Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DOMİNAR 400

arkadaşlar benimde zamanında çok araştırdığım,hala bir çok kişinin araştırdığı dominarda yapılan ön veya arka yada her ikisinde yapılan değişikliklerin motora etkileri artıları veya eksileri nedir ne değildir diye.yabancı bir siteden bulduğum dişli değişimlerinde motorda oluşan tork ve son hız değişimleri fotoğrafta açıkça gözükmektedir.ilgilenen ve değişim yapmak isteyen arkadaşlara faydası olacağını düşünüyorum.
    Thesinner83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Arkadaşlar merhaba.

Dominar fotoğraflarına bakarken sissy bar takılmış birkaç motor gördüm ve bence çok hoş durmuş. Türkiye'de sissy bar bulabileceğimiz bir yer var mı? Bakındım biraz fakat bulamadım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Sockafella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

Dominar fotoğraflarına bakarken sissy bar takılmış birkaç motor gördüm ve bence çok hoş durmuş. Türkiye'de sissy bar bulabileceğimiz bir yer var mı? Bakındım biraz fakat bulamadım.
    Çanta demiri var mıydı o fotoğrafta?
    Belki o demirden ykseltilmiştir.
    Direkmen dikme ise, el yapımıdır.
    100-200 e yaptırılır

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alisanfidan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu tip dergi ve video işlerini yapan arkadaşların kaçırdığı nokta distribütör ile kötü olmamak için yuvarlak yorumlar yaparken aslında izleyicinin sözünüze olan itimadını kaybetmeleri. Hal böyle olunca da bana göre işini bilen kullanıcının dikkate aldığı bir insan olmaktan da çıkıldığından belki iş yaparım derken komple silik bir tip oluyorsunuz. 1-2 sene ortada gözüküp sonra yok olan arkadaşların asıl sebebi budur. Ancak siz doğruyu konuşan ve sözü dinlenen biri olursanız distribütörler ne söylerseniz söyleyin sizinle ters düşmek istemezler. İzleyicinin veya okuyucunun desteği arkanızda olduktan sonra istediğiniz gibi bağımsızca konuşmak çok zor olmaz. Bu destek devam ettiği sürece de tüm distribütörler motosikletleri değerlendirmek için ilk size gelirler zira bir sözünüze motosikleti alacak veya vazgeçecek onlarca, yüzlerce insan vardır.

Açıkçası firmaların benden beklentileri önemli değil. Benim için önemli olan bu motosikleti almak için hayal kurup, binbir zorlukla ve alın teriyle kazandığı parasını verecek insanın benden olan beklentisi.

Motosikletiniz de hayırlı olsun. Umarım sorunsuz sıkıntısız binlerce kilometre yaparsınız.

Sevgiler
    Çöpe biniyoruz napalım.Vlogerlar vaktinde ballandıra ballandıra kaydırmalı debriyajından tut tork canavarlığınakadar anlattı.Hemen youtube açın geçmişe seyehat edin herşey yerli yerinde.Zaten yaptığınız videolar birbirinize benzerliğide çok.İzlemiyorum artık sizleri vallaha çokda iyi yapıyorum.En iyi geri bildirim bizzat kullanıcısından.

Yeni versiyonun üzerine elbette birşeyler koyacaklar aksi halde müşteriye aynı özelliklerle dayatmanında mantığı nerde.

Biz aldık senelerdir sürüyoruz.Senin gibi 1 saat sürmüyoruz.Üst versiyon çıksın ug de çöp olur sizin nazarınızda.

Eski kasada çok satacaktı fiyatı motoru dumur etti.Aynı sorun yeni kasayada olacak.

Dip not ilave edeyim.Eski kasa ile 2000 km yol yaptım çok az molalı.Yakıtı fulle devam.sıfırdan 2000 üstü rakıma asvaltı bile olmayan yollara gittim.O çöp teneksinde baya sağlam motor bloğu varmışki hala sağlam duruyor.

Birileri çıkar yakında ugyede titriyor der.Tek silindir olup titrememesini beklemekde ayrı bir dünyadan gelmek gibi birşey.

