Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç çekinmeden tak. Önü 16 veya arkayı 43 yap. İstediğin kullanış hissiyatını yakalayacaksın. Güle güle sürmen dileğiyle.
    Teşekkür ederim..
    16-43 beraber mi ya da " ya ön 16 ya da arka 43 " şeklinde mi?
    Önden bir diş, arkadan 3 dişli demek, biliyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar alırsam eğer enduro yapmak istiyorum sizce yapılır mı? Neler gerekir?
    Bu ciddi bir soru mu?
    Ya da " tipini enduroya mı çevirmek istiyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Ya önü 16 ya da arkayı 43 yapıyorsun. Hemen hemen aynı değerlere sahip oluyor. Hangi dişliden bulabiliyorsan onu alırsın. Çünkü bazen ön yada arka bulunuyor ve insanlar tereddütte kalıyor. Açıklamam bu yüzdendir

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim..
    16-43 beraber mi ya da " ya ön 16 ya da arka 43 " şeklinde mi?
    Önden bir diş, arkadan 3 dişli demek, biliyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Bu ciddi bir soru mu?
    Ya da " tipini enduroya mı çevirmek istiyorsunuz?
    Çok ciddiyim valla. Yarı arazi yarı asfalt lastiğinden başlıcam başka ne gerekebilir. Hafif araziye girerim ben zaten off road fazla yapmam. Süspansiyonları oynamak gerekir mi? Öne güzel bir gaga bulur muyuz?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Çok ciddiyim valla. Yarı arazi yarı asfalt lastiğinden başlıcam başka ne gerekebilir. Hafif araziye girerim ben zaten off road fazla yapmam. Süspansiyonları oynamak gerekir mi? Öne güzel bir gaga bulur muyuz?
    Gaga bulamazsın, normal veya çok fazla atraksiyon yapmayacaksanız normal lastikte işinizi görür, ben orjinal lastik ile Karadeniz yaylalarında baya toz yuttum.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Gaga yapan hintli autologue design diye bir firma var. Türkiye'ye gönderim yapıyorlar mı bilmiyorum. Gaganın kullanım amacı nedir
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaga yapan hintli autologue design diye bir firma var. Türkiye'ye gönderim yapıyorlar mı bilmiyorum. Gaganın kullanım amacı nedir
    Süs. GS' e benzetme amaçları fln 😂

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Dominar kesinlikle araziye girebilecek bi motosiklet değil. Ha yaptım oldu derseniz tamam da, boş ağırlığı 180 kg, ön süspansiyon aşırı sert, ABS kapatılamıyor, egzoz sisteminin parçaları da motosikletin altını çok alçak yapıyor. Ben kendim memlekette zaten kırsalda kullanıyorum, tarla bahçe arası yollarda sürüyorum da, yolun olmadığı yerlerde kullanılamıyor. En azından stabilize yol olması şart. Bence hiç fantezi aramaya gerek yok, CRF gibi WR gibi modeller varken Dominarın performansı hiç tatmin etmez. Zaten Bajaj da bu modeli Sport Tourer olarak lanse ediyor, gerçi tek silindir motor ne kadar tourer olacaksa Enduroya zaten çevrilemez, ön süspansiyon yayları ve yağı değiştirilirse en fazla dual-purpose olur.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Arazide, özellikle yokuş aşağı abs kesinlikle tutmaz.
    Bir gs1200 videosu vardı, bulursam paylaşırım. Abs yi opsiyonel kullanmak çok çok kıymetli.
    Mesela yeraltı garajında dik rampalarda abs tut-maz!

