Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukleme kapasitesini hesaplarken motorun kuru agirligini dahil etmiyoruz diye biliyorum. Mantiken de oyle olmasi lazim.
    Yok hepsi dahil olur; Dominar için 332 - 182 = 150kg makul gibi --> Benim eski CB500F'te bu kapasite 182kg idi, X City'de 185kg idi, V Strom 650'de 215kg. (Touring için niye V Strom gibi yük katırları almak gerektiği ile ilgili güzel bir örnek oldu...)

Özetle; D400 iki kişilik touring için uygun sayılmaz. (Veya en fazla - ekipmanlı olarak - 75kg bir erkek, 60kg bir kadın ve 15kg bagaj için uygun. Hintli ölçüleri ile son derece yeterli aslında...)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hepsi dahil olur; Dominar için 332 - 182 = 150kg makul gibi --> Benim eski CB500F'te bu kapasite 182kg idi, X City'de 185kg idi, V Strom 650'de 215kg. (Touring için niye V Strom gibi yük katırları almak gerektiği ile ilgili güzel bir örnek oldu...)

Özetle; D400 iki kişilik touring için uygun sayılmaz. (Veya en fazla - ekipmanlı olarak - 75kg bir erkek, 60kg bir kadın ve 15kg bagaj için uygun. Hintli ölçüleri ile son derece yeterli aslında...)
    Benim cb250r icin kitapcikta soyle yaziyor:
    -surucu+yolcu+yuk maksimum 180 kg olmali.

Dominarda 150 kilo biraz kotu olmus. Butce dostu touring motoru olarak tercih edildigi icin, 150 kilo nasil yeterli olur bilemedim vallahi..
    Bergson bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Benim cb250r icin kitapcikta soyle yaziyor:
    -surucu+yolcu+yuk maksimum 180 kg olmali.

Dominarda 150 kilo biraz kotu olmus. Butce dostu touring motoru olarak tercih edildigi icin, 150 kilo nasil yeterli olur bilemedim vallahi..
    Biraz ne kadar ekmek o kadar köfte durumu aslında. Vergi farkından fiyatlar arasında çok fark olmasa da vergisiz fiyatları arasında hatırı sayılır bir fark mevcut. Bunun yanında ben eşimle her bindiğimde bir miktar, herhangi bir arkadaşım ile bindiğimde oldukça üzerine çıkıyorum. Herhangi bir sıkıntı olmadı şimdilik. Gerçi daha 1600kmdeyiz.
    Bergson bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz ne kadar ekmek o kadar köfte durumu aslında. Vergi farkından fiyatlar arasında çok fark olmasa da vergisiz fiyatları arasında hatırı sayılır bir fark mevcut. Bunun yanında ben eşimle her bindiğimde bir miktar, herhangi bir arkadaşım ile bindiğimde oldukça üzerine çıkıyorum. Herhangi bir sıkıntı olmadı şimdilik. Gerçi daha 1600kmdeyiz.
    Aman dikkat, sert bir çukur veya tümsek vs. girdiğinizde şasiyi kırabilirsiniz; üreticinin verdiği sınırların çok üzerine çıkmayın.
    Bergson bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    Merhabalar, İstanbulda Dominar 400 için gerçekten iyi bir servis önerebilir misiniz. Anadolu yakası tercihimdir.
    1 - 2 servisi aradım birisi 1900 tl birisi 2100 tl bakım fiyatı istiyor 30 bin bakımı için.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisörü normal ayardan biraz daha sert ayara getirin.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı xfurkanx19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, İstanbulda Dominar 400 için gerçekten iyi bir servis önerebilir misiniz. Anadolu yakası tercihimdir.
    1 - 2 servisi aradım birisi 1900 tl birisi 2100 tl bakım fiyatı istiyor 30 bin bakımı için.
    Ne islem yapilacakmis hocam sordunuz mu? Birde garanti disi degilmi zaten 30bin km neden yetkili servise gidiyorsunuz?

Motosikleti
    Dominar 400
    Hocam klasik 30 bin bakımı yağ değişimi,balata değişimi falan en son 20 binde serviste yapılmıştı.25 bin bakımını başka bir ustaya yaptırmıştım samsunda. Serviste yaptırmak isteme nedenim gitmişken bazı zırıltı ve problemler var onlara da baktırmak istiyorum.

Motosikleti
    cb250r
    Hocam klasik 30 bin bakımı yağ değişimi,balata değişimi falan en son 20 binde serviste yapılmıştı.25 bin bakımını başka bir ustaya yaptırmıştım samsunda. Serviste yaptırmak isteme nedenim gitmişken bazı zırıltı ve problemler var onlara da baktırmak istiyorum.
    Hocam kitapciktan 30 bin bakiminda yapilacak islemlere baksaniz, yada servisten neler yapilacagini ogrenseniz daha saglikli bir kiyas yapabiliriz.