400 ug titreşim var ama surucuye rahatsızlık verecek kadar degil bende cb 650f vardı 2015 model sıfır almıştım onda bile titreşim vardı

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Videoyu izlemeden ne kadar da yorumlamışsınız. Açın bi izleyin adam ne demiş.
    MR.BERK ve Cyan bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çöpe biniyoruz napalım.Vlogerlar vaktinde ballandıra ballandıra kaydırmalı debriyajından tut tork canavarlığınakadar anlattı.Hemen youtube açın geçmişe seyehat edin herşey yerli yerinde.Zaten yaptığınız videolar birbirinize benzerliğide çok.İzlemiyorum artık sizleri vallaha çokda iyi yapıyorum.En iyi geri bildirim bizzat kullanıcısından.

Yeni versiyonun üzerine elbette birşeyler koyacaklar aksi halde müşteriye aynı özelliklerle dayatmanında mantığı nerde.

Biz aldık senelerdir sürüyoruz.Senin gibi 1 saat sürmüyoruz.Üst versiyon çıksın ug de çöp olur sizin nazarınızda.

Eski kasada çok satacaktı fiyatı motoru dumur etti.Aynı sorun yeni kasayada olacak.

Dip not ilave edeyim.Eski kasa ile 2000 km yol yaptım çok az molalı.Yakıtı fulle devam.sıfırdan 2000 üstü rakıma asvaltı bile olmayan yollara gittim.O çöp teneksinde baya sağlam motor bloğu varmışki hala sağlam duruyor.

Birileri çıkar yakında ugyede titriyor der.Tek silindir olup titrememesini beklemekde ayrı bir dünyadan gelmek gibi birşey.
    Çok ön yargılı bir yaklaşım olmuş. Youtube da bu işi yapan herkesi aynı kefeye koymuşsunuz. Kimin bu işten para kazandığı kimin reklam aldığı bellidir. Konuşurkende anlarsınız. Alişan bir motosikleti bir saat sürüp anlatmaz. Çalışma şekli bu değil. Lansman yapılırken olur bu dediğiniz. Ancak o da 2 gün boyunca süren ve motosiklet medyasındaki önemli kişilerin bütün gün o motosikleri sürdüğü bir organizasyondur.

Alişan bir motoru fabrikadan alırsa minimum 2 hafta o motosikleti aktif olarak kullanır. Hakkınıda vererek kullanır. Hatta öttürür motosikleti. Burada bahsettiğimiz adam CSS de defalarca bulunmuş bir adam. Bir saat sürsede ne oldğunu anlar motorun. İki haftada minimum 750-1000 km sürüyor ki motor bir gün sonra çalışmamazlık yapıyor mu ? Elektronik bir problem çıkarıyor mu ? Yoksa 2 gün sürekli orasını burasına çekip şekil bir video yapıp yabancı medyadan metni çevirip konuşabilir. Ama adam sana motor bloğunun değişen en küçük parçasını bile söylüyor.

Bence haksızlık ediyorsunuz. Memleketin sorunu bu zaten. Hiç bir şeyin detayı yok bizde. Ya iyi ya kötü. Ya efsane ya çöp. Biraz detaycı olalım. Biraz insanları sınıflandırmak yerine kendi becerilerimize bakalım. Yiğidin hakkını verelim.
    skucukyazici, Cyan, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Bence haksızlık ediyorsunuz. Memleketin sorunu bu zaten. Hiç bir şeyin detayı yok bizde. Ya iyi ya kötü. Ya efsane ya çöp. Biraz detaycı olalım. Biraz insanları sınıflandırmak yerine kendi becerilerimize bakalım. Yiğidin hakkını verelim.
    Memleketi psikolog koltuğuna yatırsan borderline-narsist çıkar

Alişan Fidan'ın gerek eski gerek de yeni kanalındaki işi takdire şayan, beğenmeyen gitsin piksel falan takılsın, yakışır.
    oialdemir ve BOO_74 bunu beğendiler.

