Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla ayna almak istiyorsanız mt25 veya apaçhi aynası da işinizi görür ve fiyatı daha uygun.
    Apache aynasi tam ideal ama,konumu biraz alçak.uzun boylu kullaniciya uymuyor.istemsizce kor noktaya bakmak icin kafayi eğmek gerekiyor.

Gidon kütüğüne ilave bir burç(min 40mm icine diş çekilecek)takilip ardindan bu ayna baglansa o zaman cuk olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache aynasi tam ideal ama,konumu biraz alçak.uzun boylu kullaniciya uymuyor.istemsizce kor noktaya bakmak icin kafayi eğmek gerekiyor.

Gidon kütüğüne ilave bir burç(min 40mm icine diş çekilecek)takilip ardindan bu ayna baglansa o zaman cuk olacak.
    Ben de gidon yükseltme + apache aynası vardı, boyum 1.85, çok memnundum aynaların görüşünden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde dişli değiştirme taraftarı değilim, orjinal hali bana daha cazip geliyor üstelik motor (ağır olduğu için olsa gerek) çok seri gibi gelmiyor bana.
    Ama eğer titreşimi 500 - 1000 devir kadar öteliyorsa dişliyi denemek isterim.
    Kardeş senin ilacın dişli değişimi, ben o şekilde aynalarda rahat etmiştim. Ayrıca torkun sadece %7 düştüğünü ve tek kişi ile farkı neredeyse hissetmediğimi de söyleyeyim, aynı zamanda hızda da %7 artış olur oran olarak. Dolayısıyla titreşimde de rahatlama. O aynalardaki 80'li km lerde başlayan titreşim beni ilk aldığım zaman ciddi üzmüştü, gece iş dönüşlerinde filan arkanda ışıkla boyamadan başka bir şey görünmüyor, ama dişliyi değişince 110 - 120km'lere kadar görüş gece dahil açık idi.

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş senin ilacın dişli değişimi, ben o şekilde aynalarda rahat etmiştim. Ayrıca torkun sadece %7 düştüğünü ve tek kişi ile farkı neredeyse hissetmediğimi de söyleyeyim, aynı zamanda hızda da %7 artış olur oran olarak. Dolayısıyla titreşimde de rahatlama. O aynalardaki 80'li km lerde başlayan titreşim beni ilk aldığım zaman ciddi üzmüştü, gece iş dönüşlerinde filan arkanda ışıkla boyamadan başka bir şey görünmüyor, ama dişliyi değişince 110 - 120km'lere kadar görüş gece dahil açık idi.
    Haklısınız, dişli değişimi görünüyor bize. Titreşimi 110km bandına getiriyorsa yeterli olur.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Merhabalar, virus sonrasi uzun bi tura çıkacağım.hizli sarjli usb soketi lazım. Kullanıpta memnun olduğunuz bi model varsa link yada marka model atarmisiniz? Çift usb cikisli olursa daha iyi olur.

Değerli arkadaşlar;

Konu hakkında gerekli açıklamayı yaptık. Geçtiğimiz hafta stoklarımıza dahil olan üçüncü parti dominar 400 UG modelimiz son anda gümrük vergisine takılmadı. Biz de 36.100 tl olan fiyatı 33.800 tl'ye geri çektik. 36.100 tl'den yapmış olduğumuz satışların farkını da kullanıcılarımıza iade ettik.

Dördüncü parti dominar 400 ug modelimiz de tahminen haziran ayı sonu bey temmuz ayı başı satışa hazır olacak. Gümrük vergisi ile beraber fiyatı güncellenecek.

Bu vesile ile tekrar arkadaşlarımıza duyurmuş olmak isterim.

Sonra demedi demesin arkadaşlar.

Tüm arkadaşların bayramlarını da tebrik ediyorum bu arada. Kusura bakmayın unutmuşum. Mesajı tekrar yeniledim.

Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı pesimistt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malum sarı siteye girdim.sabah sabah bi dominarımın fiyat aralıkları kaçlarda geziyor diye bi bakıyım dedim.baya bi firmanın 36.100 lük fiatı 33.800 e çektiğini gördüm.acaba satılmadığı içinmi fiyat indirdiler yoksa başka bir nedendenmi acaba fiyat indirimine gittiler diycem ama diyemiyorum.zaten o motorlar 30 bin liradan satılmaya başladığındada ellerindeydi.baktılarki 36.100 den satılmıyor fiyatları geriye çektiler diye düşünüyorum.kar dan zarar yani)))siz neler düşünüyosunuz bu bu konuyla ilgili.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DOMİNAR 400
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Konu hakkında gerekli açıklamayı yaptık. Geçtiğimiz hafta stoklarımıza dahil olan üçüncü parti dominar 400 UG modelimiz son anda gümrük vergisine takılmadı. Biz de 36.100 tl olan fiyatı 33.800 tl'ye geri çektik. 36.100 tl'den yapmış olduğumuz satışların farkını da kullanıcılarımıza iade ettik.

Dördüncü parti dominar 400 ug modelimiz de tahminen haziran ayı sonu bey temmuz ayı başı satışa hazır olacak. Gümrük vergisi ile beraber fiyatı güncellenecek.

Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

yorumunuz için teşekkür ediyorum.işte bu yüzden Ekrem Ata yı seviyorum.hiçbir firmanın sizin konumunuzdaki yetkilisi markasının kulllananlarını dinleyip cevap vermiyor.kolay gelsin.
    ekrem ata bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Tüm arkadaşların bayramlarını da tebrik ediyorum bu arada. Kusura bakmayın unutmuşum. Mesajı tekrar yeniledim.

Saygılarımla...

bu devirde, vergi zammına takılmadık, pahalıdan sattığımız motorların ücret farkını alıcılara iade ettik diyebilen ve bunu uygulayan çok az firma kalmıştır. kuralkan sayesinde bajaj kullanmak ile bir kez daha hata yapmadığımı anlıyorum
    ekrem ata bunu beğendi.

Ekrem Bey, yapılan satışların farkını iade etmiş olmanız güzel bir hareket, müşteriye değer verildiğini gösteriyor.

Bir de pek konuşulmayan bir konu var fark ettiğim; gördüğüm kadarıyla aynı zamanda beyaz eşya bayisi olan birkaç bayi artık Bajaj bayisi değil ayrıca müşteri memnuniyetsizliğine sebep olan birkaç servisin de servisliği iptal edilmiş.
    Bunlar olumlu gelişmeler olarak dikkatimi çekti.

İyi bayramlar herkese.

Teşekkür ederiz. Yenilenmeler devam edecek. Sizlerin değerlendirmeleri mutlaka önemle dikkate alınıyor. Selamlar...

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem Bey, yapılan satışların farkını iade etmiş olmanız güzel bir hareket, müşteriye değer verildiğini gösteriyor.

Bir de pek konuşulmayan bir konu var fark ettiğim; gördüğüm kadarıyla aynı zamanda beyaz eşya bayisi olan birkaç bayi artık Bajaj bayisi değil ayrıca müşteri memnuniyetsizliğine sebep olan birkaç servisin de servisliği iptal edilmiş.
    Bunlar olumlu gelişmeler olarak dikkatimi çekti.

İyi bayramlar herkese.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekrem bey daha yazmam demişti kararından vazgeçmiş Açıklamaları birinci ağızdan yapmak herzaman kullanıcılar için daha olumludur.

Ben torkdan %14 feregat ettim.Şuan piyasadaki dominarlardan %14 torkum düşük sürüyorum.Ani gazlama yapmadığım gibi tur camıda müthiş yakıt tasarrufu yapıyor.Aslında tek silindirin sevdiğim en güzel yanı az yakması.Benim aynalar fabrika aynaları.Dominarın aynaları kaliteli.Kaliteli aynadan feregat edip apaçi aynası almıştım.Böyle dendik bir ayna dominara hiç yakışmamaıştı vede çok faydasını görmediğim için tekrar orjinal aynaları taktım.Ben aynalara alıştım.Sİzde alışın.

