Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu Domi.nin arka amortisörü kaç cm.dir? Benim Wolf.ün 34 cm, acaba patlak arka amortisörüm yerine Domininkini adapte edebilir miyim?
    Ajandama bakmam lazım şu an tıkınıyorum. Dominarda nitrox kısmı var uyacakmıki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ajandama bakmam lazım şu an tıkınıyorum. Dominarda nitrox kısmı var uyacakmıki.
    Afiyet olsun, açıkçası hiçbir fikrim yok.

Motosikleti
    Afiyet olsun, açıkçası hiçbir fikrim yok.
    Tşk ederim , 30cm alt bağlantı yan kısmında nitrox kısmı var ve çamurluğa vurmasın diye yuvası da var.

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tşk ederim , 30cm alt bağlantı yan kısmında nitrox kısmı var ve çamurluğa vurmasın diye yuvası da var.

http://<a href="https://hizliresim.c...bQ.png</a></a>
    Bizim grupta Cbf 150 arka amortisörüne kaynakla ek yaparak Wolf.te kullanan var ama bana riskli geliyor. Nitrox gaz kutusunun engel teşkil edeceğini gözardı etsem bile orijinal haliyle Domi egzozunun boyutu sanırım benimkine uymayacak.

Motosikleti
    Bizim grupta Cbf 150 arka amortisörüne kaynakla ek yaparak Wolf.te kullanan var ama bana riskli geliyor. Nitrox gaz kutusunun engel teşkil edeceğini gözardı etsem bile orijinal haliyle Domi egzozunun boyutu sanırım benimkine uymayacak.
    cbf 150 amortisörü pulsar ve dominara uzun ve bağlantı kulakları büyük geliyor bilgin olsun.
    maktama bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    CBF 150 çift taraflı değil miydi yahu? Olsa bile yetersiz gelmez mi? Yay falan da değişmesi gerekir herhalde?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 çift taraflı değil miydi yahu? Olsa bile yetersiz gelmez mi? Yay falan da değişmesi gerekir herhalde?
    Tek amortisör kullanıyor Cbf 150, açıkçası ben de güvenemedim, daha büyük tehlike yaratma olasılığı var.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    hocam aliexpressten muadil 250 tl gibi rakama alan vardı diye duymuştum bi araştırın isterseniz hocam

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ynslky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aliexpressten muadil 250 tl gibi rakama alan vardı diye duymuştum bi araştırın isterseniz hocam
    Sağolasın, bakayım bir

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    arkadaşlar benim motorun arka disk çok ısınıyor. normal kullanımda ön frene daha fazla yük bindiği halde ön disk ılık, fakat arka diske dokunmakta zorlanıyorum. 10.000 km bakımda arka fren hidrolik pompası (pedal) kısmından pedalın sertliğini düşürdük, şu an arka fren gayet boşta diyebilirim ama ısınma devam ediyor. arka teker sehpada iken çevirdik, hiç bir sıkma ve zorlanma görünmüyor ama ısınıyor disk. arka balata ufaktan ötüyordu, balata yüzeyi hafif sertleşmiş ve kirlenmişti. balataları söktüm ve temizledim. kaliper pistonu rahat çalışıyor, kaliperde rahat hareket ediyordu. diskte de eğrilik yok. ayrıca 2 defa ev ve iş arası 10 km yolu sadece ön fren kullanarak test ettim, arka frene hiç basmadığım halde ufak bir miktar diskte ısınma vardı. servise bir daha uğradığımda durumu belirttim, arka pompa sipariş etti sağolsun şimdi parça bekliyorum.

sormak istediğim önceden başına gelen oldumu, ben internette genelde arka pedal sabitleme civatası gevşemesi gibi sorunlar gördüm, belki benle aynı sorunu olup henüz fark etmemiş olan kimselerde olabilir.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07

Bayramdan sonra soluğu serviste alıcam virajı alamadım hatalıyım 1000 liraya çıkarsam servisten iyi

Motosikleti
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/mX8orR.jpg

Bayramdan sonra soluğu serviste alıcam virajı alamadım hatalıyım 1000 liraya çıkarsam servisten iyi
    geçmiş olsun sende sıkıntı yoksa gerisi gelir.
    Orkidor61

Motosikleti
    MT-07
    Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.

