Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Arkadaşlar bugün sabah işe gitmeye çalışırken bir problem yaşadım. Kontağı çevirdim marş a bastım çıt diye bir ses ve ekran resetledi. Ardından tekrar denedim yine aynısını yaptı, ara ara biraz denedim. Biraz bekledim anahtarı çıkarıp taktım kontağı çevirdim bu sefer ekran anlık ışığı yanıp sönüp gelmemeye başladı. İşe falan da geç kaldım aksaklık yaşamamak için problemi halletmem gerekiyor, ne önerirsiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    akü problemi gibi görünüyor. ilk olarak kutup başlarını kontrol edin. gevşekse sıkmak gerek. sorun o değilse akü ölmüş olabilir. ölçüm yapmak en sağlıklısı.

Motosikleti
    Akla ilk akü geliyor evet ama motor 1 yıldan biraz fazla oldu sıfır aldım. Her gün işe gidip geliyorum. Buna rağmen akünün boşalmasına ne sebep olabilir onu anlayamadım.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    ek olarak aksesuar bağlıysa akünün ömrünü azaltabilir . alarm sis farı vs. gibi.
    sorun belki de şarj problemidir. sonraki kontrolü o paralardan yapmak gerek. zayıf akü sorunu gibi görünüyor.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ozomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün sabah işe gitmeye çalışırken bir problem yaşadım. Kontağı çevirdim marş a bastım çıt diye bir ses ve ekran resetledi. Ardından tekrar denedim yine aynısını yaptı, ara ara biraz denedim. Biraz bekledim anahtarı çıkarıp taktım kontağı çevirdim bu sefer ekran anlık ışığı yanıp sönüp gelmemeye başladı. İşe falan da geç kaldım aksaklık yaşamamak için problemi halletmem gerekiyor, ne önerirsiniz ?
    Marş motoru somunu ve otomatiği somununu kontrol edin, kutup başlarını da kontrol edin varsa gres sürüp sıkın, boşta iken ve kontağı açıp motoru çalıştırırken akünün değerini kontrol edin sıkıntı yoksa onradan üzerine aksesuar bağladınız ise kontrol edin hala sıkıntı yoksa konjektör ve statör kontrolü yaptırın.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    Geçmiş olsun aynı problem Nisan ayı gibi bana da oldu,ekran gitti ve o çıt sesi o ses enjektorden geliyor ve bir kaç kez deneyimce o seste gelmiyor du artık.Akü den olduğunu düşündüm başka araçtan takviye ile çalıştırdıktan sonra akü kendine gelir dedim ama gelmedi,arkadaşların dediği gibi bağlantıları kontrol edin sonrasında akuyu şarj edin yada ettirin hala devam ediyor ise servise gidiniz ben öyle çözdüm ve serviste aküye su ilave edilip şarj olduktan sonra bir problem de yasmadim.Ayrica bilginiz olsun akü voltajını ölçmeniz sizi yaniltabilir lakin akü boşta iken 12V gösterir ancak burada önemli olan gerilim değil yüktür yani çalışmak için gerekli olan akımı üretemiyor olabilir.

Motosikleti
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar, iş çıkışı ilk iş dediğiniz gibi bağlantıları kontrol edeceğim, sonrasında takviye yapıp ilk fırsatta servise gideceğim. Motora takılı herhangi bir elektronik aksesuar yok. Haftaya uzun yola çıkacaktım, biraz canımı sıktı doğrusu tekrar yaşar mıyım yolculuk esnasında diye düşünmeden edemiyor insan.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar, iş çıkışı ilk iş dediğiniz gibi bağlantıları kontrol edeceğim, sonrasında takviye yapıp ilk fırsatta servise gideceğim. Motora takılı herhangi bir elektronik aksesuar yok. Haftaya uzun yola çıkacaktım, biraz canımı sıktı doğrusu tekrar yaşar mıyım yolculuk esnasında diye düşünmeden edemiyor insan.
    başıma gelmedi ama şöyle bişey yaşadım motoru sıfır alıp eve döndükten sonra garaja bıraktım 2 gün sonra hiç çalıştıramadım yani motorun üstündeki aküler zayıf diye düşünüyorum sonrasında 0 akü takılmıştı büyük ihtimal akü ile ilgili bir sorundur bende 1 senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım akü dışında çok şükür
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Gidon yükseltme sonrası ns 200 debriaj teli kullanan arkadaşlar. Uygun dediniz ama ben taktım çalışıyor ama şöyle bir sıkıntı var. Ayar yapılamıyor iç teli kabloya oranla kısa olduğundan en yüksek noktada kavrıyor. Yanı debriaj sadece en yüksek konumda kavrıyor. Kullananlarda durumu farklı olan var mı?

