Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağol dostum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    43 dişli ile ilgili izlenimlerim;

kesinlikle motorda bir rahatlama oldu. Titreşim daha az, sanki daha bi evcil hale gelmiş gibi motor daha böyle lineal oldu.

vites aralıklarım 45 dişliye göre baya bi uzadı, önceden çok çabuk tırmanıyordu 9bin devire kadar.

tork konusundaysa baya bi evcilleşti motor, sanki eski o güçlü torklu halinden eser yok gibi.

sonuç olarak iyiki takmışım sürüş konforum arttı. yakıt konusunda daha hesaplı

ama 42 dişli 40 dişli felan taksam kesin değiştirirdim geri 45 e iyiki 43 takmışım
    ben 5000 bakımında 43 e geçtim. 2000 de 43 le yaptım. gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu motorun hakkı 43. Çok tork hissettirsin diye 45 yapmışlar ama vites araları gerçekten kısa ve kesiciye erken giriyordu. tork biraz azalıyor ama benim canavar 1. ve 2. viteste hala yanlıyor)

Motosikleti
    Dominar 400
    aynı düşüncedeyiz,

ayrıca tvs apache aynaları hakkındaki görüşümde, biraz daha yukarıda konumlanıyor benim gibi 1.89 boyundaki adam için iyi ancak gidon yükseltmeyi düşürmem gerekicek fazla yukarıda şunuda söyledim kendi kendime, keşke 30 lira daha verip ayna uzatma aparatı alsaydım diye neyse sağlık olsun eski aynalar hala duruyor neticede
    Kisbee 50 (2017-2018) - CBF 150 (2018-...)

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apaçi aynalarını 2 ay kullandım.Çok kalitesiz.Tekrar orjinal aynalarını taktım.

Dün 25 bin bakımına girdi.Son zamanlarda motorun arkasından guruguruguru sesler geldiğini farkettim.Servise bunu söyledim.Artçı koltuğunun altında benzin yoğunlaştırıcısı var ondan geliyor dedi.Bu ses herzaman vardı ama sen farketmemişssindir dedi.Çok garip 20 bin km kullandım hiç farketmedim.

Sabah artçı selesini söktüm motoru çalıştırdım.Servisin dediği gibi o ses o cihazdan geliyormuş.

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bolu daki iyiymiş, herşeyi ile hazır. hem aksesuar hem km hem garanti süresi olarak en öne çıkanı.
    Boludaki arkadaşla anlaştık gerçekten güzel indirim yaptı bana ama son anda ozel sebeplerden dolayı satıştan vazgecti

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Sahibinden bütün ilanlardan haberim var max 9 10bin km de tercihen beyaz ve İstanbul çevresi düzgün dominar arıyorum varsa satan ilgileniyorum

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apaçi aynalarını 2 ay kullandım.Çok kalitesiz.Tekrar orjinal aynalarını taktım.

Dün 25 bin bakımına girdi.Son zamanlarda motorun arkasından guruguruguru sesler geldiğini farkettim.Servise bunu söyledim.Artçı koltuğunun altında benzin yoğunlaştırıcısı var ondan geliyor dedi.Bu ses herzaman vardı ama sen farketmemişssindir dedi.Çok garip 20 bin km kullandım hiç farketmedim.

Sabah artçı selesini söktüm motoru çalıştırdım.Servisin dediği gibi o ses o cihazdan geliyormuş.
    O zımbırtının hem kendi üzerinde tahliye hortumu var hemde motor blok kısmında debriyaj teli tarafında ucu tıpalı tahliye hortumu var onu bir kontrol et dolmuş olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

6000km ye yakın tur yaptım ceza kağıdı benden önce kapıya yapıştırılmış bakalım bu sefer ne kadar ceza yedik.

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar İstanbul'daki en kaliteli hizmeti hangi servisten alırız ?

Motosikleti
    Alıntı Simsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İstanbul'daki en kaliteli hizmeti hangi servisten alırız ?
    Avrupa yakası kayalar motora ve Anadolu yakası baymotoya gidebilirsiniz tabi hangi yaka ve hangi ilçede yaşadığınıza bağlı, bazen arkadaşlar mesafeyi sorun edebiliyor o kısım da size kalıyor.

Herkese merhabalar. Dominarla bende katıldım aranıza. Merak ettiğim bir kaç husus var. Yardımcı olursanız sevinirim.

1.Bilecikten aldım motoru 250km yol geldim ort. 110-120 ile geldim çıkmadan fulledim gelince yine fulledim 10.2lt benzin aldı. Yani 100km/4lt yaktı normal mi?(motor 2500kmde)

2.Yolda rüzgar epey zorladı tavsiye edeceğiniz en iyi tur camı hangisi?

3.Lastikler iyi gibi ama emin olamadım ıslakta vs deneme fırsatı olmadı. Lafın kısası alınabilecek en mantıklı lastik ne olabilir?

