Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

O kendi rüzgarlıkların takozlarını değil motorun topuzlarını ve bauhaustan aldığım uzun vida ile taktım ben başka türlü olmuyor. 1 yıldır kullanıyorum güzel iş görüyor. Motorun topuzu ve rüzgarlıkla beraber ölçüp vida almalısınız o zaman oluyor. Yani kesmekle uğraşmak yerine bu yolla daha kolay.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Kemal hocam diğer kısım da uyumsuz. Yani iç kısma bağlantı aparatları da uyumsuz. Gerçi Birol usta hallederiz dedi ama uğraşmak istemedim. Yoksa fiyat da gayet uygun, 59 tl.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal hocam diğer kısım da uyumsuz. Yani iç kısma bağlantı aparatları da uyumsuz. Gerçi Birol usta hallederiz dedi ama uğraşmak istemedim. Yoksa fiyat da gayet uygun, 59 tl.
    Uyumsuz değil cloud un satış linkine girip bakarsan basit bir şekilde takmış önemli olan imkanı yaratmak sen yeterki takmak iste her şey yapılır, ben kalyoncu motordan aldığım da dominar ve Pulsar için uyumlu değil ama taktım hemde basit bir şekilde, senin linkini verdiğin de takılıyor sen sadece uğraşmak istememişsin oda sana kalmış bir iş bir şey diyemem.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyumsuz değil cloud un satış linkine girip bakarsan basit bir şekilde takmış önemli olan imkanı yaratmak sen yeterki takmak iste her şey yapılır, ben kalyoncu motordan aldığım da dominar ve Pulsar için uyumlu değil ama taktım hemde basit bir şekilde, senin linkini verdiğin de takılıyor sen sadece uğraşmak istememişsin oda sana kalmış bir iş bir şey diyemem.
    Aynen ben dediğim gibi baktım her iki taraf da uymuyor, takoz kısmında motorun kendi elcik topuzlarını ve yeni bir vida alıp kullandım(ki kendi topuzları metal olduğu için bir yerlere çarpma ya da düşme durumunda daha sağlam), iç kısımda da vidalar tam kapanmıyordu, çift plastik kelepçe takarak hallettim, aynı işi sağlam bir tel de görebilirdi. Bu şekilde kullanıyorum sıkıntı yok.Ara sıra titreşimden vidaları sıkmak gerekiyor sadece, onu da japonla ya da locktide tarzı bir şey sürüp vidalarsanız oynamaz yerinden. Biraz zaman ayırınca oluyor.

Şu videonun 4.dk civarında görüntüsü var az çok:
    https://youtu.be/R6CNVRiOz3k?t=228

Orjinal topuzların üstünde sünger var videoda, yanlış anlaşılmasın.
    kdiner ve peyloride bunu beğendiler.

Merhaba arkadaşlar, dominar almak uzun süredir aklımdaydı cbr ve bi miktar ile bugün ben de aranıza katıldım.
    Debriyaj kavrama noktası bana çok geride geldi onu bir miktar ileri aldım.
    Motorda birkaç değişik yapma niyetim var, plakalık, ayna uzatma , orijinal ayna, elcik koruma boşa çıkacak benim motor için. Almak isteyen olursa benimle özelden irtibata geçebilir izmir elden teslim şekilde uygun fiyata verebilirim.
    Değişiklikler sonrası fotoğraf atacağım.

Arkadaşlar Dominarımı satmış bulunuyorum. İlanın 1.haftasında istediğim fiyata sattım. Şunu bir kez daha anladım ki, sizin elinizdeki mal düzgünse illa ki satılıyor. Bundan sonra en kısa zamanda bir maxiskutır alarak iki tekerli hayata devam edeceğim. Buradan özellikle dominarı almamda çokça yardımı dokunan, sorularımı cevaplayan başta kdiner olmak üzere, Agrypower, Norton, maktama gibi arkadaşlara teşekkürler. Ben motorumu memnun olarak sattım, en ufak bir şikayetim yoktu. Artık motorla sadece işe git gel yaptığım ve biraz da küçük tefek sağlık problemleri nedeniyle 13 yıl sonra ilk kez skutır'a yeşil ışık yaktım, (daha rahat edeceğimi ve belki artık iş nedeniyle yağmur çamurda da kullanacağımı düşünerek) sebep bu.

