Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar ekran parlaklığını kendisi arttırıp azaltıyor. Bunu çok önce farkettim ama emin olamadım. Bugün tünele girerken özellikle dikkat ettim. Tünele girmeden önce ekran parlaktı. Tünele girdikten kısa bir süre sonra ekran parlaklığını düşürdü. Tünelden çıkınca ekran saha sönüktü. Çıktıktan kısa süre sonra parlaklık kendiliğinden arttı. Geçen cumartesi de denedim. Aynısı oldu.
    Benimde dikkatimi çekti. Hatta tünele falan girmeden ara sıra dış mekanda gezerken de parlaklık artıp azalıyor. Birde parlaklık geçişleri yumuşak değil. Pat diye artıyor pat diye azalıyor. Sanki aküde yada ekran ışıklandırmasında sorun varmış gibi hissettiriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde dikkatimi çekti. Hatta tünele falan girmeden ara sıra dış mekanda gezerken de parlaklık artıp azalıyor. Birde parlaklık geçişleri yumuşak değil. Pat diye artıyor pat diye azalıyor. Sanki aküde yada ekran ışıklandırmasında sorun varmış gibi hissettiriyor.
    250 dede varmı acaba
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    15 Mayıs teslimli aldım fakat 2 gün önce sorduğumda ay sonu veya haziranın ilk haftası denildi. Benim durumumda olan var mı?

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 Mayıs teslimli aldım fakat 2 gün önce sorduğumda ay sonu veya haziranın ilk haftası denildi. Benim durumumda olan var mı?
    Benimki 30 Mayıs tarihli ama bu haberler korkuyor beni de :(

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 dede varmı acaba

250 de olmaması lazım. 400 ugden sonra var.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki 30 Mayıs tarihli ama bu haberler korkuyor beni de :(
    Sepete eklediğimde 1 mayıstı siparişi geçtim 15 Mayıs ibaresi çıktı, şimdi de hazirana attılar iyice canımı sıkmaya başladılar. 😔

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Şimdi whatsapptan yazdım hala 30 Mayıs diyor

‘ Motosiklet siparişinizin durumu: Siparişiniz onaylandı. Tedarik ediyor. Seçtiğiniz teslim noktasına tahmini teslim tarihi 30.05.2023 dir. Üretimde ve sevkiyatta oluşabilecek gecikmelerden dolayı 10 gün sarkabilir. Ekuralkan sitemizdeki ürün sayfasında teslim tarihleri henüz sipariş vermemiş kullanıcılar içindir. Oradaki tarihin güncellenmesi siparişini etkilemez.’

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Şimdi whatsapptan yazdım hala 30 Mayıs diyor

‘ Motosiklet siparişinizin durumu: Siparişiniz onaylandı. Tedarik ediyor. Seçtiğiniz teslim noktasına tahmini teslim tarihi 30.05.2023 dir. Üretimde ve sevkiyatta oluşabilecek gecikmelerden dolayı 10 gün sarkabilir. Ekuralkan sitemizdeki ürün sayfasında teslim tarihleri henüz sipariş vermemiş kullanıcılar içindir. Oradaki tarihin güncellenmesi siparişini etkilemez.’
    Aynı mesaj bende de 24 nisandı, 8 mayısta teslim aldım motoru.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bu ay sonu çok fazla d400 kullanıcısı motorunu teslim alacak ha 5 10 gün bir ihtimal sarkma olabilir.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ay sonu çok fazla d400 kullanıcısı motorunu teslim alacak ha 5 10 gün bir ihtimal sarkma olabilir.
    motor bekleyene 5-10 gün coook uzun bir süre maalesef (