310km yol katettim hala tek çentik yakıtım var.Petrole gittim 9,30 litre yakıt almışım.Benim dominar baya tasarruflu.İyi baktım kerataya.Amma ayrılma vakti geldi çattı.ALLAH nasip ederse kısa zamanda satıp multi silindire geçeceğim.Aslında şu sıralar ilanlarda güzel motorlar var ama fiyatları yüksek.Beklemedeyim.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Hazır burada yakalamışken Ekrem Bey e bir iki sorum olacak, yanıtlarsa sevinirim.

20.000 km bakıma az kaldı. e yedek parça sayfasından parça fiyatlarını kontrol etmek istediğimde yağ, hava, yakıt filtrelerinin stokta yer almadığı ibaresi ile karşılaştım. acaba stoklarda hiçmi sarf filtre vb. parça kalmadı yada internet siparişini sınırlayıp bayilerin parça stoğunu korumak amaçlı bir önlemmidir. gümrük sıkıntıları malüm, stoklar eriyebilir, yeni ürün geliş tarihi ahkkında fikir verebilirmisiniz. ayrıca gelecek ürünler yeni ek vergilere tabi olacaktır, bizler nasıl bir tablo ile karşılacağız. son olarak bakım kampanyası yapmayı düşünüyormusunuz, yapılırsa ortalama tarih ne zamana denk gelir acaba. benim 500 km gibi bir mesafem kaldı, haziran içinde bakıma götürmeyi planlıyorum. haziran sonu temmuz başı gibi olursa ( dominar 4. parti geliş tarihi olarak yükarıda belirttiğiniz için diyorum) ve fiyatlarda beklemeye değecek olursa ona göre planlama yapabilirim.
    mavellen bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bugün zincir dişli değişimi yaptım sadece kartal yeşilyurt motorda buldum aradığım parçayı. Dönüşte motorun çekişi artmış gibi hissettim şuan daha güvende hissediyorum kullanırken zincir atıp duruyordu
    mavellen bunu beğendi.

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün zincir dişli değişimi yaptım sadece kartal yeşilyurt motorda buldum aradığım parçayı. Dönüşte motorun çekişi artmış gibi hissettim şuan daha güvende hissediyorum kullanırken zincir atıp duruyordu
    Senin durum baya sıkıntılıymış ozaman Ozan.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin durum baya sıkıntılıymış ozaman Ozan.
    evet zincirin dişlinin ömrü çok erken bitmemiş mi sizce 16 bin km de çok kötü durumdaydı usta dedin geçen biri geldi 40 binde daha hiç değişim yapmamıştı hala sağlamdı zinciri dedi,dedim bende bakımını yapıyorum çok aksatmadan benim zincir niye bitti hemen anlamadım yoksa normal mi bu kmlerde bitmesi
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    evet zincirin dişlinin ömrü çok erken bitmemiş mi sizce 16 bin km de çok kötü durumdaydı usta dedin geçen biri geldi 40 binde daha hiç değişim yapmamıştı hala sağlamdı zinciri dedi,dedim bende bakımını yapıyorum çok aksatmadan benim zincir niye bitti hemen anlamadım yoksa normal mi bu kmlerde bitmesi
    Zincir gerginligi ayarlanirken,

Sağ ve sol eşitliğe dikkat edilmedigi icin,zincir ve dişli kisa surede deforme oluyor.

Bir nokta bol,bir nokta sıkı oluyor,zincir dengesiz aşiniyor.
    ozan1991 bunu beğendi.

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır burada yakalamışken Ekrem Bey e bir iki sorum olacak, yanıtlarsa sevinirim.