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı HappyPuppy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar kesinlikle araziye girebilecek bi motosiklet değil. Ha yaptım oldu derseniz tamam da, boş ağırlığı 180 kg, ön süspansiyon aşırı sert, ABS kapatılamıyor, egzoz sisteminin parçaları da motosikletin altını çok alçak yapıyor. Ben kendim memlekette zaten kırsalda kullanıyorum, tarla bahçe arası yollarda sürüyorum da, yolun olmadığı yerlerde kullanılamıyor. En azından stabilize yol olması şart. Bence hiç fantezi aramaya gerek yok, CRF gibi WR gibi modeller varken Dominarın performansı hiç tatmin etmez. Zaten Bajaj da bu modeli Sport Tourer olarak lanse ediyor, gerçi tek silindir motor ne kadar tourer olacaksa Enduroya zaten çevrilemez, ön süspansiyon yayları ve yağı değiştirilirse en fazla dual-purpose olur.
    Yol olmayan yerlerde kullanmam zaten yav cross değil bu sonuçta ama kırsalda ve asfaltta kullanıcam, yani dağa çıkarım ovaya falan giderim toprak yollarda, alırsam bu makineyi inşallah bu amaçlar için pirelli scorpion rally str takayım diyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DOMİNAR 400
    peki hem önü 16 hem arkayı 43 yapsak ne olur.daha fazla faydası olurmu,yada hiç faydası olmaz sadece masraf mı yapmış oluruz.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    götü yere çok yakın bide dediği gibi sürtersin sağını solunu al bi cross rahatına bak bence

Bugün nihayet motoru aldım, 2 yıldır aklımdaydı, aklımda duracağına garajda dursun dedim.
    İlk izlenim olarak fena değil. 60km mesafeden getirdim, henüz rodajda olduğu için düşük devirde sürdüm. Motor alt devirlerde rahat geldi bana. En azından dün bahsettiğim titreşimi daha az hissettim, bilemiyorum belki psikolojiktir (motor artık benim ya).

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün nihayet motoru aldım, 2 yıldır aklımdaydı, aklımda duracağına garajda dursun dedim.
    İlk izlenim olarak fena değil. 60km mesafeden getirdim, henüz rodajda olduğu için düşük devirde sürdüm. Motor alt devirlerde rahat geldi bana. En azından dün bahsettiğim titreşimi daha az hissettim, bilemiyorum belki psikolojiktir (motor artık benim ya).
    Yeni kasa mı aldın eski kasa mı?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 bin devirden sonra titreşim artıyor 6. vites 110-120km aralığında hoş gidiyor sonra titremeye başlar zaten uzun yol için en konforlu süratlar benim için,hayırlı olsun

Çok teşekkür ederim. Eski kasa aldım.
    Almadan önce Cloud'un incelemelerini tekrar okudum. Samimi ve gerçekçi değerlendirme yaptığı için çok faydalı buluyorum. Ayrıca teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hayırlı olsun
    Dişli değişimleri hk fikir ve tecrübelerinizi paylaşırsınız artık...

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlı olsun
    Dişli değişimleri hk fikir ve tecrübelerinizi paylaşırsınız artık...
    Abi yapma gözünü seveyim. Dişli dişli hepsini deneyip, burada sayfa sayfa yazdık. Halen neyin testini bekliyorsun? Onlara bak ve soruna çare bul

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yapma gözünü seveyim. Dişli dişli hepsini deneyip, burada sayfa sayfa yazdık. Halen neyin testini bekliyorsun? Onlara bak ve soruna çare bul
    Onu biliyorum, bu arkadaş hatay'dan. Orada ciddi rampalar var ( belen yokuşu vb ) oralardan da kişiye göre tecrübe dönüşü almak istedim.

Motosikleti
    MT-07
    Onu biliyorum, bu arkadaş hatay'dan. Orada ciddi rampalar var ( belen yokuşu vb ) oralardan da kişiye göre tecrübe dönüşü almak istedim.
    Hee... O işler beni aşar Gittiğim bir yer olsa idi tecrübe aktarırdım ama bizim buralar genelde düzlük. Apaçilik yapacaksan ön 15 arka 45 stock kalsın ama. Çok güzel arka teker yanlıyor o zaman

Ben yokuşlu yerlere yazın gidiyorum. Kışın hep duzlukteyim. Yine hatirlatirsaniz deneyimlerimi yazarım elbet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)