Motosikleti
    motor bekleyene 5-10 gün coook uzun bir süre maalesef (
    Bende bekliyorum ama sizin kadar aceleci değilim er yada geç teslim edecekler geç olsun güç olmasın ne kaldı şurada. Instagram dan ekremata beyi takip edin orda videosu var.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Bende bekliyorum ama sizin kadar aceleci değilim er yada geç teslim edecekler geç olsun güç olmasın ne kaldı şurada. Instagram dan ekremata beyi takip edin orda videosu var.
    Ekrem beyi ekledim bakalım

Benim aceleci olmam suan motorsuz olmaktan kaynaklanıyor bu kadar motoru arayacağım aklıma gelmezdi ben şehir içi çok alışmışım şimdi araba kullanmak eziyet oluyor

Motosikleti
    Ekrem beyi ekledim bakalım
    Benim aceleci olmam suan motorsuz olmaktan kaynaklanıyor bu kadar motoru arayacağım aklıma gelmezdi ben şehir içi çok alışmışım şimdi araba kullanmak eziyet oluyor
    Birazcık daha sıkın dişinizi ne kaldı şurda, bir bakmışsın teslim almış yoluna bakıyorsun buraya bile girmezsin gezmekten.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Birazcık daha sıkın dişinizi ne kaldı şurda, bir bakmışsın teslim almış yoluna bakıyorsun buraya bile girmezsin gezmekten.
    Musteri taleplerini iletsin, siz kimsiniz?

Motosikleti
    Alıntı vycmajoris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İletebilir bunda bir sıkıntı yok kimse benim lafıma göre hareket etmez etmek zorunda da değil, ben benim siz de sizsiniz muhabbet ediyoruz ne var bunda sizi neden kastı?

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün akşam eve dönüşte iki bin kilometreyi geçtik ve 6500-7000 devirde çıkan devir limitleyici ışığıda ortadan kalktı. 7 bin devirde 127 kilometre hıza çıkıyoruz. Hızlanması gayet iyi. Eski dominar ile kıyasladığımda arada hissedilir fark var. Kısmet olursa bugün, servisde müsait olursa yağ değimi yapmayı düşünüyorum. Akşam dönüşte de rodajı bitireceğim. Yol tutuşu diğer dominar ile aynı. Hiç bir fark yok.90 kilometre hızla giderken gazı açınca hiç gitmeyecekmiş gibi duruyor ama sonradan atılıyor. Bir keresinde vitesmi düşeyim gazmı açayım dedim, öndekini geçmek için. İlk önce terettüt ettim, hiç bir şey yapmadım. Sağ şeritte bir aracın arkasından devam ettim. Sol yanım ise başka araç tarafından kapalıydı. Makasda atmak istemedim. Daha doğrusu motora güvenemedim. Bir müddet öyle gittikten sonra pozisyonlar hiç değişmedi. Vitesde düşmedim açtım gazı sağdakini makasladığımda hızım 143 kilometreydi. Normalde makas atmam. Ne araçla nede motorla. Aralarında tost olmak istemem. Sol şeridi işgal ediyorlar. İşi biten sağ şeride yönelmiyor. Motorun rodajı bitti sayılır ama benim motorla olan rodajım daha bitmemiş. Bizbirimize güvenmemiz lazım ama ben ona şimdilik güvenemiyorum. Ne yapar ne eder, limitleri neler henüz öğrenemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Alıntı vycmajoris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın vycmajoris, kdiner bu motorun başlığı açıldığından beri bu motorun başlığındadır. Keza bende öyle. kdinerin geri bildirimleride bizim için çok önemlidir. Yazdığı yorumlarda öyle. kdiner kimmi? bizim için tavsiye alacağımız önemli biri. Burdan olsun telefonla olsun kendisinden bir çok tavsiye ve yardım aldık. Kdinerin yorumlarını keyifle okuyoruz. Okumayada devam etmek istiyoruz. Müşteri taleplerini iletsin, zaten ona mani bir sözü olmadı. Müşteri motoruna kavuşmak için sabırsızdıki bu gayet normal, teselli olmasını için güzel bir yorum yazmış.