Motosikleti
    Akü kutup başı gevşemiş sıkınca düzeldi , teşekkürler öneriler için.

Motosikleti
    Alıntı balıkcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltme sonrası ns 200 debriaj teli kullanan arkadaşlar. Uygun dediniz ama ben taktım çalışıyor ama şöyle bir sıkıntı var. Ayar yapılamıyor iç teli kabloya oranla kısa olduğundan en yüksek noktada kavrıyor. Yanı debriaj sadece en yüksek konumda kavrıyor. Kullananlarda durumu farklı olan var mı?
    Kol kısmından veya motor blok üzerinde ki yerden ayarlama yap veya yaptır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Akü kutup başı gevşemiş sıkınca düzeldi , teşekkürler öneriler için.
    Kontrol yapmışken gres veya wd40 sıkıp öyle sıksaydın vidayı.

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kol kısmından veya motor blok üzerinde ki yerden ayarlama yap veya yaptır.
    Pulsar ns200 teli ayarlarını yaptım en kısa konumda dahi çok gergin oldu. Orjinal teli tekrar geri taktım. Orjinal teli ile gidon sola dönük iken kalkış yaptığımda yüksek kavrıyor. Yani gidonu sola çevirince biraz geriyor.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

Motor 16 bin kilometreye geldi.15 bin bakımı için servise gittim.

Benim servis ışığı her 10 binde bir yanıyor.İlk bakım 750 de yandı,5 bin bakımda yanmadı,10 bin bakımda yandı,15 bin bakımda yine yanmadı.

Bujileri değiştirmemi tavsiye edermisiniz?

Buji kabloları bana uzun gibi geldi,kısaltsam daha iyi elektrik alır gibi geliyor?

Arka dişliyi tekrardan 45 ile değiştirdim.Arka 43 ön 16 hızlanmada sıkıntı yaşıyordum.Uzun yolda yakıt tasarrufu yaptığı kesin ama şehir içinde hiçbir avantajı yok.Arka 45 ön 16 ile 160 ları çok çabuk buluyorum.165 den sonra rpm yakıyor.170 gelirsede kesiciye girer.

Dişliyi değiştirmeden önce cuma günü rampa aşşağı en son 178 gördüm.180 yapabilirmiyim derken yol bitiyor.Aslında virajın dönüşü radar,radar olmadığından emin olsam 180 görebilirdim belki.En son Adanada otobanda tozu dumana katmıştım.

İşler yolunda giderde nasip olursa yaz sonu dominarı satacağım.

Çok dayanıklı bir motor,torosların tepesine araba gitmez yollarda bile sürdüm.Dönüp arkama baktığımda,lan iyi gelmişim dedim.Bol bolda resim çektim,kafam müsait olduğunda bir ara yüklemek istiyorum.

Motosikleti
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Benim servis ışığı her 10 binde bir yanıyor.İlk bakım 750 de yandı,5 bin bakımda yanmadı,10 bin bakımda yandı,15 bin bakımda yine yanmadı.

Buji kabloları bana uzun gibi geldi,kısaltsam daha iyi elektrik alır gibi geliyor?