Falan dedigimiz islemler hangileri mesela? Periyodik bakim haric neler degisecek ona gore 1900 tl pahaliymis veya ucuzmus diye yorum yapalim.

Sadece periyodik bakim icin 1900 tl fiyat verecek yürek yoktur bence yetkili serviste.

Motosikleti
    Dominar 400
    Tabiki,

Motor yağı ve yağ filtresi, fren balataları, fren hidroliği ve fren sistemi olarak gösteriyor.

sultanbeyli moto25 ben bakimlarimi hep orda yaptiriyotum memnunum

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Tabiki,

Motor yağı ve yağ filtresi, fren balataları, fren hidroliği ve fren sistemi olarak gösteriyor.
    Fiyat bence normal,dominar250 de 1.5litre yağ+filtre+işçilik için 750 vermiştim.Sizin üstüne 2 balata ve fren hidroliğide var.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hocam kitapciktan 30 bin bakiminda yapilacak islemlere baksaniz, yada servisten neler yapilacagini ogrenseniz daha saglikli bir kiyas yapabiliriz.

Falan dedigimiz islemler hangileri mesela? Periyodik bakim haric neler degisecek ona gore 1900 tl pahaliymis veya ucuzmus diye yorum yapalim.

Sadece periyodik bakim icin 1900 tl fiyat verecek yürek yoktur bence yetkili serviste.
    Suzuki'niz yok galiba? (1.000km bakımına 1.600₺ verdim. Yapılan işlemin malzeme + işçilik hakkı en fazla 1.100₺ olmalı, kalan 500₺ damga parası olarak düşünebilirsin...)
    BOO_74 bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Tabiki,

On arka balata+fren hidroligi+bakim icin fiyat iyi gibi sanki

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Suzuki'niz yok galiba? (1.000km bakımına 1.600₺ verdim. Yapılan işlemin malzeme + işçilik hakkı en fazla 1.100₺ olmalı, kalan 500₺ damga parası olarak düşünebilirsin...)
    Kalan 500 suzukinin verdigi guven hissinin bedeli sanirim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tabiki,

Fren balataları km'ye göre gelinen servis bakımlarında değişmez normalde, her kişinin kullanım tarzı ve ortamı farklı olduğu için sadece kontrol ve gerekiyorsa değişim yapılır. Motosiklet sürücüsünün kendisi sürüş öncesinde kullanım kılavuzundaki tarife göre balataları kontrol edip değişim gerekip gerekmediğini kendi değerlendirmelidir.

Servislerde balata veya zincir/dişli değişimi yapmayın arkadaşlar, gereksiz fazla para veriyorsunuz. Bu tip sarf malzemelerini dışarıdan servisin verdiği fiyattan çok daha ucuza halledebilirsiniz veya aynı fiyata iki gömlek üstün malzeme kullanırsınız...

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Kalan 500 suzukinin verdigi guven hissinin bedeli sanirim[/QUOTE]

Bajaj bana o güveni versin ben 500 fazla vermeye razıyım 😅
    Mr.wind bunu beğendi.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Haftasonu teslim aldım ve 45 km yaptım. Genel anlamda güzel memnun kaldım. Aynaları beğenmedim ne yaptıysam olmadı. bunlarda da apaçi diye tabir edilen motorların aynaları uyuyor mu?
    İkinci olarak garip bir durum biliyorum ama tur camı olmasına ve dizlerimde depoyu kavramama rağmen rüzgar bir şekilde doğrudan apış arasına geliyor gibi hissettim ) bu duyguyu hisseten başka kullanıcı varmı? Belki uzun süre sonra motosiklete yeniden başladığım içindir bu duygu bilmiyorum ama durum bu

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Bende Dominar 400 varken Kartal Topselvi'de Yeşilyurt'a götürüyordum. Hem sakin oluyor hem de muhabbet çay kahve mis gibi takılıyorduk. Güzel insanlar.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG

Servislerde balata veya zincir/dişli değişimi yapmayın arkadaşlar, gereksiz fazla para veriyorsunuz. Bu tip sarf malzemelerini dışarıdan servisin verdiği fiyattan çok daha ucuza halledebilirsiniz veya aynı fiyata iki gömlek üstün malzeme kullanırsınız...
    Kesinlikle katılıyorum. Garanti sürecinde servisten devam. Garantim bitti artık evde garajımda bakımlara devam. Hem daha kaliteli malzeme hem de daha dikkatli bakım.

muyurekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    güncel kasko fiyatı nedir acaba? yeni yaptıran var mı?
    Bergson bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)