Bende motoru almadan önce çok sabırsızdım. Şuan alimde ve 2 bin kilometreyi geçmişim. Yorum yazarken karşıdakini kırıp incitiyormu dikkat etmek lazım.
    BOO_74 bunu beğendi.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Ekrem Ata bey açıklama yaptı sanırım haziran ilk haftasına kadar almış oldukları tüm Dominar siparişlerini teslim edeceklermiş
    Hadi bakalım

Az önce ara yağ bakımını yaptım. Önceki dominar 1.5 litre yağ alıyordu. Bu ise 1.9 litre yağ alıyor. Yağ tapası oringide değiştim. Egzoz korumayıda taktırdım. Ücret olarak 750-tl ödedim. Konulan yağ ilk bakımda konulan yağ ile aynı. Putoline. Yağa fiziksel temasda bulunduğumda hissiyatı güzeldi. 5000 kilometre motor içerisinde döndükten sonraki hissiyatı ne olacak onuda çok merak ediyorum. Fiziksel temas iyi olursa putoline ile devam ederim. İyi hissiyat uyandırmaz ise ya castrol yada liqui molly ile devam ederim.

Motosikleti
    Ekrem Ata bey açıklama yaptı sanırım haziran ilk haftasına kadar almış oldukları tüm Dominar siparişlerini teslim edeceklermiş
    Hadi bakalım
    Instagram dominarriders sayfasında da bu ay sonuna kadar 2000 adet d400 ve d250 teslimatı bitirilecek diye açıklama yapıldı en geç Haziran ilk haftası biter sanırsam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce ara yağ bakımını yaptım. Önceki dominar 1.5 litre yağ alıyordu. Bu ise 1.9 litre yağ alıyor. Yağ tapası oringide değiştim. Egzoz korumayıda taktırdım. Ücret olarak 750-tl ödedim. Konulan yağ ilk bakımda konulan yağ ile aynı. Putoline. Yağa fiziksel temasda bulunduğumda hissiyatı güzeldi. 5000 kilometre motor içerisinde döndükten sonraki hissiyatı ne olacak onuda çok merak ediyorum. Fiziksel temas iyi olursa putoline ile devam ederim. İyi hissiyat uyandırmaz ise ya castrol yada liqui molly ile devam ederim.
    Valla ben Castrol cüyüm bir türlü ne motul ne de putoline ye alışamadım ha şahsen putoline koydurmadım ama 2.el aldığım d250 de o yağ vardı bir yorum yapamam. Castrol yağ koydurur 5k bakımda bir değişim yaptırırım bir sıkıntısını bir zararını da görmedim. Tedirgin olmana gerek yok 120km hız ile giderken otobüs veya kamyonun arkasında olsan bile gaz vites düşmeden sola geç ver gazı devam gitmem etmem demiyor.
    mavellen bunu beğendi.

Dün serviste motorun yağını değiştirdim. Akşam dönüşte rodajı bitirdim. 5.vitesde 152 kilometre hıza çıktım. Devir kesiciye giremedim herhâlde. Devir ışığı yanıyordu ama kesiciyi hissedemedim. Bende terettütde kaldım. 5.vitesde çok durmadım sonra 6.vitese attım. 6.vitesde 8500 deviri geçemedim. Bırak kesiciye girmeyi rpm ışığı bile yanmadı. Son hızım 162 civarıydı. Sonra kompresyona soktum sağ tarafa geçip baya yavaşladım. Bu işlemden sonra bu sabah işe gelirken 120 km hızlarda ayak peglerinde hissedilir titreşim olurdu. O yok artık. Benim rodajım hakkındaki düşünceme gelirsek. Pek mutlu değilim. İyi olmadı gibi geldi bana. Yol genelde boştu ama %3 eğime karşıydım ve rüzgarda karşımdan esiyordu. Bunları hesap etmedim, cahillik ettim. Bir kere başlayınca vazgeçmekte istemedim.

Umarım siz daha iyisini yaparsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)