Üstten yağ terleyen yerleri gösterdim. Bunlara yapacak birşey yok ama sıvı conta uygularım dedi. Yağı castrol koy dedim. Isınamadım putolina. Ben motordan soğudum. Alıp pişman olduğum tek motor bu oldu. Bu sesten kurtulmak istiyorum artık. Beynimi yedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

2000 rodajından sonra titreme azalıyor. Elciklerde yok denecek kadar oluyor. Ayaklarda hala hissedilir olarak kalıyor. Sele çok sert maalesef. 2000 den sonra rodaj bitirmeye başladığınız dada bir miktar azalacak. Siz siz olun temiz bir yol bulun rodaj bitirmek için. Ben artık basmıyorum. Motordan angirik gungirik sesler geldiği için. Bu motorla uzun yolada çıkmam. Güven hissiyatım hiç kalmadı. Biri gelse ver bana dese al götür derim. O derece görmek istemiyorum. Bir kere suyu bulandırdı. Oxford elcik ısıtma almıştım. Vazgeçtim takmaktan. Tek tesellim 122 bine almış olmam.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)