Herkese gönlündeki ve erişebildiği motorla sağlıklı günler diliyorum. Bloğum ve naçiz youtube kanalım üzerinden kendi çapımda paylaşım yapmaya devam edeceğim tabii ki, buraya da fırsatım olursa eski sıklıkta olmasa da girip bakmaya çalışacağım.
    Herkese selam ve sevgilerimle.
    maktama ve peyloride bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Dominarımı satmış bulunuyorum. İlanın 1.haftasında istediğim fiyata sattım. Şunu bir kez daha anladım ki, sizin elinizdeki mal düzgünse illa ki satılıyor. Bundan sonra en kısa zamanda bir maxiskutır alarak iki tekerli hayata devam edeceğim. Buradan özellikle dominarı almamda çokça yardımı dokunan, sorularımı cevaplayan başta kdiner olmak üzere, Agrypower, Norton, maktama gibi arkadaşlara teşekkürler. Ben motorumu memnun olarak sattım, en ufak bir şikayetim yoktu. Artık motorla sadece işe git gel yaptığım ve biraz da küçük tefek sağlık problemleri nedeniyle 13 yıl sonra ilk kez skutır'a yeşil ışık yaktım, (daha rahat edeceğimi ve belki artık iş nedeniyle yağmur çamurda da kullanacağımı düşünerek) sebep bu.

Herkese gönlündeki ve erişebildiği motorla sağlıklı günler diliyorum. Bloğum ve naçiz youtube kanalım üzerinden kendi çapımda paylaşım yapmaya devam edeceğim tabii ki, buraya da fırsatım olursa eski sıklıkta olmasa da girip bakmaya çalışacağım.
    Ben tşk ederim, ben ne kadar kullansam da sadece kullanıyorum motor mu motor bitti gitti ile bakıyorum sen daha fazla ayrıntılı bakıyorsun ve hem yazın hem video anlatımın bunları anlatıyor zaten, senin için hayırlısı olsun yeni alacağın motoru da kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
    Cloud bunu beğendi.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tşk ederim, ben ne kadar kullansam da sadece kullanıyorum motor mu motor bitti gitti ile bakıyorum sen daha fazla ayrıntılı bakıyorsun ve hem yazın hem video anlatımın bunları anlatıyor zaten, senin için hayırlısı olsun yeni alacağın motoru da kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
    Sağ ol kardeşim. Eh ben de yaşta ilerledikçe biraz daha rahatlık ve pratiklik arıyorum sanırım. Tabii motor işinde kullanım amacı da önemli, yoksa ben de bir gün bir enduro ile yollara düşmek azmindeyim ama emeklilikte sanırım...
    Hiç yüz yüze görüşemesek de arkadaşlığımız bakidir. Sizlere de daha nice sağlıklı iki tekerli yıllar dilerim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @Cloud,

Hayirli olsun,

Scooterin avantajlarida var,sele alti bagaj,ayaklar nispeten kuru ve temiz,debriyaj derdi yok,zincir yaglama derdi yok,pratik kullanim vs.

Kafanizdaki marka nedir?

Yamaha
    Honda
    Suzuki
    Sym
    Kymco
    Daelim

Teşekkür ederim. Dediklerinize katılıyorum, özellikle şehir içi ve işe gitgelde çok doğru.
    Marka olarak açıkçası yamaha xmax niyetindeyim ama bakalım artık.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Burgman Uh200 de bir bakın.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Allah gönlüne göre versin. Bende motorumu 2 gün önce sattım. Araba düşünüyorum bende ucuz yollu bir şey. Şahin, doğan yada reno 9 gibi bir şey. Istediğim aracı bulamazsam belki nmax alıcam ama çok zayıf ihtimal.