Gidip işinize bakın.2017 den beri sürdüğüm motora yeni versiyonu çıktığı için kimsenin çöp demeye hakı yok.Alişanı tanımam etmem aea dan sonrada kimseyi takip etmiyorum.Herkimse bahsettiğiniz şahsa bir önyargım yok.Arkadaşların paylaşımı sonrası yorum yazdım.Tekrar okudum bahsettiğiniz gibi ağır olmamış.Napalım ses etmeyelimmi.Git ug yi başka motorla karşılaştır.Eski versiyonu yeni ile karşılaştırmak kadar beyhude başka ne olabilir.Elbette yeni herzaman yenidir.Gererseniz olumsuz yorumlarada katlanacaksınız.Benim motorum kötü olsaydı kötü derdim.Yavaş hızlanıyor iyi rampa çıkıyor.Enduro gibi dağ bayır banamısın demiyor.2 teker abs kaydırmalı debriyajlı ev enjeksiyonlu elektronik bir motor.Tek dezavantajı ağır olması.Piyasada kaçtane bu segmentte motor var.Yiğidi öldür hakkını yeme diyorsunuz ya ön yargının kendisi sizde.Şeffaf bakın.Satacam bu motoru kurtulacağım sonunda.En güzeli 500 lük honda ne diye uğraşıyorum elalemin hintlileriyle.

Alişanı beğenmiyor değilim.Şahsın varlığından bihaberim.Bi zahmet siz gidip pikel takılın.

Motosikleti
    XMAX 250
    Sizin motorunuza kimse kötü dememiş ki. Bir çok eksik giderilmiş iyi bir motor daha iyi bir hale gelmiş. Burada ben sizin yorumunuzu sert ve ön yargılı buldum. Sebebi de şu. Sürekli aynı şeyleri çekip milletten bedava kask mont koparan adamlar ile işini tarafsız yapmaya çalışan bir adamı aynı kefeye koymuşsunuz. Bu konuda bana ve bir çok insana göre hala haksızlık yapıyorsunuz. Kimsenin motorunuza laf ettiği yok.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motorunuza kimse kötü dememiş ki. Bir çok eksik giderilmiş iyi bir motor daha iyi bir hale gelmiş. Burada ben sizin yorumunuzu sert ve ön yargılı buldum. Sebebi de şu. Sürekli aynı şeyleri çekip milletten bedava kask mont koparan adamlar ile işini tarafsız yapmaya çalışan bir adamı aynı kefeye koymuşsunuz. Bu konuda bana ve bir çok insana göre hala haksızlık yapıyorsunuz. Kimsenin motorunuza laf ettiği yok.
    Youtubçuların pek tarafsız olanı yok.O yüzden hiçbirini takip etmiyorum.Belki bu arkadaş diğerlerinden iyidir.Ona başarılar.

Bu yaz bu motoru satıp kurtulurum dahada bajajın kapısından geçmem.2.eli ölü bir malı kim nediye alsın.Eski kasanın 2.eli yok 2.kasanın nasıl olacak acep.Ben 15 bine havada karada satarımda ug yi 30 bine 2.elde nasıl satacaklar.Bir malı alırken bunuda düşünmek lazım.36 bin lira sıfır fiyatı.Bu parayı buna verenekadar gider 500f alırım daha konforlu daha güçlü gezer tozarım.
    Cyan ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Ekonomi rezil bir durumda. Herşey pahalı. Maalesef bu durum uygun fiyata sahip olmamız gereken şeyleri. Ateş pahası yapıyor. Haklısınız marka algısı ve fiyat konusunda

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtubçuların pek tarafsız olanı yok.O yüzden hiçbirini takip etmiyorum.Belki bu arkadaş diğerlerinden iyidir.Ona başarılar.