Arka dişliyi tekrardan 45 ile değiştirdim.Arka 43 ön 16 hızlanmada sıkıntı yaşıyordum.Uzun yolda yakıt tasarrufu yaptığı kesin ama şehir içinde hiçbir avantajı yok.Arka 45 ön 16 ile 160 ları çok çabuk buluyorum.165 den sonra rpm yakıyor.170 gelirsede kesiciye girer.

Dişliyi değiştirmeden önce cuma günü rampa aşşağı en son 178 gördüm.180 yapabilirmiyim derken yol bitiyor.Aslında virajın dönüşü radar,radar olmadığından emin olsam 180 görebilirdim belki.En son Adanada otobanda tozu dumana katmıştım.

Çok dayanıklı bir motor,torosların tepesine araba gitmez yollarda bile sürdüm.Dönüp arkama baktığımda,lan iyi gelmişim dedim.Bol bolda resim çektim,kafam müsait olduğunda bir ara yüklemek istiyorum.
    Bujiler 20 veya 25000 de değişiyor kontrol et ona göre istersen değişirsin, kabloyu kısaltmana gerek yok ama yine de sen bilirsin.

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Kardeş, maksimum 100-120km/h suratlere kadar sürelerde şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimi değerleri 100km/.....lt kaç acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Kardeş, maksimum 100-120km/h suratlere kadar sürelerde şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimi değerleri 100km/.....lt kaç acaba?

Motosikleti
    MT-07
    3,5lt/100km. 4,0 zorlar yokuş yukarı da

mcsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    merhabalar, ns200 motorumu değiştirme düşüncem var. Hız meraklısı değilim. 80, 90 km aralığında kullanıyorum. Genelde şehir içi, ara sıra kısa turlar ile şehir dışı. dominar 400 ile v-storm 250 arasında kaldım. Farklı kulvar ve cc. de olduklarını biliyorum. Siz bu ikisi arasından hangisini ne sebeple seçerdiniz?

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    v strom 250 hakkında fikrim yok, karşılaştıramam ama pulsar dan dominara geçtiğime memnunum. bugün ilk defa iki kişi rampa yukarı kullandım, düz yolda nasıl gidiyosa aynı temposunu kaybetmeden gidiyo. bende 80-90 km arası hızlarda kullanıyorum, sürat merakım yok. lazım olduğunda elimin altında tork hazır bekliyo. günlük işe git gel kullanıyorum motoru, hafta sonu istanbul dışınada rahatça kaçılabiliyor. konfor olarak pulsardan daha iyi, ağırlık merkezi daha aşağıda ve dengeli, süspansiyon ve sele konforu iyi. ayrıca bakım maliyetleri, sarf malzemeleri pulsarla aynı, filtreler balatalar falan aynı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v strom 250 hakkında fikrim yok, karşılaştıramam ama pulsar dan dominara geçtiğime memnunum. bugün ilk defa iki kişi rampa yukarı kullandım, düz yolda nasıl gidiyosa aynı temposunu kaybetmeden gidiyo. bende 80-90 km arası hızlarda kullanıyorum, sürat merakım yok. lazım olduğunda elimin altında tork hazır bekliyo. günlük işe git gel kullanıyorum motoru, hafta sonu istanbul dışınada rahatça kaçılabiliyor. konfor olarak pulsardan daha iyi, ağırlık merkezi daha aşağıda ve dengeli, süspansiyon ve sele konforu iyi. ayrıca bakım maliyetleri, sarf malzemeleri pulsarla aynı, filtreler balatalar falan aynı.
    Dün akşam 18-19:00 civarı Şile dönüş yolundaki artçılı Domi siz değildiniz değil mi?

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam 18-19:00 civarı Şile dönüş yolundaki artçılı Domi siz değildiniz değil mi?
    Mürdüm ve arkada çantanın altında led varsa ben de olabilirim. Saat kaç gibi?
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (1 üye ve 3 misafir)