20.000 km bakıma az kaldı. e yedek parça sayfasından parça fiyatlarını kontrol etmek istediğimde yağ, hava, yakıt filtrelerinin stokta yer almadığı ibaresi ile karşılaştım. acaba stoklarda hiçmi sarf filtre vb. parça kalmadı yada internet siparişini sınırlayıp bayilerin parça stoğunu korumak amaçlı bir önlemmidir. gümrük sıkıntıları malüm, stoklar eriyebilir, yeni ürün geliş tarihi ahkkında fikir verebilirmisiniz. ayrıca gelecek ürünler yeni ek vergilere tabi olacaktır, bizler nasıl bir tablo ile karşılacağız. son olarak bakım kampanyası yapmayı düşünüyormusunuz, yapılırsa ortalama tarih ne zamana denk gelir acaba. benim 500 km gibi bir mesafem kaldı, haziran içinde bakıma götürmeyi planlıyorum. haziran sonu temmuz başı gibi olursa ( dominar 4. parti geliş tarihi olarak yükarıda belirttiğiniz için diyorum) ve fiyatlarda beklemeye değecek olursa ona göre planlama yapabilirim.
    Sevkiyatta sorun olduğunu duydum. Bende e-kuralkan da bulamayınca ve bir bayiden almak istediğimde sadace bakıma gelen müşterilere kullanıyoruz deyince,ilk bulduğum bayiiden temel yedek parçaları aldım.

Benimki şuan 24 binde yalan olmasın 20 binden sonra değişmiştim.Şuan üzerindeki zincir beş para etmez.Geçen gün gerdirdim hala gevşek.Tekrardan bir zincir alacağım.Dıdların sahtesi çok bu sefer başka marka alacağım.Orjinal zincir alıp takmam.Onunda iyi kalite olduğuna inanmıyorum.
    ozan1991 bunu beğendi.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı gondors1990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevkiyatta sorun olduğunu duydum. Bende e-kuralkan da bulamayınca ve bir bayiden almak istediğimde sadace bakıma gelen müşterilere kullanıyoruz deyince,ilk bulduğum bayiiden temel yedek parçaları aldım.
    bu sene başlarında ara yağ ve filtre değişimi yaptırmıştım. fuar öncesi dönemdi. yedek parçalarda baya indirim yapmışlardı. şimdi keşke o zaman fazladan parça alsaymışım diye kafama vuruyorum.

mavellen ben 15.000 km de sunstar marka zincir taktırdım. dişli değişimi yapmadım. şimdilik 5000 km yaptım,bu sürede yağmur çamur bayada kirlendi ama gayet iyi gidiyor.sadece bir kere çok az gerdirme ihtiyacı hissettim. dişli zincir kit olarak setleri var ama dominara göre set olmadığı ve dişlilerde pek sorun görmediğim için sadece zincir değişimi yaptırmıştım. benim değişim yaptığım dönemde orjinal zincir dişli seti 800 küsür tl den fazlaya geliyodu sanırım. orjinal zincir hiç kaliteli değil, çok çabuk baklalar sıkışıp kalıyor.
    mavellen bunu beğendi.

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sene başlarında ara yağ ve filtre değişimi yaptırmıştım. fuar öncesi dönemdi. yedek parçalarda baya indirim yapmışlardı. şimdi keşke o zaman fazladan parça alsaymışım diye kafama vuruyorum.

mavellen ben 15.000 km de sunstar marka zincir taktırdım. dişli değişimi yapmadım. şimdilik 5000 km yaptım,bu sürede yağmur çamur bayada kirlendi ama gayet iyi gidiyor.sadece bir kere çok az gerdirme ihtiyacı hissettim. dişli zincir kit olarak setleri var ama dominara göre set olmadığı ve dişlilerde pek sorun görmediğim için sadece zincir değişimi yaptırmıştım. benim değişim yaptığım dönemde orjinal zincir dişli seti 800 küsür tl den fazlaya geliyodu sanırım. orjinal zincir hiç kaliteli değil, çok çabuk baklalar sıkışıp kalıyor.
    Deneyeyim senin zincirden.

sariasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bajaj Dominar 400 ile Turluyoruz #3
    Yağmur Çamur Enduro (Part 1) videomu kanalıma yükledim, umarım beğenerek izlerseniz.

Kanalıma abone olup videolarımı beğenirseniz çok sevinirim, iyi forumlar...
    THE LOST RIDER
    www.youtube.com/user/ramazanakinci
    DOMINAR D400

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)