Bu yaz bu motoru satıp kurtulurum dahada bajajın kapısından geçmem.2.eli ölü bir malı kim nediye alsın.Eski kasanın 2.eli yok 2.kasanın nasıl olacak acep.Ben 15 bine havada karada satarımda ug yi 30 bine 2.elde nasıl satacaklar.Bir malı alırken bunuda düşünmek lazım.36 bin lira sıfır fiyatı.Bu parayı buna verenekadar gider 500f alırım daha konforlu daha güçlü gezer tozarım.
    CB500F on numara motosiklet de onun da ikinci eli zayıf, Yamaha'nın agresif fiyat politikaları yüzünden bu model Türkiye piyasasında kendine bir yer edinemedi maalesef. Herkes üzerine biraz daha verip MT-07 aldı.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB500F on numara motosiklet de onun da ikinci eli zayıf, Yamaha'nın agresif fiyat politikaları yüzünden bu model Türkiye piyasasında kendine bir yer edinemedi maalesef. Herkes üzerine biraz daha verip MT-07 aldı.
    İkisi kesinlikle aynı motor değil.Araştırılır ve beklenirse güzel temiz 2.el denk gelir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada tutulmayan motorların 2. elinde ciddi fiyat avantajı var. Kasım ayında 2014 model bir Cb 500 F kaçırdım, 18.000 TL'ye satılıyordu, 12.000 km.de miydi neydi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada tutulmayan motorların 2. elinde ciddi fiyat avantajı var. Kasım ayında 2014 model bir Cb 500 F kaçırdım, 18.000 TL'ye satılıyordu, 12.000 km.de miydi neydi.
    Gecen sene 21-22 den aşaği temiz ve duzgunleri yoktu.

18 bin tl fiyat biraz dolap geldi,motor duzgunmuydu.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen sene 21-22 den aşaği temiz ve duzgunleri yoktu.

18 bin tl fiyat biraz dolap geldi,motor duzgunmuydu.
    Tramere işlememiş kazası vardı, sağ yan kapak ve sağ manet değişecekti, elcikler,zincir ve lastikleri de yenilesek iyi olurdu. İlanı da sarı sitede Cb500F bölümüne değil yanlışlıkla farklı bir bölüme girmişti. O dönem acil satması gerekiyordu, bize nasip olmadı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    (Sana değil de mavellen'e yazıyorum asıl:) 2016 ve üstü 2. nesil kasası alınırsa daha iyi olur; LED far ve ön amortisöre preload ayarı geldi 2016'larda. Şekil olarak da benim daha hoşuma gidiyor 2. nesil.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Tramere işlememiş kazası vardı, sağ yan kapak ve sağ manet değişecekti, elcikler,zincir ve lastikleri de yenilesek iyi olurdu. İlanı da sarı sitede Cb500F bölümüne değil yanlışlıkla farklı bir bölüme girmişti. O dönem acil satması gerekiyordu, bize nasip olmadı.
    Abi bilemezsın başka ne sıkıntısı olduğunu,

500f leri geçtim bahsettiğin kasım ayında yanı sezon sonunda duzgun domınarlar bile 19-20 fiyat bandındaydı..

Almadığın iyi olmuş,

2 sene once 2012 45.000 km de nc700s bakmaya gitmiştik,fiyat piyasasına göre 4 bin tl aşağıdaydı,konuşurken satan kişi park halinde ekmek arabası topcaseye dokundu motor devrildi ön far gösterge değişti demişti,tabı ben yutmadım,arkadaş anlatırken ben hala gargara yapıyordum.

dedim karşıda okul bahçesi var orada tecrube edeyım,tamam dedi

abartmıyorum motor düz gitmeyi bırak gidonu tek elle tutsak takla atacak,motor sesi bir tuhaf,motor kasıntılı yürüyor,gösterge değişti deyince motoru daha detaylı inceledım resmen 80-90 bin km deyim diyor