Motosikleti
    Bende bişey çok şükür çimenliğe kafa üstü düştüm başım ağrıyor sadece tedbir amaçlı hastaneye gidicem 15 saat geçti hala başım ağrıyor

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorun arka disk çok ısınıyor. normal kullanımda ön frene daha fazla yük bindiği halde ön disk ılık, fakat arka diske dokunmakta zorlanıyorum. 10.000 km bakımda arka fren hidrolik pompası (pedal) kısmından pedalın sertliğini düşürdük, şu an arka fren gayet boşta diyebilirim ama ısınma devam ediyor. arka teker sehpada iken çevirdik, hiç bir sıkma ve zorlanma görünmüyor ama ısınıyor disk. arka balata ufaktan ötüyordu, balata yüzeyi hafif sertleşmiş ve kirlenmişti. balataları söktüm ve temizledim. kaliper pistonu rahat çalışıyor, kaliperde rahat hareket ediyordu. diskte de eğrilik yok. ayrıca 2 defa ev ve iş arası 10 km yolu sadece ön fren kullanarak test ettim, arka frene hiç basmadığım halde ufak bir miktar diskte ısınma vardı. servise bir daha uğradığımda durumu belirttim, arka pompa sipariş etti sağolsun şimdi parça bekliyorum.

sormak istediğim önceden başına gelen oldumu, ben internette genelde arka pedal sabitleme civatası gevşemesi gibi sorunlar gördüm, belki benle aynı sorunu olup henüz fark etmemiş olan kimselerde olabilir.
    Arka fren diskiniz fren balatalarını tutan ve diskin içinden geçtiği döküm arka fren braketine sürtüyor olabilir(Diskin dışa yakın kısımlarında izler oluşur), benimki sürtüyor. Zincir gererken iki tarafın da aynı ayarda olmasına dikkat edin ancak aynı olsa bile sürtebiliyor, hint forumlarında braketi taşlatarak diskin geçtiği yeri genişleterek çözüm bulmuşlar. Ya da geçici olarak zincir ayarını fren diskinin brakete sürtmeyeceği şekilde hafif eğik yapabilirsiniz.
    Arka fren diskine üst taraftan önden arkaya doğru bakarsanız sürtüp sürtmediğini görebilirsiniz.

Bende bişey çok şükür çimenliğe kafa üstü düştüm başım ağrıyor sadece tedbir amaçlı hastaneye gidicem 15 saat geçti hala başım ağrıyor
    Size de büyük geçmiş olsun, ertelemeden hastaneye gidin kontrole girin derim, bu işin şakası olmaz, ihtiyatlı olmalısınız.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Tomografi çekildim bişey yok dedi rahatladım,ama başım çatlıyor hala allahtan kaldırımdan çimenliğe düştüm
    maktama ve balıkcı bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Çok geçmiş olsun.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    maktama hocam ilgin alakan için teşekkürler.arka diskte ve kaliperde sorun göremedik. az önce sehpaya alıp tekrar baktım, bi anarmollik yok. balatalar dediğim gibi düzgün aşınmış. bakımdan önce ve bakımda zincir ayarlandıktan sonra değişen birşey olmadı, hala arka disk önden fazla ısınıyor. kaliper pimleri rahat çalışıyor, piston rahat çalışıyor. bakalım inşallah arka merkez pistonu gelip takılınca düzelir.

ozan1991 sanada geçmiş olsun, en büyük kazan bunla kalsın.

Motosikleti
    sağolun resimde görülen harici gidonda yamulma var resimde ön amörtisörde biraz eğik gibi duruyor incelemedim tam gidon düzeltelibilirmi yenileriyle değiştirmek mi gerekiyor

Motosikleti
    sağolun resimde görülen harici gidonda yamulma var resimde ön amörtisörde biraz eğik gibi duruyor incelemedim tam gidon düzeltelibilirmi yenileriyle değiştirmek mi gerekiyor
    gidon düzeltilir büyük ihtimal, amortisör yamuk olmasa bile dönmüş olabilir oda eski yerine getirilir nasıl dersen amortisörleri tutan vidaları biraz gevşet tekeri bacak arana al gidonu düzeltmeye çalış tabi amortisör borusu yamulmadı ise.
    ozan1991 bunu beğendi.
    Orkidor61

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)