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah gönlüne göre versin. Bende motorumu 2 gün önce sattım. Araba düşünüyorum bende ucuz yollu bir şey. Şahin, doğan yada reno 9 gibi bir şey. Istediğim aracı bulamazsam belki nmax alıcam ama çok zayıf ihtimal.
    Teşekkür ederim.Sana da hayırlı olsun ve senin de gönlüne göre versin dilerim.
    ben de açıkçası skutırı ikinci otomobil niyetine alacağım, o sebeple uzun yıllar işe gidip gelmek amaçlı düşünüyorum. otomobili işe gidip gelmede eşim kullanıyor çünkü iş yeri eve benden daha yakın akşamları da çocuğu okuldan almak için araç ona lazım oluyor. benim yol hem uzun hem zaman zaman trafik feci, o sebeple motosiklet çok zaman kazandırıyor 2 saat civarı toplu taşıma ile gidilen yolu, motorla yarım saat, 40 dakika civarı gidiyorum. Ama kış gelince yağmur soğuk derken motosiklet epeyce zor ve yorucu oluyordu. Skutıra geçmemin önemli sebebi bu aslında; yoksa bu 2 teker sevdasına hep vitesli kullanmak için başladım 13 yılda da hep vitesli kullandım. Şimdi ilk kez skutır olacak, çünkü gerçekten biraz daha konfora ihtiyaç duyuyorum açıkçası, otomatik 2 tekerli otomobil niyetine bi anlamda. zaten otomobilimiz de otomatik, alışınca şehir içi trafiğinde çok rahat ettirdi bizi.
    Çok uzattım bakalım niyet bu, bir kaç güne almak azmindeyim.

Tekrar herkese selam ve sevgiler.

Abiler selamlar. Uzun sureli bir pulsar ns200 kullanıcısı aynı zamanda scotty sürücüsü olarak pulsarimi satıp sym gts 250 aldım. Motorum 2013 model 63 binde herhangi bir sıkıntısı yok kozmetik açıdan kusursuz diyebilirim. Ama scottye pek gitmediği için ( 3 bin km kullandım) satma niyetindeyim. Dominar 400 almak istiyorum. Takas düşünürseniz eğer lütfen mesaj atın.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben henüz satmadım.Aslında satmak isterim ama ölücülerle uğraşacak durumda değilim.Ben bu motora hurdası çıkanakadar binsemde kardayım.Bu a nın üzerine yumşatma işareti neden koyamıyoruz.Hani bu klavye türkçe idi.Keardayım kardayım,nekadar kaba.

İşe araba ile gidip geliyorum.Aracımda lpg var ve motordan az yakıyor.Motorda otomatik vites sevmediğim için gelecekte bir scooterda hiç düşünmüyorum.

Motosikleti
    a harfine basılı tutarsan â bu şekil de çıkıyor.
    levend84 ve balıkcı bunu beğendiler.

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben henüz satmadım.Aslında satmak isterim ama ölücülerle uğraşacak durumda değilim.Ben bu motora hurdası çıkanakadar binsemde kardayım.Bu a nın üzerine yumşatma işareti neden koyamıyoruz.Hani bu klavye türkçe idi.Keardayım kardayım,nekadar kaba.
    Bilgisayardan yazmak için ise shift+3(üst sıradaki rakamlardan) sonrasında da "a" basarsanız. â
    kdiner bunu beğendi.

İyi akşamlar. Motorda anlık gaz kesme probleminden dolayı 2-3 gün önce baymoto da yazılım atıldı. Sonrasında bugün fırsat buldum deneme amaçlı biraz gazladim, 8bin 9bin devir civarında tam kesiciye gireceği anda birden ekran gitti ve gaz iptal oldu, viteste çalışır şekilde yavaşladim. Durmaya yakın debreje bastım tamamen kapandı motor. Tekrar çalıştırdım çalıştı hiç bisey yokmuş gibi Yeşilyurt servisine vardım. Tabi akşam olduğu için bırakmam gerektiği iyice bakılması gerek dendi. Bende baymotoya götürmek için bırakmadım.Böyle bir durum neden olabilir başına gelen varmı?

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı carpediem55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar. Motorda anlık gaz kesme probleminden dolayı 2-3 gün önce baymoto da yazılım atıldı. Sonrasında bugün fırsat buldum deneme amaçlı biraz gazladim, 8bin 9bin devir civarında tam kesiciye gireceği anda birden ekran gitti ve gaz iptal oldu, viteste çalışır şekilde yavaşladim. Durmaya yakın debreje bastım tamamen kapandı motor. Tekrar çalıştırdım çalıştı hiç bisey yokmuş gibi Yeşilyurt servisine vardım. Tabi akşam olduğu için bırakmam gerektiği iyice bakılması gerek dendi. Bende baymotoya götürmek için bırakmadım.Böyle bir durum neden olabilir başına gelen varmı?
    arıza hakkında gelişme varmı, neler oldu, sorun çözüldümü?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Herkes sattı domi leri Bir ben kaldım galiba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)