ama resimlerde cillop gibi duruyordu orası ayrı mevzu

Herkese merhaba.
    2019 Kasımında full aksesuar 11.600km'deki dominarımı 17bin'e sattım, o zaman da sonrasında da alan arkadaş bana dua etti. Far korumadan tut, orta sehpaya, arka çantaya kadar doluydu, buradan beni bilen arkadaşlar motoru hatırlar. Anlamadığım aynı tarihlerde 19 bine daha boş domileri satabilen olmuş mu, ki ben iyi sattım o fiyata diye sevinmiştim. 2.elde millet delirmiş gibi fiyat çekiyor, benim sıfır alma sebebimdir mesela 2 ele güvenememek ve uçuk fiyatlar. Dominar400 UG mutlaka eskisinden iyidir ama 36 bin eder mi, hadi nakite diyelim 32 ye aldınız, eder mi? Alıp benim gibi 1,5 yıla satarsanız aşırı zarar etmez misiniz, ki ben 17.900 e alıp 17.000'e sattım. Üstünde neredeyse yok yoktu o ayrı, gene de zarar ettim sayılır çünkü az kullandım ve 2000 tl den fazla aksesuarı vardı, ama bi malı satmaksa amacın makul fiyata verecen ki satabilesin. Benim 2.eli tercih etmeme sebep vermiyorsa senin fiyatın ben gider sıfır alırım. Yoksa beklerken böyle üstüne yenisi gelebiliyor. Tabii ki eskisi çöp olamaz, insanlar benim 2010 da aldığım abs bile olmayan Hyundai Getzleri alıyor hala. Ybr 125 hala 2.elde ravaçta.
    Memlekette zaten ekonomi malum, her şey normalin 3 katına satılıyo. Paran varsa almazsan bi kaç aya fiyat uçuyo, bunun sorumlusu belli, başkalarına ya da firmalara kız dur boşa.
    Benim Dominardaki tek eleştirim titreşimiydi zamanla ona da alışmıştım ama işe gidip gelirken skuter ihtiyacı yüzünden sattım, bajaj değil honda marka vitesli motor da olsa satacaktım.
    2.eli ölü deniyor, doğru fiyata koyarsan satılıyor arkadaş, abartmazsan satılıyor, ben 1 haftada sattım, önceki pulsarı 1 ayda o da fiyatı daha makul yapınca sattım. Satılmayacak mal yok yanlış fiyat var bana göre.
    Aynısı sıfır için de geçerli. Dominar UG'yi 30 bin civarına koysa Bajaj en azından 250cc Japonlara tercih edilirdi, ama bu fiyatla edilmez. Ben 2018 de 17 model domiyi sıfır alırken 250cc Japonlardan ucuza geldiği için aldım mesela. Muhtemel olacak olan, elde kalan UG'ler gene 2021 ve 22 de nispeten uyguna satılır, bizim aldığımız gibi daha fazla alan olur o zaman, ama o da firmanın yanlışı olur. Adam bana taa Ispartadan İstanbula yolladı domiyi nakliye parası istemeden, niye çünkü 1.5 yıldır adamın elinde 15 tane 2017 model Dominar bekliyordu.
    Çok uzattım, ama dönem de fena, bir şeyi alıyorsun 2 aya fiyat uçuyor. Xmax aldım ki önceki ötv indirimini kaçırıp kazık yedim ama şimdi aldığım fiyat 6 ayda üstüne 5 bin tl'ye yakın arttı. İyi ki beklememişim daha fazla dedirtti.
    Elinizdeki motordan memnunsanız kullanın gitsin, ayrıca çöp demek hiç bir ürün için doğru değil, hiç kullandığım bi tabir değil, herkesin bütçesi ihtiyacı farklı, kimseyi aldığı ürün için abartarak eleştirmeye hakkımız da yok. Çöp ne demek yaa, ver para alalım KTM 390 adv o zaman, bu mudur?

Son söz bugün olsa Domi UG'yi almazdım. O gün 2018 de fiyat ve donanımı cezbetti beni. Şu an vitesli motor alsam tek tercihim Hero xpulse200 olurdu mesela, ki o bile 2 ayda 2bin tl arttı.

Domi için çokça atıp tuttuğum videom olmasa da zamanında ben de amatörce anlatmıştım youtube da bi kaç videoda, MotaHayat M.M.E. diye ararsanız ulaşırsınız.

Kendi bütçeniz ve ihtiyacınıza bakın gerisi hikaye çünkü.
    Herkese selam, kalın sağlıcakla.
    Not: Covid19 salgını varken motor mevzusu benim için 2.sırada bile değil hayatımda belki 5.sıra filandır. Yaşlandım mı ne?😊

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (1 üye ve 6 misafir)