4.Son olarak ara yağ bakımı yapmak istiyorum kış şartlarına uygun yağ tavsiyesi veririmisiniz.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı carpediem55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Dominarla bende katıldım aranıza. Merak ettiğim bir kaç husus var. Yardımcı olursanız sevinirim.

1.Bilecikten aldım motoru 250km yol geldim ort. 110-120 ile geldim çıkmadan fulledim gelince yine fulledim 10.2lt benzin aldı. Yani 100km/4lt yaktı normal mi?(motor 2500kmde)

3.Lastikler iyi gibi ama emin olamadım ıslakta vs deneme fırsatı olmadı. Lafın kısası alınabilecek en mantıklı lastik ne olabilir?

4.Son olarak ara yağ bakımı yapmak istiyorum kış şartlarına uygun yağ tavsiyesi veririmisiniz.
    hafta sonu antakya'dan maraş ılıcalara gittim. antakya' da fulledim. giderken dağ yollarını seçtik. osmaniye bahçe tarafından berke barajına doğru geçip dağlardan rotamızı tamamladık. dönüşte ılıcadan maraşa geçip ordan nurdağı üzerinden döndük. dönüş yolunda maraşa vardığımızda tam 370 km de tekrar doldurdum tepeleme kapağa kadar 12.5 lt aldı. ancak yarım lt benzin kalmışisteyerek olmadı çünkü iyi bir benzinlik bulamayınca almak istemedim. opeti görünce fulledim. 3.3 lt gibi bir yakıt yakmışım. ama gittiğimiz yollar birçok asfalt bile yoktu(yolları yeni açmışlar henüz asfalt dökmemişler). bazı dağ yollarında baya toprakta gitmek zorunda kaldık yani 1. viteste de baya yol aldım sürekli 2. ve 3. viteste de. ayrılmış yollarda da 100-130 bandında yolculuk yaptım. Arka dişli 43. 7000km de.

Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafta sonu antakya'dan maraş ılıcalara gittim. antakya' da fulledim. giderken dağ yollarını seçtik. osmaniye bahçe tarafından berke barajına doğru geçip dağlardan rotamızı tamamladık. dönüşte ılıcadan maraşa geçip ordan nurdağı üzerinden döndük. dönüş yolunda maraşa vardığımızda tam 370 km de tekrar doldurdum tepeleme kapağa kadar 12.5 lt aldı. ancak yarım lt benzin kalmışisteyerek olmadı çünkü iyi bir benzinlik bulamayınca almak istemedim. opeti görünce fulledim. 3.3 lt gibi bir yakıt yakmışım. ama gittiğimiz yollar birçok asfalt bile yoktu(yolları yeni açmışlar henüz asfalt dökmemişler). bazı dağ yollarında baya toprakta gitmek zorunda kaldık yani 1. viteste de baya yol aldım sürekli 2. ve 3. viteste de. ayrılmış yollarda da 100-130 bandında yolculuk yaptım. Arka dişli 43. 7000km de.
    Anlattığınız guzargahta çok makul yakıt tüketimi olmuş. Benimde beklentim 3.5lt civariydi aslında. Neden fazla yakti anlayamadım

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Arkadaşlar, elcik koruma ne tavsiye edersiniz özellikle de rüzgâra karşı koruma olsun istiyorum.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler

hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanman dileğiyle

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, elcik koruma ne tavsiye edersiniz özellikle de rüzgâra karşı koruma olsun istiyorum.
    https://www.kaanelektronik.com/Motosiklet-Elcik-Koruma-Takimi-Siyah-Mah-442,PR-17600.html

Ben de aynı şekilde rüzgar koruması için alacağım ve bunu almayı düşünüyorum. Cloud adlı bir arkadaşımız vardı burada, onun kullandığı elcik bu. Epey büyük duruyor, rüzgar kesmede iş yapacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    Eğer hava soğuk ise kışlık eldiven bile para etmiyor.

2900km deyim ara yağ bakımı yapacam var mı tavsiye bir yağ marka model viskozite?

Motosikleti
    2900km deyim ara yağ bakımı yapacam var mı tavsiye bir yağ marka model viskozite?
    5000km de zaten bakım yapacaksınız o yüzden castrol 10/50 veya 15/50 koyun devam edin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000km de zaten bakım yapacaksınız o yüzden castrol 10/50 veya 15/50 koyun devam edin.
    Teşekkürler hocam

mikeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400
    motul 5100 10w40 kullanan varmı??? kullanmanın sıkıntısı olurmu acaba?? kitapçığında kullanılabilir diyor ama.

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Alıntı mikeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul 5100 10w40 kullanan varmı??? kullanmanın sıkıntısı olurmu acaba?? kitapçığında kullanılabilir diyor ama.
    Bu rakamlar yaşadığın iklimin sıcaklık değerine göre yağların kullanım aralıklarını gösterir. Motul 5100 10/40 kaliteli yağdır.

https://i.imgyukle.com/2019/10/12/EaPFev.jpg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)